Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FILMY WĘDKARSKIE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6519 odpowiedzi w tym temacie

#4161 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 19 styczeń 2018 - 21:21

No jeśli ktoś jeszcze nie widział to zeszłoroczna nagrywka "Uciekające mamuśki"

Pozdrowionka

W tym roku "wypuściłem" tak metróweczkę ;) Śmiałem się  przez kilka minut. Sam na łódce.  Co lepsze to była pierszwa zacięta i doprowadzona do podbieraka ryba na offset :)


  • Simon123, eRKa i uups lubią to

#4162 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 19 styczeń 2018 - 22:13

Nie wiem , czy było bo film sprzed dwóch lat , ale jest klimat i ta druga ryba powala szerokością .

 


  • MarCinFin lubi to

#4163 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 20 styczeń 2018 - 12:29


  • Maciek Rożniata, gulf, Piotr Gołąb i 1 inna osoba lubią to

#4164 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 styczeń 2018 - 12:56

Klimat , rybki marzenie  B)


  • Maciek Rożniata i Del Toro lubią to

#4165 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 20 styczeń 2018 - 13:03



#4166 OFFLINE   uups

uups

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjadolny śląsk
  • Imię:Adam

Napisano 20 styczeń 2018 - 14:03

W tym roku "wypuściłem" tak metróweczkę ;) Śmiałem się  przez kilka minut. Sam na łódce.  Co lepsze to była pierszwa zacięta i doprowadzona do podbieraka ryba na offset :)

świetny filmik uśmiałem się do łez  :D  :D  :D  :D



#4167 OFFLINE   Marcin_s

Marcin_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Marcin

Napisano 21 styczeń 2018 - 10:18

Kiedyś jak będę duży też tam będę łowił :)


Użytkownik Marcin_s edytował ten post 21 styczeń 2018 - 10:18


#4168 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 21 styczeń 2018 - 10:55

Tutaj to ciężko o komentarz ...



#4169 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 21 styczeń 2018 - 12:53

Bartku, toż to drobnica :o

 

Takie filmiki pokazują jak czcze gadanie jest u nas na jerku i nie tylko na temat okoni i ich chwytu. Te okonie pewnie nie raz były na kiju, nie raz wąchały czyjegoś kciuka i dalej się dobrze mają. A dlaczego - bo je wypuszczają. I nie ma znaczenia jak je trzymają - ważnym jest, żeby wróciły do wody. I do póki u nas nie przestaniemy zwracać uwagi na takie pierdoły to nic a nic się nie zmieni. 

 

"Zły ten co łapie okonia za wargę i wypuszcza a tolerowany jest ten, co w takiej ogólnej bryndzy jak u nas pozwoli sobie co jakiś czas na zabranie garba do domu w imię regulaminu" - paradoks jerka. 



#4170 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 21 styczeń 2018 - 15:19

Tomek , nigdy mi nie przeszkadzał chwyt za żuchwę , zwłaszcza przy dużych okazach tego gatunku , jeśli oczywiście druga ręka podtrzymuje ciężar ciała ryby a kciuk w pysku tylko stabilizuje byka przy prezentacji . Tak jest bezpieczniej dla ryby , która zazwyczaj u mnie szaleje w łapkach i za Chiny nie chce spokojnie sobie leżeć na jednej rączce podparta pod brzuszek zazwyczaj . Ale temat stary jak świat ( jerka  ;) ) , więc nic nowego nie wymyślimy poza tym , że najistotniejsze jest żeby wracały z powrotem . I to jest w tej zabawie najistotniejsze . Choć nieustannie mam wrażenie , że ciągłe pretensje o szczegóły , te najbardziej pomijalne w trakcie krótkiego pobytu dużej ryby na powierzchni podczas jej uwalniania i sfotografowania , są odwrotnie proporcjonalne do liczby tego typu doświadczeń  :D .


Użytkownik malinabar edytował ten post 21 styczeń 2018 - 15:19

  • tymon i konopaa lubią to

#4171 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 styczeń 2018 - 16:36

Zacny produkt, how-to:



#4172 OFFLINE   Simon123

Simon123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 21 styczeń 2018 - 18:15

W tym roku "wypuściłem" tak metróweczkę ;) Śmiałem się  przez kilka minut. Sam na łódce.  Co lepsze to była pierszwa zacięta i doprowadzona do podbieraka ryba na offset :)

Bardzo ciekawe i dynamiczne intro kolego ;) bravvvo :clappinghands:



#4173 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 22 styczeń 2018 - 08:10

Bardzo ciekawe i dynamiczne intro kolego ;) bravvvo :clappinghands:

Coś tu poszło nie tak i muszę sprostować, to nie jest mój filmik i nie uczestniczyłem w tej sytuacji. Podziękowania za film należą się koledze @borys1

W sezonie 2017miałem identyczną sytuację z bardzo dużym szczupakiem, też wyskoczył z podbieraka.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
  • Simon123 lubi to

#4174 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 08:47

Takie filmiki pokazują jak czcze gadanie jest u nas na jerku i nie tylko na temat okoni i ich chwytu. Te okonie pewnie nie raz były na kiju, nie raz wąchały czyjegoś kciuka i dalej się dobrze mają. A dlaczego - bo je wypuszczają. I nie ma znaczenia jak je trzymają - ważnym jest, żeby wróciły do wody. I do póki u nas nie przestaniemy zwracać uwagi na takie pierdoły to nic a nic się nie zmieni. 

 

"Zły ten co łapie okonia za wargę i wypuszcza a tolerowany jest ten, co w takiej ogólnej bryndzy jak u nas pozwoli sobie co jakiś czas na zabranie garba do domu w imię regulaminu" - paradoks jerka. 

W życiu by mi nie przyszło do głowy aby pchać okoniowi palucha w pysk bez podtrzymania za brzuszek i nie "  zabieram co jakiś czas garba do domu" a co więcej mam sporo znajomych wędkarzy, naprawdę sporo i też nie męczą ryb w taki sposób i stosują zasadę C&R więc takie uogólnienia są zupełnie bezpodstawne i nie na miejscu. Wiem, że portal na swoje prawa, potrzebuje odsłon i lajków i jakiś czas temu zluzowano zasady C&R w kierunku zwykłego "Złów i wypuść"  (grip, paluch w pysku okonia...) ale nie wszyscy to akceptują.

 

A jak widzę czasem okonia zimowego, z brzuszkiem pełnym ikry, trzymanego jednym palcem za pysk po to aby zrobić wątpliwej jakości fotkę, to mi się rzygać chce. I wcale nie jestem pewien czy Niemcy i Skandynawowie są dobrym przykładem do propagowania C&R.

I tyle.


  • gulf i eRKa lubią to

#4175 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 22 styczeń 2018 - 09:59


  • Maciek Rożniata, giaur27 i Del Toro lubią to

#4176 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 styczeń 2018 - 14:39

" I wcale nie jestem pewien czy Niemcy i Skandynawowie są dobrym przykładem do propagowania C&R"

 

To chyba Norwegia wprowadziła ze względów na Niemców właśnie, limit na wywóz filetów rybnych?

A Skandynawowie - w większości nadal traktują ryby słodkowodne jak zwyczajny pokarm...

 

Dziwny jest ten świat....



#4177 OFFLINE   uups

uups

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjadolny śląsk
  • Imię:Adam

Napisano 22 styczeń 2018 - 15:21

Bartku, toż to drobnica :o

 

Takie filmiki pokazują jak czcze gadanie jest u nas na jerku i nie tylko na temat okoni i ich chwytu. Te okonie pewnie nie raz były na kiju, nie raz wąchały czyjegoś kciuka i dalej się dobrze mają. A dlaczego - bo je wypuszczają. I nie ma znaczenia jak je trzymają - ważnym jest, żeby wróciły do wody. I do póki u nas nie przestaniemy zwracać uwagi na takie pierdoły to nic a nic się nie zmieni. 

 

"Zły ten co łapie okonia za wargę i wypuszcza a tolerowany jest ten, co w takiej ogólnej bryndzy jak u nas pozwoli sobie co jakiś czas na zabranie garba do domu w imię regulaminu" - paradoks jerka. 

ktoś tu pisze o czczym gadaniu ?


  • Adrian Tałocha lubi to

#4178 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 22 styczeń 2018 - 19:45

W życiu by mi nie przyszło do głowy aby pchać okoniowi palucha w pysk bez podtrzymania za brzuszek i nie "  zabieram co jakiś czas garba do domu" a co więcej mam sporo znajomych wędkarzy, naprawdę sporo i też nie męczą ryb w taki sposób i stosują zasadę C&R więc takie uogólnienia są zupełnie bezpodstawne i nie na miejscu. Wiem, że portal na swoje prawa, potrzebuje odsłon i lajków i jakiś czas temu zluzowano zasady C&R w kierunku zwykłego "Złów i wypuść"  (grip, paluch w pysku okonia...) ale nie wszyscy to akceptują.

 

A jak widzę czasem okonia zimowego, z brzuszkiem pełnym ikry, trzymanego jednym palcem za pysk po to aby zrobić wątpliwej jakości fotkę, to mi się rzygać chce. I wcale nie jestem pewien czy Niemcy i Skandynawowie są dobrym przykładem do propagowania C&R.

I tyle.

 

Nikt tu nie mówi o majtaniu okoniem jak reklamówką, czy wieszania szczupaków na gripie w pionie. 

 

Czy są jakieś badania bądź ktoś z pewnością 100% stwierdzi, że taki chwyt szkodzi ? Pomijamy aspekt wizualny, bo ja np. też nie lubię ściśniętych kleni za pokrywę skrzelową, nie lubię też bolków jak złapany od spodu ma wpakowane pokrywy w skrzela, a takich zdjęć nawet u osób uważanych przez wielu za guru było dużo. 

Ściśniety bolek za pokrywy trzymany przed sobą też nikomu nie przeszkadza. Pytanie - czemu ? 

 

Jak zachód pod względem propagowania C&R jest złym przykładem, to ja już wymiękam. Na prawdę. 

 

@uups - uwierz mi, było tego sporo, tylko zazwyczaj takie wymiany zdań nie są mile widziane, bo kogoś zawsze poniosą emocje niepotrzebnie przy braku argumentów i moderator zwyczajnie sprząta. 



#4179 OFFLINE   Hub

Hub

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Hubert
  • Nazwisko:Machnowski

Napisano 22 styczeń 2018 - 20:03

https://youtu.be/6Fc9iHyJdmQ


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • giaur27 i malinabar lubią to

#4180 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 styczeń 2018 - 20:47

"Jak zachód pod względem propagowania C&R jest złym przykładem, to ja już wymiękam. Na prawdę. "

 

Powodzenia w wymiękaniu...

 

Toż w Niemczech należy zabić każdą złowioną rybę....Są jakieś wyjątki, lecz niewielkie....


  • gulf lubi to