Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblerowa wariacja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2837 odpowiedzi w tym temacie

#2761 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 20:31

W tym wobku wszystko jest NEW! :D Nie wiem jak rozumieć lotność. Jeśli chodzi o dystans przy rzutach to leci masakrycznie daleko. Ogólnie jak na wobler jest to bardzo skomplikowana konstrukcja. Kompletnie się nie nadaje do ręcznego strugania bo minimalne zmiany którego z wielu ważnym elementów zmienia wszystko, bo wszystko jest na styk. Ale to akurat dla mnie zaleta :D

Robert akurat to skomentuję tak :lol: co do tego ręcznego strugania-demonizujesz temat.Ja tam nie myślę podrabiać bo mam własne pomysły ale bez jaj wzoru do skopiowania nie ma i nie rozśmieszaj takimi newsami :o


#2762 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 15 styczeń 2011 - 20:43

Kolego Lesiewicz, nie odpowiadam na publicznych forach na pytania dotyczące boleni ze stojącej wody. Mam mocne postanowienie chronić te ryby przed „wędkarzami”. O siebie się nie martw, jesteśmy umówienie :D
Wujek, sprawa wygląda tak, że na jaką głębokość się go opuści na takie będzie szedł. Można nim penetrować różne głębokości. Będzie się oczywiście wynurzał im bliżej brzegu. Standardowy model jest raczej na wodę do 1,5 m. Można je przeszlifować także że zejdą głębiej. Może zrobię taki na 2-3 m ale nieco większy i cięższy. Co do ceny to planowałem 12 zł chociaż jeden kolega powiedział mi że paskudze rynek :lol:

#2763 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 15 styczeń 2011 - 20:48

Kolego Lesiewicz, nie odpowiadam na publicznych forach na pytania dotyczące boleni ze stojącej wody. Mam mocne postanowienie chronić te ryby przed „wędkarzami”. O siebie się nie martw, jesteśmy umówienie :D
Wujek, sprawa wygląda tak, że na jaką głębokość się go opuści na takie będzie szedł. Można nim penetrować różne głębokości. Będzie się oczywiście wynurzał im bliżej brzegu. Standardowy model jest raczej na wodę do 1,5 m. Można je przeszlifować także że zejdą głębiej. Może zrobię taki na 2-3 m ale nieco większy i cięższy. Co do ceny to planowałem 12 zł chociaż jeden kolega powiedział mi że paskudze rynek :lol:


Brzmi ciekawie, czekam z zainteresowaniem do marca na premierę. 12 zł rzeczywiście paskudzi rynek, bierz 13 :D
wujek


#2764 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 20:50

To na pewno nie ja.Cena to twoja brocha jest ale śmiem twierdzić kto zacz :lol: W sumie oso mie to jebie.

#2765 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 15 styczeń 2011 - 20:52

Tomy, nie wiem dlaczego to co napisałem wziąłeś do siebie. Ja tylko stwierdziłem fakt, że ten wobler się ciężko podrabia nie mając formy, i nic więcej. Strugałem prototypy i niestety się okazało, że minimalna zmian kształt zmienia prace. To samo z obciążeniem. Musi być dokładnie w tym a nie w innym miejscu i mieć określony kształt i wagę. Doszedłem do ładu składu z nim jak sobie zamówiłem formę i robiłem wszystko z aptekarska dokładnością.

#2766 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 20:54

Piękna sprawa, dam nawet 14, i kilka uklejek jeszcze wezmnę :D :D :D

#2767 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 21:00

;)

#2768 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 15 styczeń 2011 - 21:16

Żeby było jasne, ten wobler nie kołysze się lekko na boki ale ma wyraźne drobne szybkie drgania jak typowe boleniowce. Odjazdy na boki mogą być dowolne, od lekki odejść do szaleństwa.
Co do uklei to też będą poważne zmiany. Będą całe silikonowe z ołowiem w środku. RH8 i 10 będą nieco lżejsze, 8 i 14 g i będą wyraźnie wolniej tonąć. RH12 będzie w dwóch wersjach wagowych, 27 g a druga 22 albo i mniej, tak więc będzie można nią łowić w wodzie 1 m bez problemów. Zrobię też takie co będą odchodzić na bolki. Na razie uzyskałem około 20 cm, ale się jeszcze pobawię obciążeniami. Przynęta będzie bez porównani trwalsza i przyspieszyłem też start. Pracuje przy minimalnej prędkości. Co do ceny to na pewno nie zdrożeją a może nawet ... :D


#2769 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2996 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 15 styczeń 2011 - 21:22

Robert, a miałeś też zrobić większą wersję uklejki - nadal planujesz, czy porzuciłeś pomysł?

#2770 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 15 styczeń 2011 - 21:27

Mam przed sobą fotkę Twoich wobków w tym 2 zakreślone. Nie wiem czy to o nie chodzi. Jeśli tak, to coś całkiem innego. Ja się nie wzorowałem na niczym. Jak zwykle zrobiłem przynętę pod konkretne potrzeby.

Nigdy nie spodziewałbym się wzorowania :D zwłaszcza, że o boleniach nie wiem nic zupełnie :D

#2771 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 15 styczeń 2011 - 21:43

Sławek, to było bezaluzyjne, chociaż wyszło inaczej :wacko: Tylko nie wiem nadal czy to ten wobler o którym pisałeś.

#2772 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 15 styczeń 2011 - 21:46

Wujek, skoro ma nie wyskakiwać nad wodę to pewnie tak :D
Szpiegu ja mam taką samą bransoletkę od Roberta tylko z przodu ma jeszcze kawałek poliwęglanu. Niestety dostałem za późno żeby się w zeszłym sezonie przekonać o skuteczności.

#2773 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 15 styczeń 2011 - 21:54

Mekamil, miałem ale są problemy z firmami od CNC. Widzę jeszcze jeden problem. To będzie ewentualnie przynęta do trola bo przy 15-16 m opory będą poważne i po godzinie ręka to odczuje. Postaram się je mieć bo obiecałem koledze na fiordy.

#2774 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2996 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 15 styczeń 2011 - 21:57

Ok, rozumiem. Jeśli się uporasz to pamiętaj proszę o mnie.

#2775 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 15 styczeń 2011 - 22:16

Sławek, to było bezaluzyjne, chociaż wyszło inaczej :wacko: Tylko nie wiem nadal czy to ten wobler o którym pisałeś.

Postaram się o jakąś fotkę :D i Ci podeślę...

#2776 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 17 styczeń 2011 - 03:33

;)

#2777 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 18 styczeń 2011 - 02:45

Tomy, nie wiem dlaczego to co napisałem wziąłeś do siebie. Ja tylko stwierdziłem fakt, że ten wobler się ciężko podrabia nie mając formy, i nic więcej. Strugałem prototypy i niestety się okazało, że minimalna zmian kształt zmienia prace. To samo z obciążeniem. Musi być dokładnie w tym a nie w innym miejscu i mieć określony kształt i wagę. Doszedłem do ładu składu z nim jak sobie zamówiłem formę i robiłem wszystko z aptekarska dokładnością.

A no tak Robercie chyba że tak.Z resztą uważam że za krótki jestem żebyś ty mnie kopiował czy tam podglądał to raczej na odwrót.

#2778 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 18 styczeń 2011 - 08:10

Dobra to i ja w końcu coś dorzucę do tematu bo ostatnio mocno się opuściłem . :D Dorobiłem trzecią imitację szada . Ten ma 33gramy wagi i po założeniu kotwic nr 2 powoli tonie . Boczki ma zielonkawe i grzbiecik ciemniejszy . Podrobiłem mu też oko aby lepiej wyglądało . Zrobiłem też wczoraj malutkie filmiki które pokazują pracę ich na zwolnionych obrotach . Pewnie w trolu praca trochę się podrasuje :mellow: , może jednak ręki nie urwie .
A tu ostatnia podróba trochę bardziej odchudzona od poprzednich .


A tu filmiki :

Zielonek


Błękitek


Czarnuch . ( Bez podtekstów rasistowskich , taka nazwa :mellow: )

Załączone pliki



#2779 OFFLINE   dzibel57

dzibel57

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 styczeń 2011 - 09:18

Maluję woblerki aerografem i przy gładkich powierzchniach jest ok ale mam problemik z malowaniem łuski przy pomocy siateczki (tiulu), przy odejmowaniu siatki zawsze jakaś część się rozmazuje, jak rozwiązać ten problemik
Pozdrawiam

#2780 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 18 styczeń 2011 - 09:22

czesc a ja jestem szpiegu i proponuje przywitac sie chociaż




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych