Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblerowa wariacja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2837 odpowiedzi w tym temacie

#2741 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 18:12

Zgadza się ale często prowadzę wobki ze sterem tak że nic nie robię oprócz napięcia linki a potem trzymam w nurcie i w postoju nawet po 5minutach mam ostry strzał ale to tylko przy wobkach ze sterem.

#2742 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 15 styczeń 2011 - 18:14

A moim celem było tak jak wspomniałem na samym początku stworzenie imitacji trąconej uklei :o .i wyszło ale Bolki mogą to boleśnie zweryfikować.


A chyba że tak, sam jestem ciekaw czy coś złowisz. Chyba kiedyś już próbowałem z podobną konstrukcją jak Twoja, ale z tego co pamiętam praca była zbyt niestabilna i nie przypadła mi do gustu. Zobaczymy czy nie zrobiłem błędu że odpuściłem :D
powodzenie i pozdrawiam
wujek


#2743 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 18:16

Tak samo robię np. z przynętą powierzchniową ze śmigiełkiem, ale 5min. chyba jeszcze nie wytrzymałem :D

#2744 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 18:31

[quote]
A moim celem było tak jak wspomniałem na samym początku stworzenie imitacji trąconej uklei :o .i wyszło ale Bolki mogą to boleśnie zweryfikować.
[/quote]

A chyba że tak, sam jestem ciekaw czy coś złowisz. Chyba kiedyś już próbowałem z podobną konstrukcją jak Twoja, ale z tego co pamiętam praca była zbyt niestabilna i nie przypadła mi do gustu. Zobaczymy czy nie zrobiłem błędu że odpuściłem :D
powodzenie i pozdrawiam
wujek

[/quote]
Nie wiem przekopałem się już chyba przez wszystkie wabiki bezsterowe i na naprawdę szybki nurt nie spotkałem się z takim żeby go nie wywalił.Na szybką wodę stosuje wobki ze sterem a na wolniejszą lub prawie że stojącą bez i ten właśnieślizgaczjest przeznaczony do takich zastosowań.Na wodzie szybkiej też ale wymaga większej uwagi jak choćby Tarnus którego trzeba wiedzieć jak prowadzić w takich warunkach a to wszyscy wiemy a jak nie wiemy to się dowiemy :D

#2745 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 15 styczeń 2011 - 18:37

Mi się wydaje że skuteczniejszy będzie taki który idzie po wierzchu przy szybkim prowadzeniu. Ukleja wychodzi do powierzchni wtedy jak goni ją boleń i robi to na pełnym gazie. Jeszcze nie widziałem ukleji która chlapie wolno płynąc, chyba że jest trącona. Ewentualnie coś takiego co idzie pod wierzchem i wychodzi na powierzchnię chlapiąc. Ten mój prototyp bo zrobiłem na razie jedną sztukę, ma tak że bardzo daleko leci i powiedzmy od 70-tego metra do 50-tego idzie pod wierzchem od czasu do czasu chlapiąc i potem pruje już po powierzchni. Można zwolnić pracę i się zanurza, a po przyspieszeniu znowu wychodzi. Jak coś złowię dam znać bo na razie nie ma o czym pisać, ale wydaje mi się że jest szansa żeby coś go zgarnęło.
pozdrawiam
wujek


u mnie na Warcie robi to
http://img156.imageshack.us/img156/2104/15012011147.jpg

i ukleja tapsa :D

#2746 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 18:40

A co to za przynęta, bardzo ciekawa.

#2747 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 15 styczeń 2011 - 18:43

łamaniec Roberta

#2748 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 18:50

Czyli RH-łamaniec :D

#2749 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 15 styczeń 2011 - 18:52

[quote]
A moim celem było tak jak wspomniałem na samym początku stworzenie imitacji trąconej uklei :o .i wyszło ale Bolki mogą to boleśnie zweryfikować.
[/quote]

A chyba że tak, sam jestem ciekaw czy coś złowisz. Chyba kiedyś już próbowałem z podobną konstrukcją jak Twoja, ale z tego co pamiętam praca była zbyt niestabilna i nie przypadła mi do gustu. Zobaczymy czy nie zrobiłem błędu że odpuściłem :D
powodzenie i pozdrawiam
wujek

[/quote]
Nie wiem przekopałem się już chyba przez wszystkie wabiki bezsterowe i na naprawdę szybki nurt nie spotkałem się z takim żeby go nie wywalił.Na szybką wodę stosuje wobki ze sterem a na wolniejszą lub prawie że stojącą bez i ten właśnieślizgaczjest przeznaczony do takich zastosowań.Na wodzie szybkiej też ale wymaga większej uwagi jak choćby Tarnus którego trzeba wiedzieć jak prowadzić w takich warunkach a to wszyscy wiemy a jak nie wiemy to się dowiemy :D
[/quote]

Na wolno płynącą lub stojącą wodę może jest szansa bo trącona ukleja będzie szukała właśnie takich miejsc. Ja tą konstrukcję prowadziłem typowo szybko w mocniejszym nurcie, ale za bardzo wariowała, a ja tego nie lubię. Tylko na stojącej boleń jest sporo ostrożniejszy i przynęta musi mu spasować żeby uderzył.
wujek


#2750 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 18:53

łamaniec Roberta

Robert to jest fachman a my dyskutujemy o wabikach pionierskich :D Bransoleta ciekawa.

#2751 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 15 styczeń 2011 - 19:05

Szpiegu mi się nie zdarzyło coś takiego żebym Bolka musiał zacinać.



z wierzchu może i nie ma sensu niżej robią się schody i czasami trzeba dać rybie po zębach

#2752 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 19:11

Może na gume.Ja mam atomowe pier...cie a głównie łowię z dna ale zawsze na plećkę nawet z FC zrezygnowałem bo przy braniu dwa mi poszły z wobem a FC było na bank dobrze związane i o mocy 20lb,nie chodzi o wobki ale po takim czymś pije i myślę co z rybą a na cholere mi to.Teraz na plećkę łowię bez przyponów.

#2753 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 15 styczeń 2011 - 19:28

Tomy, w tym roku wypuszczę wobler bezsterowy który na pewno nie wyskoczy nad wodę. To będzie autentyczna nowość wśród woblerów bo z tego co mi wiadomo żadna firma nie robi podobnego. Wobler ma 8 cm, waży 15 g. Prowadzony przez proste zwijanie drga akcją mieszaną, boczno ogonową . Kiedy się go minimalnie podszarpuje, zaczyna robić nieregularne zwody na boki nie przestając drgać. Drgania są lekko wyczuwalne na kiju a wobler daje leciutki opór. Zacząłem właśnie pisać tekst jak i gdzie wykorzystać walory tego wobka. Premiera w marcu :D

#2754 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 15 styczeń 2011 - 19:35

No to ciekawe jak będzie wyglądać i czy podobny to jest pomysł do mojego duckera (oczywiście filozoficzny a nie wyglądowy :D).

#2755 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 15 styczeń 2011 - 19:53

Mam przed sobą fotkę Twoich wobków w tym 2 zakreślone. Nie wiem czy to o nie chodzi. Jeśli tak, to coś całkiem innego. Ja się nie wzorowałem na niczym. Jak zwykle zrobiłem przynętę pod konkretne potrzeby.

#2756 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 19:55

Tomy, w tym roku wypuszczę wobler bezsterowy który na pewno nie wyskoczy nad wodę. To będzie autentyczna nowość wśród woblerów bo z tego co mi wiadomo żadna firma nie robi podobnego. Wobler ma 8 cm, waży 15 g. Prowadzony przez proste zwijanie drga akcją mieszaną, boczno ogonową . Kiedy się go minimalnie podszarpuje, zaczyna robić nieregularne zwody na boki nie przestając drgać. Drgania są lekko wyczuwalne na kiju a wobler daje leciutki opór. Zacząłem właśnie pisać tekst jak i gdzie wykorzystać walory tego wobka. Premiera w marcu :D

Po tym co piszesz wiem gdzie i co z obciążeniem.Faktycznie dość pomysł nowatorski ale kolidujący z deczka z lotnością :D chyba że złamałeś prawa fizyki a w twoim wypadku jest to realne.

#2757 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 15 styczeń 2011 - 20:10

Robert, czy to będzie wobler podpowierzchniowy?

#2758 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 15 styczeń 2011 - 20:13

W tym wobku wszystko jest NEW! :D Nie wiem jak rozumieć lotność. Jeśli chodzi o dystans przy rzutach to leci masakrycznie daleko. Ogólnie jak na wobler jest to bardzo skomplikowana konstrukcja. Kompletnie się nie nadaje do ręcznego strugania bo minimalne zmiany którego z wielu ważnym elementów zmienia wszystko, bo wszystko jest na styk. Ale to akurat dla mnie zaleta :D

#2759 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 15 styczeń 2011 - 20:15

W tym wobku wszystko jest NEW! :D Nie wiem jak rozumieć lotność. Jeśli chodzi o dystans przy rzutach to leci masakrycznie daleko. Ogólnie jak na wobler jest to bardzo skomplikowana konstrukcja. Kompletnie się nie nadaje do ręcznego strugania bo minimalne zmiany którego z wielu ważnym elementów zmienia wszystko, bo wszystko jest na styk. Ale to akurat dla mnie zaleta :D

A na Rożnów będzie dobry?

#2760 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 20:24

Czy będzie drogi..., czy bardzo drogi? :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych