Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jez. Żarnowieckie (Żarnowiec)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2461 odpowiedzi w tym temacie

#1921 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 17 sierpień 2020 - 09:29

No dobra to teraz ja ;)

 

Za waszą lekką namową :P (temat posta : urlop nad jeziorem ale też nad morzem) byłem na urlopie 10 dni z czego 7 dni łowiłem . Ponieważ był to wyjazd wakacyjny a nie wędkarski układ z familią był taki ,że łowię do 11 a później wyjazd w okoliczne tereny . Złowiłem 11 szczupaków 7 z ręki 4 w trollu z czego troll był tylko przepłynięciem ze ,,spalni" na łąkę i  z powrotem . 2 dni z tych 7 wróciłem o kiju . Obserwowałem warunki pogodowe i było to w dniach mocno słonecznych praktycznie bez żadnego wiatru natomiast czym mocniej wiało tym ilość brań wzrastała . Co bardzo ciekawe i warte przemyślenia w pozostałych 5 dniach złowiłem codziennie rybę o 8.00 z dokładnością do dwóch minut.

 

Odpowiadając na niektóre malkontenckie wypowiedzi powyżej na temat siatek kłusoli i pustostanu etc. to chciałbym napisać ,że wg. jednej z tablic informacyjnych połowy rybackie są na tym jeziorze od przynajmniej 500 lat i jakoś nie udało się rybakom szczupaków wytłuc a te dwie trzy siatki stawiane przez rybaków nie zrobią większej krzywdy populacji tej ryby .Z tego co zauważyłem większość ,,lokalsów" tłucze głownie okonki i płotki i nie nastawia się na szczupaka . Z pozostałej części łowiących tą rybę przynajmniej połowa to stali bywalcy łowiący sportowo i wypuszczający ryby . Zatem jak dla mnie ten zbiornik długo jeszcze sam się obroni i mogę napisać jako chłopak, który 40 lat spędził nad małopolskimi zaporówkami ,że chciałbym widzieć takie zapisy na echu nad Rożnowem czy Czortem jakie widziałem nad Żarnowcem ......

 

10 rybek było w przedziale 75-95 ale jedna pojawi się wkrótce w ,,szczupaki 2020" ;) :)

 

ps. zarezerwowałem już domek na przyszły rok ....



#1922 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 17 sierpień 2020 - 10:38

Ile osobogodzin na tym łowisku zostało wykonanych w lipcu i sierpniu ?

Zakładając że sympatyczny przewodnik + jego klient jest co drugi dzień na wodzie po 10h daje 1 szt na 30h. Teraz należy dodać pozostałych...


  • Guzu lubi to

#1923 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15603 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 sierpień 2020 - 12:23

No dobra to teraz ja ;)

 

Za waszą lekką namową :P (temat posta : urlop nad jeziorem ale też nad morzem) byłem na urlopie 10 dni z czego 7 dni łowiłem . Ponieważ był to wyjazd wakacyjny a nie wędkarski układ z familią był taki ,że łowię do 11 a później wyjazd w okoliczne tereny . Złowiłem 11 szczupaków 7 z ręki 4 w trollu z czego troll był tylko przepłynięciem ze ,,spalni" na łąkę i  z powrotem . 2 dni z tych 7 wróciłem o kiju . Obserwowałem warunki pogodowe i było to w dniach mocno słonecznych praktycznie bez żadnego wiatru natomiast czym mocniej wiało tym ilość brań wzrastała . Co bardzo ciekawe i warte przemyślenia w pozostałych 5 dniach złowiłem codziennie rybę o 8.00 z dokładnością do dwóch minut.

 

Odpowiadając na niektóre malkontenckie wypowiedzi powyżej na temat siatek kłusoli i pustostanu etc. to chciałbym napisać ,że wg. jednej z tablic informacyjnych połowy rybackie są na tym jeziorze od przynajmniej 500 lat i jakoś nie udało się rybakom szczupaków wytłuc a te dwie trzy siatki stawiane przez rybaków nie zrobią większej krzywdy populacji tej ryby .Z tego co zauważyłem większość ,,lokalsów" tłucze głownie okonki i płotki i nie nastawia się na szczupaka . Z pozostałej części łowiących tą rybę przynajmniej połowa to stali bywalcy łowiący sportowo i wypuszczający ryby . Zatem jak dla mnie ten zbiornik długo jeszcze sam się obroni i mogę napisać jako chłopak, który 40 lat spędził nad małopolskimi zaporówkami ,że chciałbym widzieć takie zapisy na echu nad Rożnowem czy Czortem jakie widziałem nad Żarnowcem ......

 

10 rybek było w przedziale 75-95 ale jedna pojawi się wkrótce w ,,szczupaki 2020" ;) :)

 

ps. zarezerwowałem już domek na przyszły rok ....

Ja od czwartku do niedzieli będę, trzeba skłuć rybki przed zlotem :ph34r: , poza tym zeszłoroczne 115 i 117 trzeba przebić. 



#1924 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 17 sierpień 2020 - 22:19

Ja od czwartku do niedzieli będę, trzeba skłuć rybki przed zlotem :ph34r: , poza tym zeszłoroczne 115 i 117 trzeba przebić. 

Nie skłujesz,odpoczywają do 28.08 ;)

Dzisiaj byłem z kolegą Stoen,nie mieliśmy zadziania aczkolwiek coś tam było/kolega parę pasiaków i małe szczupłe/

W trolu przewodnik Romek miał 8 ,największy 85.

Już niedługo odpalą ;) /idzie ochłodzenie/

Podobno ktoś dzisiaj trafił 123cm,ale nie jestem pewny na 100%/Andrzej wstawił fotę i jutro się dowiem.

Rozmawiałem w Nadolu z rybakami,narzekają że słabo jest :D


  • Piotrek Milupa, godski i stoen lubią to

#1925 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15603 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 sierpień 2020 - 13:49

Nie skłujesz,odpoczywają do 28.08 ;)

Dzisiaj byłem z kolegą Stoen,nie mieliśmy zadziania aczkolwiek coś tam było/kolega parę pasiaków i małe szczupłe/

W trolu przewodnik Romek miał 8 ,największy 85.

Już niedługo odpalą ;) /idzie ochłodzenie/

Podobno ktoś dzisiaj trafił 123cm,ale nie jestem pewny na 100%/Andrzej wstawił fotę i jutro się dowiem.

Rozmawiałem w Nadolu z rybakami,narzekają że słabo jest :D

Czyli trolować warto, a miałem tylko jerki zabrać. Dojdą trouty 30 cm i węgorze 50.



#1926 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 18 sierpień 2020 - 15:03

Na fejsie u Wiznera rzeczywiście jest 123. Ale przyjrzałem się dokładnie lokalizacji i jeżeli fota jest zrobiona tam gdzie ryba złowiona to daje 95%,że złowiona jest z łapy :ph34r:


Użytkownik sero1975 edytował ten post 18 sierpień 2020 - 15:05


#1927 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 18 sierpień 2020 - 17:31

Na fejsie u Wiznera rzeczywiście jest 123. Ale przyjrzałem się dokładnie lokalizacji i jeżeli fota jest zrobiona tam gdzie ryba złowiona to daje 95%,że złowiona jest z łapy :ph34r:

Bo Wiznerek teraz tylko z łapy ;)/wiem już że jak my wodowaliśmy się to on już skończył,klient z łapy trafił 123cm/

Troszkę się scwaniły i Andrzej na zlocie opowie,podpowie jak,gdzie i na co :P


Użytkownik gaweł edytował ten post 18 sierpień 2020 - 17:32


#1928 ONLINE   stoen

stoen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Marcin

Napisano 18 sierpień 2020 - 19:18

Nie skłujesz,odpoczywają do 28.08 ;)
Dzisiaj byłem z kolegą Stoen,nie mieliśmy zadziania aczkolwiek coś tam było/kolega parę pasiaków i małe szczupłe/
W trolu przewodnik Romek miał 8 ,największy 85.
Już niedługo odpalą ;) /idzie ochłodzenie/
Podobno ktoś dzisiaj trafił 123cm,ale nie jestem pewny na 100%/Andrzej wstawił fotę i jutro się dowiem.
Rozmawiałem w Nadolu z rybakami,narzekają że słabo jest :D

Podziękowania dla kolegi Gaweł za miło spędzony czas. Krokodyli nie było, pewnie to jeszcze nie czas na nie. Natomiast łowienie z tym „gościem” dało mi sporo nowych spostrzeżeń w temacie łowienia dużych pajków. Jeszcze raz dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1929 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 18 sierpień 2020 - 21:21

Podziękowania dla kolegi Gaweł za miło spędzony czas. Krokodyli nie było, pewnie to jeszcze nie czas na nie. Natomiast łowienie z tym „gościem” dało mi sporo nowych spostrzeżeń w temacie łowienia dużych pajków. Jeszcze raz dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wzajemnie :P

Wiesz czego się można spodziewać na tej wodzie :)

Ps"Jednak złowili tą 123cm ;) "

Tam gdzie byliśmy ;)


  • stoen lubi to

#1930 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 sierpień 2020 - 21:28

Gaweł, może to ta mamuśka Dużego Wojtka?! ;)  :P  :D


Użytkownik BOB edytował ten post 18 sierpień 2020 - 21:32

  • gaweł i MarCinFin lubią to

#1931 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 18 sierpień 2020 - 21:38

Gaweł, może to ta mamuśka Dużego Wojtka?! ;)  :P  :D

Nie przypominaj :D

Teraz się z tego śmiejemy ale wtedy 15 minut ciszy było na łodzi ;)

Zamówionko przyjęte ;)

Wczoraj byłem u Marka i odebrałem płaty łososia.

Troć już się pekluje,śledziki w sobotę będą robione razem z łosiem :P

Huki i fajery tyż będą ;)

Ja we wtorek będę.


Użytkownik gaweł edytował ten post 18 sierpień 2020 - 21:40

  • Krzysiek P lubi to

#1932 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 sierpień 2020 - 21:48

Znowu prywata ;) Dzwonił po rozmowie ze mną do Ciebie Robert T.?



#1933 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 18 sierpień 2020 - 21:56

Znowu prywata ;) Dzwonił po rozmowie ze mną do Ciebie Robert T.?

Taszarek?Jesteśmy w kontakcie ;)

Okonie zaczynają się grupować w stada a to znaczy że już zaraz duże mamuchy odpalą :P

Temperatura wody spadnie a komu się zadzieje życiówka?

Weź te przynęty Iras czy jakoś tak,te duże z włosem i podwójny ogon,zadzieje się ;)



#1934 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 sierpień 2020 - 22:04

Tak Taszarek. Gadałem z nim , czy aby Ty byś mi nie przywiózł jego obrotówek na okonie do Nadola...robią robotę ;)

To Robert był pierwszą osobą, która mnie przekonywała , że casting jest spoko... wtedy się śmiałem, dzisiaj nie widzę innej opcji ;)  :D


  • gaweł lubi to

#1935 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 18 sierpień 2020 - 22:07

Tak Taszarek. Gadałem z nim , czy aby Ty byś mi nie przywiózł jego obrotówek na okonie do Nadola...robią robotę ;)

To Robert był pierwszą osobą, która mnie przekonywała , że casting jest spoko... wtedy się śmiałem, dzisiaj nie widzę innej opcji ;)  :D

Coś może być na rzeczy ;)

Zobaczymy ;)



#1936 ONLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 25 sierpień 2020 - 09:40

Wczoraj, na swoim żarnowieckim debiucie róne 80dziesiąt z łapy, na niecałe trzy godziny machania,ale dawno nie widziałem tak grubego, odpasionego szczupaka.
  • Piotrek Milupa lubi to

#1937 OFFLINE   Paździoch

Paździoch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 29 sierpień 2020 - 06:42

Po miesięcznej przerwie w łowieniu szczupaków wczoraj wypad i 117 cmZałączony plik  Screenshot_2020-08-28-19-44-34-323_com.miui.gallery.jpg   47,07 KB   45 Ilość pobrań

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

#1938 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 sierpień 2020 - 08:52

Kondycja ryby nie rokuje na przyszłość. Wygląda jak po wizycie w tartaku. Gratulacje dla łowcy, ale zdjęcie napawa smutkiem.
  • tomaszGD i Paździoch lubią to

#1939 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 29 sierpień 2020 - 08:59

Czy czasem nie jest to efekt sieci w jeziorze, taka skrobanka na łódce czy w podbieraku jest niemożliwa.

#1940 OFFLINE   Paździoch

Paździoch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 29 sierpień 2020 - 09:03

Czy czasem nie jest to efekt sieci w jeziorze, taka skrobanka na łódce czy w podbieraku jest niemożliwa.

Rybę taka została wyjęta.Nie miała żadnej skrobanki .W dobrej kondycji odpłynęła .

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
  • bari89 lubi to