Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Samoróbki - wobler129


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1361 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 marzec 2013 - 19:17

Marcin to pisz za wczasu jak chcesz, żeby pracowały, jeszcze mogę trochę zrobić :) :) :)  około 7cm mają.



#842 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 marzec 2013 - 20:01

Do wszystkich, którzy coś kupili... jutro wysyłam paczuszki ;)



#843 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 20:52

Maciek, wiesz że na fajne woblery to ja łasy bardziej niż ksiądz na niedzielną tacę, więc rób bo się piszę na kilka  :)


  • wobler129 i madpaw lubią to

#844 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 18 marzec 2013 - 22:42

A łamańce spod metody SS... to jest mistrzostwo. Co mam zrobić? Ogonek ma stać praktycznie w miejscu, lekko drgać, wężyk - czy ma napieprzać? :) Ha ha wszystko się da!

(...)

Wszystko :blink:

Skoro wszystko, i jest to takie banalnie proste, to ja uprzejmie poproszę taki, że głowa robi x, albo y, jak wolisz, a ogonek "ma stać praktycznie w miejscu".

Albo nie, ułatwię Ci życie - niech część z głową idzie prosto jak przecinak, bez pracy czy "myków", a sam ogon niech jak to ująłeś "napieprza". 

A co tam. Jak ułatwiać, to ułatwiać.

Poproszę o pływającego, nurkującego do jakiś 5 metrów i niech leciutko drga - żadnego wężyka czy napieprzania. Wybierz sobie proszę, która wersja jest najłatwiejsza.

Nie chcę być złośliwy ;) , ale mnie podpuściłeś słowami "Ha ha wszystko się da!"



#845 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 marzec 2013 - 23:04

Nie rób jaj :)   Ja już wiem jak będą pracować, przód stoi ogon miesza :)



#846 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 marzec 2013 - 23:07

A poza tym wszystko co napisałeś jest realne i już robiłem takie woblery, tylko z końcówką za bardzo się wczułeś... Jak to przy końcówkach bywa ;)



#847 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 18 marzec 2013 - 23:16

Nooo, skoro Ci przód stoi, i ogonek miesza, to wszystkie panie, tfu, chciałem napisać ryby - są szczęśliwe :D

Bo przy końcówce należy się wczuwać, by przyjemność mieć! ;)  :)  :)


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 18 marzec 2013 - 23:18


#848 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 marzec 2013 - 23:17

Aha i ja też nie chcę być złośliwy, ale prześledziłem Twój wątek i widzę w którym kierunku idziesz... Mnie wygląd przynęt nie rajcuje aż tak jak praca :)  I martwi mnie to, że ciągle ode mnie chcecie bym coś udowadniał - jak np. odjazdy i nurt rzeki bla bla bla - nie mam czasu, żeby Was wszystkich zaspokoić.



#849 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 marzec 2013 - 23:19

I skoro łapiesz mnie za słówka - to nie jest takie banalnie proste, bo wtedy umiałbyś to uzyskać i nie musiałbyś się prosić o przedstawienie :)



#850 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 18 marzec 2013 - 23:35

Aha i ja też nie chcę być złośliwy, ale prześledziłem Twój wątek i widzę w którym kierunku idziesz... Mnie wygląd przynęt nie rajcuje aż tak jak praca :)  I martwi mnie to, że ciągle ode mnie chcecie bym coś udowadniał - jak np. odjazdy i nurt rzeki bla bla bla - nie mam czasu, żeby Was wszystkich zaspokoić.

Dziękuję za prześledzenie moich starań - zapewne nie umknął Ci fakt, że pierwsze woblery tworzyłem już w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku... Dziś stać mnie już na to, by moje przynęty łowiły ryby i cieszyły oczy - moje oczy. Bo ja lubię, gdy wobler również wygląda tak, jak chcę. 

Uważam że Twoje wobleki również przeszły metamorfozę, ale to jest mniej ważne od ich głównego celu - mają łowić. Uroda jest względna i zależy od oczu patrzącego, a przecież ryby widzą zupełnie inaczej niż my. 

Wracając do meritum, pierwszy raz Cię o coś prosiłem, więc nie mów do mnie w liczbie mnogiej, że niby ciągle coś chcemy. Publicznie się zadeklarowałeś, a ja publicznie powiedziałem - sprawdzam. 

 

 

I skoro łapiesz mnie za słówka - to nie jest takie banalnie proste, bo wtedy umiałbyś to uzyskać i nie musiałbyś się prosić o przedstawienie :)

Wcale nie twierdzę, że jest to banalnie proste. Wręcz przeciwnie, twierdzę że przy zachowaniu wszystkich podanych wyżej warunków, jest niewykonalne. 

Z całą odpowiedzialnością za słowa.

Pozdrawiam serdecznie i bez cienia złośliwości, która już mi wyparowała :)



#851 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 19 marzec 2013 - 07:03

Oczywiście, że jest wykonalne :)  Tylko tak ja pisałem - te 5m itd... tutaj już "popłynąłeś". Jak będę miał czas to coś zrobię... by potwierdzić to o czym piszę i by pokazać Ci, że to jest możliwe :)



#852 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 19 marzec 2013 - 17:52

No to tak na szybkiego mały poradnik - ustawić najwyższą jakość, full ekran i przód jak widać, ogonek prawie w ogóle ze wskazaniem na nie rusza się :)  Czyli pierwsza opcja bez "ułatwiania życia". W ostatnich sekundach widać to najlepiej. Sorry ale nie mam czasu (ochoty, chęci) więcej na takie zabawy i jak ktoś w coś nie wierzy/nie umie zrobić to niech tak pozostanie ;) :)  Za całym szacunkiem - pozdrawiam.

 


  • sol321, boobinio i Kielo lubią to

#853 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 19 marzec 2013 - 18:42

kuźwa musiałem odpalić chroma żeby to obejrzeć maciejka ;P



#854 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 19 marzec 2013 - 19:48

Ha ha ha taa......


  • wobler129 lubi to

#855 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 19 marzec 2013 - 19:54

Jak widać da się zrobić to co zamierza się zrobić. chciałem się tylko zapytać pana z Bielska czy sam próbował tego typu wariantów, bo z kądś musiały się wziąć te że tak powiem misje dla Maćka


  • wobler129 lubi to

#856 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 19 marzec 2013 - 21:10

Maćku.

Wybacz starszemu człowiekowi, któremu wzrok już płata figle, ale ja na tym filmie widzę COŚ. Coś, co w wodzie się przemieszcza. Częściowo jest to wina wzroku, częściowo niskiej jakości filmu - nijak zweryfikować tego pływadła nie potrafię. Nie widzę nawet, czy jest to łamaniec! Myślałem, że po moim ostatnim ugodowym wpisie przemilczymy temat, byś się nie starał bez sensu, a ty wrzucasz filmik tak słaby, i jeszcze opowiadasz, że wszystko widać. Naprawdę myślałem, że na więcej Cię stać. 

 

 

Jak widać da się zrobić to co zamierza się zrobić. chciałem się tylko zapytać pana z Bielska czy sam próbował tego typu wariantów, bo z kądś musiały się wziąć te że tak powiem misje dla Maćka

Na imię mam Janusz i niczyim panem nie jestem. Janusz wystarczy.

Weź sobie proszę dowolny wobler łamany, przytrzymaj nieruchomo w jednej ręce ogonek, a drugą ręką wyginaj przednią częścią na boki. Teraz wyobraź sobie, że ta przednia część jest zaczepiona o żyłkę, a całość znajduje się w wodzie. Jedyny sposób, by część ogonowa pozostała nieruchoma to przymocować ją na odpowiednio długiej żyłce lub łańcuszku, który przejmie całą energię od części czołowej. Praw fizyki nie przeskoczysz. Uważałem na lekcjach, więc wiem, nawet bez próbowania.

 

Nie chcę Maćku śmiecić w Twoim zacnym topic`u, daj mi na priva znać, to usunę wpisy.

Pozdrawiam serdecznie.



#857 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 19 marzec 2013 - 22:39

Hej, nic nie musisz usuwać :) Dla mnie jasno widać na filmie wobka. Mógłbym pomalować ogon na czerwono ale szkoda mi woblera/zachodu. Może w przyszłości jak będę miał więcej czasu. Tak więc pozdrawiam Cię i życzę dalszych sukcesów w pracach nad wobkami.



#858 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 19 marzec 2013 - 23:49


 

 

"Na imię mam Janusz i niczyim panem nie jestem. Janusz wystarczy."

 

Z całym szacunkiem Panie Januszu , bardzo mi miło.

 

Uważam ze nie do konca nie jest tak, chyba ze mowa o kompletnym braku pracy ruchu ogonka woblera łamanego, da sie go unieruchomić na tyle na ile się go da co powoduje niemal brak jakiejkolwiek jego pracy lecz nie mozemy sprawić że nie mbedzie sie ruszał choc w minimalnym stopniu chyab ze tak jak pan napisał wieszajac go za pierwszym członem na żyłce. myśle tez ze w dyskusji tej nie dokonca o to chodzi , lecz można w takim woblerze poruszać  i ogon jak i pierwszy człon niezaleznie od siebie jeśli wiemy jak to zrobić. 



#859 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 21 marzec 2013 - 23:02

Robię krąpiki trójeczki dla kolegi za przysługę ;)  I powoli łamańce... W tym 4cz minóg :)



#860 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2013 - 23:20

A Krąpiska???? Na szarym końcu..... A za miesiąc już czas graty pakować.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych