Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FILMY WĘDKARSKIE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6493 odpowiedzi w tym temacie

#3461 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 07 maj 2017 - 11:54

Wczoraj mi przyszło powiadomienie. Ciekawe o co chodzi. Nie usuwa się od tak kanału z tyloma subami...

W opisie filmu jest przytoczonych kilka powodów:
Kolega spalił swoje miejscówki (pojawiła sie duża presja a co za tym idzie śmieci nad wodą oraz gorsze wyniki). Widać, że ludzie idą na skróty nie tylko u nas!
Ponadto materiał filmowy wykorzystywany był w internecie bez jego zgody co niekoniecznie podobało sie autorowi.

Użytkownik lukson edytował ten post 07 maj 2017 - 11:57

  • count_martin3z i Kosa1982 lubią to

#3462 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 maj 2017 - 08:13

Zapraszam do obejrzenia nowego filmu z otwarcia sezonu szczupakowego. Pozdro.


  • Maciek Rożniata, tomasxt, Raffaello i 1 inna osoba lubią to

#3463 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 08 maj 2017 - 13:08

Karlskrona


  • Michał. lubi to

#3464 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 09 maj 2017 - 11:59


  • Alek. i Raffaello lubią to

#3465 OFFLINE   Maciej G.

Maciej G.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaUE
  • Imię:Maciej

Napisano 09 maj 2017 - 18:56

Maćku,

Pięknie się ogląda. Opinii nie będzie bo jest wszystko co chciałem zobaczyć. Fajne klimaty, fajne ujęcia, jest akcja! Może jeszcze jedna rzeczy w tym filmie by się przydała - nagrane branie ryby i .... było by już epicko. Ale tak jest piękny materiał. Gratulacje! Możesz napisać czym kręcone? Tak na moje oko jakaś lustrzanka (dość charakterystyczne kolorki nikona), coś szerokiego typu gopro. Z tym nikonem mogę się mylić ale ... na 90% to lustrzanka :)

 

Witaj. Dziękuję za miłe słowa. Wiesz ja tam też łowiłem, więc czasu na filmowanie miałem tyle ile mogłem wytrzymac bez wędki. Widowiskowego brania często na dużym dystansie niestety nie udało się zarejestrować. Zreszta nie każdy widział taką chwilę u wędkujacego kolegi. To jest ulamek sekundy choć czasem poprzedzony widokiem podnoszonego sie z toni srebrnego cielska ryby.

Dobrze kombinujesz. :-) 95% materialu to ujęcia z lustrzanki EOS V Mark III + dwa zamiennie używane obiektywy. Ujęcia podwodne i kilka scen bylo z Go Pro. 

 

Tu dla odmiany film z ub. wyprawy do Rosji. Wersja długa ...jest też bardziej skondensowana.

 

 

 

Pozdrawiam.

 

Maciej 



#3466 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 09 maj 2017 - 19:16

Hej. Ja również coś tam sklejam :
https://m.youtube.co...h?v=baPQsOI5iSw
https://m.youtube.co...h?v=ur-w3nDbo9o
Mam nadzieję, że z biegiem czasu będzie tylko lepiej 😊

Użytkownik chojny83 edytował ten post 09 maj 2017 - 19:16

  • tebe lubi to

#3467 OFFLINE   gawitheq7

gawitheq7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaGdańsk/ Zukowo
  • Imię:Dawid

Napisano 09 maj 2017 - 20:42

A ja zapraszam do obejrzenia mojej życiówki z ostatniej niedzieli.

Bardzo czekam na komentarze, porady oraz również krytykę.

A jeśli ktoś chciałby zostawić mi suba i śledzić i moje dalsze filmy i ryby będzie mi cholernie miło!

 

 



#3468 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 09 maj 2017 - 21:03

Witaj. Dziękuję za miłe słowa. Wiesz ja tam też łowiłem, więc czasu na filmowanie miałem tyle ile mogłem wytrzymac bez wędki. Widowiskowego brania często na dużym dystansie niestety nie udało się zarejestrować. Zreszta nie każdy widział taką chwilę u wędkujacego kolegi. To jest ulamek sekundy choć czasem poprzedzony widokiem podnoszonego sie z toni srebrnego cielska ryby.

Dobrze kombinujesz. :-) 95% materialu to ujęcia z lustrzanki EOS V Mark III + dwa zamiennie używane obiektywy. Ujęcia podwodne i kilka scen bylo z Go Pro. 

 

Tu dla odmiany film z ub. wyprawy do Rosji. Wersja długa ...jest też bardziej skondensowana.

 

 

 

Pozdrawiam.

 

Maciej 

Remku, 

 

dla tego filmu trzeba ustawić opcję 3x lubię to. :)


  • Maciej G. lubi to

#3469 OFFLINE   universo SpinWorld

universo SpinWorld

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 09 maj 2017 - 21:59

Wlepka od nas...

 


Użytkownik universo SpinWorld edytował ten post 09 maj 2017 - 22:08

  • malinabar i adamo_t lubią to

#3470 OFFLINE   adamo_t

adamo_t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Adam

Napisano 09 maj 2017 - 22:53

Fajny wypad i jeszcze fajniejsze smoki gratulacje tylko pozazdrościć.

#3471 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 10 maj 2017 - 00:33

Takie cos popełniłem. Może się komuś przyda  :)

 

 

Pozdr

M



#3472 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 10 maj 2017 - 06:46

Wlepka od nas...

 

szkoda tylko ,że w obydwóch przypadkach najechane za kapotę............ :(


Użytkownik miramar69 edytował ten post 10 maj 2017 - 06:47


#3473 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 10 maj 2017 - 08:02

A ja zapraszam do obejrzenia mojej życiówki z ostatniej niedzieli.

Bardzo czekam na komentarze, porady oraz również krytykę.

A jeśli ktoś chciałby zostawić mi suba i śledzić i moje dalsze filmy i ryby będzie mi cholernie miło!

 

Jakieś takie "smutne" oczy ma ten Twój szczupak w ostatnich sekundach filmu ;]



#3474 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 10 maj 2017 - 12:28

Jakieś takie "smutne" oczy ma ten Twój szczupak w ostatnich sekundach filmu ;]

Może trzeba mu zapuścić krople na suche oczy...



#3475 OFFLINE   gawitheq7

gawitheq7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaGdańsk/ Zukowo
  • Imię:Dawid

Napisano 10 maj 2017 - 13:23

Jakieś takie "smutne" oczy ma ten Twój szczupak w ostatnich sekundach filmu ;]

 

Łowię w Niemczech, w Landzie Mcklenburg-Vorpommern.

Obowiązuje limit 2 szczupaków na dzień, oraz jest OBOWIĄZEK miarowego szczupaka trzasnąć w głowę i zabrać, za wypuszczenie miarowego szczupaka kiedy nie ma on okresu ochronnego grozi mandat.

Ponad miesiąc temu zrobiłem tutaj kartę wędkarską i też się mocno zdziwiłem.

Różnica jest tutaj taka, że ludzie przestrzegają zasad i są tutaj regularne duże zarybienia.

Dodatkowo za robienie sobie fotki ze złowionym szczupakiem i późniejsze wypuszczenie go do wody jest również karane wysokim mandatem, chyba 500 Euro podstawa, ale nie chce kłamać, ponieważ uważają że jest to męczenie ryby i albo nie ma wymiaru albo ma okres ochronny i wypuszczasz, albo ma wymiar i i bierzesz na patelnie.

Bardzo mi się nie podoba brak wyboru pomiędzy tym czy chce dać rybie pływać dalej, czy chce zabrać ją do domu.

Aczkolwiek początek sezonu jest, rybybostan bardzo obfity, więc nie czuje się źle gdy ryba skończy na talerzu.

Myślę, że gdyby w Polsce ludzie nie chcieli kłusować, oszukiwać i kraść, a zarządzający wodą by zarybiali wodę regularnie, to nikt by u nas nie krzyczał że ryba została zabrana.

Reasumując, tak jak w Polsce patrzymy czy ktoś jest wspaniałym sportowym wędkarzem i nie zabija ryb, lub jest kłusolem i mięsiarzem, tak w Niemczech rozważają czy szczupaka jest z patelni, czy z grilla.

Byłem na razie na rybach 2 razy w ostatnie 2 weekandy i pierwszy raz miałem 3 miarowe szczupaki w 6 albo 7 rzutach z 2 miejsc, a nastepne wyjście to 1 szczupak ale za to 86cm.

Szczupaków byłoby o wiele więcej i pewnie można by przeliczać je na dziesiątki dziennie, ale Niemcy są na tyle leniwi i wygodni, że łowią tylko z łódek na moim jeziorze i można pomarzyć o czymś takim jak dostęp do wody. Same krzaki, szuwary a jeszcze każda roślinka pod ochroną...
Mam na razie z 3 dobre miejsca, ale za miesiąc będę musial szukac innego jeziora, bo rośliny będą aż pod powierzchnie jak rok temu.

Więc z wielką przykrością stwierdzam, że ze względów prawnych na moich filmach nie będzie widać pięknie odplywajacych szczupaków, mimo że większość będzie pływać dalej.



#3476 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 10 maj 2017 - 19:45

Szczera prawda!



#3477 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 10 maj 2017 - 21:01

Łowię w Niemczech, w Landzie Mcklenburg-Vorpommern.

Obowiązuje limit 2 szczupaków na dzień, oraz jest OBOWIĄZEK miarowego szczupaka trzasnąć w głowę i zabrać, za wypuszczenie miarowego szczupaka kiedy nie ma on okresu ochronnego grozi mandat.

Ponad miesiąc temu zrobiłem tutaj kartę wędkarską i też się mocno zdziwiłem.

Różnica jest tutaj taka, że ludzie przestrzegają zasad i są tutaj regularne duże zarybienia.

Dodatkowo za robienie sobie fotki ze złowionym szczupakiem i późniejsze wypuszczenie go do wody jest również karane wysokim mandatem, chyba 500 Euro podstawa, ale nie chce kłamać, ponieważ uważają że jest to męczenie ryby i albo nie ma wymiaru albo ma okres ochronny i wypuszczasz, albo ma wymiar i i bierzesz na patelnie.

Bardzo mi się nie podoba brak wyboru pomiędzy tym czy chce dać rybie pływać dalej, czy chce zabrać ją do domu.

Aczkolwiek początek sezonu jest, rybybostan bardzo obfity, więc nie czuje się źle gdy ryba skończy na talerzu.

Myślę, że gdyby w Polsce ludzie nie chcieli kłusować, oszukiwać i kraść, a zarządzający wodą by zarybiali wodę regularnie, to nikt by u nas nie krzyczał że ryba została zabrana.

Reasumując, tak jak w Polsce patrzymy czy ktoś jest wspaniałym sportowym wędkarzem i nie zabija ryb, lub jest kłusolem i mięsiarzem, tak w Niemczech rozważają czy szczupaka jest z patelni, czy z grilla.

Byłem na razie na rybach 2 razy w ostatnie 2 weekandy i pierwszy raz miałem 3 miarowe szczupaki w 6 albo 7 rzutach z 2 miejsc, a nastepne wyjście to 1 szczupak ale za to 86cm.

Szczupaków byłoby o wiele więcej i pewnie można by przeliczać je na dziesiątki dziennie, ale Niemcy są na tyle leniwi i wygodni, że łowią tylko z łódek na moim jeziorze i można pomarzyć o czymś takim jak dostęp do wody. Same krzaki, szuwary a jeszcze każda roślinka pod ochroną...
Mam na razie z 3 dobre miejsca, ale za miesiąc będę musial szukac innego jeziora, bo rośliny będą aż pod powierzchnie jak rok temu.

Więc z wielką przykrością stwierdzam, że ze względów prawnych na moich filmach nie będzie widać pięknie odplywajacych szczupaków, mimo że większość będzie pływać dalej.

Dura lex, sed lex



#3478 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 11 maj 2017 - 07:40

Nasz kolega z forum


  • Maciek Rożniata, malinabar i tebe lubią to

#3479 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 11 maj 2017 - 10:06

Wlepka od nas.

Nie przyszło Ci  do głowy że ten sandacz pilnuje gniazda? łowiąc dłużej pewnie najchałbys na niego 3 i 4 raz.


  • Rebel64 lubi to

#3480 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 11 maj 2017 - 23:07

Wybaczcie mi tego trupka






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych