Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie Semper

semper 500 nowy model łódź wędkarska

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1336 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 16 marzec 2020 - 14:03

Niestety potwierdzają się ostrzeżenia wobec Pana Marcina, takiej arogancji nie spotkałem jeszcze w swoim życiu, brak odpowiedzi na meila brak możliwości dodzwonienia się , rezygnuję z zamówienia nie chcę mieć nic wspólnego z tą firmą. Łódki konkretne ale podejście słabe, na wrzesień mam rezerwację na Szwecję i zamawiałem w styczniu , mamy połowę marca ZERO KONTAKTU . Łódkę kupiłem z drugiej ręki , chciałem aby nie zwracał zaliczki tylko przysłał fotele ( choć cena zabójcza na necie są po 202 pln) , plandekę , uchwyty na wędki , wykładzinę - brak kontaktu brak wysyłki , brak czegokolwiek . Ja rezygnuję w całości , cytując klasyka kinematografi " Po tym wszystkim nie chciałbym ubić z tym człowiekiem muchy w kiblu" . Jeżeli siana nie odda , skończy się w sądzie. 

to już opinia coraz mocniej ugruntowana, szczególnie w warm-maz.



#582 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 16 marzec 2020 - 15:54

Niestety potwierdzają się ostrzeżenia wobec Pana Marcina, takiej arogancji nie spotkałem jeszcze w swoim życiu, brak odpowiedzi na meila brak możliwości dodzwonienia się , rezygnuję z zamówienia nie chcę mieć nic wspólnego z tą firmą. Łódki konkretne ale podejście słabe, na wrzesień mam rezerwację na Szwecję i zamawiałem w styczniu , mamy połowę marca ZERO KONTAKTU . Łódkę kupiłem z drugiej ręki , chciałem aby nie zwracał zaliczki tylko przysłał fotele ( choć cena zabójcza na necie są po 202 pln) , plandekę , uchwyty na wędki , wykładzinę - brak kontaktu brak wysyłki , brak czegokolwiek . Ja rezygnuję w całości , cytując klasyka kinematografi " Po tym wszystkim nie chciałbym ubić z tym człowiekiem muchy w kiblu" . Jeżeli siana nie odda , skończy się w sądzie. 

Polecam Firmé Pagazus .

Sam w piátek kupilem tam lódké .Swietny kontakt z wlascicielem firmy .Chcialbym sobie zyczyc zeby zawsze tylko z takimi firmami miec do czynienia.



#583 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 20 marzec 2020 - 21:38

Witam kolegów i mam pytanie ,czy ktoś użytkowników Seperów 440 XT ,ważył swojego Sempera , bez wyposażenia dodatkowego ,bo zastanawiam się jaki silnik by był potrzebny do tej łodzi  , mam Hondę BF 20km i nie wiem czy wystarczy do tej jednosyki.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wiadomości o tej łodzi.



#584 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Napisano 20 marzec 2020 - 21:57

Cześć,
Nie ważyłem ale jeśli będzie goła to 20 ok,jak dorzucisz dziobówkę,aku to za słaba.




quote name="perch22" post="2729942" timestamp="1584736689"]

Witam kolegów i mam pytanie ,czy ktoś użytkowników Seperów 440 XT ,ważył swojego Sempera , bez wyposażenia dodatkowego ,bo zastanawiam się jaki silnik by był potrzebny do tej łodzi , mam Hondę BF 20km i nie wiem czy wystarczy do tej jednosyki.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wiadomości o tej łodzi.[/quote]

#585 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 21 marzec 2020 - 12:01

quote name="perch22" post="2729942" timestamp="1584736689"]

Witam kolegów i mam pytanie ,czy ktoś użytkowników Seperów 440 XT ,ważył swojego Sempera , bez wyposażenia dodatkowego ,bo zastanawiam się jaki silnik by był potrzebny do tej łodzi , mam Hondę BF 20km i nie wiem czy wystarczy do tej jednosyki.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wiadomości o tej łodzi.[/quote]

Kolego,

zapomnij o 20KM z semperem 440XT :(  Popłynie a nie będzie płynęła. W 2018 kupiłem nową suzuki 20KM do sempera - wejście w ślizg samemu - jeszcze jako tako, we dwóch 200-400 metrów , dwie osoby dorosłe plus dziecko (35kg) bez względu na konfiguracje przesiadania się na przód, środek, tył - bez szans na ślizg. Była to męczarnia a nie pływanie. Jedyna opcja to 30KM lub więcej - mam obecnie Mercurego, kupiłem nowy w kwietniu 2019 i wejście ślizg bez względu czy byłem sam czy we dwóch zajmowało 3-5 sekund ! Po 100 metrach miałem już 25-28kmph. Semper odkleja się dopiero przy 21.5kmph Vmax z tym 30KM 37.5kmph (łódź doposażona na max więc i ciężka).

Z wyposażeniem opisanym w ogłoszeniu o sprzedaży (bez założonego pokładu i ze spaliną 20KM byłem na wadze węglowej - z przyczepą semper ważył idealnie 750kg ! Dwa razy wjeżdżałem na wagę, bo niedowierzałem. Myślę, że z Mercurym (silnik waży 88kg - suzi 50kg, paliwem teraz 25l) waga sięga 800kg..

W razie pytań - pisz tutaj postaram się odpwiedzieć w wolnej chwili.


Użytkownik MarMilo edytował ten post 21 marzec 2020 - 12:02


#586 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 21 marzec 2020 - 20:24

Dzięki MarMilo daje mi to do myślenia i muzę się nad tym głęboko zastanowić ,bo poza pływalnością ,to często woduję w trudnych warunkach terenowych i z tą wagą mogę mieć problem ,ciągając  łajbę osobówką.



#587 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Napisano 21 marzec 2020 - 20:51

Jeśli wodujesz w terenie to będziesz miał problem. Wodowalem kilka lat osobówka passat b8,nie raz było ciężko wyjechać i zawsze zastanawiałem się czy podołam. Jeździłem tylko tam gdzie wjazd i wyjazd nie był utrudniony.

#588 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1788 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 21 marzec 2020 - 21:24

Osobówka też może mieć napęd na 4 koła.

#589 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Napisano 21 marzec 2020 - 21:48

No ale piszemy tutaj o samochodzie osobowym bez napędu na 4. Jeśli taki posiadasz możesz być spokojny. Chyba że warunki są tragiczne wtedy twój spokój jest tylko jak blisko masz traktor.

#590 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 21 marzec 2020 - 22:54

No ale piszemy tutaj o samochodzie osobowym bez napędu na 4. Jeśli taki posiadasz możesz być spokojny. Chyba że warunki są tragiczne wtedy twój spokój jest tylko jak blisko masz traktor.

Albo 'traktorek' : https://photos.app.g...sijq4iz5amYuJM6

:D



#591 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Napisano 21 marzec 2020 - 23:09

😁😁😁😁

#592 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 22 marzec 2020 - 00:07

Dzięki kolegom za opinie, pozostanę przy obecnej łodzi ,a pomyślę nad czymś z napędem 4x4 z reduktorem,bo z miejscami do wodowania jest coraz gorzej, nawet na betonowym slipie jak jest mokro  i trochę stromo to są problemy z wyjazdem osobówką, a mój obecny  zestaw waży jakieś 400kg.



#593 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 22 marzec 2020 - 00:13

Dzięki kolegom za opinie, pozostanę przy obecnej łodzi ,a pomyślę nad czymś z napędem 4x4 z reduktorem,bo z miejscami do wodowania jest coraz gorzej, nawet na betonowym slipie jak jest mokro  i trochę stromo to są problemy z wyjazdem osobówką, a mój obecny  zestaw waży jakieś 400kg.

Taki ML jak mój (no może nie ML500 jak mój) jest do kupienia pewnie za 10-15k ma stały napęd 4x4 i potrafi pociągnąć tira. Kupiłem go tylko do ciągnięcia i wodowania łodzi.



#594 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 22 marzec 2020 - 01:40

Taki ML jak mój (no może nie ML500 jak mój) jest do kupienia pewnie za 10-15k ma stały napęd 4x4 i potrafi pociągnąć tira. Kupiłem go tylko do ciągnięcia i wodowania łodzi.

Ale jak źle kupisz to wydasz 25k na naprawy. Miałem takiego W163 400 CDI 250 KM z 2004r- zacny samochód i rzeczywiście Mocy do targania Tira mu nie brakowało. Niestety elektryka to nie jest mocna strona tego samochodu - a na pewno nie diesel 4.0. A im starszy egzemplarz tym gorzej

 

Od biedy wersja z silnikiem 270 CDI to najbezpieczniejsza alternatywa. Nie będzie odlatywał ale to jeden z bezpieczniejszych silników - chyba że nie zależy na znaczku to SSangyong Rexton 1 gen poliftowy z 2.7 CDI od Mercedesa . Kilku znajomych ujeżdżało i ujeżdża te samochody i sobie bardzo chwalą.



#595 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 22 marzec 2020 - 12:10

Myślę raczej o czymś takim kolega ma i bardzo  dobrze sobie radzi z wodowaniem w terenie.

 

Załączone pliki



#596 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 22 marzec 2020 - 19:58

Suzuki Vitara to bardzo dobry wóz do ciągania przyczepy z łódką. Znajomi mają i nie narzekają. Wiele trudnych terenów tym pojazdem pokonaliśmy 😊

#597 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Napisano 22 marzec 2020 - 20:09

Miałem vitarke i była super.
Każde miejsce na Odrze było moje.
Szła wszędzie tam gdzie inne nie dawały rady.

#598 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 22 marzec 2020 - 21:49

Tylko trafić taką Vitarę bez rudej. 



#599 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 22 marzec 2020 - 21:53

Tylko trafić taką Vitarę bez rudej.

Realne, trochę wysiłku i znajdziesz. Patrola bez rudej znalazłem w Polsce, to i Vitarkę znajdziesz.
  • M a r a s lubi to

#600 OFFLINE   radzislaw251

radzislaw251

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 12:12

Witajcie!  

 

Miał ktoś problem z odzyskaniem kasy od Sempera (właściciela) , bo to są jakieś jaja, gość wziął zaliczkę 3k zrezygnowałem z zamówienia i teraz twierdzi, że zapłacił podatek od zaliczki nie wystawiając faktury. Z zamówienia zrezygnowałem, przyjął do wiadomości, a teraz świruje pawiana,że nie odda, Ja zdaję sobie sprawę, że żyjemy w kraju bezprawia ale żeby aż tak? Żadnej umowy, żadnego potwierdzenia wpłaty ani nic nawet WZ nie ma, nieobliczalny Gość. Oddaję sprawę do kancelarii prawnej. W XXI wieku to jest niemożliwe, aby ktoś tak funkcjonował - ewidentnie ma problem z kasą i dlatego przeciąga zamówienia , ktoś coś zapłaci to firemka pokrywa inne zamówienia i tak w kółko. 


  • sharkfishing i momsiu lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych