Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Samoróbki - wobler129


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1361 odpowiedzi w tym temacie

#1041 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 21 lipiec 2013 - 11:42

Wydaje mi się, że mamy tu do czynienia ze starciem dwóch szkół: 1szej, która zakłada stosowanie delikatnego zestawu "bo na mocniejszy nie biorą" oraz 2giej wg której łowi się adekwatnie do rozmiarów zamierzonej zdobyczy "bo jak weźmie na delikatniejszy zestaw, to i tak jej nie wyciągnę".

Dla mnie jedyny sens ma opcja nr 2. Nie lubię zdawać się na fart i liczyć, że akurat uda mi się wyholować rybę życia na sprzęt przeznaczony do połowu zawodniczej popeliny. Każdemu wg potrzeb jednak. Wszak wiara w to co robimy i że robimy to dobrze, jest najważniejsza.

I nie żebym krytykował Maćka. Jest bez porównania bardziej doświadczonym i skuteczniejszym wędkarzem ode mnie ;)

#1042 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 21 lipiec 2013 - 11:45

wcale nie uważam,że łowienie na "pajęczynki" jak to nazwałeś,jest jakimś powodem do dumy,bo chyba nie o to tu chodzi...dla mnie sens łowienia na takie żyłki jest taki,jeśli stosuję 15mm wielkości woblery (i mniejsze) to raczej trudno go odpowiednio (naturalnie) zaprezentować rybie na 18stce czy 20stce...zimową porą ryby nie walczą tak dynamicznie jak w cieplejszych porach roku i zapewniam Cię,że np 50 jaź na 0,14 i kijku powiedzmy batsonie rx6 i o cw 2-10g metra linki w czasie walki z młynka nie zabierze...poza tym dobrej klasy 14ska ma wytrzymałość ok 3kg do tego dobry kijek,wyregulowany hamulec to mało...?oczywiście do tego dochądzą inne elementy jak obfitość zaczepów itp ale na to wpływu nie mamy i już niestety tak jest,że wszystkich ryb które uda nam się skusić do brania nie wyholujemy... ;) pzdr



#1043 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 21 lipiec 2013 - 11:47

Zapomniałem dodać, że czym innym jest utrata ryby wskutek jej spięcia, a czym innym zerwania przez nią zestawu.

#1044 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 21 lipiec 2013 - 11:53

Radek,ale chyba jak polujesz na sandokana to nie stosujesz plećki 60-80lb bo a nóż Pan wąs się trafi....? :) generalnie zgadzam się z Tobą,że zestaw trzeba dobrać do wielkości zamierzonej zdobyczy,jednak ja uważam,że taki zestaw jak opisałem i w takiej porze roku jest wystarczający do wyholowania nawet "bardzo sporego jazia" (on jest rybą najczęściej przeze mnie poławianą) i od razu dodam,że hol trwa wystarczająco,krótko aby rybę w dobrej kondycji zwrócić wodzie.. ;)



#1045 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 21 lipiec 2013 - 12:08

Przepraszam Macku za to zamieszanie :ph34r: No dla mnie takie zylki to nic pajecza a 15mm wobler to jakas kolejna bujda. Druga sprawa mowa tu o celowym polowie okoni przez duze O na zylke 0.12-0.14 a nie o zimowych jaziach. Sam lapie sporo okoni i to nie takichbzawodniczych i wiem co taka ryba potrafi nawywijac. Jesli lapiemy w porosnietychbzbiornikach etc to sile zestawu trzeba zaplanowac oczko wyzej IMO. Ja i tak lapie inaczej jak wielszosc z was. Moj jedyny Spin ma 183cm i lapie na niego jazie, klenie, pstragi i okonie na wabiki o max. Masie 10gr. Reszte metod pokrywam moim castingowym arsenalem :ph34r::ph34r::ph34r: a moj najdluzszsy cast to 2m:ph34r:

#1046 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 21 lipiec 2013 - 12:13

jeśli Kolego dla Ciebie 15mm wobler jest bujdą to na prawdę nie mamy o czym rozmawiać...http://jerkbait.pl/t...nd-made/page-15 pzdr



#1047 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 21 lipiec 2013 - 12:22

Zle mnie zrozumiales ;) wiem ze takie sa i lowia ale uwarzam je za niepotrzebny wytwor. Z moim zdaniem nikt nie musi sie zgadzac ale nie widze sensu istnienia takich przynet, lepiej siegnac po muchuwke. Lap jak lapiesz skoro masz efekty i Ci tak dobrze ale tak jak pisalem Maciek nie raz wspomnial o utracie sporej rybki a przy opisie sprzetu widze zyleczke 0.12. Sam mam kilka przyzwoitych jazi na koncie i jakos nigdy nie musialem siegac po takmdrastycznie cienikie linki. @Tomy wali piekne jazie na pletke 20lb z FC 0.30 i jakos tez nie narzeka. Peace :ph34r:

#1048 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 21 lipiec 2013 - 12:34

przepraszam,faktycznie po prostu źle zrozumiałem.... :) stosowanie określonych przynęt,żyłek i wędek to sprawa indywidualna każdego wędkarza... ;) najważniejsze,że każdy z nas ma "jakieś" wyniki...myślę,też że stosowanie danego sprzętu determinują również warunki łowiska,presja,przełowienie itd..Peace B) pzdr



#1049 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 21 lipiec 2013 - 12:56

Krystianie, oczywiście, że nie. Napisałem o celowym łowieniu konkretnego gatunku w konkretnym rozmiarze (z nastawieniem, bo nasza wola ma ograniczoną moc ;) ), a nie zbrojeniu się na wypadek przyłowu XXL.

Do tego dochodzi specyfika łowiska. Nie bez powodu Amerykanie łowią bassy na plecionki 60 lb, gdy ryby siedzą w zielsku.

#1050 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 21 lipiec 2013 - 13:01

Radek wiem,dlatego mały " :) " na końcu zdania był.... ;) wszytko gra,wszak forum od tego jest by w parlamentarny (to słowo ostatnio w modzie,używane przez wszelkiej maści domatorów) sposób rozmawiać na tematy wędkarskie... :D pzdr..ps Radek czy myślisz,że Maciek nam wybaczy... :wacko: ...? ;)



#1051 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 21 lipiec 2013 - 13:14

Spokojnie :)  Ja mam swoje doświadczenia. Widziałem niejednokrotnie różnicę między 0,18-0,20 a 0,12-0,14. Łowię na czystej wodzie i uwierz Kamilu, że tam robi to dużą różnicę :) Szczególnie jak te większe niechętnie zagryzają.... Bo jak są w amoku to 30lb pletka wraz z przyponem im nie przeszkadza.

 

I mogą sobie inni pisać, że plecionka nie robi różnicy okoniowi...... :D


Użytkownik wobler129 edytował ten post 21 lipiec 2013 - 13:15


#1052 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9540 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 lipiec 2013 - 13:22

I tu Maciek ma rację, o czym sam się przekonałem naocznie, w zeszłym sezonie. Specyfika łowiska.


  • wobler129 lubi to

#1053 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 21 lipiec 2013 - 13:33

No Waldku - Ty właśnie łowisz na urlopie na tych okolicznych wodach :)



#1054 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 21 lipiec 2013 - 13:38

przepraszam,faktycznie po prostu źle zrozumiałem.... :) stosowanie określonych przynęt,żyłek i wędek to sprawa indywidualna każdego wędkarza... ;) najważniejsze,że każdy z nas ma "jakieś" wyniki...myślę,też że stosowanie danego sprzętu determinują również warunki łowiska,presja,przełowienie itd..Peace B) pzdr

Absolutnie sie z tym zgadzam problem w tym ze wielu przesadza ale to juz historia na inny dzien ;) Ja nie wiem czy Maciek ma racje bo moze i ma wiecej bran z ta pajenczyka ale ryb w lodce dalej nie tyle ile moglby miec. Ja lowie na jeziorze o przejrzystosci siegajacej 5m i okonia nawet wolfram nie przeszkadza. Ja osobiscie juz dawno schowalem ta teorie miedzy bajki ;)

#1055 OFFLINE   flower

flower

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 lipiec 2013 - 15:16


I mogą sobie inni pisać, że plecionka nie robi różnicy okoniowi...... :D


Ale nie ma tez chyba sensu przechodzić na sama żyłkę... do pletki wystarczy dowiazac przypon żyłkowy lub fc.
Osobiście używam plecionki 0.06 i przypon fc 0.15

#1056 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9540 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 lipiec 2013 - 16:25

Ale nie ma tez chyba sensu przechodzić na sama żyłkę... do pletki wystarczy dowiazac przypon żyłkowy lub fc.
Osobiście używam plecionki 0.06 i przypon fc 0.15

Się zapytam jako laik w cienkich. Dlaczego tak cieniuchna pleciuga, skoro i tak stosujesz FC 0,15mm? 



#1057 OFFLINE   flower

flower

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 lipiec 2013 - 17:54

Dla poprawy długości rzutu jak łowie na lekko, obecnie jest dużo sieczki  i dużo lepsze efekty osiągam łowiąc gumkami 4cm  na główkach 0,8 g do max 3 g 

pozatym taka główka 0,8g na grubej plecionce nie opada zbyt dobrze....



#1058 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 21 lipiec 2013 - 20:35

Czucie na cieniutkiej też jest dużo lepsze. Mam na drugiej szpuli nowość Dragona Jiggi'n braid czy jakoś tak - fajna jak na razie...



#1059 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1081 postów

Napisano 21 lipiec 2013 - 22:08

no obserwuje dyskusje i  wydaje mi sie chociarz okonie na tych lowiskach co Maciek lowie przeszlo 20 LAT ze zylka 0,14-,0,16 jest idealana na okonie ,grubiej mozna ale po co??dobra 0,16 ma wytrzymalosc 3,5 kg jak by nawet to zanizyl to jest  grubo ponad 2 kg ,a grubych okoni u nas coraz mniej ,cienko ale 0,16 naprawde da rade grubemu okoniowi,nie zerwie jej a w rosliny jak bedzie chcial to sie wpakuje nawet na plecce 25lb mowie oczywiscie o garbatym 45 plus

chocierz sam lowie na plecionke teraz to dowiazuje zawsze okolo 2 metry zylki na koncu i nie zauwazylem zaniku bran,za to pare lat temu lowilem sama plecionka i bran bylo jak by troche(duzo) mniej mniej niz na zylke,moim zdaniem 0,16 to idealna zylko na kazdego okonie za to 0,12 moze byc troszeczku za malo ,okon to silna ryba szczegulnie duzy


Użytkownik robertd edytował ten post 21 lipiec 2013 - 22:13


#1060 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 26 lipiec 2013 - 14:55

Piątek!!! Ryby!!!!

 

Za parę tygodni nowe zdechlaczki w większym wydaniu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych