Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblerowa wariacja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2837 odpowiedzi w tym temacie

#1141 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 październik 2008 - 09:45

Taki był mój zamysł, żeby miały naturalne barwy, ale z drugiej strony wyszło kilka nieoczekiwanych efektów podczas lakierowania, różne farby się przegryzają i wychodzi taka paciara, Tam gdzie mi zależało na kolorach utrwaliłem wszystko porządnie lakierem akrylowym bo poliuretanowy wszystko rozmywa, ogólnie to z tym lakierowaniem i malowaniem to najgorsza robota jest bo struganie i klejenie to sama przyjemność (pomijając trociny dookoła i wrzaski żony)


#1142 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 październik 2008 - 09:48

Pewnie wszystko to wiecie wiec niepotrzebnie piszę, ale żeby wobler był naprawdę pożądny i wytzymał długo, najlepiej po wyszlifowaniu, usmarować go żywicą epoksydową i po wyschnięciu przeszlifować później dopiero podkłądówka lakiery i inne bajery - szczególnie dotyczy to woblerów z balsy która jest bardzo miękka

#1143 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 06 październik 2008 - 10:04

i w jednym tylko się nie zgadzamy - dla mnie malowanie to robota tak samo przyjemna jak samo struganie, a struganie lubię bardzo :mellow:

#1144 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 październik 2008 - 10:15

Może trochę źle to ująłem. nie chodziło mi o samo malowanie wzorów na woblerze, ale o utrwalanie całej powłoki np 10 krotne lakierowanie itp, strasznie denerwujace to jest bo przyneta praktycznie gotowa a tu jeszcze kilka dni maczania jej w lakierze - tego nie lubie


#1145 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 14 październik 2008 - 11:47

Pewnie wszystko to wiecie wiec niepotrzebnie piszę, ale żeby wobler był naprawdę pożądny i wytzymał długo, najlepiej po wyszlifowaniu, usmarować go żywicą epoksydową i po wyschnięciu przeszlifować później dopiero podkłądówka lakiery i inne bajery - szczególnie dotyczy to woblerów z balsy która jest bardzo miękka


Dobrze mówi :D Na miękkim lipowym drewnie robi się twarda powłoczka. Później nie ma już takiego HALO z lakierem.

#1146 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 14 październik 2008 - 15:48

Witam panow! widze ze znacie sie na tym co robicie. Ja tez chce sprubować zrobic cos swojego. No i mam kilka pytań bede wdzieczny jesli ktos zechce mi na nie odpowiedziec. Czy drut do wobkow 0,8 bedzie uniwersalny? np czy bedzie dobry do 2 cm wobow na jazie i klenie i do wiekszych szczupakowych ?? chce zrobic kilka smuzakow jaziowych bardzo małych ok 15 mm i nie wiem jak ustawic ster zeby włsnie smużyły a nie wchodzily pod wode no i czy daje im sie jakies obciazenie?? Jestem zieleony w tym temacie. Z gory dzieki za odpowiedzi.

#1147 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 14 październik 2008 - 15:51

Witam panow! widze ze znacie sie na tym co robicie. Ja tez chce sprubować zrobic cos swojego. No i mam kilka pytań bede wdzieczny jesli ktos zechce mi na nie odpowiedziec. Czy drut do wobkow 0,8 bedzie uniwersalny? np czy bedzie dobry do 2 cm wobow na jazie i klenie i do wiekszych szczupakowych ?? chce zrobic kilka smuzakow jaziowych bardzo małych ok 15 mm i nie wiem jak ustawic ster zeby włsnie smużyły a nie wchodzily pod wode no i czy daje im sie jakies obciazenie?? Jestem zieleony w tym temacie. Z gory dzieki za odpowiedzi.



Witaj :D


Do wobkow kleniowych przydałby sie drut 0,4mm/0,6mm. Drut 0,6 jeszcze ujdzie do woblerów szczupakowych, wsumie to zalezy od romiaru wobka jaki drut.

Pozdrawiam
Slider

#1148 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 14 październik 2008 - 16:34

Dzieki Slider ! Postaram sie znależdz 0,6 ale chyba nie bedzie latwo bo wszystkie jakie widzialem to wlasnie 0,8..... A co z tym sterem do smuzaków ?? Ogolnie chcialbym cos wiedziec jak ustawiac stery zeby wobki pracowaly i zchodzily na odpowiednia glebokosc tak jak my chcemy.

#1149 OFFLINE   Tomass

Tomass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 14 październik 2008 - 16:51

a co do woblerow kleniowo jaziowych to nietrzeba raczej dawac obciazenia do takich malych woblerow jak 1,5 cm sam drut jest juz dla nich obiazeniem a jak chcesz zeby ci smużyły po powierzchni do daj ster pod katem praiwe 90 stopni.

#1150 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 14 październik 2008 - 16:51

tak krotko mówiąc to praca woblera zależy od kąta nachylenia steru i kształtu steru.

Pozdrawiam

#1151 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 14 październik 2008 - 18:04

Ciekawy artykuł na temat pracy woblerów, i nie tylko, znalazłem w ostatnim numerze WP. Artykuł o woblerach Peter'a Biedron'ia.

#1152 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 15 październik 2008 - 20:00

Zrobilem kolejne wobki bolkowe , te 4 są już po testach . Piękna drobna praca . Jeden z nich delikatnie odskakuje raz w lewo raz w prawo , co myślę uatrakcyjnia tylko jego prezentację przed rybką . Jak poprzednie i te lecą spokojnie na conajmniej 50 m , ponadto lecą jak pocisk .

Załączone pliki



#1153 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 15 październik 2008 - 20:02

Piękne wykonanie wobler.

Czy mógłbyś mi powiedzieć jak dałeś rozmieszczenie?

Pozdrawiam
Slider

#1154 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 16 październik 2008 - 12:16

@slider@- co miałbym Ci napisać ? Ołów leję zarówno przed jak i za środkowym uszkiem . Cały knif polega na tym jak głęboko go rozmieścić . Dodatkowo wiercę pionowe otwory prawie na wylot i zalewam w całości ołowiem . Wiesz , zanim złapałem knifa na moje wobki to nieźle się natrudziłem . Testy , testy , testy a nieudane wobki do kosza . Te co teraz robię przeszły już weryfikację na Warcie tu w Koninie i na Odrze w okolicach Szczecina . Na rozkładzie mają już sporo ładnych bolków oczywiście złapanych nie tylko przeze mnie . W wykonaniu mojego wobka pomagał pewien Darek ze Szczecina , chłopak ma niezłą wiedzę i umiejętności w poławianiu boleni . To dzięki konsultacjom z Nim i testowaniu przez Niego moich wobków a także wypadkową prób i błędów doszedłem do takiego a nie innego wobka . Teraz cieszę się , że zdobyłem określoną wiedzę jak robić takie wobki . :mellow:

#1155 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1025 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 16 październik 2008 - 12:30

Jak poprzednie i te lecą spokojnie na conajmniej 50 m , ponadto lecą jak pocisk .



Czym łowisz jeśli można spytać, bo przy tej masie te 50m wygląda dość słabo ?
Chyba że używasz jakiegoś specjalnie mocnego sprzętu ?

#1156 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 16 październik 2008 - 14:14

[quote]
Jak poprzednie i te lecą spokojnie na conajmniej 50 m , ponadto lecą jak pocisk .

[/quote]


Czym łowisz jeśli można spytać, bo przy tej masie te 50m wygląda dość słabo ?
Chyba że używasz jakiegoś specjalnie mocnego sprzętu ?
[/quote]
Ja mam kijek Colmic Diamond - 3m . CW 10 - 30 . To jest sztywny , bardzo szybki kij . Wiesz , na szpuli mam w tej chwili żyłkę o,24 i to może też być tego przyczyna .

#1157 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1025 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 16 październik 2008 - 14:35

Hm no to faktycznie niezły wynik bo sprzęt raczej nie sprzyja dalekim rzutom
Zmień sobię zyłkę na plecionkę no 15lb i powinieneś rzucać sporo dalej


#1158 OFFLINE   Borsuck

Borsuck

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 październik 2008 - 07:50

Witam. Przeszukałem trochę net i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie (być może nie szukałem szczegółowo, ale już kilka for wędkarskich przewróciłem na lewą stronę).
Mianowicie chodzi mi o skory rybek do oklejania wobków.
Robię wobki strugane z lipy przede wszystkim dla siebie i maluję je przede wszystkim akrylami. Widziałem w sieci wiele zdjęć tzw. oklejanek - wobków oklejanych specjalnie spreparowaną skórą z ryb. Kilka takich wobków już miałem obejrzeć nad wodą u kolegów po kiju. Chciałem poeksperymentować i pobawić się w coś takiego. Nie mam tylko pojęcią co zrobić z tą skórą po obdarciu? Jak ją spreparować żeby można ją było przykleić? Mój znajomy ma gospodarstwo rybackie i często przy odłowach zostaje wiaderko trupków, które nie przeżyją odłowów, nie idą na sprzedaż i nie wracają do wody - po prostu takie, które się gdzieś pechowo zaplątały o sieć, a potem spadły na ziemię. Mogę korzystać właśnie z nich, bo zabijać ryb nie mam zamiaru do tego celu - broń Boże.
Jeśli ktoś ma jakiś przepis to z góry dziękuję za pomoc.

#1159 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 18 październik 2008 - 11:05

@Borsuck

Poszukaj na forum na ten temat było trochę omawiane.

Ja jestem przeciwny :angry:

Jedno mogę ci powiedzieć ze podobne efekty można uzyskać poprzez rożne metody wykonywania designu woblerów. Wystarczy ruszyć swoją mózgownicą..

A oto taki wobler dla zachęty. Czeka go ostateczne wklejenie steru i do wody niech robi swoje B)

http://images27.fotosik.pl/284/ef21babba35123cc.jpg

Pozdrawiam
Slider

#1160 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 18 październik 2008 - 12:40

No, no...jakie cacuszko B) ładny wobek @slider

Można wiedzieć z czego ta skórka?

Pozdrawiam
Skin.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych