Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Paweł B. i jego garażowe rękodzieło .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1545 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 03 wrzesień 2011 - 20:38

Ludziska kochane pomocy :mellow: , może ktoś posiada siatkę o oczkach 3x3 albo nawet 4x4 . Dobrze by było aby nitka czy tworzywo miało grubość 0,30 ale będę wdzięczny za każdą pomoc . Chodzi mi o malowanie łuski na większych wobach i to w pewien określony sposób a bez takiej siaty nie dam rady . :unsure:

#322 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 03 wrzesień 2011 - 22:09

Siatka tynkarska. Jak chcesz mogę przesłać Ci 2 różne rodzaje. Przerabiam to na budowie:)

#323 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 03 wrzesień 2011 - 22:17

Czy mówisz o takiej jak pod tynk na styropian ? Taka nie pasuje . Pozdrawiam .

#324 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 04 wrzesień 2011 - 09:27

Paweł spróbuj z taśmą do klejenia złącz kartongipsu.
Taśma jest siateczką, jest przylepna i czasami można znaleźć z cienką nitką.

#325 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 04 wrzesień 2011 - 11:35

Ludziska kochane pomocy :mellow: , może ktoś posiada siatkę o oczkach 3x3 albo nawet 4x4 . Dobrze by było aby nitka czy tworzywo miało grubość 0,30 ale będę wdzięczny za każdą pomoc . Chodzi mi o malowanie łuski na większych wobach i to w pewien określony sposób a bez takiej siaty nie dam rady . :unsure:



Poszukam jutro coś u siebie na sklepie a jak nie u mnie to myślę, że w kwiaciarni się znajdzie bo widywałem takie na hurtowniach.

#326 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 04 wrzesień 2011 - 14:58

Kiedyś były takie siatki z nylonu , oczka miały w kształcie rombu . Zazwyczaj były koloru białego półprzezroczystego ale już ich obecnie nie widzę nigdzie w sklepach . Dawniej można było je spotkać w budowlance albo rolniczych sklepach . Takie siateczki o mniejszym oczku kiedyś stosowano również jako siatki przeciw owadom na okna . Czas jednak się zmienił i takie wyroby gdzieś poszły w zapomnienie .

#327 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 04 wrzesień 2011 - 15:12

Kiedyś były takie siatki z nylonu , oczka miały w kształcie rombu . Zazwyczaj były koloru białego półprzezroczystego ale już ich obecnie nie widzę nigdzie w sklepach . Dawniej można było je spotkać w budowlance albo rolniczych sklepach . Takie siateczki o mniejszym oczku kiedyś stosowano również jako siatki przeciw owadom na okna . Czas jednak się zmienił i takie wyroby gdzieś poszły w zapomnienie .


A zerknij w jakimś dyskoncie i poszukaj kilogramowych koszyków z nektarynkami coś mi się zdaje, że sa obwiązywane taką siateczką.

#328 OFFLINE   Riqelme

Riqelme

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 04 wrzesień 2011 - 20:21

Panie Pawle mam tylko kawałek 6-kątnej o (średnicy?)4 mm. Jakby ją naciągnąć wzdłuż to fajna łuska wyjdzie na większe woblerki. Nie wiem czy aż na takie duże ale ogólnie nieźle to wychodziło ( sam kiedyś robiłem woblerki z powodzeniem ale teraz nie mam czasu). Jeśli Pan chce to wyślę tylko proszę o adres na priv( kawałek jakieś 35x35cm). A ogólnie to te Pana woblerki mniejsze są super i dziękuję bardzo. Pozdrawiam Robert.

#329 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 04 wrzesień 2011 - 20:36

A zerknij w jakimś dyskoncie i poszukaj kilogramowych koszyków z nektarynkami coś mi się zdaje, że sa obwiązywane taką siateczką.

Tak Zbyszku już nie raz przeglądałem takie siatki ale mają za cienką żyłkę i są za bardzo rozciągliwe , szybko się deformują przy napinaniu na klocek . Poza tym to w tym wypadku grubość ścianki siatki ma dla mnie spore znaczenie aby uzyskać odpowiedni wygląd łuski . Nie chcę teraz za wiele mówić bo to dopiero praktyka pokaże .

  • muzi lubi to

#330 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Jacek

Napisano 04 wrzesień 2011 - 20:41

Też szukam takiej siatki, jak znajdę podzielę się.

#331 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 04 wrzesień 2011 - 20:42

Panie Pawle mam tylko kawałek 6-kątnej o (średnicy?)4 mm. Jakby ją naciągnąć wzdłuż to fajna łuska wyjdzie na większe woblerki. Nie wiem czy aż na takie duże ale ogólnie nieźle to wychodziło ( sam kiedyś robiłem woblerki z powodzeniem ale teraz nie mam czasu). Jeśli Pan chce to wyślę tylko proszę o adres na priv( kawałek jakieś 35x35cm). A ogólnie to te Pana woblerki mniejsze są super i dziękuję bardzo. Pozdrawiam Robert.

Mógłbyś mi wcześniej jakąś fotkę podesłać zanim wyślesz bo spojrzałbym jak ona wygląda . Dziękuję .


#332 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 04 wrzesień 2011 - 21:00

Moskitiery były ze 2 miesiące temu w Leroy Merlin, ale tamte siateczki były bardzo drobne. Możesz spróbować czepków dla kucharzy, Kiedyś miałem kilka w pracy, sprawdzę czy jeszcze są i jaką mają tą siatkę.

#333 OFFLINE   Riqelme

Riqelme

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 04 wrzesień 2011 - 21:05

Panie Pawle choć mam super aparat ( sigma DP1s) ale nie umiem robić nim zdjęć choć kilka co zrobiłem to mistrzostwo świata( przypadek?) nie bardzo nim idzie zrobić zdjęcia makro ale do zdjęć tzw landszaftów( nie wiem jak się to pisze poprawnie) jest suuuper. Mogą narzekać wszyscy na niego ale właśnie takie zdjęcia robi wspaniałe. Znalazłem adres i jutro wyślę tę siatkę jak zdążę po pracy. Myślę że będzie ok a Pan coś z nią zrobi co zachwyci każdego kto lubi ładne woblery. Dam znać jutro co i jak czy udalo mi się wysłać. Pozdrawiam, Robert.

#334 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 04 wrzesień 2011 - 21:19

Moskitiery były ze 2 miesiące temu w Leroy Merlin, ale tamte siateczki były bardzo drobne. Możesz spróbować czepków dla kucharzy, Kiedyś miałem kilka w pracy, sprawdzę czy jeszcze są i jaką mają tą siatkę.

Moskitierki to ja mam i faktycznie mają za małe oczka . Ja raczej potrzebuję coś o grubszej ściance i większym oczku . Tomek coś mi podpowiedział ale najpierw muszę to sprawdzić .


#335 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 04 wrzesień 2011 - 21:32

Na znanym serwisie aukcyjnym gość, który zajmuje się handlem akcesoriów do lurebuildingu miał na sprzedaż siatkę o grubości drutu 0,5mm i oczkach 2mm, dawno nie sprawdzałem, ale chyba nic się nie zmieniło:)

#336 OFFLINE   sobol18

sobol18

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Adam

Napisano 05 wrzesień 2011 - 11:08

Pawle wydaje mi się że ja mam w piwnicy takie siatki ( właśnie stosowane kiedyś do okien przeciw owadom) w różnych grubościach i średnicach. Muszę tylko poszukać i podeślę Tobie fotki lub wstawię na forum z opisem. Pozdrawiam :D

#337 OFFLINE   Serkowy013

Serkowy013

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaSerock

Napisano 05 wrzesień 2011 - 14:55

a może spacerek do jakiejś pobliskiej kwiaciarni :mellow:
panie mają zwykle miljony tasiemek z różnymi oczkami i z różnych materiałów.
a nóż widelec znajdziesz coś dla siebie.

#338 OFFLINE   Riqelme

Riqelme

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 05 wrzesień 2011 - 16:07

Dziś wysłałem siateczkę dla Pana po pracy. Proszę dać znać jak dojdzie. :D

#339 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 05 wrzesień 2011 - 17:04

sobol18 . będę bardzo wdzięczny jak by Ci udało się tutaj dać te fotki.
Riqelme , dziękuję bardzo , ciekawy jestem czy się nada .
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i dziękuję za pomoc , Paweł B .

#340 OFFLINE   sobol18

sobol18

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Adam

Napisano 05 wrzesień 2011 - 18:34

http://images38.fotosik.pl/1070/68de33b7b2b6d96cmed.jpg

http://images38.fotosik.pl/1070/68de33b7b2b6d96cm.jpg <- pełny rozmiar

Siatka szmaciana lekko rozciągliwa można ładnie nałożyć na woblerka :D średnica oczka około 2,5 mm po rozciągnięciu 3 mm, raz już robiłem na niej łuski w woblerze i wyszły takie dosyć soprawe, mam tego spory kawałek

http://images46.fotosik.pl/1037/593c63a27aa35e05med.jpg

http://images46.fotosik.pl/1037/593c63a27aa35e05m.jpg <- pełny rozmiar

Siatka nylonowa o którą pewnie Tobie Pawle chodziło. Wielkość oczka 4-5 mm (dłuższa przekątna). Tego też mam gdzieś spory kawałek z tym że jeszcze będę musiał dokładniej poszukać. Kiedyś parę razy też użyłem (widać spray na niej) ale zrezygnowałem z powodu właśnie zbyt dużych oczek jak na 5-7 cm woblery. Do dużych na pewno się przyda


Mam też siatkę nylonową o trochę drobniejszym profilu około 2-3 mm ale tez muszę jej poszukać ;)

Mam nadzieję że o takie coś chodziło. Pozdrawiam Adam :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych