Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jez. Żarnowieckie (Żarnowiec)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2479 odpowiedzi w tym temacie

#1341 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 30 marzec 2019 - 15:33

Będzie ryba, będzie klient, będzie turystyka = nie będzie rybaków i łowisko się utrzyma...tylko zawsze odwieczny problem co z rybakami, którzy z ojca na syna zawsze z tego żyli...to oni znają najlepiej wodę, jej rybostan i wszystkie zakamarki....może czas pomyśleć o ich przeszkoleniu i wykorzystaniu a nie zabraniu zawodu...nie może być tak, że jednym zabieramy a drugim dajemy....no i zawsze fajnie jak wodą opiekują się ludzie za darmo,społecznicy kontrolują, zarybiają ale taki model PZW gdzie ktoś bierze za składki/pozwolenia a ktoś inny w czynie społecznym pilnuje i poświęca swój czas tu nie przejdzie...bo TO KOMERCJA/KLIENT...od początku powinny być jasne zasady kto za co i za ile....wtedy nie będzie niesmaczku i podtekstów...jestem za tym, że dobrze prowadzona gospodarka/komercja wędkarska powinna być sowicie wynagradzana...wtedy taki model ma prawo bytu i wszystkie strony są zadowolone...poczekamy, zobaczymy....inicjatywa fajna ale właśnie radykalne zmiany z rybakami nie zajdą póki coś z nimi nie zrobimy/ nie damy im zajęcia...wcale się gminie nie dziwię...


  • braseine lubi to

#1342 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2019 - 17:41

Będzie ryba, będzie klient, będzie turystyka = nie będzie rybaków i łowisko się utrzyma...tylko zawsze odwieczny problem co z rybakami, którzy z ojca na syna zawsze z tego żyli...to oni znają najlepiej wodę, jej rybostan i wszystkie zakamarki....może czas pomyśleć o ich przeszkoleniu i wykorzystaniu a nie zabraniu zawodu...nie może być tak, że jednym zabieramy a drugim dajemy....

Kilku rybaków z pewnie niezbyt dużymi pensjami kontra wielka grupa ludzi czerpiąca frajdę z z łowienia drapieżników i zostawiająca masę kasy w okolicach wody.

Dla mnie wybór jest oczywisty. 



#1343 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 30 marzec 2019 - 17:57

No oczywiście...ja za rybakami nigdy nie byłem i w tym roku zamierzam się nawet im bliżej przyjrzeć na moim odcinku Wisły ale wiem z doświadczenia, że rybak odsunięty od zawodu zmienia się w skutecznego kłusownika, też siedzi w internecie i też coraz ciekawsze rzeczy wymyśla...właśnie tych kilku rybaków należy wykorzystać i dać im możliwość zarobienia na chleb przy zbiorniku na którym się wychowali i niczego poza nim nie widzą...trzeba też pamiętać znaczenie słowa "europejskie"...po takim czymś idą pieniądze od zagranicznych gości, którzy zechcą przyjechać na polskie wielkie szczupaki tylko czy wtedy przeciętnego polskiego wędkarza będzie stać na wypłynięcie na Żarnowiec? ...jest dużo czynników, które trzeba analizować bo to naprawdę konkretny projekt....będę obserwował bo temat bardzo ciekawy...pomimo różnych we wcześniejszych latach wątpliwości i nadymań, że ktoś to robi dla pieniędzy to temat brnie dalej i widać że wychodzi na prostą....trzeba tylko wziąć wszystkie czynniki pod uwagę, nawet te niewygodne o których wyżej pisałem...


  • S.N. lubi to

#1344 OFFLINE   rafcik87

rafcik87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Rafał

Napisano 30 marzec 2019 - 19:49

Moje zdanie: inteligentna i umiarkowana gospodarka rybacka jest poprawą każdego łowiska. W tak wielkiej wodzie znajdzie się miejsce i ryba dla każdego. Tylko naprawdę trzeba to prowadzić w inteligentny sposób. Czas się pogodzić.


Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

#1345 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1066 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 31 marzec 2019 - 06:10

 tylko czy wtedy przeciętnego polskiego wędkarza będzie stać na wypłynięcie na Żarnowiec? ...

 

Już jest 450 za łowienie z łodzi plus 60 % dopłata za trolling czyli z trollingiem 720.
Czy to mało skoro sieci dalej stoją i coraz trudniej o wymiarowego szczupaka i okonia? 


  • szczupak1 lubi to

#1346 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2002 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 31 marzec 2019 - 15:07

(...)...po takim czymś idą pieniądze od zagranicznych gości, którzy zechcą przyjechać na polskie wielkie szczupaki tylko czy wtedy przeciętnego polskiego wędkarza będzie stać na wypłynięcie na Żarnowiec? (...)


Ale czy przeciętnego polskiego wędkarza stać na łowienie w Szwecji, na Rugii, czy inne łowisko gdzie jest realna szansa na szczupaka 100+?

#1347 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2002 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 31 marzec 2019 - 15:15

(...)... i coraz trudniej o wymiarowego szczupaka i okonia?


Jacek, już nie przesadzaj. Wg mnie na tle innych jezior na których zdarza mi się łowić Żarnowiec i tak wypada bardzo dobrze. Nie można porównywać do tego co było, jak juz to z tym co jest teraz wokoło.

Użytkownik hi tower edytował ten post 31 marzec 2019 - 15:16


#1348 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2019 - 08:35

Był ktoś może w Willi Niedźwiedź koło Orfy ?

Czy można zrzucić na wodę ponton ze spalinką gdzieś w pobliżu ?



#1349 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 01 kwiecień 2019 - 08:55

Był ktoś może w Willi Niedźwiedź koło Orfy ?

Czy można zrzucić na wodę ponton ze spalinką gdzieś w pobliżu ?

 

Byłem w zeszłym roku. Spokojnie dasz radę, od bramy do wody masz z 30m mocno ubitą gruntową.


  • godski lubi to

#1350 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2019 - 09:10

Dzięki.



#1351 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1066 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 01 kwiecień 2019 - 09:44

Jacek, już nie przesadzaj. Wg mnie na tle innych jezior na których zdarza mi się łowić Żarnowiec i tak wypada bardzo dobrze. Nie można porównywać do tego co było, jak juz to z tym co jest teraz wokoło.

 

Sam wiesz że coraz trudniej zaliczyć wymiarka na Żarnowcu....



#1352 OFFLINE   BiałyKieł

BiałyKieł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sebastian

Napisano 28 kwiecień 2019 - 14:39

Czy któryś z kolegòw ma może wolne miejsce na lodzi okresie 1-3 maja. Dzwoniłem po wypożyczalniach ,ale wszystko porezerwowane . Może znacie jakąś inną wypożyczalnie poza willa orfa i przystanią nadole ?

#1353 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 kwiecień 2019 - 14:47

Zapytaj Andrzeja Wiznera (ma swoją stronę internetową przewodnika na Żarnowcu ma też kilka łódek w Lubkowie)


Użytkownik BOB edytował ten post 28 kwiecień 2019 - 14:48


#1354 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 29 kwiecień 2019 - 19:01

Pogoda nie nastraja optymizmem, wychodzi na to że środę mozna bedzie popływać a czwartek i resztę dni pod znakiem zapytania -((
Oby pogoda się jeszcze zmieniła na lepszą -))
Kto jedzie na Żarnowiec łapka w górę

#1355 OFFLINE   pepka87

pepka87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 29 kwiecień 2019 - 19:24

Czy któryś z kolegòw ma może wolne miejsce na lodzi okresie 1-3 maja. Dzwoniłem po wypożyczalniach ,ale wszystko porezerwowane . Może znacie jakąś inną wypożyczalnie poza willa orfa i przystanią nadole ?


Byc może będę 2 maja sam na wodzie to zapraszam ;)

#1356 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 02 maj 2019 - 19:25

Jak wyniki Panowie?



#1357 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 02 maj 2019 - 19:30

Z relacji chłopaków dziś się nie dało pływać taki wicher, bodajże dwie łódki na wodzie ;)

#1358 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 04 maj 2019 - 12:26

Walczył ktoś wczoraj/dziś?


Użytkownik danielos edytował ten post 04 maj 2019 - 12:27


#1359 OFFLINE   Paździoch

Paździoch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 04 maj 2019 - 13:45

Walczył ktoś wczoraj/dziś?

Ja dzisiaj z Kolegą .I oprócz tego że fala masakryczna i zimno to z rybami słabo.Jeden szczupak 55.Od 7:30 do 11:30 na wodzie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#1360 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 04 maj 2019 - 15:12

To słabo. Słabe rozpoczęcie. Dużo łodzi na wodzie?
  • Kadet lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych