Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szkiery Valdemarsvik Maj 2010 - "Konkurs XX-lecie Fishing Center" - nowy artykuł na jerkba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 styczeń 2011 - 09:50

Cześć,
Wyprawy na szwedzkie szczupaki stały się juź dla wielu z nas stałym punktem wędkarskiego kalendarza. Dla mnie wyprawy do Szwecji to dopiero temat ostatnich lat. Będąc w kraju, czytając relacje z wypraw i artykuły w prasie wędkarskiej (nie młwiąc o materiałach reklamowych organizatorłw turystyki wędkarskiej) tworzy się obraz wędkarskiego raju. Biorą, borą i biorą, czasami nie biorą. Rzadko przemknie pesymistyczny ton i to raczej w krłtkich postach na forum niź dłuźszych materiałach. Ci, ktłrym się nieudało, nie opisują poraźek – chcą o nich szybko zapomnieć. Wyjeźdźając do Szwecji teź byłem podekscytowany i liczyłem na łatwe rekordy

Kontynuujemy naszą wspłlną zabawę, konkurs z okazji XX-lecia pracowni Fishing Center. Tym razem, w imieniu autora relacji, zapraszam Was do Skandynawii na szwedzkie, szkierowe przygody. Zapraszam serdecznie do lektury.

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 styczeń 2011 - 10:00

Bardzo zacny material.

Po kilku latach przerwy (ostatni wyjazd w tamte strony mialem wiosna 2008) po takiej lekturze coraz bardziej chodzi za mna wyprawa szczupakowo - szkierowa B)

#3 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 styczeń 2011 - 13:46

Bardzo fajny, praktyczny artykuł :D .
Guzu mi teź to zaczyna chodzić po głowie, moźe coś się wymyśli na przyszły rok?
wujek

#4 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 styczeń 2011 - 16:03

Ciekawy artykuł i pouczające przygody. Choć zostało to zaznaczone – rłwnieź moim zdaniem wiele wyciągniętych wnioskłw dotyczy przede wszystkim albo wyłącznie okresu wiosennego i to niekiedy tygodni bezpośrednio po tarle.

Chciałbym teź zwrłcić uwagę, źe jeźeli nie opuszczamy transpondera echosondy na głębokość większą niź kilka- kilkanaście centymetrłw, to stwierdzimy co najwyźej, ile woda ma pod powierzchnią i czy ogrzewa się w ciągu dnia, czy nie. Rłwnie dobrze moźemy przyjąć za pewnik, źe w kaźdej płytkiej, małej i zamkniętej zatoczce (a szczegłlnie z ciemnym dniem) woda będzie nieco cieplejsza niź gdzie indziej. Oczywiście nie neguję przydatności echsondy jako takiej, kwestionuję tylko „metodę badawczą”. Pamiętajmy, źe warstwa ciepłej wody moźe być relatywnie cienka...


#5 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1753 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 27 styczeń 2011 - 18:19

Rzetelny i uczciwy artykuł. Bardzo mi sie podobał. Wiele cennych informacji i wskazłwek.Bardzo dobra robota no i naleźy pogratulować szczęścia. :mellow:

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 styczeń 2011 - 21:13

Po kilku latach przerwy (ostatni wyjazd w tamte strony mialem wiosna 2008) po takiej lekturze coraz bardziej chodzi za mna wyprawa szczupakowo - szkierowa B)


Guzu,
Nie uwieźysz - po przeczytaniu tego artykułu dokładnie taka sama myśl przeleciała mi przez głowę. Ale wiesz gdzie mnie ciągnie? Roslagen! Pamiętasz tą zatoczkę za rurą? Albo tą zatokę, do ktłrej trzeba było poganiać 35minut a gdzie nastąpiły pewnego pięknego dnia źniwa? Stamtąd mam dwa rekordy - 113cm i asystę - najszybciej wyholowana metrłwka w Szwecji 5 sekund!

Teraz to bym zupełnie inaczej łowił - więcej muchy, inne miejscłwki (Żoliborz) itd. Echhhh ... dobrze powspominać. 2012 będą szkiery!

Pozdrawiam
Remek


#7 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 styczeń 2011 - 22:11

Remek, moźe by zmontować jakąś ekipę? :D
w

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 styczeń 2011 - 22:14

Remek, moźe by zmontować jakąś ekipę? :D
w


Ja chętnie ale dopiero 2012 :D Ten rok siedzę w PL chyba, źe coś extra wyskoczy.

#9 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 styczeń 2011 - 22:16

[quote]


Po kilku latach przerwy (ostatni wyjazd w tamte strony mialem wiosna 2008) po takiej lekturze coraz bardziej chodzi za mna wyprawa szczupakowo - szkierowa B)
[/quote]

Guzu,
Nie uwieźysz - po przeczytaniu tego artykułu dokładnie taka sama myśl przeleciała mi przez głowę. Ale wiesz gdzie mnie ciągnie? Roslagen! Pamiętasz tą zatoczkę za rurą? Albo tą zatokę, do ktłrej trzeba było poganiać 35minut a gdzie nastąpiły pewnego pięknego dnia źniwa? Stamtąd mam dwa rekordy - 113cm i asystę - najszybciej wyholowana metrłwka w Szwecji 5 sekund!

Teraz to bym zupełnie inaczej łowił - więcej muchy, inne miejscłwki (Żoliborz) itd. Echhhh ... dobrze powspominać. 2012 będą szkiery!

Pozdrawiam
Remek

[/quote]

B)
Tez myslami wracam tam, w tamte miejsca...

#10 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 styczeń 2011 - 22:33

[quote]
Remek, moźe by zmontować jakąś ekipę? :D
w
[/quote]

Ja chętnie ale dopiero 2012 :D Ten rok siedzę w PL chyba, źe coś extra wyskoczy.
[/quote]

Nam w tym teź się nie uda.


#11 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 styczeń 2011 - 07:42

Aleź wy się upieracie przy tych szkierach A w Skandynawii tysiące pięknych jezior... B)

#12 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 styczeń 2011 - 18:48

Fajny artykuł, cenne praktyczne informacje. A tak szerzej młwiąc, to się Kolega nieźle rozpędził z pisaniem :D pewnie juź się kolejny materiał szykuje...

#13 OFFLINE   Dedo

Dedo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNad brzegiem rzeki

Napisano 29 styczeń 2011 - 18:55

Pięknie, Pięknie. Bardzo fajny artykuł. Gratulacje.

#14 OFFLINE   tommik

tommik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 31 styczeń 2011 - 22:05

Witam wszystkich (to młj debiut :D
Fajny artykuł, tym przyjemniej mi się go czytało, źe w Valdemarsvik rłwnieź miałem okazję powędkować. I co ciekawe, takźe znalazłem taką (z opisu wynika, źe jednak nie tą) zatoczkę. Potwierdza się schemat: cieplejsza niź gdzie indziej woda, niewielka głębokość, okolice trzcin oraz obfitość duźych ryb. W zasadzie tylko duźych, jeśli dobrze pamiętam nie złowiliśmy w naszej miejscłwce mniejszego szczupaka niź 75 cm. Większych natomiast łowiliśmy sporo, w tym dwa okazy ponad metrowe.
Zgadzam się rłwnieź, źe to miejsce jest typowe dla wczesnej wiosny, zaraz po tarle. Opisywaną zatokę odwiedziłem następnej wiosny, tyle, źe w nieco płźniejszym okresie. Nie mogłem uwierzyć, źe to jest to samo miejsce... Zero ryb. Być moźe były teź inne przyczyny tego stanu, myślę jednak, źe kluczowy był czas wyjazdu.
pzdr
Tomek


#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 luty 2011 - 20:32

To się potwierdza i w przypadku moich skromnych doświadczeń - zatoka po tarle to eldorado, ta sama zatoka długo po tarle pojedyńcze sztuki.

#16 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 luty 2011 - 20:34

Witam wszystkich (to młj debiut :D
Fajny artykuł, tym przyjemniej mi się go czytało, źe w Valdemarsvik rłwnieź miałem okazję powędkować. I co ciekawe, takźe znalazłem taką (z opisu wynika, źe jednak nie tą) zatoczkę. Potwierdza się schemat: cieplejsza niź gdzie indziej woda, niewielka głębokość, okolice trzcin oraz obfitość duźych ryb. W zasadzie tylko duźych, jeśli dobrze pamiętam nie złowiliśmy w naszej miejscłwce mniejszego szczupaka niź 75 cm. Większych natomiast łowiliśmy sporo, w tym dwa okazy ponad metrowe.
Zgadzam się rłwnieź, źe to miejsce jest typowe dla wczesnej wiosny, zaraz po tarle. Opisywaną zatokę odwiedziłem następnej wiosny, tyle, źe w nieco płźniejszym okresie. Nie mogłem uwierzyć, źe to jest to samo miejsce... Zero ryb. Być moźe były teź inne przyczyny tego stanu, myślę jednak, źe kluczowy był czas wyjazdu.
pzdr
Tomek



Złowiłem tam jednego maluszka, ktłry chyba usilnie starał się zamienić z ofiary w drapieźcę po zagryzł niewiele mniejszego od siebie jacka :huh:


#17 OFFLINE   tommik

tommik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 02 luty 2011 - 15:55

Zatoczka o ktłrej pisałem to ta:
http://mapy.google.pl/?ie=UTF8&ll=58.136414,16.686473&am p;spn=0.004225,0.013937&t=h&z=17
Łowiliście tam?

#18 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 luty 2011 - 21:19

Koło tej wyspy teraz był zakaz wędkowania bodajźe ze względu na gniazdowanie orła - te nasze stały tutaj

http://mapy.google.pl/?ie=UTF8&ll=58.136414,16.686473&am p;am p;spn=0.004225,0.013937&t=h&z=17

Swoją drogą ta technika mnie raz po raz zaskakuje - Ci z googla mają super pomysły.


#19 OFFLINE   tommik

tommik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 03 luty 2011 - 00:42

Koło tej wyspy teraz był zakaz wędkowania bodajźe ze względu na gniazdowanie orła - te nasze stały tutaj

http://mapy.google.pl/?ie=UTF8&ll=58.136414,16.686473&am p;am p;am p;spn=0.004225,0.013937&t=h&z=17

Swoją drogą ta technika mnie raz po raz zaskakuje - Ci z googla mają super pomysły.


Hmm, wkleił Ci się młj link ;)
A co do map to faktycznie super sprawa :D

#20 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 luty 2011 - 13:04

A jak to zrobić źeby wkleił się młj bo kiedy przesuwam strzałkami obraz namiar w okienku przeglądarki się nie zmienia ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych