Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Paweł B. i jego garażowe rękodzieło .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1545 odpowiedzi w tym temacie

#1421 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 17 grudzień 2014 - 19:21

Dzięki Januszu za odpowiedź . Szkoda , że nikt więcej nie potrafi w tym temacie nic powiedzieć . Pozdrawiam .



#1422 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 17 grudzień 2014 - 22:02

Pawle,

W zeszłym sezonie testowałem różnego rodzaju grzechotki(w sensie konstrukcyjnym). Opisze najciekawszy a zarazem prosty do wykonania i dający duże polę do testów. Korpus woblera przewiercasz w poprzek na wylot jakimś cienkim wiertłem. Następnie po obu stronach, wiertłem piórowym robisz wgłębienie na jakies 2-3 mm. Wiertłem o mniejszej średnicy od piórowego rozwiercasz korpus na wylot. W szersze, te 2-3 milimetrowe zagłębienie wklejasz monety 1gr, uprzednio wrzucając do komory jakieś kulki, koraliki itp.

Można wykożystać bardzo dużo materiałów na ścianki(zamiast monet) jak również regulować wielkość komory jak i rodzaj materiału stukającego(kulek).

 

Posiadam tylko takie zdjęcie już zaszpachlowanych monet.

c2026dcc67545038med.jpg

Mam nadzieję, że opisałem to w wystarczający sposób.


  • Piotrek Milupa, wildriver i MichałM lubią to

#1423 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 18 grudzień 2014 - 08:26

Na taki wobler z monetami w środku na pewno jakaś pazerna samica uderzy chętniej ;)


  • spinnerman, Pride i G_rzegorz lubią to

#1424 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 18 grudzień 2014 - 08:58

Jakub  powiedz mi , czy take wklejone monety pokryte szpachlą nie tracą masakrycznie na akustyce ? Próbowałeś kiedyś jakiegoś innego sposobu na zrobienie grzechotki ? 



#1425 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 18 grudzień 2014 - 09:17

Nie tracą, stukają prawie tak samo jak przed szpachlą. Otowry trzeba robić tak, żeby szpachli nie trzeba było nakładac dużo. A jeśli chodzi o tłumienie to grzechotka umieszczona w środku grubego korpusu jest zakryta jeszcze bardziej niz monety minimalną warstwą szpachli i farby..

Próbowałem innych metod, rurek stalowych zaślepionych z obu stron. Ta metoda jest bardziej czasochłonna, daje większe możliwość jeśli chodzi o umiejscowienie w korpusie. Jednak trzeba taką grzechotkę schowac w drewnie co skutecznie tłumi grzechotanie :)


Użytkownik osiak edytował ten post 18 grudzień 2014 - 09:17


#1426 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 18 grudzień 2014 - 10:33

A czy ktoś z Was stosował komory frezowane w środku woblera , na przykład jakieś podłużne  , dzielone na części , czy jakieś inne które miałyby za cel urozmaicenie grzechotania ? No i ważne pytanie ; Czy grzechotka faktycznie podnosi skuteczność przynęty ? Macie jakieś obserwacje na ten temat ?



#1427 OFFLINE   Piotr.B

Piotr.B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 18 grudzień 2014 - 11:09

Próbowałem samego frezowania w drewnie lipowym, podłużna komora plus 2 stalowe kulki- efekt: delikatny, głuchy odgłos. Głębszy otwór pod jedną przemieszczającą sie kulkę na boki bardzo pobudza pracę woblera dodatkowo przy tym głucho stukając. Może znajde nagranie z jego pracą

#1428 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 18 grudzień 2014 - 11:24

(...) No i ważne pytanie ; Czy grzechotka faktycznie podnosi skuteczność przynęty ? Macie jakieś obserwacje na ten temat ?

Tak.

Mętna woda, noc, podwodne przeszkody typu kępa roślin lub kamień - wszelkie warunki, gdy możliwości zobaczenia przynęty przez drapieżnika są ograniczone, wtedy hałas podnosi skuteczność. Nie musi być to grzechotka. Czasem kółeczka łącznikowe i kotwiczki robią niezły raban, czasem łamańce "klikają" lepiej niż kołatka. 


  • laska2309 lubi to

#1429 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 18 grudzień 2014 - 19:43

Bardzo prosta metoda zrobienia grzechotki. 

Bierzemy puszkę po piwie lub coli, jak kto woli :) .

Wycinamy pasek blaszki żądanej szerokości zwijamy przykładowo na wiertle, obcinamy na małą zakładkę lub bez.

Można skleić delikatnie kropelką, ja przeważnie nie kleję, ważne aby powstała cieniutka aluminiowa rurka.

Do środka wsadzam kulki szklane, można inne, ale szklane chyba dają najlepszy odgłos.

Zapomniałem dodać, że zostawiam po bokach paska,malutkie kwadraciki, wielkości przyszłego przekroju rurki.które po zwinięciu i włożeniu kulek zaginam i powstają mi zaślepki. Wkładam do woblera,spoiną rurki zawsze do góry, Mocuję jakimś szybkim klejem w dwóch punktach. Średnica otworu lub wyżłobienia (w przypadku połówkowych korpusów) zawsze jest większa od naszej rurki.

Im mniej rurka styka się z drewnem, tym lepsza akustyka



#1430 OFFLINE   Piotr.B

Piotr.B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 18 grudzień 2014 - 19:46

Nie kumam  :blink:  Zobrazuj  B)



#1431 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 18 grudzień 2014 - 21:20

Pawle przepraszam, że w Twoim wątku.

 Pierwsze wycinamy blaszkę

Załączony plik  DSC_1624.jpg   51,59 KB   11 Ilość pobrań

 Na wiertle zwijasz rulon

Załączony plik  DSC_1625.jpg   57,22 KB   11 Ilość pobrań

Obcinasz resztę blaszki

Załączony plik  DSC_1626.jpg   43,35 KB   11 Ilość pobrań

Zaślepiasz z jedn ej strony,wsadzasz kulki i zaślepiasz z drugiej

Załączony plik  DSC_1627.jpg   44,95 KB   11 Ilość pobrań

grzechotka gotowa

 


  • Piotr.B lubi to

#1432 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 18 grudzień 2014 - 22:32

Nie ma się o co gniewać , wszak kontynuujesz temat który został tu podjęty . Dobry i łatwy sposób . Rozumię , że boki zagniecione w następnej fazie zostają zaszpachlowane bo mogły by się poodginać . Szersza komora akustyczna znajduje się natomiast nad całą długością rurki . 



#1433 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 23:24

Można kupić gotowe kapsułki na leki- do środka kulki i grzechotka gotowa.


  • mifek lubi to

#1434 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1496 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 grudzień 2014 - 00:02

Też na Predator-Fishing widziałem takie grzechotki :)

#1435 ONLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3252 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 00:03

Kiedyś na predator-fishing były takie do nabycia: grzechotki%20kat.jpg.jpg



#1436 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 19 grudzień 2014 - 00:36

Nie ma się o co gniewać , wszak kontynuujesz temat który został tu podjęty . Dobry i łatwy sposób . Rozumię , że boki zagniecione w następnej fazie zostają zaszpachlowane bo mogły by się poodginać . Szersza komora akustyczna znajduje się natomiast nad całą długością rurki . 

Ja zrozumiałem, że konstrukcja trafiła wzdłuż, a nie w poprzek woblerka ;)



#1437 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 19 grudzień 2014 - 07:00

 . Rozumię , że boki zagniecione w następnej fazie zostają zaszpachlowane bo mogły by się poodginać . Szersza komora akustyczna znajduje się natomiast nad całą długością rurki . 

Dokładnie tak. Zazwyczaj wklejam grzechotkę na końcach, co zapobiega rozginaniu się zaślepek.

 

Nie wiem czy warto kupować gotowe, skoro można zrobić samemu w przeciągu kilku minut.

Problem może być tylko, ze znalezieniem kulek. Ja swoje wydobyłem ze zużytej buteleczki, po wodzie toaletowej kobiety.

Równie dobre, są koraliki lub kulki po łożyskach. Rodzaj blaszki tez ma znaczenie, każdy ma inny odgłos

Ja nie mam problemu ze zdobyciem materiału, bo posiadam jedna wadę - wadę zbieractwa, cokolwiek znajduję, to zaraz myślę jak to wykorzystać do swoich celów.

Zbiera się tego cała masa ale zawsze znajdę,to co mi potrzeba.



#1438 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 19 grudzień 2014 - 15:46

Można kupić gotowe kapsułki na leki- do środka kulki i grzechotka gotowa.

 

Może i można , ale czy ich dźwięk nie jest zbytnio przytłumiony ze względu na to , że to jest tworzywo i to chyba stosunkowo miękkie . Myślałem myślałem raczej o zmajstrowaniu sobie dosyć głośnych przynęt .

 

Dokładnie tak. Zazwyczaj wklejam grzechotkę na końcach, co zapobiega rozginaniu się zaślepek.

 

Nie wiem czy warto kupować gotowe, skoro można zrobić samemu w przeciągu kilku minut.

Problem może być tylko, ze znalezieniem kulek. Ja swoje wydobyłem ze zużytej buteleczki, po wodzie toaletowej kobiety.

Równie dobre, są koraliki lub kulki po łożyskach. Rodzaj blaszki tez ma znaczenie, każdy ma inny odgłos

Ja nie mam problemu ze zdobyciem materiału, bo posiadam jedna wadę - wadę zbieractwa, cokolwiek znajduję, to zaraz myślę jak to wykorzystać do swoich celów.

Zbiera się tego cała masa ale zawsze znajdę,to co mi potrzeba.

 

 

Dziękuję za odpowiedź .  Z kulkami to takiego wielkiego problemu nie będę miał gdyż zawsze mogę rozmontować jakieś łożysko czy wianek rowerowy . 



#1439 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 20 grudzień 2014 - 23:36

Dla mnie sposób z monetami numer jeden. Genialny w swojej prostocie. Nigdy grzechotek nie robiłem bo ich nie lubię, ale jeżeli bedę próbowwał to na pewno wykorzystam ten patent


  • Melanzyk lubi to

#1440 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 21 styczeń 2015 - 12:00

Teraz grzebię w garażu budując sobie prasę . Będzie miała około 20 ton nacisku hydraulicznego . Może przyda mi się do jakiegoś wyciskania blaszek albo do wyciskania soku z jabłek  :D  ;)  .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych