Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mała Ina...problem ze stanem wody.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 19 kwiecień 2016 - 22:22

Koledzy...wity opadają. Sytuacja ma się następująco, koleś w elektrowni wodnej robi co chce i co roku woda wygląda tak. Niegdyś świetne łowisko z roku na rok jest coraz bardziej degrsdowane. Można coś z tym zrobić? Gdzie i do kogo iść...

Zdjęcia autorstwa kolegi Piotra @snoek, który zaraz opisze dokładnie sytuację. Załączony plik  uploadfromtaptalk1461100886974.jpg   78,64 KB   13 Ilość pobrań
Załączony plik  uploadfromtaptalk1461100895798.jpg   110,49 KB   14 Ilość pobrańZałączony plik  uploadfromtaptalk1461100899235.jpg   119,77 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  uploadfromtaptalk1461100905975.jpg   121,86 KB   14 Ilość pobrań

Tapnięte z galaktycznej s6

#2 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6280 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 19 kwiecień 2016 - 22:35

RZGW, WZMiUW, Starostwo, które wydało pozwolenie wodnoprawne na piętrzenie, UW - Wydział Ochrony Środowiska, Okręg PZW. W tej kolejności, warto pisać, skarżyć, autora zdarzenia. 


  • Manniek66 lubi to

#3 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 20 kwiecień 2016 - 00:55

Nie jestem pewien czy obecny stan to tylko wina tej elektrowni wodnej. Wczoraj byłem nad rzeczką w tym rejonie, która z Małą Iną się nie łączy. Stan wody podobnie niski, około metr wody mniej niż 3 tygodnie temu. 

Coś czuję, że ten rok będzie jeszcze gorszy niż poprzedni i w naszych siurkach może zabraknąć latem wody... :unsure:



#4 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 20 kwiecień 2016 - 08:09

Niestety ale sytuacja dotyczy całego regionu. Zeszłoroczna susza zrobiła masakrę w pogłowiu ryb na moich rzeczkach. Jeśli w tym roku będzie podobnie to o pstrążkach tam można zapomnieć na wiele lat.



#5 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 20 kwiecień 2016 - 08:10

Tylko że akurat tutaj wygląda to inaczej. Woda jest ewidentnie regulowana przez elektrownie, teraz mamy taki stan wody a za 2godziny wsysko może wrócić do normy. To nie wina suszy...

Tapnięte z galaktycznej s6

#6 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 20 kwiecień 2016 - 08:20

Jeżdżę tamtędy bardzo często i jak dla mnie sytuacja pogorszyła się jeszcze bardziej po pracach melioracyjnych kilka lat temu. Do tej płycizny doszło takie zarastanie, że w lato w niektórych miejscach nie widać praktycznie nurtu, tylko jakieś liście- kapustę. Zresztą niech kolega snoek3 zamieni słowo w tym temacie, on zna tą rzeczkę...



#7 OFFLINE   snoek3

snoek3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 20 kwiecień 2016 - 08:39

CHŁOPAKI MAM DO TEGO MIEJSCA OKOŁO 700 M. JESTEM TAM PRAWIE CODZIENNIE OD JAKIS 25 LAT , OD OKOŁO LAT 8-7 , FACET KUPIŁ STARY PRUSKI MŁYN. PO PIERWSZE ZABYTEK , W KTRYM ROBI REMONTY BEZ JAKICHKOLWIEK POZWOLEN KONSERWATORSKICH , PO DRUGIE NIE MA PRZEPŁAWKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PO TRZECIE ON JEST SPRAWCA TAKIEGO STANU WODY I ZARASTANIA RZEKI . ZATRZYMUJE ON CAŁK0WITY PRZEPŁYW WODY DLA SZYBKIEGO SPIETRZENIA  A RESZTA GO NIE OBCHODZI , ZGŁASZANE  BYŁO NA OCHRONE SRODOWISKA - NIKOGO !!! DO GMINY - NIE WIDZA PROBLEMU !!! DO GŁÓWNEGO ZARZĄDU MELIORACJI I URŻADZEN WODNYCH - PISMO OFICJALNE O WSTAWIENIU PODZIAŁKI WODNEJ W CELU MONITOROWANIA STANU WODY - DO TEJ PORY JEJ NIE WIDZIAŁEM!!! WCZORAJ DOWIEDZIAŁEM SIE ZE STAN WODY PRZY ELEKTROWNI MUSI UTRZYMYWAC  40 CM WODY W PRZEPŁAWCE DLA RYB - KUR....A !!!! TAM W OGÓLE  NIE MA PRZEPŁAWKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



#8 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 20 kwiecień 2016 - 12:46

Ta elektrownia to w Kolinie jest ? Przed w/w miejscowością stan wody w sumie normalny nawet w lato...



#9 OFFLINE   snoek3

snoek3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 20 kwiecień 2016 - 13:05

no bo ona jest w srodku  wsi i tam zawsze jest woda !! Przejezdzasz przez pierwszy most w kolinie i szeroka rozlana i wpływa pod droge .... a dalej  to juz katastrofa !!!



#10 OFFLINE   snoek3

snoek3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 11 maj 2016 - 16:56

niech mnie spali na bordowo .... niech mnie to ktos wytłumaczy ... 10 lat działa "qurwa..." !!!!!

Załączone pliki



#11 OFFLINE   daniel.

daniel.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaPrzedgórze sudeckie

Napisano 11 maj 2016 - 17:13

Gościu dupi wszystkich dookoła, od wędkarzy po urzędasów, ma tupet. pasożyt. Rozpizgać to w strzępy, bo inaczej chyba się nie da......



#12 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 11 maj 2016 - 17:36

Zapewne zna kogo trzeba i nic mu nie zrobia. Potrzeba wsparcia Pierszej Wladzy, czyli mediow. Bo pisac, jak widac, to sobie mozna...na Berdyczow.

#13 OFFLINE   wiew

wiew

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • Lokalizacjapomorskie

Napisano 11 maj 2016 - 19:05

Nie narzekajcie na zarastanie przez liście-kapustę. Po pierwsze podnosi poziom wody, po drugie pstrunie mają się gdzie schować (poza kieszeniami brzegowymi). Ważne aby woda była w korycie rzeki. Możecie rybom i rzece pomóc dyskretnie zwalając drzewa do wody co jakiś kawałek. Wymyje piękne dziury.

#14 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6280 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 11 maj 2016 - 22:23

niech mnie spali na bordowo .... niech mnie to ktos wytłumaczy ... 10 lat działa "qurwa..." !!!!!

 

Machina ruszyła, teraz będzie miał prze.......e. Jak starostwo ruszyło temat pozwolenia wodnoprawnego, to już nie wywinie się sianem. Potrwa to jeszcze, ale pozytywne efekty będą.

Piszcie do Starosty, skarga na brak przepławki (z fotkami), skarga do RZGW na wstrzymywanie przepływu wody w rzece, itp., itd. Każde wsparcie Starosty w jego działaniach kontrolnych pomoże w osiągnięciu celu.



#15 OFFLINE   Lewy013

Lewy013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Dawid

Napisano 12 maj 2016 - 06:21

I tak trzymać! Mam nadzieję, że poniesie zasłużoną karę, a nie zostanie poprostu wydane pozwolenie na piętrzenie i urzędasy powiedzą, że przecież teraz jest już wszystko ok.

#16 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 12 maj 2016 - 07:06

Tak bedzie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych