Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblerowa wariacja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2837 odpowiedzi w tym temacie

#1841 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 07 styczeń 2010 - 21:44

Panie, a gdzie tak nożyk kupić...? Bo też jestem zainteresowany


W zasadzie w każdym porządnym sklepie narzędziowym, w Castoramie i na Allegro. :o

#1842 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 07 styczeń 2010 - 21:45

I o to chodzi :D Cenne rady. Dzięki. Nie miałem ostrza w tapetowym i teraz strugam takim jak na foto :D A tutaj foto tej płetewki... Sami oceńcie - zostawić czy usunąć to ustrojstwo? Przypomina wogóle płetwę? :o

http://img405.imageshack.us/img405/2490/90226622.jpg

http://img687.imageshack.us/img687/103/65227811.jpg

#1843 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 07 styczeń 2010 - 21:50

płetewka lux, trochę będzie przeszkadzała przy malowaniu pewnie.

#1844 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 07 styczeń 2010 - 21:54

Fakt. Lekko się odegnie i już woda w bardzo łatwy sposób dostanie się do drewna. Hmmm albo dam ją na koniec albo zrobię płetwę z poliwęglanu.

#1845 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 07 styczeń 2010 - 22:15

Fakt. Lekko się odegnie i już woda w bardzo łatwy sposób dostanie się do drewna. Hmmm albo dam ją na koniec albo zrobię płetwę z poliwęglanu.


Myślę, że lepiej było by ją wkleić później. Jest jeszcze kwestia reakcji z farbami i lakierami, niestety nie mam tu doświadczenia w produkcji. Jednak zauważyłem że guma czasem reaguje z lakierami rozpuszczając je. Może ktoś ci podpowie.

#1846 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 07 styczeń 2010 - 22:18

Joker wielkie dzięki kolego za wszelkie rady :D Płetwę zrobiłem pod wpływem impulsu, nawet nie przemyślałem tego dokładnie...

A farby i lakier nie będą się wykruszały z silikonu? Może ktoś się orientuje?

#1847 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 07 styczeń 2010 - 22:51

Joker

A farby i lakier nie będą się wykruszały z silikonu? Może ktoś się orientuje?

Każda farba która skorupieje po wyschnięciu z całą pewnością odejdzie od silikonu . Lepiej doklej tą płetwę po polakierowaniu tak jak radzą koledzy .

#1848 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 07 styczeń 2010 - 23:02

Dziękuję bardzo za rady - tak też zrobię.

#1849 OFFLINE   Maczuga

Maczuga

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 styczeń 2010 - 21:13

Witajcie. Czytam ten temat od kilku tygodni jestem pod wrażeniem waszych efektów, od tygodnia sam próbuje stworzyć jakieś woblerki. Z pierwszych 8 może 2 są do przyjęcia:) ale następna partia zapowiada się już nieco lepiej. Na razie czekają na malowanie. Mam mały problem z jednym i prosił bym Was o radę. Chcę zrobić łamańca 3- częściowego imitującego piskorza. Korpus ma długość 11 cm (szeroki i wysoki jest na 1cm)jest przełamany na 3 równe części. Nie wiem gdzie i ile rozmieścić w nim ołowiu żeby dobrze pracował.Oczywiście chciałbym żeby pracował przy dnie. Druga część pytania dotyczy steru, mam do dyspozycji gotowe stery najdłuższy 2,5 cm obawiam się że chyba jest za krótki. Pozdrawiam serdecznie!

#1850 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 09 styczeń 2010 - 09:43

@maczuga

witaj na forum miłego korzystania i niech ci służy , wrzuć fotki swoich wobków pomożemy oraz doradzimy w jakimś tam stopniu na pewno :D

#1851 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 09 styczeń 2010 - 11:40

Mam mały problem z jednym i prosił bym Was o radę. Chcę zrobić łamańca 3- częściowego imitującego piskorza. Korpus ma długość 11 cm (szeroki i wysoki jest na 1cm)jest przełamany na 3 równe części. Nie wiem gdzie i ile rozmieścić w nim ołowiu żeby dobrze pracował.Oczywiście chciałbym żeby pracował przy dnie. Druga część pytania dotyczy steru, mam do dyspozycji gotowe stery najdłuższy 2,5 cm obawiam się że chyba jest za krótki. Pozdrawiam serdecznie!

Jeśli chodzi o łamańce to zależy co chcesz osiągnąć . Ja na przykład w swoich dociążam tylko 2 przednie częsci . Najwięcej obciążenia daję w 1 segmencie i umiejscawiam je od środka w stronę przodu . W 2 części daję ołów z przodu tuż pod przegubem . Trzecia część jest dociążona tylko kotwiczką . Myśle , że aby łamaniec bez steru ładniej chodził to powinien mieć bardziej płaską budowę , natomiast gdy zamontujesz jemu ster to nie przesadzaj z jego wielkością . Proponował bym na razie nie wklejaj steru . Po skończonym malowaniu przygotuj sobie kilka sterów i na przemian testuj jak łamaniec pracuje z każdym z nich . To da Ci jakieś odniesienie i pomoże zastosować taki który będzie wymuszał najładniejszą w twoim odczuciu pracę . Na końcu wkleisz ten najwłaściwszy . Ołów dobieraj w taki sposób aby delikatnie zatapiał segment , po prostu dowiązuj śrucinę do któregoś z oczek i wkładaj do wody . Zanim to jednak zrobisz to drewno poddaj wstępnej konserwacji w Caponie lub w Pokoście w zależności od tego czym impregnujesz . Po takim wstępnym doborze obciążenia wywiercisz sobie w segmentach otworki i wkleisz ołów . Ot wsio , życzę miłej zabawy .


#1852 OFFLINE   Maczuga

Maczuga

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 14:32

Dziękuje!O taką odpowiedź mi chodziło:) To Pana filmiki na youtubie mnie zainspirowały do robienia woblerów. Na razie mój warsztat jest prowizoryczny gdy tylko znajdę nową pracę to zainwestuje w materiały. Gdy skończę to oczywiście wstawie fotki na forum!


Jeszcze jedno pytanie, płetwy i inne szczegóły maluje farbami modelarskimi firmy PACTRA, na kilku woblerkach po zanurzeniu w lakierze część wzorów spłynęła, Niestety nie znam nazwy lakieru bo znalazłem go w piwnicy w nieoznakowanym słoiku. Da się to jakoś pomalować tym lakierem żeby się nie rozpływało? Na części woblerów nic się nie rozmazywało, czy to może dlatego że malowałem na podkładzie z białej farby? Jest jakaś różnica jak maluje na woblerze pomalowanym samym podkładem a pomalowanym podkładem i zanurzonym w pierwszej warstwie lakieru? Chodzi mi o to czy ma to jakiś wpływ na rozmazywanie wzorów.

#1853 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 16:02

Ja polecam czeskie farby Agama, są akrylowe- ogólnie polecam akrylowe bo są na bazie wody i wodą destylowaną je rozcieńczać i nie pogryzą się z lakierem i nie spłyną i ekspresowo schną. W jeden dzień można nałożyć aerografem 10 odcieni i nałożyć pierwszą warstwę lakieru. Polecam również malowanie dopiero po wykonaniu prototypów i pewności, że pracują- bo wklejanie steru po malowaniu może przynieść przykre rozczarownie. A odnośnie spływania z podkładu to dzieje się tak jeśli podkład jest śliski. Kup sobie podkładową farbę do lakierów w sprayu- ważne musi być matowa po wyschnięciu, to będzie podkład pod dalsze kolory. Najlepiej jak by była biała, ale wszelkie odcienie szarości czy mleka też mogą być, w zależności od tego jaki chcesz osiągnąć efekt końcowy. Im ciemniejszy odcień tym więcej warstw farby potrzeba potem na jego pokrycie.

#1854 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 16:13

Aha jeszcze jedno, 100% sposobem na lakier jest stosowanie żywicy epoksydowej (najlepszy jest envirotex lite, niestety tylko przez ebaya, ale ja używałem swego czasu polskiego epidianu5- efekty były zadowlające) , nie reaguje ona z lakierami i tworzy twardą grubą powłokę, a najlepsze jest to, że wystarczą 1-2 warstwy i masz grubą powłokę zamiast 5 krotnego lakierwoania w zwykłym lakierze.

#1855 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 09 styczeń 2010 - 16:26

Witam co do woblerków łamanych i płetw wykonałem ostatnio(prototyp) takiego oto pstrązka pomalowany prowizorycznie ale jego praca jest wielce interesujaca mam filmik z pierwszych testów w wannie ale nie wiem jak wstawic

Załączone pliki



#1856 OFFLINE   benjam87

benjam87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • Lokalizacjacentralna Wisła

Napisano 09 styczeń 2010 - 17:52

Witam,

miałbym kilka pytań związanych z łamańcami otóż czy mógłby ktoś opisać może z jakimiś zdjęciami sposób montowania przegubów pomiędzy poszczególnymi częściami. Domyślam się że jakoś wkręcacie oczka tak by powstał przegub?


#1857 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 10 styczeń 2010 - 19:15

Na tym forum w dziale download są tutoriale:
http://tackleunderground.com/
jak można robić łamańce i wiele innych fajnych tricków. Tylko trzeba sobie stworzyć konto żeby się zalogować. A wkręcanie kółeczek owszem ale tylko w twardsze drewno, jeśli chciałbyś robić małe łamańce z Balsy to musi być przez cały korpus przelotowo.

#1858 OFFLINE   marcin k

marcin k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 styczeń 2010 - 22:59

http://img40.imageshack.us/img40/2462/dscn6016d.jpg

http://img704.imageshack.us/img704/7848/dscn6014.jpg

http://img704.imageshack.us/img704/5584/dscn6013c.jpg

http://img40.imageshack.us/img40/4408/dscn6012.jpg

http://img33.imageshack.us/img33/4413/dscn6011.jpg

Witam, ostatnio zmajstrowałem takie oto wobki na klenia i jazia. Wstępnie testowane w wannie, bardzo ładnie zamiatają.
Pozdrawiam

#1859 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 styczeń 2010 - 11:42

Zima i nie ma co robić, też mnie wzięło na zrobienie kilku sztuk bo pusto się zrobiło w pudełkach.

Załączone pliki

  • Załączony plik  wobki.jpg   45,23 KB   446 Ilość pobrań


#1860 OFFLINE   Maczuga

Maczuga

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 styczeń 2010 - 12:45

Moje pierwsze dziwaki, jeszcze nie są skończone. Najbardziej jestem zadowolony z tych łamańców piskorza i okonia:P Te jedno częściowe pracują w wanie tak sobie:/ Może nad wodą uda się to jakoś skorygować. Jeśli można miło widziane są słowa krytyki:) jakie błędy rzucają się Wam w oczy.Pozdrawiam


Zdjęcie niestety z telefonu. Troszkę słaba jakość.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych