Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblerowa wariacja


  • ZamkniÄ™ty Temat jest zamkniÄ™ty
2837 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjapstrÄ…gowe strumienie

Napisano 03 styczeń 2008 - 21:15

Fajnie wyszły. Siatką oklejane ?

#402 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiaÅ‚a Podlaska
  • ImiÄ™:Jacek

Napisano 04 styczeń 2008 - 20:50

Witam wsyzstkich forumowiczow.
Postanowiłem zabawic sie w majstrkowicza i chce zrobic sobie kilka woblerow. Jednak podczas projektowania ksztaltu pojawily sie pytania.
1. Skad wiecie czy wobler bedzie plywajacy czy tanacy? Jakich obciazen uzywac przy Balsie aby byl tonacy i jakich by byl plywajacy. Mowa o bez sterowych i strowych. Projektuje dwa wymiary 10 cm dlugi, 3 cm wysoki i w najszrszym niejscu 2 cm szeroki. Taki sam z tym ze 7 cm dlugi.
2. Chce tez wyprodukowac sobie o wysokosci 2 cm i tu pojaiwa sie podobne pytanie.
3. czy obciazenie umieszczac blizej poczatku czy bardziej na srodku woblera(najnizsza czesc)?
3. Przy malowaniu jakiego lakieu urzywacie (bezbarwnego) bo bezbarwny w spay'u chyba nie da takiego efektu jak widze na zdjeciach?
4. Do malowania roznych ornamentow uzywacie jakich farbek, ja planuje farb do malowania na drewnie malarkich. Czy to bedzie dobry krok, nie rozmaże mi sie to jak bede lakierował?
5. To pytanie kieruje do kolegow ktorzy robia male przynety typu chrabaszcz. Czy jakos je dociażacie, a jak tak to mniej wiecej jakie ciezary i gdzie?
Wszystko wykonuje z Balsy, podejrzewam ze ma to znaczenie.
Cztalem wiele tematów na temat woblerow ale nie spotkalem sie z jakimis konkretnymi doswiadczeniami.

Z gory dziekuje za odpowedzi. Chcialbym jeszcze w styczniu, jezeli nie zarzna rzeki, zapolowac na okonie.

#403 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 04 styczeń 2008 - 21:26

Ja uczyłem się z tej stronki http://wobler.republ...obi/kurs_wz.htm myśle że to bardzo dobry kurs :D polecam, bo napewno znajdziesz tam odpowiedzi na Twoje pytania (choć nie na wszystkie niestety) :D

Ja od siebie nie moge nic doradzić bo zbyt mało jeszcze wiem

#404 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiaÅ‚a Podlaska
  • ImiÄ™:Jacek

Napisano 04 styczeń 2008 - 22:25

Dzieki wielkie.
Moze nie wszystko, ale wiele zeczy mi sie rozjasniło.

#405 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiaÅ‚a Podlaska
  • ImiÄ™:Jacek

Napisano 05 styczeń 2008 - 20:48



Witam. Chcialem sie pochwalic co mi wyszlo z Balsy. Pierszy raz strugalem i jednoczesnie prosze o jakies obiektywne opinie. Jak wyszło?

Załączone pliki



#406 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 05 styczeń 2008 - 20:49

Ladnie :D

Pozdrawiam
Slider :D

#407 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 05 styczeń 2008 - 21:02

jak na pierwszy raz to naprawde fajnie :D Postaraj się tylko żeby na zdjęciach woblerów był jakiś punkt odniesienia (zapałka, moneta) żeby widać było wielkość :D

Ale ogólnie spoko jest :D

#408 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiaÅ‚a Podlaska
  • ImiÄ™:Jacek

Napisano 05 styczeń 2008 - 21:05

Nie pomyslalem o tym. Maja po 9 cm.

#409 OFFLINE   RomanG

RomanG

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw

Napisano 06 styczeń 2008 - 09:44

Jackku bp- odniosłem wrażenie że nacięcie na ster jest w przeciwnym kierunku(może tylko takie wrażenie) i spróbuj zrobić fotkę we wszystkich rzutach góra,bok i dół wtedy obraz jest jasny, kształt mój ulubiony, a akie założenia przyjąłeś, czy pływający, czy głęboko schodzący i w reszcie jaką ma mieć prace- spokojną czy agresywną, jeśli mógł byś co s na ten temat napisać to wówczas można spróbować coś niecoś zasugerować

#410 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiaÅ‚a Podlaska
  • ImiÄ™:Jacek

Napisano 06 styczeń 2008 - 11:35

Jackku bp- odniosłem wrażenie że nacięcie na ster jest w przeciwnym kierunku(może tylko takie wrażenie) i spróbuj zrobić fotkę we wszystkich rzutach góra,bok i dół wtedy obraz jest jasny, kształt mój ulubiony, a akie założenia przyjąłeś, czy pływający, czy głęboko schodzący i w reszcie jaką ma mieć prace- spokojną czy agresywną, jeśli mógł byś co s na ten temat napisać to wówczas można spróbować coś niecoś zasugerować


To naciecie, to tylko obrys skrzela (tak sobie wymyslilem)
Kazdego typu robie po dwa egzemplarze, te pokazane to jeden z 6 jakie postanowilem wykonac. Jeden z nich ma byc wolno tonacy, czyli jak wyczytalem mam miec nieco powyzej 60% masy dociazenia i prace agresywna a drugi plywajacy.
Nie bardzo wiem jak narazie jaka wielkosc sterow ustalic, bo jezeli chodzi o katy to chyba juz wiem co i jak.
Jezeli bede sie zblizal coraz bardziej do 90° to praca bedzie coraz bardziej lagodna. Wyczytalem ze nie powinienem przekraczac 30° bo wtedy przestaje pracowac wobler.
Zastanawiam sie ja wplynie szrokosc brzuszka na stabilnosc woblera, mam w planach Slider'a i chce go miec jako najedzona rybke. Domyslam sie ze im szrszy brzuszek tym mniejsza stabilnosc ktora moge zniwelowac dociazeniem. Z tym ze wszystko ma swoja granice, bo moge spowodowac ze bedzie opadal jak kamien. Musi wiec byc jakas granica szerokosci brzuszka. Slider'y chce wykonac 10 cm o wysokosci 4 cm.


#411 OFFLINE   irek45

irek45

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 10 styczeń 2008 - 14:36

Witam,

Muszę powiedzieć, że zainspirował mnie ten portal jak i wypowiedzi na forum. Poważnie myślę o struganiu woblerów. Jeszcze tylko materiały muszę skołować. Postaram się umieścić zdjęcia.



#412 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 10 styczeń 2008 - 14:58

W takim razie życze Ci powodzenia, duuuużo samozaparcia, no i pierwszej ryby na swoją przynętę :D

#413 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 10 styczeń 2008 - 16:14

Tak sie przyglądam i wydaje mi się że słoje drewna są prostopadle a nie wzdłuż korpusu, czy tak??


#414 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 10 styczeń 2008 - 16:20

Tak sie przyglądam i wydaje mi się że słoje drewna są prostopadle a nie wzdłuż korpusu, czy tak??


a to ma jakieÅ› znaczenie?

#415 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad WisÅ‚Ä…
  • ImiÄ™:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 10 styczeń 2008 - 16:54

[quote]
Tak sie przyglądam i wydaje mi się że słoje drewna są prostopadle a nie wzdłuż korpusu, czy tak??

[/quote]

a to ma jakieÅ› znaczenie?
[/quote]

W przypadku woblerów z balsy, zwłaszcza cienkich i smukłych, to może mieć znaczenie. Mogą łatwiej pęknąć pomimo stelaża wewnątrz.

#416 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 11 styczeń 2008 - 09:20

tak jak napisał joker
i jeszcze, jeśli słoje są wzdłuż korpusu to wygodniej, pewniej się go obrabia

#417 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2008 - 13:30

Pare dni temu przypadkiem podczas wizyty w Leroy Marlin na Żeraniu w dziale z firankami znalazłem coś co może się przydac podczas produkcji woblerów :D
Materiał bardzo podobny do brokatowego z tym że nie jest on pleciony z samych srebrnych nici (w poprzek materiału perłowe, wzdłóż srebrne).
Na pierwszy rzut oka materiał wygląda jak sreberko z papierosów ale na pewno jest od niego wytrzymalszy. Cena 8zł/m materiału o szerokości ok 1,5m
Była jeszcze resztka cieniutkiego półprzejrzystego materiału dającego efekt hologramu. 18 zł/m

To chyba sporo taniej niż orginalny materiał brokatowy :D

Załączone pliki



#418 OFFLINE   irek45

irek45

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 11 styczeń 2008 - 13:37

Witam,

Drut nierdzewny już znalazłem na aukcji.
Nie wiem tylko czy go będę umiał tak skręcić jak w artykule i boje sie ze w razie brania czy zaczepu kotwica wypadnie.?? :wacko:

Gdzie najlepiej na necie kupić spray i farby?



#419 OFFLINE   irek45

irek45

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 11 styczeń 2008 - 14:10

Witam

Zastanawiam się czy robienie przynęt na sprzedaż np: wahadłówek czy woblerów, może być opłacalne i przy jakiej ilości?

Może na pewno ktoś już o tym myślał.

ProszÄ™ o info.

#420 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2008 - 14:56

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych