Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Paweł B. i jego garażowe rękodzieło .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1545 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 07 czerwiec 2013 - 07:48

Joker dla kogoś kto manicure robi sobie szlifierką kątową to żaden problem ;)



#982 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 07 czerwiec 2013 - 09:13

jak igor chce na sciane to mu wystarczy xero ;)

Patrz , nie pomyślałem , że to takie proste . Tylko czy Igor przystanie na taką propozycję ?  :rolleyes:  :D

 

Ten łamaniec świetny Pawle. Żeś się na szlifował przy tym nieźle. 

Trochę szlifierką , trochę ręcznym pilnikiem (musiałem sobie przypomnieć podstawy ślusarki ) , trochę ręcznie na papierze ściernym . Najwięcej problemu miałem z wierceniem otworków o średnicy 1,5mm . Podczas wiercenia pękło wiertło i to w taki sposób , że nie było za co złapać żeby wykręcić . Namęczyłem się solidnie , żeby usunąć ten kawałek wiertła . Trochę precyzji trzeba podczas dorabiania łączników miedzianych bo to już całkiem nie za duże detale . 

Zrobiłem sobie jeszcze jedną taką bransoletkę ale większą o około 2 cm . Ma jeden segment więcej . Będzie na większe Bolki a może i na jakieś inne drapieżniki bo ładnie pracuje już przy wolniejszym prowadzeniu jak ta krótsza .

 

Załączony plik  DSC00943.JPG   172,36 KB   385 Ilość pobrań



#983 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 07 czerwiec 2013 - 21:14

To jak całkiem wejdziesz w te jubilerskie klimaty to się zapiszę na jedną taką bransoletę :)



#984 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 08 czerwiec 2013 - 00:28

Piotrek , a jak myślisz dlaczego nie ma ich w ogólnym obiegu i w Polsce jest ich zaledwie kilkadziesiąt sztuk ? 

Masz rację , za dużo z tym roboty . Jeśli wykonam jeszcze jedną sztukę to tylko z ciekawości aby sprawdzić co sobie myślę . No chyba , że zerwę swój egzemplarz . Na pewno takie bransoletki nie wejdą do stałej produkcji ze względu na zbyt dużą ilość pracy . 

Praca + materiał = płaca . Ile twoim zdaniem musiał bym wziąć ? 50 - 60 ~~ więcej ?



#985 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 08 czerwiec 2013 - 22:37

Mam coś takiego od Roberta Hamera,i powiem Ci Pawle ,że właśnie tyle płaciłem z bratem za jedną sztukę.

No i Twój jest bardziej odpicowany, no i dłuższy,o ile się dobrze orientuję to nie ma ich w sprzedaży.

A tak z innej półki to braciak miał na te cudo piękne branie ,szkoda tylko ,że nie zacięte.


Użytkownik Krystekwolf edytował ten post 08 czerwiec 2013 - 22:37


#986 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 09 czerwiec 2013 - 08:19

Piotrek , a jak myślisz dlaczego nie ma ich w ogólnym obiegu i w Polsce jest ich zaledwie kilkadziesiąt sztuk ? 
Masz rację , za dużo z tym roboty . Jeśli wykonam jeszcze jedną sztukę to tylko z ciekawości aby sprawdzić co sobie myślę . No chyba , że zerwę swój egzemplarz . Na pewno takie bransoletki nie wejdą do stałej produkcji ze względu na zbyt dużą ilość pracy . 
Praca + materiał = płaca . Ile twoim zdaniem musiał bym wziąć ? 50 - 60 ~~ więcej ?


Dlatego napisałem jak wejdziesz. ;) domyślam się ile z tym pracy a i cena tak jak piszesz minium tyle by wyszło.
Krystek dobrze pisze, dzieła Roberta po tyle chodziły

#987 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 21 czerwiec 2013 - 14:48

Dzisiaj mam dzień odlewnika . Na pilkery przerobiłem dzisiaj prawie 18 kilogramów ołowiu .



#988 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 czerwiec 2013 - 15:06

chyba raczej olewnika  :unsure:



#989 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 21 czerwiec 2013 - 20:08

Jak się naczytałem tu na forum o odlewaniu ołowiu a dokładnie o szkodliwości tej czynności to boję się przetopic dwa odważniku z koła ciężarówki, a co dopiero 18 kg...



#990 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 21 czerwiec 2013 - 20:35

Spoko , wszystko się działo na otwartym terenie przy lekkim wiaterku . Miałem też maskę z filtrami węglowymi . Nie przesadzajmy z tym straszeniem bo niedługo dotknięcie ciężarka ołowianego będzie wywoływało ołowicę .  :rolleyes:



#991 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 25 czerwiec 2013 - 09:37

Spoko , wszystko się działo na otwartym terenie przy lekkim wiaterku . Miałem też maskę z filtrami węglowymi . Nie przesadzajmy z tym straszeniem bo niedługo dotknięcie ciężarka ołowianego będzie wywoływało ołowicę .  :rolleyes:

 

 

Dokładnie jak piszesz Pawle , wystarczy zachować zdrowy rozsądek :) . Choć parę razy dostawałem zapytania jak bezpiecznie odlewać ołów w domowej kuchni , zimą  przy zamkniętym oknie  :lol: :blink: .



#992 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 25 czerwiec 2013 - 21:09

W domowej kuchni przy zamkniętym  to bezpiecznie można placki ziemniaczane smażyć i to pod warunkiem , że tłuszcz nie pryszcze .  ;)   :D



#993 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 27 czerwiec 2013 - 20:26

Najpierw był jeden szczupaczek , a potem powstał jego bliźniaczek , no może nie zupełnie taki sam  ;)  .

 

 

Załączony plik  DSC00958.JPG   219,67 KB   194 Ilość pobrań Załączony plik  DSC00961.JPG   201,97 KB   237 Ilość pobrań Załączony plik  DSC00963.JPG   219,6 KB   232 Ilość pobrań Załączony plik  DSC00964.JPG   238,51 KB   203 Ilość pobrań Załączony plik  DSC00966.JPG   203,97 KB   155 Ilość pobrań 

 



#994 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 27 czerwiec 2013 - 20:29

PIĘKNE!!  :D o to chodzi w hand made nigdy nie powstaną 2 identyczne przynęty  :D


Użytkownik mysz edytował ten post 27 czerwiec 2013 - 20:30


#995 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5160 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 czerwiec 2013 - 20:31

Ładne woblery ale ja najbardziej lubię Twoje filmy, traktuję je jak dobry podręcznik i sporo się z nich nauczyłem.



#996 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 czerwiec 2013 - 07:45

Pawle, te szczupaki są przepiękne. Zazdraszczam  :)



#997 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 28 czerwiec 2013 - 08:09

Pochlebstwa cieszą , dziękuję .  :) Wobki malowane warstwowo , piegi wymywane . Muszę jeszcze popracować nad różnymi rodzajami pracy , ale to już przy następnych egzemplarzach . Ciężkie są to raczej drżeć nie będą . Ten ze sterem z poliwęglanu pracuje ogonowo i mam nadzieję , że nie będzie to za szeroka praca . Drugi ma ster z blaszki kwasowej o grubości 1mm . Blaszka została wytłoczona i ster jest wklęsły . Wobek mocno wykłada się na boki , raz na lewy , raz na prawy . To tyle co zaobserwowałem testując je we wannie ogrodowej .  :D  Muszę je jeszcze zwodować przy łodzi , to może jakiś filmik uda mi się zmontować . Na pewno będą jeszcze wymagały jakiejś korekty .



#998 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 28 czerwiec 2013 - 20:39

Szczupaczki - super. 



#999 OFFLINE   dzerwys

dzerwys

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1046 postów
  • LokalizacjaTrzy kroki do Iny
  • Imię:Igor
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 28 czerwiec 2013 - 21:20

Paweł naprawde masz dobrą rekę minąłeś się z powołaniem będę to powtarzał jak mantrę :) Widać ze sporo główkujesz przy budowie przynęt i masz wszystko przemyslane.Super!!! Mam jeszcze jedno przemyślenie ale zostawie je dla siebie... :)


Użytkownik dzerwys edytował ten post 28 czerwiec 2013 - 21:21


#1000 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 28 czerwiec 2013 - 21:52

O,i kolejne piękne wobki,z tego wszystkiego zapomniałem ,czy w wobku chodzi o malowanie/wygląd ,czy o pracę i powtarzalność :rolleyes:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych