Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Super Ultra Light - co o tym sądzicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Tobek

Tobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaJarocin
  • Imię:Tobiasz

Napisano 17 maj 2016 - 19:01

Ja używam również Varivasa lecz model z serii Violente. Znajomi wędkarze śmieją się, że jest to wędka na motyle ;D Zakupiłem ją do łowienia "drobiazgu" lecz przyjemność z wyholowania średniej rybki również jest ;D Sporo wędkarzy widząc mnie szydzą i mówią iż lepiej założyć 15cm gumę i łowić, jak coś przywali to konkretnego a nie maluszki męczyć. Jednak wychodzę z założenia iż wędkarstwo ma sprawiać przyjemność z łowienia ryb, a to mi właśnie daje UL, chociaż też lubię połowić ciężej.

 

56139a2ec04c2.jpg

 

b599a8b999e25.jpg


Użytkownik Tobek edytował ten post 17 maj 2016 - 19:02


#42 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 17 maj 2016 - 19:02

Widzę ,że trochę treść wypowiedzi odbiega od tematu...ale ok.Co do tych metrówek (i blisko 100cm) o których tak już piszemy to miałem już kilka i wszystkie o dziwo na kije 10-12lb i przynęty nie większe niż 10cm.W każdym wypadku linkę miałem o wytrzymałości bliskiej lub równej tego co napisał producent blanku w górnej granicy,hampel w kołowrotku mniej więcej ustawiony zawsze na 3/4 wytrzymałości linki,tak aby skutecznie zaciąć,gdy rybsko łyknie głęboko przynętę lub nie gmerać przy hamulcu gdy ryba pakuje prosto w kamienie,pale czy inne podwodne przeszkody.Nigdzie nie napisałem,że hamulec ma być na beton,po prostu przy grubszej lince masz większy komfort psychiczny,a nie modlisz się w myślach aby wytrzymała.Co do świec przy 100cm i wiecej ...to chyba taki szczupak musi być suchy jak deska i holowany na kiju od szczotki 50lb...to może wtedy...bo w innych przypadkach to raczej im się nie chce.

 

I teraz wracając do tematu,który założyłeś tak szczerze powiedziawszy nie wiadomo w jakim celu.Jeśli chcesz w jakiś sposób zrozumieć sens posiadania kija SUL to odsyłam Cię do przewertowania tematu ''białorybnego'' na forum.Jeśli Cie to nie interesuje to opuść sobie kolejne wpisy...bo zaczyna to wyglądać w ten sposób...mam coś swojego,najlepsze do wszystkiego...a ten kto wychodzi na ryby z kijem ''akwariowym'' za 1000zł,to jakiś taki trochę nienormalny jest i jeszcze bandyta od męczenia metrowych loch :wacko: .


Użytkownik Paavo edytował ten post 17 maj 2016 - 19:03


#43 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 17 maj 2016 - 21:14

Sprzęt UL....co za problem......najwyżej metrówka odpłynie z paprochem w pysku ....zresztą jak zassa chociaż na kilka cm to i tak odgryzie żyłkę ;)  no chyba, że przy UL stosujesz stalkę albo fluorocarbon powyżej 0,5mm średnicy :ph34r:



#44 OFFLINE   Tomek-spinning

Tomek-spinning

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 18 maj 2016 - 10:55

Sprzęt UL....co za problem......najwyżej metrówka odpłynie z paprochem w pysku ....zresztą jak zassa chociaż na kilka cm to i tak odgryzie żyłkę ;)  no chyba, że przy UL stosujesz stalkę albo fluorocarbon powyżej 0,5mm średnicy :ph34r:

No to jest niestety druga strona medalu, w przypadku delikatnego łowienia.



#45 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 18 maj 2016 - 21:40

Eeeh. Kijek do 3,5 gram z mroznej polnocy to obecnie moja ulubiona wedka. Nie dosc ze zabieram ja na spacery z dziewczyna, czyli moge lowic czesto, to pozwala mi na kontakt z duzo szerszym wachlarzem ryb niz sprzet light, medium. A nie oszukujmy sie, target ryb lowionych jest mniejszy wielkosciowo, ale wiekszy ilosciowo. I ciekawszy. Mi pasuje. Ew przylowy albo sie uda albo nie uda wyjac. I tyle z dywagacji. Rownie dobrze mozna by lowienie plotek batem okrzyczec ze slabizna, bo jak.walnie karp to zero szans na.wyjecie. ;) licze sie z takim ryzykiem, biale rekawiczki zostawiam w domu. Zreszta, slaby argument bo przy nie wiadomo jakim,sprzecie mozna trafic na rybe nie.do.wyjecia.

#46 OFFLINE   bohors

bohors

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 20 czerwiec 2016 - 16:26

Zrobiłem ostatnio wędkę na blanku batsona sp600 , lekko dopaliłem ją od dołu i wyszła wykałaczka 173 cm , z krótkim dolnikiem . Używałem raz z jaskółką, chciałem ją przetestować na okoniach. Karp około 3- 3.5 kg zassał 6 cm jaskółkę i przez 5 minut zastanawiałem się czy wykałaczka da radę czy też złamie się tuż za rękojeścią. Dała radę, ale w takich chwilach chyba wolałbym mieć coś mocniejszego. A odnośnie ceny to komponenty do budowy tego kija kosztują tyle co wędka SG parabellum do 5 g, więc do 1000 zł bardzo daleko. w sumie polecam , ale nie do łowienia okoni na zbiornikach gdzie są większe ryby. Na pstrągi będzie OK.



#47 OFFLINE   Piotrek1982

Piotrek1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 21 czerwiec 2016 - 21:53

Ja na swojego fishmaker'a 1-7g + zyleczka 0.16 wyciagnalem zyciowego zebatego, 82 cm. Walka byla niesamowita, a po szczesliwym wyholowaniu rybka w pelni formy wrocila do wody. Nie kupuje teorii, zeby UL podczas holu mozna "zajechac" wieksze okazy, wszystko jest w rekach ( i glowie) wedkarza.
  • bartosz311287 lubi to