Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wstęp do SUMY 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 09 styczeń 2011 - 11:34

Ktoś musi zacząć i niekoniecznie musi być co oglądać choć na pewno ładniej prezentowało by się z pięknym sumem na pierwszej stronie

Wczoraj zadzwonił Marcin z propozycją szybkiego wypadu na suma ze spinningiem. Dwa razy mi nie trza było tego powtarzać bo tęsknota za nurtem towarzyszy każdej zimie :D

Już po przyjeździe na miejscówkę okazało się że poziom wody jest tak wysoki że nie ma szans na jakiekolwiek łowienie.
Szybkie przegrupowanie i jedziemy na miejscówkę gdzie jest szansa na porzucanie.
Po przyjeździe okazuje się ze poziom wody opadł zdrowo ponad metr a nurt jest tak silny że nawet główki 25gr nie dochodzą do dna.

http://img402.imageshack.us/img402/6541/dsc01441m.jpg

http://img211.imageshack.us/img211/3448/dsc01440oe.jpg

Od razu też zerwałem mój najlepszy wobler od Zbyszka Wąchały i to blisko brzegu bo nurt tak darł że nie było szansy na jakiekolwiek prowadzenie.
Próbowałem tez porzucać kogutem ale i ten na główce 30 gram nie dochodził do dna przy tej kipieli.
Po kilkudziesięciu minutach Marcin wyemigrował za zaporę gdzie dołączyłem do niego zrozpaczony zerwanym woblerem.
Pierwszy raz w życiu widziałem całkowicie otwartą zaporę i o ile przed nią poziom wody opadł ponad metro to za nią leciutko podniósł się o 2.5m.

http://img143.imageshack.us/img143/3545/dsc01444ns.jpg

http://img23.imageshack.us/img23/9728/dsc01442oo.jpg

W tym czasie Marcin miał uderzenie na gumę lecz niestety sum przetarł po chwili przypon.
W sumie cieszę się że zobaczyłem po tak długim okresie wodę ale jednak nie dla mnie takie wypady bo jednak jestem ciepłolubny :D
Szkoda też że nie zaliczyłem choćby kontaktu z rybą ale nie zawsze wraca się z wypraw zwycięsko :D
Pozdrawiam wszystkich

#2 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 09 styczeń 2011 - 12:55

zwyczaj jest taki, że każdy nowy wątek z rybami w danym roku otwiera się rybą złowioną w danym roku a nie fotorelacją z wyprawy

#3 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 09 styczeń 2011 - 13:05

zwyczaj jest taki, że każdy nowy wątek z rybami w danym roku otwiera się rybą złowioną w danym roku a nie fotorelacją z wyprawy

Nie widziałem tego info nigdzie i rozumiem że jak nie złowiłem suma to już to się nie nadaje bo nie na sumach byłem w 2011r tak


na sumach byłeś - ale nie złowiłeś więć tradycyjnie czekamy na kogoś kto otworzy wątek sumem w wymiarze przyjętym na naszym forum

#4 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 09 styczeń 2011 - 13:07

taka nowa tradycja :D

#5 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 09 styczeń 2011 - 13:27

Gdybym wiedział bym nie zakładał, Może warto otworzyć wątek ogólny typu Dziś na rybach??
Jakie są wymiary suma przyjęte na tym forum??

#6 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 09 styczeń 2011 - 13:30

otwieranie wątku jest udostęnione dla wsztystkich użytkowników, więc może to zrobić każdy. Jeśli chodzi o normy publikacji to są podane w przyczepionym ogłoszeniu zatytułowanym Zasady umieszczania zdjęć na forum jerkbait.pl

#7 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 09 styczeń 2011 - 13:35

otwieranie wątku jest udostęnione dla wsztystkich użytkowników, więc może to zrobić każdy. Jeśli chodzi o normy publikacji to są podane w przyczepionym ogłoszeniu zatytułowanym Zasady umieszczania zdjęć na forum jerkbait.pl


Czytałem zasady, zgadzam się z nimi jednakże nie rozumiem tego czy właściwie założyłem wątek SUMY 2011 po powrocie z wyprawy spinningowej na suma?? No fakt że matka natura dała mi baty i lekcję pokory


#8 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 09 styczeń 2011 - 13:43

Od lat przyjęło się, że wątek zakłada ten kto pierwszy złowi w danym roku wymiarową (wg kryteriów j.pl) rybę i dorwie się do komputera. Do tej pory było to uznawane za swego rodzaju przywilej, więc nie będziemy go odbierać w tym roku :D

Po powrocie znad wody możesz otworzyć wątek - jak najbardziej, ale tytuł (w tym przypadku sumy 2011 jest po prostu zarezerwowany

Jeśli masz w Paryżu wodę na której można o tej porze roku wędkować zgodnie z regulaminem to i tak jesteś w dużo lepsze pozycji - bo koledzy w polsce muszą poczekać jeszcze pół roku...

#9 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 09 styczeń 2011 - 13:50

To teraz już doskonale rozumiem. Nie wiedziałem o tym i aż zazdroszczę tym z Hiszpanii którzy teraz łowią w koszulkach Kolega jak już chyba wspomniałem złapał wczoraj 5szt z czego największy 231cm :D Nie ma to jak połowić w światowej stolicy suma :D
U nas do 31 stycznia wolno łowić na spinning a potem ze względu na szczupaka trzeba dać sobie na wstrzymanie do 1 maja :(


#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 styczeń 2011 - 22:27

Wstęp do sumy 2011 - jak najbardziej :D Czekamy jednak na pierwszego łowcę suma w 2011, który zaszczyci nas zdjęciem i krótkim (może też być i długi) opisem warunków połowu.

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych