Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Samoróbki - wobler129


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1361 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 29 grudzień 2012 - 00:05

Nie mam czasu na filmy jak narazie. Jak czas pozwoli to będą :)  Nowy wzorek to kilka możliwości, już sprawdziłem go w różnych opcjach, dużo z niego wycisnąć można.


Użytkownik wobler129 edytował ten post 29 grudzień 2012 - 11:16


#542 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 29 grudzień 2012 - 10:45

Eeeee nie zdążę na początek stycznia, czasu ciągle brak wrrrr :angry:

 

Korpusy po "nocnym moczeniu".... w lakierze oczywiście ;) :P

 

dsc0979xu.jpg

Uploaded with ImageShack.us


Użytkownik wobler129 edytował ten post 30 grudzień 2012 - 13:28


#543 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 29 grudzień 2012 - 13:27

Ok... Mamy 2 idealnie równe połówki. Nie musimy się już martwić symetrycznym wycinaniem miejsca na rowek itp itd. Teraz należy poczekać do wieczora. Koniecznie otworzyć piwko lub nalać sobie czegoś do szklaneczki (nie przesadzając-dla smaku :) ). Usiąść i pomyśleć. Nie podejmować żadnych zbędnych,szybkich i nie potrzebnych ruchów. Na tym etapie należy robić wszystko powoli i dokładnie. Nadajemy woblerowi duszę... Coś co będzie w nim tkwiło aż do czasu, gdy zerwiemy go na jakiejś gałęzi czy podwodnej zawadzie. Na tym etapie możemy zrobić wszystko i z każdego kształtu wycisnąć co tylko chcemy, iksy, myszkowania, V-ki, Y-ki... a nawet popularne ostatnimi czasy (?) odskoki/myki na boki.

 

Sam do tego w życiu bym nie doszedł... kolejny raz - wielkie dzięki Panie Sławku!!!

 

dsc0980u.jpg

Uploaded with ImageShack.us



#544 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 30 grudzień 2012 - 11:38

No to podczas "wieczerzy" i przemyśleń mamy cosik takiego - niby nic, drucik do przedniego oczka i tylnego + omega do środkowego uszka. To pokazał mi Pan Sławek. Jest dużo łatwiej zrobić to na dwóch drucikach, zajmuje to dużo mniej czasu i daje więcej możliwości manewrowania oczkami. Warto puścić drucik nieco wyżej, by mieć pole manewru do... no właśnie. Zamieszczania obciążenia, wywiercania otworów, czy tworzenie komór powietrznych. Oj zapędziłem się - przecież praca woblera to tylko obciążenie, ster itp... komory?! :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: ;)

 

Co by uprzedzić tych, którzy wskażą, że omega to słaby punkt woblera. Nic bardziej mylnego-jeśli metrowe szczupaki w hardkorowych holach tego nie powyrywały to... kto? No może sumy na zestawach 50lb - ale pod nie woblerów nie robię :huh:

 

dsc0992o.jpg

Uploaded with ImageShack.us



#545 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 30 grudzień 2012 - 11:42

Nie będę Wam pokazywał jak moje wobki wyglądają w środku - wybaczcie. Dla mnie to tak, jakbym wstawił Wam zdjęcie mojej kobiety bez ubrania... <_<

 

Jesteście? Lecimy dalej. Załóżmy, że wobler ma już wszystko co powinien mieć w środku. Sklejamy 2 połówki w jedną całość. Każdy ma jakieś swoje kleje/żywice... Po nałożeniu kleju łapię 2 połówki... klamerkami....od... Pana Sławka :D Na tym etapie pozostaje conajmniej 12h leżakowanie (dojrzewanie? ;) ).

 

CDN...

 

dsc0993s.jpg

Uploaded with ImageShack.us


Użytkownik wobler129 edytował ten post 30 grudzień 2012 - 11:42


#546 OFFLINE   madpaw

madpaw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Plesiak

Napisano 30 grudzień 2012 - 13:18

Maciek świetnie Ci idzie to opowiadanie. Zdjecia super a klamerki do bielizny pierwsza klasa
  • wobler129 lubi to

#547 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 30 grudzień 2012 - 14:30

Te klamerki dają radę można je szeroko otworzyć a guma świetnie trzyma ;) u mnie mają dożywocie przy wklejaniu sterów :D .


  • wobler129 lubi to

#548 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 30 grudzień 2012 - 16:17

Ok zaraz do roboty to jeszcze jeden wpis...

 

Po sklejeniu dwóch połówek powstaje jedność :) Jak w życiu... Tak więc można by powiedzieć, że ten proces to tak jakby zawarcie związku małżeńskiego w lurebuildingu :D  W tym momencie wycinam miejsce na ster - jeśli robię nowy model to mam np 5 różnych wobków w tym samym kształcie i o tym samym wnętrzu ze sterami w pięciu różnych miejscach. Wielkość, kształt steru dobieram nad wodą. Przednie oczko zostawiam przy końcówce nie zaklejone - nad wodą mogę wtedy jeszcze je korygować, obniżać (zwiększając agresywność pracy) lub podwyższać ( wobek pracuje delikatniej). W pewnym miejscu korygowania oczka jest to coś... Pomiędzy zanikaniem pracy a jej występowaniem. Takie wobki robię dla siebie (choć nie tylko). Tak więc testując możemy zrobić z wobkiem jeszcze baaardzo dużo ( już nie wszystko tak jak przed sklejeniem).

 

dsc0994st.jpg
 

 

A czemu możemy jeszcze wiele zmienić? A no mamy szczelinki w wobku... Możemy wcisnąć w nie obciążenie, wyciągnąć. Polecam wszystkim do bardzo ciekawych wniosków można dojść wkładając i wyciągając.... ;) :P

 

dsc0995g.jpg
 

 

Testujemy oczywiście uzbrojone!!!! ZAWSZE!!! Jest prosty myk - nie nakładamy zwykłych kółek łącznikowych bo przy 50szt jest to dość uciążliwe... Ja zwijam sam na gwoździu drucik i formuję własne kółeczka z obu stron tak jakby otwarte - 3sekundy i kotwiczka jest ściągnięta z wobka :) drugie 3 i jest założona na nowym wobku. Widziałem/słyszałem/próbowałem kotwiczek na agrafkach itp itd ale przy małych wobkach nie zdaje to egzaminu i nie jest aż tak praktyczne.

 

Oczywiście CDN....

 

dsc0996m.jpg
 



#549 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 30 grudzień 2012 - 18:54

wobler 129 jaknie pomalujesz tego modelu a wkleisz tylko oczy bedzie cos w stylu jak teraz w Finland jest modne -

Seria: NATURAL WOOD  .

pozdr 


  • wobler129 lubi to

#550 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 30 grudzień 2012 - 21:17

Siedzę w robocie i jestem w głębokim szoku... Tylko z dwoma najbliższymi wędkarskimi kolegami podzielę się tą wieścią... Panem Sławkiem Szuszkiewiczem i Robertem Drozdkiem.

 

Czuję się jakbym śnił... a to na jawie!!! :)  :) :)  

 

A co tam większośc ludzi przez całe życie czegoś takiego nie przeżyje - mimo, że w robocie - WASZE ZDROWIE! Malinówka!



#551 OFFLINE   prezes79

prezes79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Jarek

Napisano 30 grudzień 2012 - 21:18

Co to za drut? Jakś taki ciemny.



#552 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 30 grudzień 2012 - 21:26

Był rozhartowany pod płomieniem, dlatego taki ciemny... pierwotnie był za twardy ;)



#553 OFFLINE   prezes79

prezes79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Jarek

Napisano 30 grudzień 2012 - 21:27

I wszystko jasne. Dzięki



#554 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 30 grudzień 2012 - 21:36

Ale jest teza, że niekiedy błyszczący drut może odstraszać... W pewnych warunkach. Ciężko to potwierdzić, ale warto brać pod uwagę.



#555 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 30 grudzień 2012 - 22:55

Siedzę w robocie i jestem w głębokim szoku... Tylko z dwoma najbliższymi wędkarskimi kolegami podzielę się tą wieścią... Panem Sławkiem Szuszkiewiczem i Robertem Drozdkiem.

 

Czuję się jakbym śnił... a to na jawie!!! :)  :) :)  

 

A co tam większośc ludzi przez całe życie czegoś takiego nie przeżyje - mimo, że w robocie - WASZE ZDROWIE! Malinówka!

Jakiś dzwiny mistycyzm ze strugania wobków "coponiektórzy" robią.


  • Maciul lubi to

#556 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 30 grudzień 2012 - 23:03

krzychun - "a niech se robią". Trochę wyrozumiałości, zrozumienia. I na koniec - pozdrowienia!!! ;)


  • Maciul lubi to

#557 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 30 grudzień 2012 - 23:15

Jakiś dzwiny mistycyzm ze strugania wobków "coponiektórzy" robią.

 

Krzychu dla mnie to nawet więcej niż religia :D ,

z różnych przyczyn z wielu rzeczy w życiu musiałem zrezygnować ale nie daj boże ktoś by mi woblerki zabronił robić był by Dżihad :angry: .


  • wobler129, madpaw i Maciul lubią to

#558 OFFLINE   Endzik22

Endzik22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 30 grudzień 2012 - 23:20

Ale jest teza, że niekiedy błyszczący drut może odstraszać... W pewnych warunkach. Ciężko to potwierdzić, ale warto brać pod uwagę.

Pamietnego Bolenia Odry chodząc z Andrzejem Lipińskim także usłyszałem od niego że główki jigowe odstraszają, Dlatego czasami warto zastanowic sie nad zmiana ubarwienia lub struktury, a moze bedzie lepiej??!!


  • wobler129 lubi to

#559 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1820 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 30 grudzień 2012 - 23:23

Ale jest teza, że niekiedy błyszczący drut może odstraszać... W pewnych warunkach. Ciężko to potwierdzić, ale warto brać pod uwagę.

 

Kilka razy odstraszy, pytanie ile razy bardziej skłoni rybę do ataku

- tego tak na dobra sprawę się nigdy nie dowiemy .

Moim zdaniem najważniejsze to mieć do czegoś pełne przekonanie

a pózniej tylko trzeba liczyć na odrobinę szczęścia . ;)



#560 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 30 grudzień 2012 - 23:42

Zależy od łowiska ale wierzę w takie teorie zwłaszcza jeśli chodzi o błyszczące elementy. Bardziej uniwersalne są według mnie matowe i stonowane powierzchnie metali. Główki jigowe również maluję proszkowo na ciemne kolory (stare srebro, ciemne złoto i miedź) takie kolorki a`la mocno patynowane + jakiś akcent.

 

glowkae.jpg

 

Mam też jeziorko gdzie błyszczące świeżo odlane główki czernieją. Także często odwiedzam to jeziorko i przepuszczam sobie takie świeże główki. Swoją drogą ciekawe co ma na to wpływ, być może pH? Co nie znaczy że czasem błyszczące przynęty nie są bardzo pożądane...ale skłaniałbym się tak jak wspomniałem do bardziej matowych i stonowanych. Naturalnie spatynowana miedź czy mosiądz w słońcu też błyszczy, ale nie razi tak po oczach. Przeważnie nie lakieruję listków obrotów ani wahadełek (nie zawsze) właśnie po to żeby "dojrzały" i jeśli unikną zerwania na zaczepach są zawsze perełką w moim pudle.

 

Przepraszam za off, ale rozbrykałem się w temacie a chodziło o oczka w wobkach :wub:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych