Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Paweł B. i jego garażowe rękodzieło .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1545 odpowiedzi w tym temacie

#1361 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 26 lipiec 2014 - 08:21

Pawle, chyba powinieneś dorobić sobie kij jerkowy do testów ;) Ta witka jak sam zauważyłeś ugina się pod masą jerka, przez co nawet w wannie nie pokazałeś tego, co ona mogła by zrobić. Przy okazji jest to wskazówka do łowiących, dlaczego lepszy jest kij sztywniejszy do takich przynęt.

A bączki działają zawsze i wszędzie, więc ten twój też da radę .


Użytkownik joker edytował ten post 26 lipiec 2014 - 08:21


#1362 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 26 lipiec 2014 - 08:25

Do testów w wannie używam kijka do łowienia pod lodem dlatego tak się gnie  :D  .


  • joker lubi to

#1363 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 26 lipiec 2014 - 08:40

Dziękuję . Wiesz jakoś nie miałem dotąd czasu aby porządnie się zastanowić nad tego typu konstrukcjami . Wczoraj zrobiłem jeszcze jedną sztukę w kształcie płotki i chodzi też bardzo ładnie , czyli zig - zag . Płoteczka ma 10,5 cm i coś ponad 30 gram , dokładnie nie pamiętam . Te przynęty są zrobione z deski dębowej ale jak będę miał czas to wypróbuję topolę i olchę do ich budowy . Jak mi wyjdą udane przynęty z innych materiałów to będzie znaczyło , że dokładnie załapałem o co chodzi . Pozdrawiam .

Napewno każda bedzie przyzwoicie pracować bo do testów zakladasz kotwice, ja (wstyd się przyznać) podczas testów je pomijałem ale Joker i kilka innych osób naprowadziło mnie na kotwiczną drogę. Kiedyś znajomy na forum mi napisał :
,,Użyj buku grubości 1,5 cm. Wgłębienia nie rób- szkoda czsu i rzecz dla ryb nieistotna. Bardzo łatwo wykonać coś na podobieństwo slidera. Ok. centymetr przed i za mocowaniem oczka na brzuchu wiercisz dwa otwory ø10mm na głębokość 12/15mm, zalewasz ołowiem i gotowy. Pracują jak wściekłe . Miłej pracy!.,,
W slidero podobnych jerkach to się sprawdza w 100% przy czym świetnie lusterkują opadając. Używam buku i starej dębowej klepki a oto efekt...

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.jpg   42,74 KB   7 Ilość pobrań

Użytkownik Radbraw edytował ten post 26 lipiec 2014 - 08:54

  • joker lubi to

#1364 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 26 lipiec 2014 - 10:05

Bardzo ładna przyneta Pawle. Będzie kosila. Ja 95% moich szczupakow lowie na jerki. Podobieństwa wizualnego do slidera tu nie ma absolutnie moim zdaniem. A teraz obale post Jokera. Sztywny kij do jerkowania, hmmm - moja odpowiedź brzmi nieee.

Do jerkow małych i średnich najlepszy jest kij w okolicach 2,4m z wyrzutem do 50g. Takie jerki pewnie używa większość forumowiczow. Krótki sztywny kij z multikiem? Nieeeee. Staloszpulowiec musi być. Ostatnio chyba Piotrek sie chwalił, ze kupił shimano vege.. sea bass. Fajny tani kijek, który spełni nasze jerkowe oczekiwania, no chyba ze chcemy coś lzejszego z lepszych materiałów to beast master będzie genialny. Tym kijem wyjmuje setki szczupakow rocznie i jest genialny. Oba sea bass i beast master poradzą sobie z orzynetami do 100g mimo tego ze są opisane do 50g.

Pozdrawiam.

#1365 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 26 lipiec 2014 - 10:36

Pawle, gdyby jeszcze lusterkował w opadzie, byłby idealny :-)... Takie przynęty dają sporo radości :-)

#1366 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 26 lipiec 2014 - 12:31

Dzięki za rady , na pewno się przydadzą . Załapałem już mniej więcej co robić aby ładnie szybowały a przy okazji pracy nad następnymi sztukami skupię się nad tym aby zaczęły ładnie lusterkować przy powolnym opadzie  . Czy to mi się uda ? Jeszcze nie wiem , ale jestem dobrej myśli . Pomyślę też nad jakimś jerkiem z jedną kotwiczką , takim powiedzmy do 3 cm , była by to fajna przynęta na okonia . 

Jeśli chodzi o kije to na razie nie będę inwestował w zakup patyka bo nie wiem czy mi się spodoba takie łowienie i czy opanuję te przynęty . Mam trochę kijków , niektóre już uległy skróceniu , zatem może i coś dostosuję do swoich potrzeb .  ;)



#1367 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 26 lipiec 2014 - 13:38

Male i średnie przynety a takimi pewnie łowi większość super wprowadza sie w kijem który jest odrobinę miękki.

Dodam jeszcze ze testy wannowe jerkow nie oddają ich rzeczywistej pracy. Jerk potrzebuje trochę linki żeby sie dobrze rozbujać i szarpanie na 2m lince tego nie odda.

#1368 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 26 lipiec 2014 - 14:22

Maciej , ja i tak się cieszę , że załapałem jak dociążać te klocki aby ładnie odchodziły . Przyznam się , że wcześniej to znaczy jakieś kilka lat temu zrobiłem 3 jerki które jednak nie chciały tak szybować a ich praca była zupełnie inna i jakaś taka przypadkowa . Nie tak dawno jeszcze dwa razy spróbowałem zrobić po jednej sztuce ale też nie za bardzo mi wyszły . Teraz jednak zwróciłem uwagę na pewien szczegół który wydaje mi się ma decydujący wpływ na to czy przynęta będzie odchodziła na boki . Zobaczę jak się ma moja teoria do rzeczywistości gdy będę próbował uruchomić inne jeszcze kształty korpusów , na przykład uklejo kształtne . 

Dobra , teoria teorią , zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce .  :)  :rolleyes:



#1369 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 26 lipiec 2014 - 15:58

Maciej, krótko by nie rozwodnić wątku Pawła. Są jerki i jerki. Są też różne techniki nadawania im akcji. Poza tym napisałem sztywny, co nie oznacza kołka ;)



#1370 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 26 lipiec 2014 - 21:23

Pawle będę śledził wątek bo też akurat pracuję nad małymi jerkami na okonie :-). Szczerze powiem, że łatwo nie jest :-). Może jak już do końca ogarnę, wymienimy się uwagami :-)...

Użytkownik seemoore edytował ten post 26 lipiec 2014 - 21:23


#1371 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 26 lipiec 2014 - 22:32

Dzisiaj byłem w garażu , żeby sprawdzić konstrukcję uklejo kształtną . Korpus zrobiłem z topoli z mocno zadartym pyskiem do góry tak jak to ma ukleja . Kombinowałem z tym korpusem który miał około 10 cm przez ładnych kilka chwil i w końcu się poddałem . W żaden sposób nie mogłem uzyskać pracy zig-zag .Skończyło się na wycięciu otworu pod ster siodłowy . Następne próby były z korpusikiem 3,5 cm i jedną tylną kotwiczką . Z tym korpusem też nie do końca dałem sobie radę . W trakcie ściągania ładnie kołysze ogonkiem , podczas opadu lusterkuje dosyć mocno . Jednak w trakcie podszarpywania nie ma regularności odjazdów na lewo i prawo . Raczej to wygląda jak startująca po łuku w jedną stronę rybka . Czasami odskakuje w drugą ale nie ma w tym regularności . Po przegięciu przedniego oczka zaczyna uciekać częściej w drugą stronę . 

Moje pytanie do Was . Czy ktoś z Was już robi takie malutkie jerki z jedną kotwiczką , które pracują regularnie zig - zag ? Na co zwrócić uwagę ? Pozdrawiam .



#1372 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 27 lipiec 2014 - 07:29

Pawle, nie próbowałem robić mniejszych niż 5,5cm do tego z jedną kotwicą. Lecz na tyle mnie teraz tym zainteresowałeś, że chyba sam spróbuję coś zrobić.

Jak sądzę, w tak małej przynęcie punkt umieszczenia tej kotwicy z tyłu przynęty będzie miał ogromne znaczenie. Bo może być ona w osi poziomej przynęty, poniżej tej osi albo powyżej. Popatrz na swoje klamki. To co prawda jest inna konstrukcja, ale czy pracowała by tak samo, gdybyś wyprostował ogon klamki?



#1373 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 27 lipiec 2014 - 07:47

Też o tym pomyślałem i będę musiał jeszcze nad tym trochę podumać . Dzięki za odpowiedź .



#1374 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 28 lipiec 2014 - 22:45

A ja nie zamierzam nikogo obalać :) Kazdy ma swoje typy sprzętu i ja podobnie jak Joker uważam iż do jerkow lepszy bedzie sztywny casting z MULTIKIEM. Sztywny a nie pałowaty z lekko ustepliwą szczytowką, który ładnie kładzie się pod rybą. Kto by chciał łowić pałą z której spadają ryby ?
Łowiłem best masterem 270cm cw 50-100 wg mnie jerkowanie tym kijem to nieporozumienie (sprzedałem) owszem wędka warta swojej ceny ale na suma czy dużego szczupaka łowionego ,, tradycyjnie,,
Obecnie łowie tylko na casting i uważam iż przynęty za jego pomocą lepiej prezentuję niż spinem, zwłaszcza jerki i woblery. ( osobowość/temperament mają ogromny wpływ na technikę łowienia)
Paweł przepraszam za śmieci...

P.S. Jerk z filmu jest podobny do slidera ;)

Użytkownik Radbraw edytował ten post 28 lipiec 2014 - 22:56


#1375 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 29 lipiec 2014 - 11:15

Na temat kijów do  jerkowania nie będę się wypowiadał bo nie mam o tym zielonego pojęcia . 

Wczoraj byłem nad wodą , założyłem raz jednego i raz drugiego jerka . Poszarpałem trochę nimi i stwierdziłem , że pewnie jeszcze dużo  wody upłynie zanim nauczę się je dobrze prezentować .  :rolleyes:



#1376 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 29 lipiec 2014 - 11:39

Będzie dobrze :)... Jerki (przynajmniej niektóre) można też prowadzić standardowo, czyli tak jak blachę, woblera, itd. - jeśli ktoś lubi. 

 

Praktyka czyni mistrza, a Tobie Pawle do poziomu mistrzowskiego wiele nie trzeba :)



#1377 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 04 sierpień 2014 - 18:05

Ostatnio skupiłem się troszkę nad wyklepaniem kilku blaszek , trochę większych blaszek . Przeznaczone są pod trolling lub cięższy spining . Kilka dni temu spływałem już o zmroku z wody i z jedną z takich blaszek na końcu ciągniętego w trollu zestawu . Jakaś bardzo sportowa rybka urąbała mi ją z całym stalowym zestawem . Były trzy piękne odjazdy , kij ugięty przy rękojeści i nagle spokój i cisza .  :)

Te blaszki zrobiłem dla czekających już na nie kolegów . Mam nadzieję , że przyczynią się do złowienia przynajmniej kilku ładniejszych rybek .  ;)

 

Załączony plik  1.JPG   282,98 KB   24 Ilość pobrań  Załączony plik  3.JPG   269,34 KB   11 Ilość pobrań  Załączony plik  4.JPG   278,47 KB   12 Ilość pobrań  Załączony plik  7.JPG   284,35 KB   11 Ilość pobrań

 

 

Pierwsze i drugie zdjęcie to te same blaszki tylko zdjęcie zrobione w innej scenerii .



#1378 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 04 sierpień 2014 - 19:31

Na temat kijów do  jerkowania nie będę się wypowiadał bo nie mam o tym zielonego pojęcia . 

 

 Na temat kijów to będziemy mogli sobie po rozmawiać na zlocie. Pewnie będzie ich z 50 sztuk do obmacania :D



#1379 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 04 sierpień 2014 - 19:32

Czy może jeden z zestawów to mój  :wub: , czy jeszcze nie?



#1380 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5160 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 sierpień 2014 - 19:44

Ostatni zestaw jest błędnie opisany.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych