Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Savage Gear MPP Jerk Bait 183cm do 75g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 11 maj 2016 - 21:18

Wydaje mi się,że wystarczy dać minimalnie wędkę po skosie tak aby końcówka dolnika mijała się z łokciem.
To czysta teoria bo jeszcze nie miałem okazji bawić się dłuższym dolnikiem. Obecnie od pazura mam chyba 27cm i trochę mi mało,szczególnie przy rzucie. Do końca łokcia wychodzi ( u mnie ) idealnie 35cm.

Użytkownik Jammaey edytował ten post 11 maj 2016 - 21:25


#22 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 11 maj 2016 - 21:22

Ale co ? Podstawowe informacje o kiju znajdziesz w necie, ja kupiłem by nauczyć sie i przede wszystkim zobaczyć czy chce casta ? Czy bedą mi sie robiły brody? Chociaz to multik i praca z nim decyduje o brodach, czy odstrzelę przy wyrzucie wszystkie swoje nabyte Jerki na majowce ??? Mi pasuje dlugosc, waga, dzielona rękojeść, rzuty bardzo przyzwoite, pod szczupakiem 77 cm nawet nie jeknoł, szczupły wyjechał moment szybka akcja foty, i do wody -)
Idź do sklepu, zamów jak nie maja na miejscu, pomacaj będziesz wiedział czy jest Ok.

Chodziło mi bardziej czy ogarnia podaną przez producenta gramaturę czy w jakimś jej zakresie radzi sobie słabiej oraz czy te 70g można przekroczyć, ? Nie mam możliwości zamówienia do sklepu, żeby go później nie odebrać, oczywiście o dane producenta czy kolor wędki mi nie chodzi.

Użytkownik Apioo edytował ten post 11 maj 2016 - 21:25


#23 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2016 - 21:48

Wydaje mi się,że wystarczy dać minimalnie wędkę po skosie tak aby końcówka dolnika mijała się z łokciem.
To czysta teoria bo jeszcze nie miałem okazji bawić się dłuższym dolnikiem. Obecnie od pazura mam chyba 27cm i trochę mi mało,szczególnie przy rzucie. Do końca łokcia wychodzi ( u mnie ) idealnie 35cm.

Pobaw się . Jestem przekonany że też przejdziesz na dłuższą stronę mocy. :D



#24 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 11 maj 2016 - 22:07

Taki jest plan.Spróbujemy budżetowo, ten SG powinienem być ok.
"Roboczo" wychodzi 145cm, Ultima 160, 15 cm zrobi różnicę, oby na plus :P

#25 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 maj 2016 - 22:14

W mojej jerkówce do najcięższych jerków (ATC MU 638), od pazura do końca , jest 31cm i jest dla mnie bardzo OK. Nie kupiłem fajnej Xzogi8 bo było blisko 40cm i mi nie pasowało. Jednak indywidualne upodobania mają znaczenie ;)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 11 maj 2016 - 22:15


#26 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2016 - 22:17

W mojej jerkówce do najcięższych jerków (ATC MU 638), od pazura do końca , jest 31cm i jest dla mnie bardzo OK. Nie kupiłem fajnej Xzogi8 bo było blisko 40cm i mi nie pasowało. Jednak indywidualne upodobania mają znaczenie ;)

A rzucałeś BOB przez kilka dni taką z dolnikiem 35-40 cm? Tylko wtedy można poczuć różnicę. Zaznaczam że chodzi o przynęty 40+. 



#27 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 maj 2016 - 22:23

Aby było jasne. Nie chodzi mi o rzucanie bo to jest faktycznie wygodne (i pena zgoda) ale w moim przypadku i ocenie o prowadzenie przynęt. Usiłowałem się przekonać do takiego długiego dolnika przez dwa dni i odpuściłem (przynęty 60-120g)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 11 maj 2016 - 22:24


#28 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2016 - 22:32

A jeśli doświadczalnie to rozumiem. Bo czasem piszą ludzie którzy nie operowali dłuższym dolnikiem w jerkówce kilka dni .



#29 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 maj 2016 - 22:41

Generalnie, staram się nie teoretyzować  ;)


  • godski i minecjusz lubią to

#30 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 12 maj 2016 - 08:49

Ale co ? Podstawowe informacje o kiju znajdziesz w necie, ja kupiłem by nauczyć sie i przede wszystkim zobaczyć czy chce casta ? Czy bedą mi sie robiły brody? Chociaz to multik i praca z nim decyduje o brodach, czy odstrzelę przy wyrzucie wszystkie swoje nabyte Jerki na majowce ??? Mi pasuje dlugosc, waga, dzielona rękojeść, rzuty bardzo przyzwoite, pod szczupakiem 77 cm nawet nie jeknoł, szczupły wyjechał moment szybka akcja foty, i do wody -)
Idź do sklepu, zamów jak nie maja na miejscu, pomacaj będziesz wiedział czy jest Ok.


Idealna odpowiedź na namolne "coś więcej". Tak mnie ten zwrot wku...a. Oby tak częściej to może chociaż część pytaczy się wyleczy :)

#31 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 12 maj 2016 - 08:53

Idealna odpowiedź na namolne "coś więcej". Tak mnie ten zwrot wku...a. Oby tak częściej to może chociaż część pytaczy się wyleczy :)

A Twój komentarz co wniósł do dyskusji? Mnie takie komentarze może nie wku..iają, ale śmieszą
i mam nadzieję, że chociaż cześć takich komentatorów jak Ty się z nich wyleczy :)

Faktycznie zadałem ogólnikowe pytanie, doprecyzowałem, ale czy to od razu powód by się unosić?
Zamówiłem sobie swój 1wszy multik, Abu Revo SX. Na start chcę do niego kupić coś taniego,
by wyrobić sobie preferencję na przyszłość czego naprawdę potrzebuję i wtedy kupić/zrobić sobie
lepszy kij. Na start mam już sporo jerków w przedziale 25-85g, całkiem możliwe, że mój wybór
co do 1wszej wędki padnie na to Mikado, tylko chciałbym wiedziećnie czy wędka to ogarnie.....
do przyszłego tyg. muszę coś kupić, bo multik już w drodze :) :P

Użytkownik Apioo edytował ten post 12 maj 2016 - 09:18


#32 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 12 maj 2016 - 10:04

Dlatego warto pytać szczegółowo. Leniwe pytanie to i z dupy odpowiedź.

#33 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 12 maj 2016 - 14:23

To jeszcze do rozważań nad kijem w takim zakresie rzutowym, dodam Dragon Ultima do 80g.  :)


  • Apioo lubi to

#34 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 12 maj 2016 - 18:52

Apioo, spoko trzeba było sprecyzować pytanie, juz ci mowię 75 gr strike pro to na razie najcięższa przynęta ktora rzucałem i bez problemu dał radę, po woli będę uzupełniał pudełko o rożnej wielkości i masie przynęty, wiec nie powiem ci ze pociągnie 90 i lepiej, każdy ktory oglądałem sklepowy czy nawet robiony Talon HM 64 ma zapas mocy ciut wiecej niż opis, oczywiscie w jednym jest to +- 10-20 w gore w innym tylko 10 a w jeszcze innym +30
Natomiast jesli nie ma kija ktory cię interesuje na miejscu w sklepie lub chcesz porównać oba kije które bierzesz pod uwagę to sprzedawca zamawia pod ciebie macasz i wybierasz spośród tych dwóch, ja tak mam u siebie w sklepie stacjonarnym i centrum wedkarstwa tez nie ma obrazy jak badyl mi nie podejdzie lub cos jest nie tak.Nie wyobrażam sobie ze zamawiasz i musisz go brać,bez przesady, zamów z netu, zawsze masz prawo oddać w terminie.
Pzdr
I sie nie denerwować koledzy Kamil i Apioo, jestesmy tu po to by sobie pomagać nawzajem, sam czasami moge zadać dziwne, ,albo zrozumiałe pytanie bo nie na wszystkim sie znam -)) pozdrawiam was obu
  • Apioo i BOB lubią to

#35 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 12 maj 2016 - 19:25

Ja do przynęt o masie do max 100 gram zakupiłem Dragona X-Force 140C , niby kijek opisany do 140 gram ale moim zdaniem ciut za dużo...  fakt jest to jednoczęściowy patyk

Od końca do pazura 33 cm i w zasadzie jest równo z łokciem , moim zdaniem w tym budżecie to bardzo przyjemna konstrukcja

Bardzo płynne ugięcie , przyzwoicie uzbrojony , no i widać że nie jest to papierowa konstrukcja.



#36 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 12 maj 2016 - 20:36

Fajnie ale trochę odbiegamy od tematu..
W sumie to nie ma za wiele wspólnego z tytułową wędka.. Ani to budżetowe, zakres obsługiwanych przynęt nie ten,długość...
Zaraz z kolejnego wątku o konkretnej wędce zrobi się 15 stron propozycji innej.

Użytkownik Jammaey edytował ten post 12 maj 2016 - 20:38


#37 OFFLINE   Rudy7

Rudy7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 maj 2016 - 10:15

Cześć!
Jestem posiadaczem tego kija. Mozna rzucać bezpiecznie przynętami powyżej 75g ale z rozsądkiem oczywiście ☺ jesli miałbyś jakieś pytania dotyczące kija chętnie pomogę.

#38 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 maj 2016 - 10:27

To proszę odpowiedz jaką masę minimalną komfortowo się obsługuje?



#39 OFFLINE   Rudy7

Rudy7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 maj 2016 - 10:43

Używam jerków od 30 do 80g. Komfortowo rzuca się od 45g np. Salmo Slider 10. Lecz dużo zależy od multiplikatora z jakim współpracuje wędka.

#40 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 14 maj 2016 - 11:43

To 75g to tak spokojnie czy na granicy komfortu, z wyczuciem? Dokładniej mówiąc chodzi o bustery 15.

Użytkownik Jammaey edytował ten post 14 maj 2016 - 11:45