Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblerowe patenty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1422 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 listopad 2014 - 11:23

Używam abachi, rewelacja dla mnie.

Kupuję właśnie te listwy na ławki do sauny, gładkie, czyste, czego chcieć więcej.  :)



#542 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 01 listopad 2014 - 21:10

No właśnie. Fajny materiał, ale problem z surowcem na wymiar. Znacie może kogoś, kto sprzedałby deski wg wskazań?



#543 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 02 listopad 2014 - 13:35

Witam,

 

siedziałem sobie dzisiaj i jak to zazwyczaj bywa w takie senne dni myślałem o robieniu przynęt:D

 

A konkretniej o wyciskaniu łuski na korpusie drewnianego woblera... i wpadłem na taki oto pomysł. Powiedzcie co o nim sądzicie:

 

Mianowicie bierzemy woblera z dość twardej balsy, impregnujemy go...oczywiście każdy na swój sposób, następnie zanurzeniowo pokrywamy go  warstwą lakieru domalux i na tej warstwie po przeschnięciu odbijamy łuskę za pomocą tiulu i imadła....

Co o tym sądzicie ??


Użytkownik Qcyk edytował ten post 02 listopad 2014 - 13:36


#544 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 02 listopad 2014 - 13:47

Odciskanie łuski na lakierze to dobra metoda . Sam ją stosowałem już wiele lat temu . Trzeba nauczyć się jednak w którym momencie i na jakim lakierze to robić aby łuski się nie rozpłynęły podczas dosychania lakieru . 



#545 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 02 listopad 2014 - 13:54

Odciskanie łuski na lakierze to dobra metoda . Sam ją stosowałem już wiele lat temu . Trzeba nauczyć się jednak w którym momencie i na jakim lakierze to robić aby łuski się nie rozpłynęły podczas dosychania lakieru . 

Dzięki Paweł za szybką odpowiedź. Dokładnie o tym samym pomyślałem, że trzeba odpowiedni moment wyłapać tak aby lakier był na tyle plastyczny żeby dało się na nim odcisnąć łuskę. Mam tylko jeszcze jedno pytanie czym proponujecie obłożyć imadło żeby dokładnie dopasowało się do woblera przy wyciskaniu łuski...jakaś guma może drewno o odpowiedniej twardości...czy może niczym nie oklejać??? :D .Aha i kolejne czy siatka z tiulu nie jest za miękkim materiałem do odciskania łuski w ten sposób???


Użytkownik Qcyk edytował ten post 02 listopad 2014 - 14:03


#546 OFFLINE   Andrzej1

Andrzej1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 listopad 2014 - 17:34

Ja za czasów mojej ,,woblerozy,, odciskałem łuskę na takiej siatce do przykrywania patelni http://allegro.pl/po...4728058450.html Z tym, że wycinałem odpowiednie kawałki siatki, nakładałem na przygotowany korpus ( posmarowany distalem z nałożoną folią aluminiową ) i odciskałem siatką wzór łusek. Trzeba było tylko wyczuć moment gdy distal pod folią będzie odpowiedniej konsystencji. Zbyt szybkie odciśnięcie nie da pożądanego efektu.



#547 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 02 listopad 2014 - 17:46

Ja to robię po Caponie, tylko ręcznie tępym szydłem lub czymś w tym rodzaju. Na to podkład w odpowiedniej gęstości i sprawa załatwiona.

W przypadku lipy i samby.


Użytkownik stoner edytował ten post 02 listopad 2014 - 17:47


#548 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 03 listopad 2014 - 11:07

Ja używam takiej szpachli i jest git. Trzeba tylko pamiętać o tym, że jak mamy głęboką szczelinę do wypełnienia to max 4mm szpachli na jedną warstwę i później po przeschnięciu dopiero druga bo inaczej szpachla popęka.

ok, tak zrobię. na ostatnią warstwę może położę samochodówkę z utwardzaczem.



#549 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 05 listopad 2014 - 22:32

Dzięki Paweł za szybką odpowiedź. Dokładnie o tym samym pomyślałem, że trzeba odpowiedni moment wyłapać tak aby lakier był na tyle plastyczny żeby dało się na nim odcisnąć łuskę. Mam tylko jeszcze jedno pytanie czym proponujecie obłożyć imadło żeby dokładnie dopasowało się do woblera przy wyciskaniu łuski...jakaś guma może drewno o odpowiedniej twardości...czy może niczym nie oklejać??? :D .Aha i kolejne czy siatka z tiulu nie jest za miękkim materiałem do odciskania łuski w ten sposób???

Oczywiście siatka z tiulu jest za delikatna , Poszukaj jakiejś grubszej z tworzywa albo aluminiową . Na przekładkę między imadłem a wobkiem daj jakąś mikrogumę . Najlepiej by było gdybyś dodatkowo zrobił sobie dwie deseczki z wgłębieniami podobnymi w kształcie do twojego woblera . Podczas dociskania imadła mikroguma wejdzie w te wyżłobienia i dokładniej opatuli wobka a ściślej mówiąc siateczkę i dociśnie ją dokładnie do większej powierzchni woblerka . 


  • Qcyk lubi to

#550 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 22 listopad 2014 - 18:43

Hej, przelany do sloika domalux z wierzchu zrobil sie jak kisiel czy to oznacza ze trzeba go wyrzucic? Jaka jest tego przyczyna i w jaki sposob na przyszlosc sie przed tym ustrzec?

#551 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 22 listopad 2014 - 19:13

http://jerkbait.pl/t...waniem-lakieru/

Polecam przy każdym problemie zapytać wyszukiwarki. Zwykle ktoś już miał podobny problem i jest opisane rozwiązanie B)



#552 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 22 listopad 2014 - 19:32

Pytalem ale widac ze srednio mi poszlo ;) Dzieki za pomoc:)

#553 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 23 listopad 2014 - 01:54

Wujek.
Spróbuj pattex total potem kit syntilor. Klej wpływa ładnie albo jak chłopaki pisali, strzykawki i klej. Lub szeroki rowek i wklej balse 1mm.


Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

#554 OFFLINE   grayo

grayo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • Lokalizacjaz nad Pisy

Napisano 07 grudzień 2014 - 20:40

Witam. Zastanawiam się na czymś do wklejania stelaży i wkręcania oczek w balsę i lipę. Poxipol, superglue , cyjano coś tam czy jeszcze coś innego?

ps. wiem żę takie pytania już padały ale za nim takie tematy odnajdę to ktoś pewnie odpowie, a i może zaproponuje jakąś nowość :)



#555 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 07 grudzień 2014 - 21:48

Ja wklejam zawsze Distalem Classic dwuskładnikowym...i jeszcze mnie nie zawiódł. Najlepiej zaaplikować trochę do otworu  i kolejną dawkę dajemy na oczko tak aby po wkręceniu nadmiar kleju wypłynął na zewnątrz.

 

Pozdrawiam Qcyk!!


Użytkownik Qcyk edytował ten post 07 grudzień 2014 - 21:51


#556 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 07 grudzień 2014 - 21:49

distal, techniqll (ten jest rzadszy) nie wklejałem nigdy wkrętów ale podejrzewam że także te kleje będą ok.



#557 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 07 grudzień 2014 - 21:52

Witam. Zastanawiam się na czymś do wklejania stelaży i wkręcania oczek w balsę i lipę. Poxipol, superglue , cyjano coś tam czy jeszcze coś innego?

ps. wiem żę takie pytania już padały ale za nim takie tematy odnajdę to ktoś pewnie odpowie, a i może zaproponuje jakąś nowość :)

Ja używam uhu 300kg, nie narzekam :) Dobry też jest cyjanoakryl techniczny, tylko trzeba uważać na paluchy, ubrania, oczy...bardzo agresywny klej.



#558 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 07 grudzień 2014 - 22:17

Ja używam uhu 300kg, nie narzekam :) Dobry też jest cyjanoakryl techniczny, tylko trzeba uważać na paluchy, ubrania, oczy...bardzo agresywny klej.

JA cyjano - akrylem wklejam balast i obowiązkowo okulary bo podczas wciskania ołowiu może bidy narobić...



#559 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 07 grudzień 2014 - 22:19

Ten o którym ja mówię troszkę się różni od typowej "kropelki" :) Zobacz na techniqcoll 4410 



#560 OFFLINE   grayo

grayo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • Lokalizacjaz nad Pisy

Napisano 08 grudzień 2014 - 06:06

Można nabyć te kleje w sklepach typu mrówka czy jedynie drogą internetową?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych