Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Samoróbki - wobler129


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1361 odpowiedzi w tym temacie

#1101 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 23 sierpień 2013 - 08:53

A mnie tknęło po tych fotkach i po tym jak ostatnio byłem w "drugiej pracy" na nocce - i termometr pokazywał +9 stopni :)  Na wobki szczupakowe. Będę musiał zrobić krąpiki i wymyśleć nowy wzór coś smuklejszego - tak, żeby być gotowym tej jesieni!!! A nie jak zwykle - wszystko do ludzi i zero w moim pudełku... @Godski - zrobię ( w końcu ;) ) od razu Twoje 10-tki bo to "po drodze" ;)



#1102 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 23 sierpień 2013 - 08:56

Maćku, wczoraj odebrałem Zdechlaka. Dzięki :) Bardzo ciekawy kolorek na głowie. Kusząco się to wszystko mieni.

 

Dziś po pracy biorę cast'a, spodniobuty i lecę testować Twego wabia. Dzień dłuży się niemiłosiernie, gdy o tym pomyślę :P


  • wobler129 lubi to

#1103 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6315 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 23 sierpień 2013 - 09:51

 A nie jak zwykle - wszystko do ludzi i zero w moim pudełku...

Mam to samo, ale wczoraj (a w zasadzie dzisiaj) do 1ej w nocy kręciłem stelaże i trochę przycisnę z produkcją żeby żywicę wykończyć dopóki sie nadaje. To chyba bedą ostatnie w tym sezonie malowane farbą z puchy a potem aero.


  • wobler129 lubi to

#1104 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 23 sierpień 2013 - 09:51

To taka fioletowa Perła :)  Ale to nie jest jeszcze szczyt jej możliwości. Jak się patrzy normalnie to zwykły srebrno-kremowy, pod kątem fioletem bije po oczach ;)



#1105 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 23 sierpień 2013 - 10:04

Bije bije - i oby bił nie tylko po ludzkich ślepiach :D Najbardziej intryguje mnie jednak praca, bo poza Dead Fishem, zbliżonym jedynie nieco kształtem, nie łowiłem na nic w podobie :lol:



#1106 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 23 sierpień 2013 - 11:03

Rób szarpnięcia w różnym tempie z przerwami. Najwięcej strzałów w opadzie :)



#1107 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 23 sierpień 2013 - 11:06

Poszarpię, poszarpię. A co do tych strzałów, to się zobaczy - warunkiem koniecznym jest tu ryba w łowisku, a u mnie o to niełatwo :( :angry:



#1108 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 sierpień 2013 - 11:26

A mnie tknęło po tych fotkach i po tym jak ostatnio byłem w "drugiej pracy" na nocce - i termometr pokazywał +9 stopni :)  Na wobki szczupakowe. Będę musiał zrobić krąpiki i wymyśleć nowy wzór coś smuklejszego - tak, żeby być gotowym tej jesieni!!! A nie jak zwykle - wszystko do ludzi i zero w moim pudełku... @Godski - zrobię ( w końcu ;) ) od razu Twoje 10-tki bo to "po drodze" ;)

To na jesień się załapię???? 

 

Z tego co widzę to zdechlaki mają podobną pracę do wobków Payo. Ostatnio nawet staram sie coś z nich wycisnąć. Ale u mnie wody bezrybne....



#1109 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 23 sierpień 2013 - 11:49

Kupiłem pare szt Payo i  wykonałem 4 rzuty :D ale nic z tego nie będzie, za płytko idą, za lekkie, gdzieś na płytkich wodach między grążelami bym je widział. Wersja Maćka znacznie lepsza chociażby ze względu na wagę, można sprowadzić na/lub w okolice dna i jakby to powiedział Mirecki, rajcować :)



#1110 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 sierpień 2013 - 12:15

Wiem, właśnie uzywam ich miedzy grążelami.



#1111 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 23 sierpień 2013 - 12:58

Mi parę szt wyszło tylko tak na płytkiego. Najlepiej w toni i przy dnie - tzn. u mnie najskuteczniej :)  Stąd moja wersja=tonąca.

 

Tak na jesieni będą :) Nie wiem tylko ile szt :D



#1112 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 23 sierpień 2013 - 20:33

Maćku, pierwsze koty za płoty ze Zdechlakiem mam już za sobą ;) Przynęta lata na spore odległości, można rzec, że "lata aż miło" :) Jednak praca jest tym, gdzie trupek pokazuje klasę. Jako że bałem się go stracić (zwłaszcza po tym, jak PP 30 lb wygrała z kotwicą i odzyskałem jerka z dna :ph34r: ), próbowałem łowić bliżej powierzchni, a nawet tuż pod nią. I tu okazało się, że Zdechlak potrafi wyskakiwać z wody, jak uciekająca rybka, ale w odróżnieniu od innych przynęt, ta skacze niemal pionowo do góry, a czasami "od wędkarza". Kapitalny efekt, który może przydać się przy łowieniu np. boleni. Docelowy tryb jest równie świeży - jerk raz ucieka na bok, raz kręci pionowe kółka, by za chwilę zanurkować pionowo do dna. Sporo trików ma w swym rękawie :P

 

Niestety, krótki wypad nad wodę nie przyniósł żadnych brań, również na Ronina Jokera i Slidery Salmo, ale... tak to w tym sporcie bywa  :lol: 

 

Aha, zauważyłem, że brzuszna kotwica lubi zahaczyć się na stałe o korpus. Będę kombinował z rozmiarem. Może większa rozwiąże problem.

 

Pozdrawiam



#1113 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 24 sierpień 2013 - 08:18

Hej :)  Fajnie, że się spodobało. Co do kotwic - założyłem na szybkiego, jak jest problem to daj albo z węższym łukiem kolankowym albo z szerszym ;) Powinno pomóc.

 

Tricków i możliwości - duuuuużo.... Na jesieni je potestuję dokładnie :)

 

Powstał nowy projekt smukłego "klasyka" 10cm oraz krąpik 8,5cm. Na razie tylko na kartce. Za jakieś 1,5miesiąca po testach może będą pierwsze sztuki :)



#1114 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 26 sierpień 2013 - 08:35

Podobało, oj podobało. Ta przynęta otwiera nowe możliwości, choć niekoniecznie będę umiał je wykorzystać/ docenią to ryby ;) Jedno jest pewne, trzeba uważać na nadwodne ptactwo - spostrzegą taką rybę wyskakującą z wody i podniebny hol gotowy :lol:


  • wobler129 lubi to

#1115 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 08 wrzesień 2013 - 19:42

Klamerkowanie

 

ufbb.jpg
 


  • Tomala lubi to

#1116 OFFLINE   madpaw

madpaw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Plesiak

Napisano 08 wrzesień 2013 - 23:17

praca zdechlaczków bardzo mi się podoba, gby jeszcze tylko więcej drapieżnika było w naszych rzekach PZW to byłby raj


  • wobler129 lubi to

#1117 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 09 wrzesień 2013 - 06:43

Dzięki :) Robią się kolejne krąpiki - parę szt - 8,5cm, 2x dla @godski - 10cm, parę 4cm, próbna "koza" dla @poppera - muszę sprawdzić, czy pamiętam "jak to leciało" ;) , 10cm klasyki i parę szt krąpi 7cm.  Wszystkiego po trochu.,.....



#1118 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 23 wrzesień 2013 - 12:12

Przepraszam wszystkich oczekujących, nawał obowiązków i pacy, nic nie tworzę.

 

Historia z zeszłego tygodnia - znajomi wędkowali na Żarnowcu. Mieli duuuuużo firmówek, Rapali, Salmo itd itp..... Przed wyjazdem dałem koledze zdechlaczka 13cm-srebrnego. Efekt 9:0 dla kolegi ze zdechlaczkiem :-) Próbowali później innych - nic...



#1119 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 23 wrzesień 2013 - 17:45

Hand made rządzi!  :D



#1120 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4481 postów

Napisano 02 październik 2013 - 17:55

Maciek,

 

Nabylem kilka sztuk Twoich woblerow, jak na razie testowalem tylko uklejki 6 cm. Pare uwag z mojej strony:

 

- bardzo dobrze wykonane, kolory, wykonczenie, mile sie zaskoczylem bo na zdjeciach wygladaly zdecydowanie gorzej. 

 

- praca- tutaj mam dylemat, byla kiedys ozywiona dyskusja na temat ''mykania''- dwa razy, na plytkiej wodzie wobler myknal w momencie gdy pstrag chcial go zezrec i nie trafil, wszystko widzialem jak na dloni, na glebszej wodzie tego problemu juz nie bylo. Sama praca nie uwzgledniajac odskokow na bok jest wedlug mnie super ( czyli tam gdzie lowie) i tu moje gratulacje. Zobaczymy po kolejnych wypadach na ryby.

 

Zlowilem kilka ryb, dwa pstragi 40+, sporego klenia, zdjec takim ''okazom'' nie robie. Jak trafi sie cos wiekszego to wkleje tutaj.

 

Bujo






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych