Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

2012 Shimano Ultegra C2000S


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 21 maj 2016 - 22:05

Tak, tak Panie Józefie ma Pan rację, podkładkami to ja operuję ale w rozmiarach od 0,01 do 0,05 a nie 1 mm. Pan wie swoje, ja swoje, młynki po serwisie u mnie latają tak samo jak robione przez Pana tyle że serwis kosztuje połowę mniej bo robię to dla kolegów a nie by zarobić na nich. Na koszt składa się mój wolny czas jaki mógłbym spedzać nad wodą, koszt łożysk po cenie zakupu z hurtowni i drobne na smar bo jego kupić muszę plus przesyłka zwrotna bo nie będę komukolwiek 14 zł dawał w prezencie. Serwis kolowrotków po specach z forum już robiłem i do tego jak ja to robię im daleko niezależnie czy rozkręcili tysiąc młynków czy jednego. Atak z Pana strony i że strony Łukasza na mnie odczuwam jako Wasze zagrożenie że pomazał się ktoś kto może zrobić to samo za mniejszą kasę i wam gul skacze ale to nie temat o tym więc daruj Pan sobie swoje uwagi bo na mnie wrażenia nie robią.

Gul wcale mi nie skacze,a Pan musi wiedzieć że czasy czynów społecznych dawno się skończyły.



#22 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 21 maj 2016 - 23:07

chwalisz się jak to twin powery i stelle super przeserwisowałes ? to pochwal się ze  je 2 krotnie rozbierałeś i zmieniales smar bo po pierwszym razie cudowny ardent w ilości za dużej się nie sprawdził..... dalej ? miałem o tym nie wspominać ale aż sam się prosisz rozpieprzyłeś team dragona i wcisnąłeś właścicielowi kit że się ułoży ? jak kołowrotek nie robi jednego obrotu korbką po serwisie to chyba się nie ułoży i jeszcze ukręciłeś śrubę od rolki bo taki spec od zauberów nie wiedział że tam jest lewy gwint ?
 
tak na przyszłość dla ludzi korzystających z serwisów gdzieś tam , jak ktoś wam mówi ,że kołowrotek się UŁOŻY to bezczelnie KŁAMIE , pół godziny pracy i tyle......nie ma się nic tam układać, smar się rozchodzi po kilkunastu obrotach korby, ewentualnie mogą po jakimś tam nie za długim czasie ustać szumy z oporówki jak była na sucho składana ale nic więcej.

Stella i gwin powery były rozbierane raz i raz smarowane, jak już mi coś zarzucasz to choć sprawdź dokładnie jaki młynek był tak zrobiony a by Ci to ułatwić napiszę że tak zrobiłem tylko daiwę emblem. I fakt na ardencie pracowała zbyt ciężko, na pennie o wiele lepiej i za dużo smaru nie dostała ani razu. Co do team dragona to skoro go rozpieprzyłem jak to napisałeś to powiedz otwarcie choć gdzie i w jaki sposób bo to że skaleczyłem śrubę rolki to prawda i nie przez błędne odkręcanie bo jak poczytasz opis z serwisu tego młynka to może pojmiesz że wiedziałem o odwrotnym gwincie, ściąłem z śruby zadziory jakie zrobił ktoś wcześniej i uczciwie pokazałem to właścicielowi proponując zamianę na nową na mój koszt. Co do ułożenia się kołowfotka to również ci wytłumaczę bo przekręcasz po swojemu, ułożenie polega na tym że po przełowieniu pod obciążeniem praca kołowrotka jest o wiele lepsza, bardziej maślana jak to mówicie niż przy kręceniu na sucho w fotelu. Jeśli tego nie doświadczyłeś to widać mało wiesz a kołowrotek po twoim serwisie też już miałem u siebie więc się nie zachwycaj jaki to z ciebie spec bo sam napaćkałeś penna byle jak, byle gdzie wogóle nawet nie zwracając uwagi na to że pod rotorem były drobiny piasku, w boczkach kabłąka susza a cały młynek wymagał mycia no ale najlepiej jest podnieść koło popaćkać z pędzla smarem i zamknąć. Taki serwis to dopiero robienie ludzi w h..a ale ale ty przecież tego nie robisz tylko krytykujesz bezpodstawnie byle mieć na swoim tak tak Twoje bzdura jest zawsze najtwojsza i inni mają ją pochwalić bo inaczej doopa z serwisu zjsk nie pozniżają się wszscy xo jego ekscelencji.

#23 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 21 maj 2016 - 23:16

Jeśli kołowrotek po zakreceniu nie robi jednego pełnego obrotu korba to chyba się w nim nic niw ułoży pod obciążeniem wiec nie pisz głupot, a kolowrotek ktory miałeś po mnie to był złom spisany na straty i odrazu o tym poinformowalem właściciela wiec nie byl myty ani czyszczony dogłębnie, zreszta chwile pozniej go wystawiles na sprzedaż. I nie upieram się prz swoim gdy nie jestem czegoś pewien, gdybys zauważył to kolejna spinka zaczęła się od tego że zasugerowales

iz problem w shimano ultegrze wziął sie z powodu wymiany TULEJKI na łożysko w kolowrotku w ktorym tej TULEJKI NIGDY NIE BYŁO, a to wszystko sugestia na podstawie DAIWY EMBLEM
  • niuta lubi to

#24 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 21 maj 2016 - 23:31

Ten Team Dragon już śmiga ale właściciel musiał sobie go sam poprawiać......śrubki już nie poprawi.....a z racji jej wielkości wygląda to teraz dość brzydko.....



#25 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 22 maj 2016 - 04:22

Przemo zamówię ci i wyślę za free tą śrubę. Jeśli uważasz że serwis był źle zrobiony czemu tego odrazu nie powiedziałeś, podobnie ze śrubą pytałem czy zamówić i zamienić na nową, podaj na priv nr konta odeślę ci to co za serwis zapłaciłeś i dane do wysyłki śruby. Do wpisów Łukasza jednak odnosił się nie będę bo gada jakieś farmazony ostatnio.

Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 22 maj 2016 - 04:29


#26 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 22 maj 2016 - 07:22

Widzę, że na forum mam kilku serwisantów, kilku ludzi z wiedzą o maszynkach...fajnie - tylko niefajnie, że toczycie wojny między sobą.

Po co to...?

 

Wysłałbym swoje kołowrotki do któregoś z Was ale problem w tym, że mieszkam w UK i wysyłanie i odsyłanie było by trochę problematyczne.

 

Co zatem mogę jeszcze zrobić w tej Ultegrze ?

Co jeszcze mogę wyregulować ?

 

Czy luz bądź jego na brak na dolnej tulejce worma może mieć aż taki wpływ na pracę przekładni ?



#27 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 22 maj 2016 - 08:07

Kolego Catrol, to nie są wojny, pomyśl , właśnie wyobraź sobie że wysyłasz ta ultegre do gościa który się tam doszukuje luzów po wymianie tulejki której tam nigdy nie było później wymienia smar 2 krotnie bo pierwszy nie pasował, dokłada tyle podkładek że kołowrotek nie robi jednego pełnego obrotu gdy nim zakrecisz i na koniec jeszcze mówi Ci że wszystko się ułoży samo :) dalej uwazasz że to wojny ? Dlaczego ja nie udzielam się i nie doradzam komuś w dziale baitcasting czy rodbuilding ? Bo nie mam o tym pojęcia to proste....

co do ultegry , dokładnie obadaj łożyska przekładni czy dobrze siedzą w gniazdach, przepatrz pinion czy nie ma za dużego luzu w żadnym kierunku, koniecznie zobacz czy luz nie jest w samej korbce bo tam też może wystąpić z wielu powodów, czy to brak podkladki dystansowej czy uszkodzony gwint, i jakbyś mógł wklej fotke z tym kolowrotkiem i zaznaczony jakimis strzalkami kierunek luzu.
  • Dokuś lubi to

#28 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 22 maj 2016 - 08:41

Zdarza mi się naprawiać elektronikę - znajomi męczą mnie o naprawę sprzętu głównie Audio - wzmacniacze, głośniki itp.

Robię to niechętnie i tylko wtedy kiedy sprzęt jest spisany na straty.

A jest tak bo wszystko o tym nie wiem, nie mam "pro" warsztatu, a jak coś uda mi się naprawić to w zależności o ilości mojej pracy i czasu biorę albo na wielką puchę Red Bull'a albo na flaszkę :)

 

Ja jestem w stanie zapłacić ludziom za naprawę czegoś i jestem zdania, że każdy powinien zarabiać adekwatnie do swojej wiedzy i jakości swojej pracy.

Ale z racji tego, że wysyłanie do Polski kołowrotków i czekanie na odesłanie byłoby problematyczne dlatego chcę się nauczyć samemu serwisować maszynki.

Nigdy nie będę dla Was konkurencją ;)

 

Moja wiedza nie jest na tyle duża żeby powiedzieć gdzie są te luzy, mogę podejrzewać gniazdo prawego łożyska - w moim odczuciu łożysko wchodzi za lekko.

Korbka wydaje się być ok, z resztą tak jak pisałem wkręciłem korbkę od Biomistrza C3000S i jest tak samo, bez zmian.

Popołudniu jak Moja Luba będzie mieć chwilę czasu może nakręcimy filmik z demontażu maszynki :)



#29 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 22 maj 2016 - 08:53

Zdarza mi się naprawiać elektronikę - znajomi męczą mnie o naprawę sprzętu głównie Audio - wzmacniacze, głośniki itp.
Robię to niechętnie i tylko wtedy kiedy sprzęt jest spisany na straty.
A jest tak bo wszystko o tym nie wiem, nie mam "pro" warsztatu, a jak coś uda mi się naprawić to w zależności o ilości mojej pracy i czasu biorę albo na wielką puchę Red Bull'a albo na flaszkę :)

Ja jestem w stanie zapłacić ludziom za naprawę czegoś i jestem zdania, że każdy powinien zarabiać adekwatnie do swojej wiedzy i jakości swojej pracy.
Ale z racji tego, że wysyłanie do Polski kołowrotków i czekanie na odesłanie byłoby problematyczne dlatego chcę się nauczyć samemu serwisować maszynki.
Nigdy nie będę dla Was konkurencją ;)

Moja wiedza nie jest na tyle duża żeby powiedzieć gdzie są te luzy, mogę podejrzewać gniazdo prawego łożyska - w moim odczuciu łożysko wchodzi za lekko.
Korbka wydaje się być ok, z resztą tak jak pisałem wkręciłem korbkę od Biomistrza C3000S i jest tak samo, bez zmian.
Popołudniu jak Moja Luba będzie mieć chwilę czasu może nakręcimy filmik z demontażu maszynki :)


Słuchaj Łukasza Profil_Nieaktywny a rozwiążesz problem.Dla mnie to guru odnośnie serwisu.Mam od niego młynek i kręci się od podmuchu wiatru...
  • Dokuś lubi to

#30 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 maj 2016 - 09:29

Przemo zamówię ci i wyślę za free tą śrubę. Jeśli uważasz że serwis był źle zrobiony czemu tego odrazu nie powiedziałeś, podobnie ze śrubą pytałem czy zamówić i zamienić na nową, podaj na priv nr konta odeślę ci to co za serwis zapłaciłeś i dane do wysyłki śruby. Do wpisów Łukasza jednak odnosił się nie będę bo gada jakieś farmazony ostatnio.

Ale to nie moj młynek. Jak ja bym taki dostał po serwisie to tak bym mocno nim rzucił ze bez pomocy Poczty Polskiej doleciał by w 3 min spowrotem i szybe w domu wybił :-) a bluzgi leciały by zaraz za nim :-)
Właściciel machnął ręką na to wszystko jak usłyszał że się ułoży....

Użytkownik przemow edytował ten post 22 maj 2016 - 09:33


#31 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 22 maj 2016 - 09:56

Przemo zamówię ci i wyślę za free tą śrubę. Jeśli uważasz że serwis był źle zrobiony czemu tego odrazu nie powiedziałeś, podobnie ze śrubą pytałem czy zamówić i zamienić na nową, podaj na priv nr konta odeślę ci to co za serwis zapłaciłeś i dane do wysyłki śruby. Do wpisów Łukasza jednak odnosił się nie będę bo gada jakieś farmazony ostat

prosiłem cię kolego żebyś powrócił do swojego wątku i tam picował swoich wyznawców.to co wypisujesz to bzdury totalne a jak ktoś ci wytyka błędy to głupio się tłumaczysz i obrażasz normalnych ludzi.żenada.

odnośnie ww kołowrota można zastosować blaszkę od alarmów przyklejanych na produkty[są bardzo cienkie i dają się docinać nożyczkami]między łożysko a obudowę ale nie wydaje mi się że to jest przyczyna bicia.


  • Józef Lesniak lubi to

#32 OFFLINE   AMIDOS

AMIDOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Lokalizacjapaczkow
  • Imię:Jacek

Napisano 22 maj 2016 - 15:12

Witam , właśnie przeczytałem cały  wątek , o naprawach i konserwacjach naszych kołowrotów , przez trzech guru którzy każdy nasz kołowrotek konserwują inaczej i każdy ma inne zdanie . Miałem się nie wypowiadać , ale dwukrotnie było pisane o moich kołowrotach ,  serwisowanych przez  Przemka tak te twin powery i stella były moje , nie wiem skad taka opinia kolegi Profil Nieaktywny że moje kolowrotki były rozbierane dwa razy , rozumiem po waszych wpisach że kolegami nie jesteście a jednak się informujecie o naszych sprzętach , bo skąd jeden wie ile razy coś rozbierał drugi ? .Następna sprawa moje kołowrotki tej klasy Przemek konserwowal pierwszy raz , pomijając wszystkie zaubery i pokrewne które robi na codzień , zrobił je na 5- dlaczego ? , ponieważ bardzo długo się układają , [słowa serwisanta] pod obciążeniem i chodziły dość ciężko ale bardzo cicho , dopiero parę kropel oliwki z teflonem za 10 zł wlane z góry po ośce pod szpulą dały pewną poprawę . To nie jest żadna moja pretęsja do Przemka bo widocznie moje kołowroty potrzebują trochę żadszego smaru niż arden ? . Po dostaniu ich z serwisu napisałem że Przemek to chodzaca encyklopedia i się nie myliłem teorie ma w jednym palcu co stwierdziłem naszych rozmowach telefonicznych, i tak sobie myśle gdyby P, Leśniak , P, kombajnista i P. Przemek , zamiast wylewać na siebie żale który lepiej  konserwuje kołowrotki a połączyli teorje i praktykę poza forum byli by lepsi niż Japońscy inzynierowie . A tak w nawiasie po co w czołowych shimańcach są te otworki na olej ? jeśli Panowie i tak pchacie tam smary i każdy kołowrotek jest zły jak się tam leje olej . a ja mam z dwa super gt 4000 fa te pierwsze od poczatku zalewam je oliwką i kręca lepie niż moje twin powery i stradici a nie sa głaskane ani razu nie były otwierane.



#33 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 22 maj 2016 - 15:25

Panie Jacku ale przecież te kołowrotki byly pennem nie ardentem posmarowane, i jeśli komuś pasuje to że musi wlewac oliwke po osi to ok, co do tej encyklopedii to fakt można by stworzyć encyklopedie farmazonow bo na chwilę obecną wisi na jerkbaicie kilkanascie już absurdalnych i nieprawdziwych informacji w temacie serwisu które Przemek napisał, jak chociażby na starcie tego tematu.

#34 OFFLINE   AMIDOS

AMIDOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Lokalizacjapaczkow
  • Imię:Jacek

Napisano 22 maj 2016 - 15:45

A ja was tylko chciałem pogodzić co trzy głowy to nie jedna , jak pis z po nie do pogodzenia  ale to już nie moja sprawa , co do smaru to tak byl to penn , tak czy inaczej olejek pomógł  i maszynki chodzą juz lekko jak na tak stare shimanowce .



#35 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 22 maj 2016 - 15:52

A ja was tylko chciałem pogodzić co trzy głowy to nie jedna , jak pis z po nie do pogodzenia  ale to już nie moja sprawa , co do smaru to tak byl to penn , tak czy inaczej olejek pomógł  i maszynki chodzą juz lekko jak na tak stare shimanowce .


nikogo nie trzeba godzić, to nie osobiste wycieczki a zazenowanie bredniami szerzonymi na forum gdzie informacje powinny być prawdziwe i precyzyjne.

#36 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 maj 2016 - 17:39

Sory ale skoro musiałeś lać oliwke to chyba coś nie tak jest. Oddajesz na serwis i nie interesuje Cię nic. Po co dodatkowo masz kupować oliwkę skoro zapłaciłeś za serwis? Juz pisałem ze nadmiar smaru na ośce wylądował.....
Ps. Tee pare kropel to ile? 2 czy 10?

Użytkownik przemow edytował ten post 22 maj 2016 - 17:53


#37 OFFLINE   AMIDOS

AMIDOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Lokalizacjapaczkow
  • Imię:Jacek

Napisano 22 maj 2016 - 18:56

Sory ale skoro musiałeś lać oliwke to chyba coś nie tak jest. Oddajesz na serwis i nie interesuje Cię nic. Po co dodatkowo masz kupować oliwkę skoro zapłaciłeś za serwis? Juz pisałem ze nadmiar smaru na ośce wylądował.....
Ps. Tee pare kropel to ile? 2 czy 10?

No trochę wlałem , męczyłem je obrotówkami różnej wielkości , tak mi powiedział Przemek że muszą się ułożyc , parę dni to trwało i oliwka pomogła teraz chodzą cicho i przyjemnie choć stellka jeszcze musi trochę pochodzić , by była jak przed serwisem ale absolutnie nie mam nic do serwisu chodzą cicho nie ząbkują , myśle że dojda w czerwcu na zanderkach.



#38 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 maj 2016 - 19:05

Tak myślałem..To "troche" oliwki juz było a pewnie za chwile dolejesz znów "troche" bo mordęga jest łowić zamulonym młynkiem ze stawiającymi duzy opór przynętami..... Dopóki cały nadmiar smaru nie spadnie z przekładni będzie dolewanie....Także za chwile na samej oliwce będzie śmigał....

#39 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 23 maj 2016 - 09:09

Niestety wczoraj nie miałem jak nagrać demontażu ale dłubałem...kombinowałem z podkładkami pod przekładnią.

Nawet w akcie desperacji położyłem podkładkę na prawym łożysku i jakby coś trochę lepiej było.

 

Jak otwieram kołowrotek i włożę prawy koniec przekładni do łożyska tak aby kołnierz przekładni oparł się o rant łożyska to mam wrażenie, że przekładnia leży na pinionie krzywo...to normalne ?

 

 

Nie mogę dać sobie  rady z prostą Ultegrą...a gdzie Biomaster, Complex BB...2 szt. TP 2500S...? :(

Ta naprawa kołowrotków to chyba jakaś czarna magia dla wtajemniczonych :/

 

 



#40 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 23 maj 2016 - 18:46

gdyby było krzywo to pewnie cała przekładnia byłaby już nieżle ścięta.poza tym dopiero skręcenie korpusu gwarantuje dobre ułożenie więc przy otwartym kołowrocie ciężko stwierdzić.dziwne że nie możesz ustalić luzów.może jakiś filmik dla rozjaśnienia.

 

'myślę że dojdą w czerwcu na zanderkach'

widzę kolego że ładnie się wkręciłeś.kołowrotki to nie pomidory i mie muszą dochodzić.a jeśli już dojdą to trzeba będzie znów do kolegi wysłać bo w środku niezły majonez będzie.brawo dla serwisanta,znów zarobi he he.niby pół ceny ale ze 4 razy częściej niż u innych kolegów.

ardent czy penn to miękkie smary i kołowrot NIE MOŻE ciężko kręcić.jest albo zbyt wiele smaru albo za mocno spasowany a to jest nie dopuszczalne.