Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblerowa wariacja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2837 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   lukexio

lukexio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 luty 2008 - 16:45

@WOBLER-W1 i @wobler129 to zrob zalozyc wlasny firma produkcja wobler :lol: :lol:

#602 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 20 luty 2008 - 16:47

W ogóle wobler129 jakoś szybko te wobki robisz :huh: U mnie to trwa czasami miesiącami aż skończe. Swoją droga to męcząca robota..

#603 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 20 luty 2008 - 16:56

Benito to zależy jaka masz technikę robienia i jaka masz wprawę. Niektórzy robią długo a nie którzy krotko. Ja np robie rożnie woblery czasem dłużej czasem krócej :D

Pozdrawiam
Slider

#604 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 luty 2008 - 16:59

Benito to zależy jaka masz technikę robienia i jaka masz wprawę. Niektórzy robią długo a nie którzy krotko. Ja np robie rożnie woblery czasem dłużej czasem krócej :D

Pozdrawiam
Slider



swego czasu rozmawialem z Leszkiem Dylewskim (nawet sie u nas zalogowal ) pytalem ile go wychodzi tak srednio jeden wobler - w przeliczeniu na roboczo godzine... przyznam szczerze ze sie zdumialem gdy mi powiedzial ze ok 4h - ale on nie podchodzi do mniejszej ilości niż 100 sztuk bo to malo oplacalne

PS> przy okazji pozdrawiam Cię Leszku - bo wiem,że to przeczytasz :mellow:


#605 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 20 luty 2008 - 17:04

@WOBLER-W1 i @wobler129 to zrob zalozyc wlasny firma produkcja wobler :lol: :lol:


Da się zrobić :lol: Ale najpierw musiałbym opanować metodę z wobkami z formy


#606 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 20 luty 2008 - 17:14

Benito to zależy jaka masz technikę robienia i jaka masz wprawę. Niektórzy robią długo a nie którzy krotko. Ja np robie rożnie woblery czasem dłużej czasem krócej :D

Pozdrawiam
Slider


Najgorsze są woblery ze sterem, nienawidze robić tych szczelin na ster i w ogóle samych sterów i to opóźnia pracę:x Tak długi czas może wynika z tego, że moje farby tak długo schną (mam chyba jakieś trefne) i z innych przeróżnych napotykanych utrudnień.

#607 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 20 luty 2008 - 17:16

[quote]
Benito to zależy jaka masz technikę robienia i jaka masz wprawę. Niektórzy robią długo a nie którzy krotko. Ja np robie rożnie woblery czasem dłużej czasem krócej :D

Pozdrawiam
Slider
[/quote]


swego czasu rozmawialem z Leszkiem Dylewskim (nawet sie u nas zalogowal ) pytalem ile go wychodzi tak srednio jeden wobler - w przeliczeniu na roboczo godzine... przyznam szczerze ze sie zdumialem gdy mi powiedzial ze ok 4h - ale on nie podchodzi do mniejszej ilości niż 100 sztuk bo to malo oplacalne

PS> przy okazji pozdrawiam Cię Leszku - bo wiem,że to przeczytasz :mellow:

[/quote]

100 sztuk :huh: Dodam, że te woblery są z balsy bądź lipy to faktycznie jest wyczyn!


#608 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 20 luty 2008 - 17:23

Moje łamańce są już po testach i po drobnej modernizacji.Obydwa były nieźle dociążone bo chciałem żeby szybko tonęły i popełniłem błąd .Do środkowej części dałem za dużo ołowiu i prawie na całej długości tego segmentu .Spowodowało to ,że łamaniec pracował za słabo i się zacinał na pierwszym przegubie.Na szkicu rysunek A , wektory nad nim pokazują jak się załamywał we wodzie .


Modernizacja polegała na tym , że wywierciłem nadmiar ołowiu , powstałą dziurę wypełniłem dobrze dopasowanym kołkiem drewnianym . Następnie naniosłem brakującą farbę w odpowiednim kolorze i teraz jest wszystko OK !
W środkowym segmencie pozostawiłem obciążenie jak na rysunku B
Zabieg ten spowodował znaczne poprawienie pracy łamańców , teraz jest pełna satysfakcja .

Załączone pliki



#609 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 20 luty 2008 - 17:28

@Benito
Piękny poperek podaj wymiary i przybliżona gramature a Top Waterowiec z paroletnim stażem powie Ci czy się na da :mellow:.
P.S.Może coś pomoge widze,że czasu nie marnujesz pianka robi swoje.Myślałes nad stworzeniem czegoś ala mass marauder junior??

a tak wogóle to interesujące łamańce naprawde godne podziwu,ja z powodu braku czasu w tym roku zrobiłem tylko wobki na klenie i jazie ,wkrótce się pochwale B)

#610 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 20 luty 2008 - 17:55

@Benito
Piękny poperek podaj wymiary i przybliżona gramature a Top Waterowiec z paroletnim stażem powie Ci czy się na da :mellow:.
P.S.Może coś pomoge widze,że czasu nie marnujesz pianka robi swoje.Myślałes nad stworzeniem czegoś ala mass marauder junior??

a tak wogóle to interesujące łamańce naprawde godne podziwu,ja z powodu braku czasu w tym roku zrobiłem tylko wobki na klenie i jazie ,wkrótce się pochwale B)


Dzięki :D wymiary 6 cm a grubaśny tak na 2 cm w najszerszym miejscu. Waga- jakieś 3 gram bo niedociążony w ogóle ;) Musze ołów skombinować bo mam bardzo mało.
Myślałem, lecz nie wymyśliłem żadnego ciekawego kształtu. Ale pomyśle nad tym dzisiaj.

Pokażę kilka fotek z woblerami idącymi do forem.

Załączone pliki



#611 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 20 luty 2008 - 18:02

Wobki niepolakierowane miały być dla mifka na głowatke, ale miałem problem żeby zdobyć gips na formy a dopiero teraz przekonałem się, że zwykły gips tez się nadaje. Ale te wobki równie dobrze moga być na szczupłego.

Załączone pliki



#612 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 20 luty 2008 - 18:06

benito :huh: normalnie :o jeszcze przed kolorowaniem wyglądają zaje***fajnie

czekam z niecierpliwością na foty odpicowanych !! :mellow:

#613 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 20 luty 2008 - 18:09

benito :huh: normalnie :o jeszcze przed kolorowaniem wyglądają zaje***fajnie

czekam z niecierpliwością na foty odpicowanych !! :mellow:


Dzięki! :mellow:

Nie wiem kiedy to dopicowanie nastąpi ale postaram się jakoś fajnie je ozdobić :mellow: Niektóre może nawet uczynię łamańcami :huh:

#614 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 luty 2008 - 18:30

[quote]
benito :huh: normalnie :o jeszcze przed kolorowaniem wyglądają zaje***fajnie

czekam z niecierpliwością na foty odpicowanych !! :mellow:
[/quote]

Dzięki! :mellow:

Nie wiem kiedy to dopicowanie nastąpi ale postaram się jakoś fajnie je ozdobić :mellow: Niektóre może nawet uczynię łamańcami :huh:
[/quote]

benita ja ciagle sie łudzę, że coś sie jeszcze urodzi z naszej współpracy... ciężkiej bo ciężkiej i niemal na wymarciu ale... moze jednak cosik...

#615 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 20 luty 2008 - 18:36

[quote]
benito :huh: normalnie :o jeszcze przed kolorowaniem wyglądają zaje***fajnie

czekam z niecierpliwością na foty odpicowanych !! :mellow:
[/quote]

Dzięki! :mellow:

Nie wiem kiedy to dopicowanie nastąpi ale postaram się jakoś fajnie je ozdobić :mellow: Niektóre może nawet uczynię łamańcami :huh:
[/quote]

benita ja ciagle sie łudzę, że coś sie jeszcze urodzi z naszej współpracy... ciężkiej bo ciężkiej i niemal na wymarciu ale... moze jednak cosik...
[/quote]


@mifek narazie jest okres ochronny na szczupaka i jest jeszcze czas na zrobienie woblerków:p Muszę tylko skompletować odpowiednie materiały, których mi zabrakło Embarassed

#616 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 20 luty 2008 - 19:19

Poperek żeby latał na odpowiednią odległość musi mieć 8-9 gram inaczej będzie latał po pudełku :mellow: .Łowienie z powierzchni jak sama nazwa wskazuje tyczy się ryb przebywających blisko powierzchni :lol: ,znacznie łatwiej przechytrzyć drapieżnika nie wchodząc mu na głowę niż depyając po niej.Weż to pod uwage ,według mnie najlesze są wabiki 10 cm i jakieś 12 gr.Ładnie latają i nie wpadają do wody jak orka.


#617 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 20 luty 2008 - 19:22

@WOBLER-W1 i @wobler129 to zrob zalozyc wlasny firma produkcja wobler :lol: :lol:


Lukexio - nie wiem czy to miało by sens , rynek jest tak zawalony różnej maści woblerami, że nie wiadomo czy kiedykolwiek udało by się przebić. Kiedyś myślałem o tym ala mi przeszło .

#618 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 20 luty 2008 - 20:31

A to mój prawie skończony wobler nie wiem czy go można nazwać swimbaitem, wobler jak wobler.

Przepraszam za jakość zdjęć poniewaz robione w domu przy świetle
lampki :wacko:

http://images29.fotosik.pl/162/aaaf6f1b38636f9a.jpg



http://images32.fotosik.pl/150/28a29e70f902e061.jpg

Co sadzicie? :D

Jak już będzie skończony zrobię lepsze fotki :D

Pozdrawiam
Slider

#619 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 20 luty 2008 - 20:41

Poperek żeby latał na odpowiednią odległość musi mieć 8-9 gram inaczej będzie latał po pudełku :mellow: .Łowienie z powierzchni jak sama nazwa wskazuje tyczy się ryb przebywających blisko powierzchni :lol: ,znacznie łatwiej przechytrzyć drapieżnika nie wchodząc mu na głowę niż depyając po niej.Weż to pod uwage ,według mnie najlesze są wabiki 10 cm i jakieś 12 gr.Ładnie latają i nie wpadają do wody jak orka.


Będzie miał może ponad 10 gram ;) Wiec mam głęboką nadzieję, że się sprawdzi :mellow:

#620 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 20 luty 2008 - 22:11

Na lekcji Języka polskiego troszkę mi się nudziło i... :lol:

http://images32.fotosik.pl/150/a4cf6ba6b2321e5d.jpg

http://images32.fotosik.pl/150/6935e24c66ac783d.jpg

45mm dwuczęściowy SDR - dość masywny. Z myślą o okoniach z głębszych miejsc B)

I tutaj praca nowego wobka - bardzo ciężki, a mimo to pływa :huh:
:lol:
FILMIK




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych