Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Savage Gear MPP Jerk Bait 183cm do 75g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 10 maj 2016 - 09:58

Ktoś coś tym kijem? :) Głównie interesuje mnie czy obsłuży rzeczywiście te 75g? 



#2 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 10 maj 2016 - 10:21

Podepnę się ;-)
Orientuje się ktoś jaka jest długość dolnika?

#3 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 10 maj 2016 - 10:38

Spokojnie rzuci 75 gram, to sztywna pałka.

 

Dolnik dość długi, dla mnie aż za bardzo.

Za tę kasę kij jest ok.


  • Wilims lubi to

#4 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 10 maj 2016 - 10:46

26324305914_a2fe33b92b_z.jpg



#5 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 10 maj 2016 - 10:47

Na to wygląda że dość długi ale na szczęscie posiadam brzeszczot ;)


  • minecjusz lubi to

#6 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 10 maj 2016 - 10:49

Spokojnie rzuci 75 gram, to sztywna pałka.

 

Dolnik dość długi, dla mnie aż za bardzo.

Za tę kasę kij jest ok.

Łowiłeś tym kijem czy oglądałeś na sucho? 



#7 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 10 maj 2016 - 11:02

Sławek, mój tata nim łowi, sam mu go wybierałem na prezent no i rzecz jasna łowiłem podczas wspólnego jerkingu ;)  Slider 12 bez problemów.


Użytkownik wojciiech edytował ten post 10 maj 2016 - 11:03


#8 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 10 maj 2016 - 11:49

Jakie przynęty od dołu komfortowo obsługuje?

#9 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 maj 2016 - 12:56

Pozwolę się nie zgodzić. Ten dolnik nie jest za długi. Przy rzutach i holach bardzo pomaga a przy prowadzeniu przynęty nie przeszkadza. Według mnie to mit z tym krótkim dolnikiem.


  • Pumba, wojciiech i Wilims lubią to

#10 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 10 maj 2016 - 14:12

Pozwolę się nie zgodzić. Ten dolnik nie jest za długi. Przy rzutach i holach bardzo pomaga a przy prowadzeniu przynęty nie przeszkadza. Według mnie to mit z tym krótkim dolnikiem.

Jeden lubi brunetki, drugi blondynki. To nie jest kwestia do rozważań ogólnych - każdy ma swoje widzimisię w temacie, jedni wolą długie, drudzy krótkie więc nie można też tego rozpoznawać na zasadzie mitu.


  • minecjusz i PiernikTorunski lubią to

#11 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 maj 2016 - 14:21

Jest to jednak też kwestia mitu. Utarło się że do jerkowania to tylko krótki patyk i dolnik. Teraz jak przeszedłem na dłuższe dolniki to w tych krótszych brakuje mi tych centymetrów dołu przy rzucie.

Co nie znaczy że komuś może krótszy bardziej pasować. Ale często dlatego tak jest bo nie miał okazji zaznajomić się z dłuższym.

 

 

Przy dłuższych wyjazdach typu Szwecja dłuższy dolnik włożony pod pachę często nadgarstek ratuje.



#12 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 10 maj 2016 - 14:43

Problem polega na ergonomii i utartych nawykach (złych) łowienia. Podobnie jak odbiegając od tematu pozycja za kierownicą, jeden siedzi z głową w szybie, drugi leży jak na plaży i obu jest w rezultacie źle i nawet sobie sprawy nie zdają ;) Jerkuje się wygodnie wyłącznie w dół, wtedy dolnik nie jest potrzebny a w szczególności długi, jeśli ktoś jerkuje do boku lub prawie do boku bo ma patyk za długi w stosunku do tego gdzie stoi to jest problem. Nadgarstek dostaje po du... . Wsadzanie wędki pod pachę?:). Zacinanie i hol do boku z wędką pod pachą tym bardziej. Jeśli łowi się sto osiem szczupaków dziennie lepiej sobie usiąść, walnąć "coś zimnego" i zrezygnować z piędziesięciu niż za parę lat biegać po lekarzach.


  • rothen lubi to

#13 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 maj 2016 - 14:50

Problem polega na ergonomii i utartych nawykach (złych) łowienia. Podobnie jak odbiegając od tematu pozycja za kierownicą, jeden siedzi z głową w szybie, drugi leży jak na plaży i obu jest w rezultacie źle i nawet sobie sprawy nie zdają ;) Jerkuje się wygodnie wyłącznie w dół, wtedy dolnik nie jest potrzebny a w szczególności długi, jeśli ktoś jerkuje do boku lub prawie do boku bo ma patyk za długi w stosunku do tego gdzie stoi to jest problem. Nadgarstek dostaje po du... . Wsadzanie wędki pod pachę? :). Zacinanie i hol do boku z wędką pod pachą tym bardziej. Jeśli łowi się sto osiem szczupaków dziennie lepiej sobie usiąść, walnąć "coś zimnego" i zrezygnować z piędziesięciu niż za parę lat biegać po lekarzach.

A co w tym dziwnego z wędką pod pachą? Popatrz na fly vs jerk jak łowią.

 

Mam swoje doświadczenia i po okresie stosowania wędek z krótkimi dolnikami przechodzę na dłuższe. Co do jerkowania to po latach w bok czy do góry wcale gorzej mi się nie jerkuje.

 

A o nadgarstek warto zadbać przed wyprawą. Ja od 2 tygodni ćwiczę przed wyprawą i jest zdecydowana poprawa.



#14 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 10 maj 2016 - 15:10

Aaaaa skoro Trumman tak łowi to już niczego dziwnego nie ma  :lol:

 

Łowią tak, owszem ale po pierwsze łowią często wędkami grubo powyżej 2m a ich zestawy ważą po 700g, łowią zawodowo często po kilkanaście godzin dziennie, czesto codziennie co jest jakby nie było wysiłkiem mocno fizycznym tak więc, wędka pod pachą ma jakieś tam pewne uzasadnienie. Mój zestaw do dużych jerków waży 380g najczęściej łowię kilka razy w m-cu tak że nie widzę uzasadnienia dla długiego dolnika do wsadzania pod pachę.


  • MarcinZet lubi to

#15 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 10 maj 2016 - 20:29

Sławku, kupiłem przed majówką by spróbować castngu, miałem robić coś droższego do tysiąca ale chciałem sprawdzic czy dam radę ogarnąć, wessało mnie totalnie !!! Na tyle ze praktycznie M1 Phenixa odłożyłem na majówce , żadnej brody,fajne dalekie rzuty, ładnie miota salmo slider 46gr jak i strike pro 75gr, za te cenę rewelacja jak dla mnie :
Mikado Wędka Specialized Varied Jerk Cast 183cm / 20-70g (1 Sec.)
Pomacaj moze ci podpasuje.
Pzdr.
  • Sławek.Sobolewski lubi to

#16 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 10 maj 2016 - 20:42

Mikado Wędka Specialized Varied Jerk Cast 183cm / 20-70g (1 Sec.)


Hej, możesz napisać coś więcej o tym kiju?

Użytkownik Apioo edytował ten post 10 maj 2016 - 20:46


#17 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 11 maj 2016 - 19:46

Ale co ? Podstawowe informacje o kiju znajdziesz w necie, ja kupiłem by nauczyć sie i przede wszystkim zobaczyć czy chce casta ? Czy bedą mi sie robiły brody? Chociaz to multik i praca z nim decyduje o brodach, czy odstrzelę przy wyrzucie wszystkie swoje nabyte Jerki na majowce ??? Mi pasuje dlugosc, waga, dzielona rękojeść, rzuty bardzo przyzwoite, pod szczupakiem 77 cm nawet nie jeknoł, szczupły wyjechał moment szybka akcja foty, i do wody -)
Idź do sklepu, zamów jak nie maja na miejscu, pomacaj będziesz wiedział czy jest Ok.
  • rothen, Dano. i Kamil_Be lubią to

#18 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 11 maj 2016 - 20:46

Ja teraz do jerkow uzywam savagear mpp big lure and jerk do 100g dolnik ma 40 cm.Moim zdaniem z długim dolnikiem dużo wygodniej sie łowi a same rzuty to bajka. Przy krótkim dolniku rzucanie jerkami 100g nie bylo zbyt komfortowe.
  • godski i Wilims lubią to

#19 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 maj 2016 - 20:48

Przy takiej długości, nie obijasz sobie łokcia przy prowadzeniu przynęty?



#20 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 11 maj 2016 - 21:16

Ja najczesciej jerkuje cała ręką.Przy takim typowym szarpniu możesz się czasami dotknąć ale mi to nie przeszkadza.Generalnie po pewnym czasie nie zwracasz na to uwagi. Obijesz sobie tricka nie łokieć ;)
  • Durzy lubi to