Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Paweł B. i jego garażowe rękodzieło .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1545 odpowiedzi w tym temacie

#1141 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 28 styczeń 2014 - 21:53

Paweł jesteś okropny narobiłeś mi smaka, a ja od 3 tygodni na diecie :P

#1142 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 28 styczeń 2014 - 21:58

Piotrek ja też mam dietę ! :D  ..................................................................urozmaiconą i niezdrową  :D  :D  :D


  • mifek lubi to

#1143 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 28 styczeń 2014 - 22:13

Chłopaki!

Ślinotok dostałem przez te Wasze kulinarne dywagacje.

Pawle, brytyjscy lekarze stwierdzili, że tłuszcze nasycone są niezbędne dla dobrego zdrowia! Co więcej, naturalnie pomagają obniżyć poziom "złego" cholesterolu. Jedz na zdrowie :D

Piotrze, jak być na diecie, to najlepiej na takiej, gdzie się je wszystko, tylko pół. Wiesz, pół chleba, pół świni i pół litra :P



#1144 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 29 styczeń 2014 - 11:09

Paweł jesteś okropny narobiłeś mi smaka, a ja od 3 tygodni na diecie :P

Piotrek pewnie to dieta .................................................................................................................... golonkowo-piwna  :P  :lol:  :lol:  :lol:



#1145 OFFLINE   Greed111

Greed111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 15:07

Ja tam jestem na dwóch dietach bo jedną sobie nie pojem :P


  • woblery z Bielska lubi to

#1146 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 29 styczeń 2014 - 17:01

Chodził dzisiaj za mną jakiś smaczek . "Coś bym zjadł ale nie wiem co ." Nakroiłem więc cebuli do tego pokroiłem odrobinę boczku wędzonego i szyneczki . Powolutku uprużyłem i na koniec wszamałem z moim synem to straszne i jakże niezdrowe danie . Na to 25 gram kropelek na rozbicie  tych wstrętnych i szkodliwych tłuszczów . Teraz mogę chwilkę posiedzieć w fotelu i porozmyślać nad tym jak to kiedyś niezdrowo i niesmacznie się odżywialiśmy .  ;)

Ale teraz jest inaczej , w każdym markecie możemy zaopatrzyć się w same i jakże zdrowe  frykasy .

Siedzę teraz i nawet pisać nie mogę bo tak niezdrowo się zapchałem . Pewnie jutro będę musiał sobie przypomnieć jakieś kolejne bida-danie .  ^_^

 

Pawle , bida dania są cudowne bo przypominają młodzieńcze czasy ^_^ .

 

Ja też mam takie ulubione bida danko PRAŻUCHY  :wub:  czyli świeżo ugotowane ziemniaczki ugniecione z dodatkiem mąki ziemniaczanej na sprężystą masę , do tego tłuszczyk i skwareczki z kawałka słoninki i zsiadłe mleczko od bidy kefir  :D  uczta godna bogów  .


Użytkownik wedkarzyk1 edytował ten post 29 styczeń 2014 - 17:01


#1147 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 29 styczeń 2014 - 17:47

Pawle , bida dania są cudowne bo przypominają młodzieńcze czasy ^_^ .

 

Ja też mam takie ulubione bida danko PRAŻUCHY  :wub:  czyli świeżo ugotowane ziemniaczki ugniecione z dodatkiem mąki ziemniaczanej na sprężystą masę , do tego tłuszczyk i skwareczki z kawałka słoninki i zsiadłe mleczko od bidy kefir  :D  uczta godna bogów  .

Danie bogów i....... mojej pierwszej teściowej. z 15 lat się tym zażerałem okazjonalnie. Później.................. zmieniłem teściową :lol:  :lol:  :lol:

Ostatni raz trafiłem na to danie, w gospodzie, na parkingu pod grodziszczem w Biskupinie.

Inna nazwa (według teściowej), to "nędza". U mnie, ze skwareczkami i kiszoną chodziła  ;)


Użytkownik popper edytował ten post 29 styczeń 2014 - 17:47


#1148 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 29 styczeń 2014 - 19:42

A pamiętacie jak dawniej smakowało zsiadłe mleko posypane cukrem i krojone po kawałeczku łyżką ? Do tego ziemniaczki z podsmażoną cebulką . Masakra  , jak to sobie przypominam to mam tak silny ślinotok , że cały czas muszę przełykać .


  • Piotrek Milupa, woblery z Bielska i Kuballa44 lubią to

#1149 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 29 styczeń 2014 - 19:48

Piotrek pewnie to dieta .................................................................................................................... golonkowo-piwna :P :lol: :lol: :lol:

Niestety na zwykłej :(

Ja sobie przypominam smak ziemniaków gotowanych w mundurkach z masłem :)

#1150 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 styczeń 2014 - 21:53

Dobra Pany
Koniec tego OT

Czas wrócić do roboty :-P ;-)

#1151 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 30 styczeń 2014 - 17:16

No toś mi Rafał nagadał . Ze strachu poszedłem do garażu aby zrobić jakieś korpusiki pod te wygięte stery . Zrobiłem zaledwie dwie sztuki mające po 8 cm długości . Na tą chwilę jeden waży 9 gram a drugi 8,5 gram . Dociążyłem też ten dłuższy korpusik . Stopy i dłonie tak mi zmarzły , że odechciało mi się jakiegokolwiek dłubania . Żebym chociaż miał gdzie to wytestować to miałbym już jakieś pojęcie a tak to pozostaje czekać do odwilży aż rzeka będzie wolniejsza od kry . 



#1152 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 31 styczeń 2014 - 16:24

Dzisiaj kolejne podejście do wobka z giętym sterem  . Tym razem będzie to siódemka a zaczepowe oczko z drutu przechodzi przez ster . 

Wszystkie te wobki będą malowane na dosyć prosty sposób , bez pompy bo to przecież wersja testowa . W tej chwili wobek tak jak go widać na zdjęciu ma 7,6 grama, po wszystkim powinien mieć jeszcze dodatkowe 2 gramy . Drewno z którego jest zrobiony korpus to olcha .

 

Załączony plik  DSC01166.JPG   58,3 KB   7 Ilość pobrań  Załączony plik  DSC01165.JPG   60,19 KB   7 Ilość pobrań



#1153 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 02 luty 2014 - 16:37

Wczoraj wyklepałem kilka nowych wahadeł z przeznaczeniem pod suma . Powinny się ładnie szeroko wahać 

 

Załączony plik  1.JPG   166,89 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  2.JPG   162,47 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  3.JPG   194,99 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  4.JPG   173,46 KB   5 Ilość pobrań  Załączony plik  5.JPG   208,79 KB   5 Ilość pobrań



#1154 OFFLINE   Tomala

Tomala

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 02 luty 2014 - 21:05

Dzisiaj kolejne podejście do wobka z giętym sterem  . Tym razem będzie to siódemka a zaczepowe oczko z drutu przechodzi przez ster . 

Wszystkie te wobki będą malowane na dosyć prosty sposób , bez pompy bo to przecież wersja testowa . W tej chwili wobek tak jak go widać na zdjęciu ma 7,6 grama, po wszystkim powinien mieć jeszcze dodatkowe 2 gramy . Drewno z którego jest zrobiony korpus to olcha .

 

attachicon.gifDSC01166.JPG  attachicon.gifDSC01165.JPG

Panie Pawle jak z pracą woblera , ciekawe czy nadał by się na sandacze .



#1155 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 02 luty 2014 - 22:31

Pracy jeszcze nie sprawdzałem . Jeżeli wyjdzie tak jak się spodziewam to na sandałki będzie jak znalazł .


  • Tomala lubi to

#1156 OFFLINE   norbert-10

norbert-10

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 428 postów
  • LokalizacjaPogórze
  • Imię:Norbert

Napisano 03 luty 2014 - 13:26

Witam panie Pawle ciekawie to wygląda z tym sterem sam teraz się bawię ze sterami i szczerze mówiąc nie spodziewałem się takich efektów .



#1157 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 03 luty 2014 - 13:55

Paweł kapitalne wahadełka  ;)



#1158 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 03 luty 2014 - 22:42

Dzisiaj ciąg dalszy z woblerami z giętym sterem . Woblery szykuję sobie pod trolla bo u nas doszła pod juryzdykcję PZW nowa woda która jest pozostałością po kopalni węga brunatnego ( zalany wykop ) . Podobno w najgłębszym miejscu ma ponad 50 metrów głębokości ale ma i płytkie łąki .

Pierwszy korpus który zrobiłem dzisiaj ma 20 cm i jest w kształcie uklejowatym czy śledziowatym . Waży obecnie 80 gram ale chyba go troszkę odchudzę bo na tą chwilę byłby tonący . Ster wygiąłem mu z poliwęglanu o grubości 3mm . Ster gięty na dwie strony , - dysk o średnicy 6,5cm . Wielki , ale przy takim woblerze nie robi szczególnego wrażenia . Oczywiście czy to będzie docelowy str zadecyduję kiedy zwoduję tego jegomościa do rzeki .Kolejny wobek będzie miał 17,5 cm i około 40 gram  . Ten jest w swojej budowie znacznie bardziej smukły , można by powiedzieć , że korpus jest prawie okrągły jak patyk , ale to jest moje zamierzone działanie . Jeszcze zastanawiam się jakiej wielkości dorobić mu ster ale chyba nie większy jak okrąg o średnicy 5 cm .

Teraz czkam jak na zbawienie , żeby z rzeki częściowo kra zeszła chociaż na tyle abym mógł wytestować te wszystkie moje ostatnie nowinki . 



#1159 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 03 luty 2014 - 23:24

Pawel ster rodem z Finland .Ten rodzaj steru to ideal do trola za sandalem .Skromnie powiedziane ale najlepsze woblery sandaczowe jakie finowie podobno wymyslili (pomijam  rapale i nisla )

 

http://www.ofc.nu/be...cm-c-199-1.aspx



#1160 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 04 luty 2014 - 07:54

Dziękuję za tą opinię , takie słowa motywują do dalszej pracy a przynajmniej do dalszych eksperymentów . Może to się skończy na kilku woblerach  a może zrobię ich więcej , jeśli będę pozytywnie zaskoczony . Na razie robię wszystko w ciemno bez testów wodnych , jak kra spłynie to będzie łatwiej .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych