Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Paweł B. i jego garażowe rękodzieło .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1545 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5160 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 grudzień 2011 - 13:13

Czasem jest tak, że aktywne okonie zapinają się pyszczkiem za wszystkie trzy groty kotwiczki, co utrudnia uwolnienie, wtedy zamiast kotwiczki zakładam na spinkę pojedynczy haczyk z oczkiem dedykowany do bocznego troka rozm. 6-8, to ułatwia życie wędkarza i okonia.

#442 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 13 grudzień 2011 - 08:29

Waszym zdaniem taka blaszka podlodowa powinna raczej mocno odjeżdżać na boki bo natrafiłem różne opinie na ten temat . Ja osobiście nie mam za wiele doświadczenia z blaszkami bo sam najczęściej łowię na mormyszkę i to malutką .

#443 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 13 grudzień 2011 - 23:08

Dzisiaj po przeczytaniu w sieci o łowieniu kleni na wahadłówki poszedłem do mojego garażu aby zmierzyć się z mikro wahadełkami . Nie wiem jeszcze czy je uzbroić czy dać córce na kolczyki :unsure: :mellow: .

Załączone pliki


  • Popej lubi to

#444 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 grudzień 2011 - 09:23

pawel a nie masz jakies malej wagi co by podac wiadomy parametr? :D

#445 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 14 grudzień 2011 - 11:07

pawel a nie masz jakies malej wagi co by podać wiadomy parametr? :D



Mifku czyżbyś chciał dowiedzieć się czy zbytnio na uchu nie ciążą? :lol: :mellow:

#446 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 grudzień 2011 - 11:18

[quote]
pawel a nie masz jakies malej wagi co by podać wiadomy parametr? :D
[/quote]


Mifku czyżbyś chciał dowiedzieć się czy zbytnio na uchu nie ciążą? :lol: :mellow:
[/quote]

ja tam nie wnikam gdzie kto je sobie wiesza :D a ze pircing jest teraz trendy to i ludzie przekluwaja sobie rozne rzeczy ;)

#447 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 14 grudzień 2011 - 11:51

Nie mam aż takiej dokładnej wagi . Na tej mojej kuchennej elektronicznej wyszło około 3 gramy ale wszystkie trzy razem . :lol: Przy jednej nawet nie chciała ruszyć . Myślę że z krętlikiem i kotwiczką każda trochę przekroczy 1 gram a może nawet podejdzie pod 2 gramy . :mellow: W sam raz pod casta :lol: .

#448 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 14 grudzień 2011 - 12:01

Już zrobiony zapasik blaszek ala Kuusamo . Może teraz kilka informacji dotyczących samego wykonania . Zaczynam od tego , że ucinam pasek blaszki miedzianej lub mosiężnej o długości około 5cm i szerokości 1cm . Następnie wycinam zgrubnie kształt blaszki . Kolejnym ciekawym i dosyć pracochłonnym etapem jest wykrępowanie kształtu blaszki , robię to przy pomocy narzędzi sporządzonych do tego celu z grubego kawałka stali . Gdy już mam wykrępowany kształt blaszki trzeba dalej doszlifować ją do uzyskania prawie końcowego kształtu . Teraz czas na wytrawienie blaszki kwasem i zalanie wgłębienia cyną . Uffffff , ale to jeszcze nie koniec . Teraz następuje dalsze szlifowanie od strony cyny aby była płaska , wyrównywanie krawędzi . Teraz wiercę otwory pod agrafkę i kółeczko łącznikowe wiertełkiem o średnicy 2 mm , potem nieco większym scinam wystające kawałki blaszki które powstaną przy wierceniu metalu . Doszlifowuję krawędzie przy otworach aby nie były zbyt grube aby łatwo można było zapiąć malutką agrafkę i założyć najmniejsze kółeczko łącznikowe . Tak przygotowana blaszka może już zostać poddana zabiegom upiększającym , zatem czas na polerowanie metalu aby ładnie błyszczał . Polerowanie odbywa się w dwóch fazach , pierwsza to polerowanie przy użyciu specjalnej pasty polerskiej do miękkich metali a druga to polerowanie na czystym filcu . Gdy nasza blaszka nabierze już ładnego połysku trzeba umyć - odtłuścić ją w rozpuszczalniku potem dokładnie wytrzeć i usunąć zabrudzenia w otworach . Powolutku zbliżamy się do końca fazy produkcji mechanicznej . Teraz blaszki idą do malarni gdzie dokładnie są wycierane ręcznikiem papierowym i lakierowane przez zanurzenie w lakierze poliuretanowym . Po wyschnięciu lakieru nanosimy jeszcze czerwony paseczek przy pomocy farby w spreyu i nasza blaszka jest już gotowa . Aha zapomniałbym , musimy jeszcze wyczyścić otwory z lakieru . Jak widać wykonanie takiej blaszki jest bardzo proste :unsure: i wcale nie jest pracochłonne :lol: , ale jaką mamy satysfakcję gdy posyłamy ją w przerębel po naszą zimową rybkę .
Życzę wszystkim naśladowcom wielu udanych przynęt pod lodowych i pięknych okoni , Paweł Brzuskiewicz .

Załączone pliki



#449 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5160 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 14 grudzień 2011 - 13:12

Piękne błystki. Zauważyłem, że wypolerowane na wysoki połysk blachy są bardzo często zagryzane przez szczupaki, szczególnie te w jasno-srebrnych kolorach. Możesz pokazać jak wyglądają od strony zalewanej?

#450 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 14 grudzień 2011 - 14:48

Piękne błystki. Zauważyłem, że wypolerowane na wysoki połysk blachy są bardzo często zagryzane przez szczupaki, szczególnie te w jasno-srebrnych kolorach. Możesz pokazać jak wyglądają od strony zalewanej?

No niestety nie jestem już w stanie pokazać bo blaszki już zapakowane i idą do szczęśliwych wybrańców :mellow: . Jednak niczego szczególnego tam nie ma . Zwykła cyna wyszlifowana na gładko , kolor szary nie polerowany .

#451 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:34

Już spadłem tu na 3 stronkę i prawie temat odszedł do niebytu , ale ponieważ wśród kolegów doszło do burzliwej dyskusji na temat robienia mikrusów z jajkami , to i ja postanowiłem dzisiaj zmajstrować sobie takiego niby klenio jaziowego wobka . Testy w misce z wodą przeszedł pomyślnie ale w rzece na pewno będzie potrzebował pewnej korekty . :unsure:



Proszę chłopaki nie przegadujcie się kto z kogo kopiował wzór bo dzisiaj prawie każdy coś z kogoś kopiuje i nie da się tego uniknąć . ;)

Załączone pliki



#452 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 18 styczeń 2012 - 17:03

I tym przepięknym akcentem miażdżysz tych łobuzów co się tak kłócą...

#453 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 18 styczeń 2012 - 17:35

fajny wobek :mellow:

faktycznie wykosiłeś nas wszystkich. :mellow: Ale twojego kunsztu robienia woblerów nawet nie śmiem podważać B)

Jest z lipy czy balsy?? Zastanawia mnie jego masa.



#454 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 18 styczeń 2012 - 17:44

Ten mini biedron zrobiony jest z topoli . Waga najprawdopodobniej przekracza nieznacznie 1 gram bo gdy kładę go na mojej wadze kuchennej to waha się między 1 a 2 gramy , żeby w końcu zatrzymać się na 1 gramie . Ta waga niestety nie jest super dokładna .

#455 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 styczeń 2012 - 17:57

Ten mini biedron zrobiony jest z topoli . Waga najprawdopodobniej przekracza nieznacznie 1 gram bo gdy kładę go na mojej wadze kuchennej to waha się między 1 a 2 gramy , żeby w końcu zatrzymać się na 1 gramie . Ta waga niestety nie jest super dokładna .


przyslij go do mnie to ci podam z dokladnością do 0.1 g :D

#456 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 18 styczeń 2012 - 18:08

o nie, nie, nie :mellow:

przyślij go do mnie a podam do 0,01 :mellow:

#457 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 18 styczeń 2012 - 18:18

Sam sobie pójdę do apteki i zważę na laboratoryjnej B)

#458 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2012 - 10:53

Taki pomysł mi przyszedł do głowy - nie wiem czy jest jakaś przynęta której jeszcze nie robiłeś więc na wszelki wypadek zapytam - robiłeś jakieś poziomki ? Te blaszki podlodowe tak mnie natchnęły

#459 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 10 luty 2012 - 21:07

Ooo zostałem odkopany z niebytu :D . Odpowiadając na Twoje pytanie to nie bardzo wiem o jakich poziomkach mówisz :mellow: . Jeśli chodzi o poziomki to na pewno je zrywałem i jadłem :lol: . Podpowiedz mi co Cię interesuje .

#460 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 10 luty 2012 - 21:09

Chyba chodzi o te woblerki vertykalne podlodowe czy jakoś tak.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych