Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblerowa wariacja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2837 odpowiedzi w tym temacie

#2141 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 30 kwiecień 2010 - 18:50

[quote]
Mam, problem z markerem. Chodzi o rysowanie konturów, np. skrzela linia naboczna płetwy itp. Szukam czegoś co nie gryzie się z hartzlackiem. Przerobiłem chyba ze trzy różne pisaki dostępne u mnie we wsi i efekt ten sam. Rozmywa się. Chodzi mi konkretnie o hartzlack, bo kupiłem całą puchę i nie mam teraz zamiaru przestawiać się na inny lakier. A może się nie da?
[/quote]
Nie ma takiego markera który by nie zszedł przy malowaniu hartzlackiem,domaluxem przez zanurzenie czy pędzlem.Jedyna rada to po narysowaniu detali delikatnie wacikiem zanurzonym w lakierze zabezpieczyć te miejsca nie przeciągając po nich tylko punktowo cyk,cyk miejsce w miejsce.Możesz tez spróbować akrylem bezbarwnym w sprayu zabezpieczyć,psiknąć tak tylko żeby stworzyć cienką warstwę ochronną,najpierw musisz zobaczyć czy akryl nie gryzie się z hartzlackiem.
[/quote]

Otóż jest taki pisak nazywa się UNI PIN Fine Line. Grubośći od 0,05mm do 0,8mm. Używam tego od lat. Mała uwaga: gdy narysujesz nim jakieś wzorki,skrzelka,czy płetewki pod żadnym pozorem nie dotykaj tego palcami bo rozmażesz. W Hartzlacku możesz tak ,,porysowanego'' woblerka maczać natychmiast. Nic się nie rozmaże, nic nie ścieknie.

Pozdrówka-Witold.

#2142 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 01 maj 2010 - 05:55

Dziękuję wszystkim za porady. Na pewno z którejś skorzystam a pewnie ze wszystkich :mellow:. Akryle to już mam przetestowane, że trzeba mieć wszystkie z jednej firmy, więc bezbarwny też kupię z motipa, bo wiem, że siądzie zarówno na inne motipy, jak i nie pogryzie się z hartzlackiem. Taki akryl bezbarwny to na pewno przydatna rzecz, nie tylko do przykrywania konturów. Najbardziej intryguje mnie ten pisak o którym wspomniał w.d.wobler. A rapitograf już do mnie jedzie. Leo1 na prawdę fajowska robota. Dopiero jak się zaczyna robić samemu takie rzeczy, to widzi się wiele szczegółów na które wcześniej nie zwracało się uwagi. Dotyczy to zarówno prac innych kolegów, jak i sklepówek. Mi do takich swimmbaitów jeszcze daleko.

#2143 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 01 maj 2010 - 06:06

Sprawdziłem pisaki Uni Pin, i wychodzi mi na to, że to to samo co rapitografy. Tak samo tusz na wodzie. Tylko, że można uzyskać cieńszą kreskę, bo rzeczywiście producent deklaruje 0,05mm. Pytanie na ile to jest wiarygodne, ale to już samemu trzeba sprawdzić. Cena przystępna, za jeden pisak coś koło 7zeta.

#2144 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 01 maj 2010 - 20:58

Jeśli nakreślisz tym pisakiem jakieś wzorki na wobku to musisz w bardzo rzadkim lakierze zanurzać wobka bo w gęstym rozpuszcza się tusz a raczej zjedzie z lakierem.

Najlepiej powoli zanurzać i wyciągać żeby lakier za szybko nie spływał.

pozdro

#2145 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 02 maj 2010 - 17:18

Koledzy mam pytanie-jak byście zrobili wzór pstrąga?
Myślałem o białym podkładzie na to troszkę brązu tak żeby biel była widoczna i czerwone kropki.Może wy macie jakieś propozycję? Z góry dzięki za odpowiedź :D

#2146 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 03 maj 2010 - 07:19

Podkład zawsze biały, na to delikatny natrysk koloru - zależy jak się pstrążki barwią gdzie tam gdzie łowisz. Dawałem różne kolory od delikatnego brązu, beżu, zieleni po grafit. Na kolorek natrysk łuski , na łuski białe kropki , wewnątrz białych czerwone.

#2147 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 06 maj 2010 - 22:02

[quote]
Mam, problem z markerem. Chodzi o rysowanie konturów, np. skrzela linia naboczna płetwy itp. Szukam czegoś co nie gryzie się z hartzlackiem. Przerobiłem chyba ze trzy różne pisaki dostępne u mnie we wsi i efekt ten sam. Rozmywa się. Chodzi mi konkretnie o hartzlack, bo kupiłem całą puchę i nie mam teraz zamiaru przestawiać się na inny lakier. A może się nie da?
[/quote]
Nie ma takiego markera który by nie zszedł przy malowaniu hartzlackiem,domaluxem przez zanurzenie czy pędzlem.Jedyna rada to po narysowaniu detali delikatnie wacikiem zanurzonym w lakierze zabezpieczyć te miejsca nie przeciągając po nich tylko punktowo cyk,cyk miejsce w miejsce.Możesz tez spróbować akrylem bezbarwnym w sprayu zabezpieczyć,psiknąć tak tylko żeby stworzyć cienką warstwę ochronną,najpierw musisz zobaczyć czy akryl nie gryzie się z hartzlackiem.
[/quote]

Otóż jest taki pisak nazywa się UNI PIN Fine Line. Grubośći od 0,05mm do 0,8mm. Używam tego od lat. Mała uwaga: gdy narysujesz nim jakieś wzorki,skrzelka,czy płetewki pod żadnym pozorem nie dotykaj tego palcami bo rozmażesz. W Hartzlacku możesz tak ,,porysowanego'' woblerka maczać natychmiast. Nic się nie rozmaże, nic nie ścieknie.

Pozdrówka-Witold.
[/quote]

Tak wygląda malowanie uni pinem zaraz po zanurzeniu
http://img710.imageshack.us/img710/7894/uni1.jpg

Uploaded with ImageShack.us

A tak po pół godziny

http://img38.imageshack.us/img38/6807/uni2v.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Absolutnie nic się nie rozmazuje i lakier tego nie ściąga. Tylko warunek jest taki jak napisał wdwobler nie wolno do niczego dotknąć. Kreski są krzywe, bo nie mam jeszcze wprawy z tym sprzętem. Poza tym malowałem obracając w cążkach. Muszę kupić imadełko z obrotowymi szczękami takie jak do much. Wtedy problem się rozwiąże. Podpisy to bajka. Kreską 0.05mm można na wobku wypisać co się chce. Dziękuję wdwobler!!!!

#2148 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 maj 2010 - 22:16

krisu tylko mi nie mow ze papierosy tez malujesz :mellow:

#2149 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 06 maj 2010 - 22:19

He he wiedziałem,że o fajku ktoś komentarz wstawi. On tam leży chyba już ze trzy miesiące odkąd zacząłem produkować moje wypociny. Złamany jest. Ale spadło już na niego tyle lakieru, że zagruntowany musi być dobrze :mellow:

#2150 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 09 maj 2010 - 23:24

Moja 21cm swimbaitowa maskotka.

Leo powoli staje sie fanem Twoich wobków :mellow: jakis film załaczysz z pracy tego pika? :D Swietna robota!!!

#2151 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 11 maj 2010 - 00:38

[quote]
Mam, problem z markerem. Chodzi o rysowanie konturów, np. skrzela linia naboczna płetwy itp. Szukam czegoś co nie gryzie się z hartzlackiem. Przerobiłem chyba ze trzy różne pisaki dostępne u mnie we wsi i efekt ten sam. Rozmywa się. Chodzi mi konkretnie o hartzlack, bo kupiłem całą puchę i nie mam teraz zamiaru przestawiać się na inny lakier. A może się nie da?
[/quote]
Nie ma takiego markera który by nie zszedł przy malowaniu hartzlackiem,domaluxem przez zanurzenie czy pędzlem.Jedyna rada to po narysowaniu detali delikatnie wacikiem zanurzonym w lakierze zabezpieczyć te miejsca nie przeciągając po nich tylko punktowo cyk,cyk miejsce w miejsce.Możesz tez spróbować akrylem bezbarwnym w sprayu zabezpieczyć,psiknąć tak tylko żeby stworzyć cienką warstwę ochronną,najpierw musisz zobaczyć czy akryl nie gryzie się z hartzlackiem.
[/quote]

Otóż jest taki pisak nazywa się UNI PIN Fine Line. Grubośći od 0,05mm do 0,8mm. Używam tego od lat. Mała uwaga: gdy narysujesz nim jakieś wzorki,skrzelka,czy płetewki pod żadnym pozorem nie dotykaj tego palcami bo rozmażesz. W Hartzlacku możesz tak ,,porysowanego'' woblerka maczać natychmiast. Nic się nie rozmaże, nic nie ścieknie.

Pozdrówka-Witold.
[/quote]

Tak wygląda malowanie uni pinem zaraz po zanurzeniu
http://img710.imageshack.us/img710/7894/uni1.jpg

Uploaded with ImageShack.us

A tak po pół godziny

http://img38.imageshack.us/img38/6807/uni2v.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Absolutnie nic się nie rozmazuje i lakier tego nie ściąga. Tylko warunek jest taki jak napisał wdwobler nie wolno do niczego dotknąć. Kreski są krzywe, bo nie mam jeszcze wprawy z tym sprzętem. Poza tym malowałem obracając w cążkach. Muszę kupić imadełko z obrotowymi szczękami takie jak do much. Wtedy problem się rozwiąże. Podpisy to bajka. Kreską 0.05mm można na wobku wypisać co się chce. Dziękuję wdwobler!!!!
[/quote]




Jeśli masz lakier rzadki to się nie rozmyje/rozmarze.

Zanurzałem wobki w gęstym lakierze i gwarantuje Ci że kreski/wzorki znikają ze spływającym lakierem lub są ledwo widoczne. Używam domaluxa do parkietów.
A lakier robi się gęsty jak dostaje powietrza i zaczyna się reakcja-tzn; wysycha w puszcze lub słoiku.





#2152 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 11 maj 2010 - 08:24

[quote]
Mam, problem z markerem. Chodzi o rysowanie konturów, np. skrzela linia naboczna płetwy itp. Szukam czegoś co nie gryzie się z hartzlackiem. Przerobiłem chyba ze trzy różne pisaki dostępne u mnie we wsi i efekt ten sam. Rozmywa się. Chodzi mi konkretnie o hartzlack, bo kupiłem całą puchę i nie mam teraz zamiaru przestawiać się na inny lakier. A może się nie da?
[/quote]
Nie ma takiego markera który by nie zszedł przy malowaniu hartzlackiem,domaluxem przez zanurzenie czy pędzlem.Jedyna rada to po narysowaniu detali delikatnie wacikiem zanurzonym w lakierze zabezpieczyć te miejsca nie przeciągając po nich tylko punktowo cyk,cyk miejsce w miejsce.Możesz tez spróbować akrylem bezbarwnym w sprayu zabezpieczyć,psiknąć tak tylko żeby stworzyć cienką warstwę ochronną,najpierw musisz zobaczyć czy akryl nie gryzie się z hartzlackiem.
[/quote]

Otóż jest taki pisak nazywa się UNI PIN Fine Line. Grubośći od 0,05mm do 0,8mm. Używam tego od lat. Mała uwaga: gdy narysujesz nim jakieś wzorki,skrzelka,czy płetewki pod żadnym pozorem nie dotykaj tego palcami bo rozmażesz. W Hartzlacku możesz tak ,,porysowanego'' woblerka maczać natychmiast. Nic się nie rozmaże, nic nie ścieknie.

Pozdrówka-Witold.
[/quote]

Tak wygląda malowanie uni pinem zaraz po zanurzeniu
http://img710.imageshack.us/img710/7894/uni1.jpg

Uploaded with ImageShack.us

A tak po pół godziny

http://img38.imageshack.us/img38/6807/uni2v.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Absolutnie nic się nie rozmazuje i lakier tego nie ściąga. Tylko warunek jest taki jak napisał wdwobler nie wolno do niczego dotknąć. Kreski są krzywe, bo nie mam jeszcze wprawy z tym sprzętem. Poza tym malowałem obracając w cążkach. Muszę kupić imadełko z obrotowymi szczękami takie jak do much. Wtedy problem się rozwiąże. Podpisy to bajka. Kreską 0.05mm można na wobku wypisać co się chce. Dziękuję wdwobler!!!!
[/quote]




Jeśli masz lakier rzadki to się nie rozmyje/rozmarze.

Zanurzałem wobki w gęstym lakierze i gwarantuje Ci że kreski/wzorki znikają ze spływającym lakierem lub są ledwo widoczne. Używam domaluxa do parkietów.
A lakier robi się gęsty jak dostaje powietrza i zaczyna się reakcja-tzn; wysycha w puszcze lub słoiku.




[/quote]
W Hartzlacku-Uni Pin nie ma prawa się rozmazać czy spłynąć nawet jak Hartzlack zgęstnieje. Przez to też Hartzlack uważam za bezdyskusyjnie najlepszy do woblerków. Z Domaluxem rozstałem się jakieś kilka lat temu ale i tu jak rysowałem Uni Pinem nic mi nie spływało. Ważny jest tez podkład tzn. powierzchnia na której się pisze Uni Pinem. Ja zawsze piszę na podkładzie z Motipa akrylowego. Inny sprej,lakier może nie tolerować kontaktu z Uni Pinem/Domaluxem i przez to wchodzić w reakcję i spływać/rozmazywać.
Krisu23 używa Hartzlacka,który mu poleciłem tak,że problem spływania/rozmazywania Uni Pina,jego nie dotyczy. B)

Pozdrówka-Witold.

#2153 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 13 maj 2010 - 07:51

Moja kijana 1,8cm na Jazie i Klenie.

Załączone pliki



#2154 OFFLINE   Leo1

Leo1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 14 maj 2010 - 09:56

Kilka nowych 10-11cm bezsterowców z brokatem.


Najtwardzszą powłokę zewnętrzną z dostępnych na rynku lakierów parkietowych zapewnia domalux super, zwłaszcza, gdy był często otwierany i bardziej zgęstniał.

Załączone pliki



#2155 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 14 maj 2010 - 12:27

Leo jak móglys okreslic wage i akcje tych ukleji(równiez w opadzie?)pozdrawiam :mellow: ładne bestyjki

#2156 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 14 maj 2010 - 12:46

Leo1 bardzo ładne,bardzo.

#2157 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 maj 2010 - 13:27

..jak żywe :huh:

#2158 OFFLINE   Leo1

Leo1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 14 maj 2010 - 19:13

Mi też się podobają :mellow: choć na foto brakuje ostrości (nie miałem dobrego oświetlenia).
Te konkretne modele, to takie kolebiące się pullbaity z ładną pracą w opadzie, waga ok. 20g (wolnotonące), może trochę więcej, celowo nieco przeciążyłem ogon, aby miały tendencję do wypływania ku górze (typowe zachowanie uklei). Przy szybkim prowadzeniu idą niemal po samej powierzchni, pozostawijąc po sobie zygzakowaty ślad.
Krótki filmik z pracą - http://s730.photobucket.com/albums/ww309/LE01/?action=view&a mp;a mp;a mp;current=IMG_0307a.flv


#2159 OFFLINE   pawelekk

pawelekk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 14 maj 2010 - 19:27

Leo, jeszcze troche to zrobisz sie konkurencyjny nawet dla salmo bo jakością nie będziesz od nich odstępował

#2160 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 14 maj 2010 - 19:41

Jak dla mnie Slajderki juz przebiły jakoscia i piekna praca :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych