Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Paweł B. i jego garażowe rękodzieło .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1545 odpowiedzi w tym temacie

#1461 OFFLINE   czorny

czorny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaPionki
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 luty 2015 - 19:07

Dzięki Tobie już wiem, co będę jutro robił w garażu :)



#1462 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 16 luty 2015 - 12:03

Do tego tygielka dorobiłem dwie malutkie foremki z aluminium , z jednej wychodzą mi pałeczki do bocznego troka o ciężarze około 23 gramy a z drugiej około 15 gram . Można w nich również odlewać wałeczki do dociążania woblerów . Odlewa się bardzo prosto i w miarę szybko . 

 

Załączony plik  DSC00037.JPG   68,5 KB   21 Ilość pobrań Załączony plik  DSC00058.JPG   111,97 KB   17 Ilość pobrań Załączony plik  DSC00061.JPG   99,78 KB   13 Ilość pobrań Załączony plik  DSC00064.JPG   121,73 KB   13 Ilość pobrań Załączony plik  DSC00033.JPG   68,03 KB   15 Ilość pobrań

 

Teraz już będę miał odpowiedni zapas ciężarków do bocznego .  :)  ;)


  • Friko, joker i Pasta lubią to

#1463 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 16 luty 2015 - 12:13

Prasa i tygiel pierwsza klasa. Sam kombinuje z kolega nad prasą do pestek dyni, do tłoczenia oleju. Początkowy był pomysł z lewarkiem ale chyba skończymy na rurce hydraulicznej i śrubie... niestety brak spawarki trochę ogranicza w tym względzie ale trzeba kombinować :)

 

Tygielek i formę radzę powielać i wystawiać na giełdzie twórców :)



#1464 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 16 luty 2015 - 15:09

Jeśli chodzi o prasę to tak na prawdę nie musisz mieć spawarki . Na "ale drogo" są takie praski i nie widać tam aby cokolwiek było spawane . 

Jeśli natomiast chodziło by o tygielek , foremki i giełdę twórców , to nie wiem czy robociznę i materiał udało by się jakoś rozsądnie wycenić aby nie ponosić strat . :D



#1465 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 25 luty 2015 - 15:45

Coś tam się robi , wprawdzie nie dla mnie ale idzie do przodu . Niedługo będę chciał zajrzeć na Drwęcę , to będę musiał dorobić sobie kilka wahadełek pod trotkę . 

 

              Załączony plik  DSC00072.JPG   204,24 KB   18 Ilość pobrań



#1466 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 08 marzec 2015 - 16:08

Wczoraj byłem nad Drwęcą i cały dzień próbowałem szczęścia w poszukiwaniu troci . W zeszłym roku o tej porze było ich jeszcze dosyć sporo . Niestety wczoraj nie zaliczyliśmy nawet jednego wyjścia . W nocy woda opadła o około pół metra co spowodowało , że jeśli nawet rybki były to dały drapaka . Woda była jak zaczarowana - martwa . Nie widziałem przez cały dzień nawet pluśnięcia jakiejkolwiek nawet najmniejszej rybki ( czytaj ukleja ) . Wykonałem sobie specjalnie na ten wyjazd nowy model blaszki wahadłowej z przeznaczeniem pod trotkę . Po testach wodnych przekonałem się , że będzie dawała sobie doskonale radę nie tylko przy poszukiwaniach troci ale na pewno skusi się na nią niejeden szczupaczek czy może i sandacz . Nakręciłem filmik z pracą tej blaszki , Widać to co widać bo woda nie była pierwszej klarowności . Pozdrawiam .

 



#1467 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 08 marzec 2015 - 21:33

Super Pawle ,filmik z pracą blaszki ,niektórzy nie wiedzą ,nie zwracają uwagi na pracę tych i innych przynęt :-) ,fajnie że pokazałeś co wyklepałeś:-).

Na trocie się nada na sandacze to chyba za szeroko śmiga ,fajnie by było żeby mimo tak agresywnej pracy dała się poprowadzić średnim tempem nie koziołkując ale nic straconego bierz kowadło kilkanaście blaszek i nad wodę ,ciepło jest ,to i przyjemnie będzie poklepać :-).


Użytkownik Kielo edytował ten post 08 marzec 2015 - 21:33


#1468 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 09 marzec 2015 - 22:24

Ja nie mam zwyczaju prowadzić blaszek w tak zwanym średnim tempie , cokolwiek to by nie oznaczało , Wolę nimi trochę popracować , postawić mignąć dodatkowo . Wtedy wydaje mi się , że rybka jest bardziej skora do posmakowania jej .  :)  Do szybszego prowadzenia mam inne blaszki ale to już o innej pracy . Te mają pracować przy jak najwolniejszym prowadzeniu a nawet podczas cofania na wolniaczkach . Czy rybki je polubią zobaczymy w sezonie .  ;)



#1469 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 13 marzec 2015 - 21:04

W garażu już cieplej to i trochę czasu mogę poświęcić na klepanie blaszek . Powolutku nadrabiam zaległości . 

 

            Załączony plik  DSC00082.JPG   190,69 KB   28 Ilość pobrań  Załączony plik  DSC00086.JPG   210,23 KB   19 Ilość pobrań



#1470 OFFLINE   k.gluchy

k.gluchy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Głuchy

Napisano 13 marzec 2015 - 21:28

Witam;) bardzo miło że pojawiły się nowe wahadełka, chętnie wezmę:  10 cm 33-34 gr - ta z trzema kropkami i środkowa, dwie 43-44 gr, jedna 50 gr ta z zielonymi i czerwonymi kropkami, dwie skrajne z lewej strony 35-36 gram.  :) z góry dziękuje! reszta na prv



#1471 OFFLINE   k.gluchy

k.gluchy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Głuchy

Napisano 19 marzec 2015 - 18:06

Otrzymałem wahadła, są śliczne, przez chwilę się zastanawiałem czy nie są za ładne aby nimi łowić, ale po telefonie do Pana Pawła i krótkiej rozmowie będę z wielką przyjemnością z nich korzystał.

#1472 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 19 marzec 2015 - 21:33

Oby Ci kij trzeszczał jak będziesz targał wielgoryby .  :D  Oczywiście liczę na jakieś fotki ze złowionymi rybkami na te wahadła . Pozdrawiam .



#1473 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 23 marzec 2015 - 16:15

Coś nowego na ten sezon . Powolutku się zbroję pod suma . Blaszka zmontowana z dwóch dużych wahadeł i sześciu malutkich . Pracuje dosyć żwawo chociaż nie za szeroko jak na taką wielkość . Robi dosyć głębokie wychylenia i ładnie szumi - hałasuje podczas ściągania . Waga około 60 gram . Blaszka pracochłonna ale może się sprawdzi . 

 

             Załączony plik  DSC00099.JPG   256,03 KB   21 Ilość pobrań  Załączony plik  DSC00105.JPG   255,16 KB   20 Ilość pobrań



#1474 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 24 marzec 2015 - 18:24

Zbrojenie na suma 2015 w toku . Rattle spoon , w moim wykonaniu . Dodałem dłuższe blaszki (7 sztuk ) falujące i ocierające się o siebie , co powoduje ładną imitację falującego ogona ale i dosyć ładne grzechotanie . Mocowanie haka zrobiłem na wykrępowanym stożku co wydaje mi się daje mocne i stabilne mocowanie haka nr 6,0 .  Podwójne wahadło lekko rozgięte z przodu powinno dodatkowo kołatać gdy woda będzie rozchylała lżejszą od cięższej powierzchni . 

 

 

               Załączony plik  DSC00118.JPG   174,2 KB   19 Ilość pobrań



#1475 OFFLINE   Stachu442

Stachu442

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaKrzyżanów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 marzec 2015 - 18:57

Szkoda, że nad Soczewką nie zobaczyłem na żywo tych wahadeł :)

 

Ta sumowa jest dopiero wymyślna i jakoś mam przeczucie że skuteczna :)

 

Pozdrawiam Panie Pawle :)



#1476 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2015 - 18:59

Cześć Kolego

 

Jest szansa na 1,Twojego wyboru, blachę szczupakową. Najlżejszą.

Jeżeli tak, to reszta na priva.

 

Pozdrawiam

Alek



#1477 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 24 marzec 2015 - 19:30

O jaką najlżejszą Ci chodzi  ?



#1478 OFFLINE   Tomik

Tomik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • Lokalizacjapłock
  • Imię:tomek
  • Nazwisko:tomala

Napisano 24 marzec 2015 - 19:41

eleganckie wahadła kiedy możemy sie spodziewać filmu z pracą tych blach ?chodzi mi o te sumowe z ogonkami jestem bardzo ciekawy pracy tej przynęty :D


Użytkownik Tomik edytował ten post 24 marzec 2015 - 19:43


#1479 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 24 marzec 2015 - 19:47

No cóż , we wannie nie będę nagrywał aby nie prowokować uśmiechów . Musiał bym pojechać nad rzekę i coś nakręcić w wodzie płynącej . Może w weekend  uda mi się coś nagrać ale nie obiecuje .



#1480 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2015 - 19:48

W garażu już cieplej to i trochę czasu mogę poświęcić na klepanie blaszek . Powolutku nadrabiam zaległości . 

 

            attachicon.gifDSC00082.JPG  attachicon.gifDSC00086.JPG

Zdjęcie po lewej stronie. (DSC82). 10cm, 33-34gr, górny rząd. 2 lub 3.