Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Paweł B. i jego garażowe rękodzieło .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1545 odpowiedzi w tym temacie

#1261 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2014 - 20:27

Jeden filmik już jest a drugi właśnie się ładuje .

...

Ależ wariat!  :lol:


Użytkownik Dagon edytował ten post 05 kwiecień 2014 - 20:28


#1262 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 05 kwiecień 2014 - 20:28

Wkleiłem jeszcze dwa filmiki . Są wyżej .



#1263 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2014 - 20:38

Już obejrzałem, te osiodłane to absolutne szaleństwo pracy. :)

Blaszkę niedługo porównam ze spinnerbaitem od RH, fajnie, że ją sfilmowałeś.


  • Krystekwolf lubi to

#1264 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Jacek

Napisano 05 kwiecień 2014 - 20:42

Świetna praca Pawle, tylko czy ryby trafią w ten wobler :D. A tak poważnie to jest niesamowity wobler, taka tajna broń jak wszystko zawiedzie.



#1265 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 05 kwiecień 2014 - 20:52

Czy ryby trafią to się okaże nad wodą . Myślę jednak , że będą dostawały oczopląsu  :D  . W tym roku popływają trochę na uwięzi mojej linki , zobaczymy jakie będą efekty . ;)  



#1266 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 05 kwiecień 2014 - 21:02

Moim skromnym zdaniem... ,będą w tego woba bić ,a czy trafią ;)

Praca tego wobka jest niesamowita ,blaszka też niczego sobie śmiga .



#1267 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 05 kwiecień 2014 - 21:13

Pawle -LUX TORPEDA :clappinghands: piszę o wobkach oczywiście :) Będą łowić bo muszą,nie mają innego wyjścia :D



#1268 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 05 kwiecień 2014 - 21:19

Siodłowy seledyn bardzo interesujący :)



#1269 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 05 kwiecień 2014 - 21:38

Siodłowy seledyn bardzo interesujący :)

Taki zwykły ciapraniec . Bardziej skupiałem się nad pracą a nie nad wyglądem . Teraz muszę opanować trochę mniejsze konstrukcje .



#1270 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 05 kwiecień 2014 - 21:47

Kolejne dwa filmiki już się załadowały . Pierwszy to wobek ze sterem siodłowym , ten żółty . 

 

 

Kolejny z pracą ołowianki według pomysłu RH jednak w moim wykonaniu .

 

Jesteś Wielki !!!



#1271 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 05 kwiecień 2014 - 21:57

Taki zwykły ciapraniec . Bardziej skupiałem się nad pracą a nie nad wyglądem . Teraz muszę opanować trochę mniejsze konstrukcje .

 

 

Nie dodałem, że praca przykuła moją uwagę, a nie malowanie. Kibicuję kolejnym siodłowym wobom z twojego warsztatu. Może coś bym zamówił większego do ciągania za łodzią, bo sam nie planuję robić takich wabi w najbliższym czasie :) Dało by radę ?


Użytkownik joker edytował ten post 06 kwiecień 2014 - 10:34


#1272 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 05 kwiecień 2014 - 22:17

Na razie nie robię nic na zbycie bo muszę nabrać rozumu ale w późniejszym czasie jak już się nauczę to pewnie będzie prawdopodobne , że coś i dla Ciebie zrobię .  ;)


  • joker, tofik i Dagon lubią to

#1273 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 05 kwiecień 2014 - 22:29

Pawle-bardzo szczera/prawdziwa wypowiedź-dzięki :)



#1274 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 06 kwiecień 2014 - 09:50

Bardzo fajnie filmiki wyszły :-) ,ja dzisiaj będę próbował :-) coś takiego jak pisałem nakręcić.

Ster sodłowy to bardzo dobre rozwiązanie bo S załatwia się samym sterem i zostaje jeszcze dużo miejsca na inne kombinacje wewnątrz wobka.

Super wszystko widać :-).

 

"Taki zwykły ciapraniec . Bardziej skupiałem się nad pracą a nie nad wyglądem . Teraz muszę opanować trochę mniejsze konstrukcje ."

 

Z mniejszymi też nie powinno być problemów ,gorzej przy woblerach nie owalnych ,cygarowatych tylko bocznie spłaszczonych ,i pływakach.


Użytkownik Kielo edytował ten post 06 kwiecień 2014 - 10:26


#1275 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 06 kwiecień 2014 - 12:44

Jeden z tych wobków na pewno jest pływający a drugi albo neutralny albo bardzo powolutku tonie . Patrz skupiając się mocno nad pracą pominąłem takie spostrzeżenie . Miałem wczoraj dwa mniejsze ale tak je zmontowałem , że nadają się tylko na wody stojące bo mają takie szerokie odejścia na lewo i prawo iż ciężko nad nimi zapanować na wodzie płynącej .



#1276 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 06 kwiecień 2014 - 20:13

Bardzo fajnie filmiki wyszły :-) ,ja dzisiaj będę próbował :-) coś takiego jak pisałem nakręcić.

Ster sodłowy to bardzo dobre rozwiązanie bo S załatwia się samym sterem i zostaje jeszcze dużo miejsca na inne kombinacje wewnątrz wobka.

 

 

Z mniejszymi też nie powinno być problemów ,gorzej przy woblerach nie owalnych ,cygarowatych tylko bocznie spłaszczonych ,i pływakach.

Nie wiem jak długo zajmuje Ci nakręcenie jednego prostego filmu ale ja nadal czekam . Po prostu potrzebuję kogoś do konsultacji kto już załapał w temacie o co chodzi z tymi sterami siodłowymi . Dzisiaj znowu szukałem wyjaśnień na stronach fińskich , ale za wiele nie wygrzebałem .

Poszedłem do garażu i zacząłem myśleć nad tymi sterami . Wymyśliłem nowy patent na to aby przy tych samych rozmiarach giąć głębsze wygięcia i okazuje się , że to chyba był strzał w dziesiątkę , bo woblerki lepiej reagują na takie stery . 

Na razie wygiąłem sobie trochę sterów aby było z czego brać do testów , bo wiadomo , że każdy eksperyment wymaga poświęceń . 

 

Załączony plik  DSC01268.JPG   116,45 KB   8 Ilość pobrań

 

Jak już na giąłem troszkę sterów to zacząłem zastanawiać się nad tym co napisałeś o wobkach płaskich . Zmontowałem na szybko jednego , całkiem płaskiego ( 8 cm ) i po testach mam trochę inne spostrzeżenia . Wobek trzyma się całkiem stabilnie . Wypływa to jednak chyba z kształtu nowo wygiętych dzisiaj sterów . Zanim jednak nabiorę pewności to będę musiał wcześniej zrobić próby rzeczne . Dzisiaj to tylko w mojej brudnej ogrodowej wannie maczałem tego wobka .

 

Załączony plik  DSC01270.JPG   77,37 KB   8 Ilość pobrań Załączony plik  DSC01271.JPG   83,6 KB   8 Ilość pobrań Załączony plik  DSC01272.JPG   67,71 KB   8 Ilość pobrań


  • joker i White Fish lubią to

#1277 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 06 kwiecień 2014 - 20:59

Nie dałem rady dzisiaj nie było pomagiera ,mam problem z pomagierem.

Jutro nakręcę ,sam ,z tym że te poprzednie i ten co nakręcę jutro to woblery z normalnymi sterami.

Strasznie ciekawy jestem ,tego wobka ,spłaszczonego ,ciekawe jest to że głowa wcześnie mocno zwęża się ku przodowi woblera i ster mocno wchodzi w korpus z rynienkami po bokach :-) ,skoro jest stabilny i działa to na niego dobrze ,może ten kształt głowy to jest to :-).

Ja szczerze mówiąc przy sterach siodłowych nie testowałem takich kształtów ze względu na pracę V czy Y ,trudno z takiego wydusić ,może chorobcia ,nie wiem ,da radę taki kształt.

Pływający ,jaką ma pracę?

Mocno rozszerza się ster od razu po wyjściu z woblera i ta głowa :-) ,no ciekawe czy w rzece będzie stabilny.

Jeśli będzie to można by go tak ustawić żeby bardzo szybko z małymi wychyleniami lusterkował ,praktycznie beż żadnej zauważalnej pracy głównej i do tego jeszcze S najlepiej nie regularne ,przerywane myczkami i miodzio wobek.


Użytkownik Kielo edytował ten post 06 kwiecień 2014 - 21:23


#1278 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 06 kwiecień 2014 - 21:24

Dobrze , że się odezwałeś . Wobek ma 8 cm i jest pływający . Akcja w miarę drobna co jest jeszcze do zrobienia . Lusterka to raczej przy takim sterze nie zrobisz bo każde wychylenie będzie przeciągało wobka wręcz do obrotu . Ster zabiera zbyt dużo wody na swoją powierzchnię . Jednak właśnie to jest jego zaletą , bo nawet postawiony na niewielkim nurcie powinien drobno pracować . Na nocne sandaczowe opaski powinien być w sam raz . Zastanawiam się jeszcze nad jego praca w rzekach trociowych , a może i na głowę przy większych długościach byłby odpowiedni ?



#1279 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 06 kwiecień 2014 - 22:30

A w ogóle zastanawiam się dla czego nie robisz prób na sterze siodłowym ? Czyżby taka praca była możliwa na płaskim sterze ? Nie mówię tu o mykach bo to robią wszystkie moje boleniówki - i zresztą i inne wobki . Chodzi mi o konkretną pracę po S .



#1280 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 07 kwiecień 2014 - 08:27

S nie musi być takie agresywne ,może być bardziej rozciągnięte (po mojemu powinno być bardziej rozciągnięte ,mniej agresywne) z mniejszymi wychyleniami i wtedy drobne lusterkowanie (bardzo drobne ,małe wychylenia ale bardzo szybkie ,przy prowadzeniu na wędce odczuwalny tylko prądzik) ,może nawet z co kilku sekundowym pojedyńczym mignięciem jest do wykonania.

Tak S na płaskim sterze jest do wykonania i jest wykonywane ,przecież to nie tylko ja pisałem o tym i nie ja to że tak powiem odkryłem/wymyśliłem ,nie mniej jednak ster siodłowy załatwia sprawę o wiele prościej a wiadomo im prostsze tym lepsze :-).

Próby na sterach siodłowych wykonywałem dwa razy ,pierwszym razem przeoczyłem jedną kwestię :-) ,za drugim razem już nie.

Czy będę wstawiał do swoich wobków siodłowe stery?Na 100% tak ,nie może być inaczej ,bo tak jak już pisałem wcześniej ster i pozamiatane a ile można wtedy namieszać wewnątrz :-).

Obecnie nie mam możliwości ładnego powyginania ,prawdopodobnie zlecę komuś wykonanie kilku wzorków.


Użytkownik Kielo edytował ten post 07 kwiecień 2014 - 08:29





Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych