Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Paweł B. i jego garażowe rękodzieło .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1545 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 11 maj 2012 - 11:17

chyba sie nie zrozumieliśmy :D jak w skladnikach bedzie troche powietrza a czasami sie zdarza ze przy zaciaganiu strzykawkami albo mieszkaniu cos nie tak pojdzie i bedzie jakis bombel powietrza :D to on pojdzie w gorę na grzbiet :D

#542 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 11 maj 2012 - 11:32

chyba sie nie zrozumieliśmy :D jak w skladnikach bedzie troche powietrza a czasami sie zdarza ze przy zaciaganiu strzykawkami albo mieszkaniu cos nie tak pojdzie i bedzie jakis bombel powietrza :D to on pojdzie w gorę na grzbiet :D


Teoretycznie tak powinno być. W praktyce jednak jest nieco inaczej. Bąble trafiają się pod skórą trzeba to przebić i zaszpachlować. Podobnie większe bąble też są nie do uniknięcia i co jakiś czas trafi się taki niedolany. Najczęściej większe bąble trafiają się w części ogonowej korpusu i wynika to najprawdopodobniej z nierównomiernego startu piany na całej długości. Z tym trzeba się pogodzić, szpachlę samochodową wziąć w łapki i załatać dziurę, chyba, że jest na tyle duża, że korpus idzie do śmieci.


#543 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 11 maj 2012 - 12:49

a na co samochodową to samo można zrobić do drewna chyba tańszą :D

#544 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 11 maj 2012 - 13:10

a na co samochodową to samo można zrobić do drewna chyba tańszą :D


Można tylko, że samochodowa ma lepszą przyczepność. Do drewna przy większych ubytkach podczas szlifowania potrafi wyskoczyć. Co nie zmienia faktu, że do drewna ma inną, znacznie ważniejszą zaletę niż cena - mniej śmierdzi.

#545 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 11 maj 2012 - 14:19

Dzisiaj mam w miarę luzacki dzień , mogę sobie pozwolić na dalsze majsterkowanie . Zrobiłem sobie dalszy element układanki czyli mieszadełko do piany . Zrobiłem je z elektrody o średnicy drutu 3,25mm . Elektrodę naciąłem na końcu , w wycięcie włożyłem kawałek blaszki , potem ją przyspawałem i wyszlifowałem . Po wszystkich tych zabiegach pozostało podgięcie skrzydełek i mieszadełko działa jak trzeba . Średnicą jest dopasowane do tego aby ewentualnie wymieszać składniki w strzykawce o pojemności 20 mililitrów(cm) .Ładnie wchodzi w uchwyt dremelka i mieszając na 1 biegu 10 cm wody , nie wychlapuje jej ze strzykawki a mocno miesza .

Załączone pliki


  • wojtekmat lubi to

#546 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 11 maj 2012 - 14:54

Po prostu idealne B) .

#547 OFFLINE   ZiomSeb

ZiomSeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 11 maj 2012 - 16:04

Widze szykuje sie konkretna robota z odlewaniem woblerkow , bede zagladal zapowiada sie bardzo ciekawie.
Moze ja cos doradze :mellow:,a gdyby mieszadelko nie wyszlo to mozna by sprobowac z mini mikserem do robienia piany w kawie :mellow:,

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/1650/berghoff-geminis-mieszadlo-elektryczne-1108988.jpg

W domu mam cos podobnego dlugosc koncowki 10cm srednica koncowki 2,3cm. Choc nie mam pojecia jakiej srednicy strzykawka bedzie uzywana.



#548 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 11 maj 2012 - 16:12

Wymieszać się wymiesza takim mikserkiem. Ale z tej sprężynki dwie godziny będziesz pianę wydłubywał żeby przeczyścić. Tak jak zrobił Paweł jest ok. Widać że mieszadełko z dość solidnej blachy, a to sprawdza się przy czyszczeniu.

#549 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 11 maj 2012 - 16:41

Odpowietrzeń nie robiłem w czasach gdy moje formy nie były idealnie spasowane. Gdy zacząłem robić dokładniejsze, to i otwory okazały się potrzebne. Oczywiście wszystko zależy od piany i jej pozornej gęstości, ale lepiej mieć odpowietrzenie choćby 0,5mm średnicy niż nie mieć w ogóle. Przynajmniej takie są moje doświadczenia. Ale o konieczności ich należy zdecydować po próbnych zalaniach (czyli weryfikacji szczelności).

#550 OFFLINE   MariuszK

MariuszK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaBełcz Wielki

Napisano 11 maj 2012 - 19:06

Nawiązując do tematu pojemniczków do mieszania.

Pamiętam jak kiedyś kupiłem pierwszą piankę, była ona z aledrogo. Sprzedawca mi wtedy polecił abym kupił actimel i buteleczki wykorzystał do mieszania pianki. Wykorzystywałem połówki tych butelek, część górna po odcięciu do kosza. Plastik z jakiego są one wykonane ma to do siebie że pianę po zakończonym procesie wzrostu można całkowicie wyciągnąć a buteleczkę wykorzystać wiele razy.

pozdrawiam, Mariusz

#551 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 11 maj 2012 - 19:19

Nie marnowałem czasu od wstawienia dzisiaj zdjęcia tego mieszadełka . Poszedłem ponownie do garażu aby jeszcze co nieco podłubać . Padło na giętarkę do drutu na stelaże . Oczywiście wykorzystałem materiały takie jamie miałem w garażu . Wyszło mi cosik takiego .



Teraz pozostało mi jeszcze zrobić jakieś formy do odlewania ciężarków ale to już wymaga trochę więcej skupienia . :mellow:

Załączone pliki



#552 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 11 maj 2012 - 19:21

PAweł super to wygląda gratulacje :D

#553 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 11 maj 2012 - 19:47

Jeśli będziesz chciał skorzystać, to z doświadczenia zaproponowałbym abyś zaczynał drutem od dołu. To oczywiście zależy czym nacinasz na stery. My mieliśmy do nacinania specjalnie zrobioną frezarkę stąd skubnięcie drutu to była sekunda. Mając od dołu zakończenie szybciej wyhamujesz, a nawet jak przytniesz, to nie główny drut ale tylko końcówkę. Chyba rozumiesz o co mi chodzi...

#554 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 11 maj 2012 - 19:57

Oczywiście wiem o co chodzi . Masz rację . Pewnie będę musiał delikatnie przerobić giętarkę ale to nie problem .

#555 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 11 maj 2012 - 21:47

Następny krok forma do zalewania ołowiu na stelażu :lol: niema lekko ale potem naprawdę oszczędza czas i nerwy :mellow: .

#556 OFFLINE   MariuszK

MariuszK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaBełcz Wielki

Napisano 12 maj 2012 - 05:27

Mieszkam w bloku, nie mam kącika warsztatowego i odlewanie obciążenia jest niemożliwe w moim przypadku. Wykorzystuję do tego celu ołowianą blachę. Robótka czysta, bez zbędnych oparów.Zdrowie najważniejsze.


Załączone pliki

  • Załączony plik  h.JPG   53,95 KB   525 Ilość pobrań


#557 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 12 maj 2012 - 07:40

Tu Mariusz się z tobą zgadzam . Na pewno zastosuję twój patent . Formę zrobię tylko do specjalnych kształtów których z taśmy nie uzyskam . :D

#558 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 maj 2012 - 09:29

Kapitalna robota Pawle, trzymam kciuki żeby wszystko wszyło na tip top!

#559 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 12 maj 2012 - 18:21

Pawle nie zapomnij o dobrej jakości śrucinach oraz o ciężarkach typu Stil W moich wobkach spisują się idealnie

#560 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 12 maj 2012 - 23:02

Dzisiaj jeszcze zrobiłem 3 nowe wobki pod budowę formy . Będzie to mikrus 2,8 cm baryłkowaty , uklejka 5 cm i mini klameczka 4 cm . Niestety forma zbiorcza powstanie dopiero wtedy gdy będę miał pianę i sprawdzę symetryczność połówek . A w ogóle co myślicie o formach wielo korpusowych , na przykład po 5 czy 10 sztuk w jednej ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych