Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Kije Mekamila - Wędki-KS

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
270 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 31 marzec 2011 - 17:19

Leży mi ręku, łatwo się czyści (poza tym, że brud jest mniej widoczny), jest CZARNA, no i może stać tydzień w wilgoci i nic jej nie będzie, czego z korkiem bym nie zaryzykował.
Ogólnie korek ma swoje wady i zalety, a pianka swoje. Ja wolę piankę.

#42 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 02 kwiecień 2011 - 15:36

Jakbyś się Kamilu nie stronił od tego .. no wiesz , to można u niego czasem kupić korek lepszy od najlepszych dostępnych w sieci ;)
Kije nawet skromne , maja zawsze sznyt szytych na miarę . A może kiedyś mały , niciany wtręt doda blasku tak zręcznej kompozycji ?

#43 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 02 kwiecień 2011 - 18:02

Nie mówię nie :D może kiedyś, gdzieś mi się zdarzy coś wpleść. Złote i srebrne metalici mam, ale nie sięgam po nie. Wszelkie ozdobniki na wędce mnie tylko drażnią.

#44 OFFLINE   havy

havy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 03 kwiecień 2011 - 18:00

Witam.Zalety pianki więc już znam,a jakie są wady?I jakie zalety i wady ma korek?Wiem-to pytanie kompletnego ignoranta Embarassed ale postaram się podszkolic na warsztatach w FC.

#45 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 03 kwiecień 2011 - 18:45

O wadach pianki to chyba musiałby napisać ktoś, kto lubi korek :D

#46 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 kwiecień 2011 - 05:44

Pianką nawet wina się nie zatyka :D

#47 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 07 kwiecień 2011 - 06:08

Sławku, dobrego wina :D Bo korek jest drogi i w tych rzędu 10-20zł często jest jakieś tworzywo. Oczywiście nie czarna pianka, ale pod kolor korka :D

#48 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 kwiecień 2011 - 06:59

No właśnie , Kamilu .. Tak sobie tutaj głośno myślę , że ogromna większość nie ceni sobie korka , bo z prawdziwym , jakościowo nienagannym korkiem nie miała nigdy do czynienia . Bezporowy , korkowy walec jest nie tylko niezniszczalny , a nawet z upływem czasu elegancją na łeb i szyję wygrywa z tymi utwardzanymi kolorowymi zmywakami
Marynareczka z Harris Tweed też w niektórych kręgach , które nam ton nadają swoją unikalną bezstresowością , niżej chodzi niż kubraczek z dzianiny podklejonej flizeliną , co oczywiście żadną nie jest degrengoladą , tylko zaawansowanym ekologicznym lookiem :lol:
Ąą i ęę mnie coraz mniej słucha :(

#49 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18580 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 kwiecień 2011 - 07:07

Pianką nawet wina się nie zatyka :D


Ależ powalający, merytoryczny argument Sławku :lol: Czyżby udział w polityczno-ideologicznych pyskówkach aż tak Cię wyczerpał ? Przepraszam za tę docinkę, ale mógłbyś z większym zaangażowaniem podejść do pytania kolegi, bo jeżeli chodzi o materiał na dolniki masz za sobą liczne doświadczenia :D

Jeżeli mogę dorzuć swoje 3 grosze do tematu:

myślę ze wybór pianka czy korek to jednak głównie kwestia stylu, wyglądu niż właściwości uzytkowych. Truizmem będzie stwierdzenie, że są słabe pianki i słabe korki oraz dobre pianki i dobry korek.

Myślę że w przeszłości - ja przynajmniej zaczynałem od takiej percepcji - pianka mogła byc postrzegana jako panaceum na szybkie zużywanie sie słabej jakosci korka - wypłukiwanie szpachli które po jakimś czasie prowadzi do degradacji całej rękojeści [ a jak wiadomo wymiana rękojesći najczęściej pociąga za sobą konieczność przezbrojenia całego kija - w przypadku wędek jednocześciowych - lub dolnego składu, w przypadku wędek jednoczęściowych ].

Jednak problem zużywalnosci korka, nawet tego słabszej jakości, skutecznie rozwiązują preparaty do impregnacji, takie jak cork-seal. Nie jest też wielką filozofią, raz na jakis czas odświeżyć całą rękojeść , poprzez zeszlifowanie jej papierem ściernym, nałożenie szpachli na ubytki, ponowne przeszlifowanie i zabezpieczenie cork-sealem. Przy takim podejściu można powiedzieć iż korek w pewnym sensie staje się materiałem odnawialnym i w perspektywie może posłużyć nawet dłużej od pianki [ której metd regeneracji póki co nie znam, ale też i żadna z moich rękojeści piankowych póki co regeneracji nie potrzebuje ].

Na korzyść pianki, poza wyglądem co jest kwestia gustu, przemawiają dwa aspekty - po pierwsze że nie wymaga ona takich zabiegów pielęgnacyjnych jak korek (wystarczy zwykłe przetarcie wilgotną szmatką parę razy do roku) oraz że - nawet pianka dobrej jakości - jest wielokrotnie tańsza od korka. Przykładem mogą być wyśmienite pianki EVA Batson Enterprises, które są twarde i kosztują grosze.

Pozdrawiam






#50 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 kwiecień 2011 - 17:26

Paweł , o polityce oczywiście zawsze - powtarzam - zawsze można rozmawiać !! Troskam się tylko wyuczoną albo zaszczepiona osobistą niemożnością niektórych w tej materii :unsure:

Nie jestem naturalnie wrogiem pianek , bardziej ich umiarkowanym zwolennikiem . Mało używane są dość trwałe i dość długo trwa nim nabiorą przeróżnych odpychających barw i kształtów . Pierwszą piankę miałem na szekspirowskiej , muchowej Alphie i gdzieś po roku było po niej . Znaczy pianka zrobiła kaputt , ale też nieco później jakiś pomorski miejscowy o dekadę wcześniejszy miłośnik transformacji ustrojowej i przekształceń własnościowych , oraz naturalnie szklanych kijów , jednym śmiałym posunięciem mnie jej pozbawił na zawsze :(
Oczywiście nowe materiały na rękojeści , ciekawe kształty i pachnące świeżością pionierskie rozwiązania likwidują częściowo bezdenną , korkową nudę . Której to portugalskiej kory jednak jako materiałowej tradycji i środowiskowej świętości pozbyć się nie zamiarujemy w najbliższej perspektywie .

No to dla równowagi z pianką batsonowską której nie widzieliśmy w naturze , zobacz co robi z korka aglomerowanego Łukasz Masiak ..



#51 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18580 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 kwiecień 2011 - 19:21

Sławku, 'RESIZE ! RESIZE ! bo zdjecia rozwalają format strony


Tego gripa juz widziałem, zdjęcie dziwne jest, zastanawiam sie co do za schodek:




???

Ale to wątek o kijach Kamila a nie Łukasza, więc może wyjaśnijmy to w odrębnym tamacie B)

Z tego co piszesz wynika że korek to wyraz głównie przyzwyczajenia, w wyższych odmianach może snobizmu i po trosze złych doświadczeń z jakąś kiepskiej jakości gąbką która Ci się przytrafiła na seryjnym kijku?

Ja to podzieliłem sobie inaczej - spinning = korek, casting=pianka, trafiają się wyjątki ale na zasadzie potwierdzenia reguły - nie dorabiam do tego żadnej ideologii, tak mi się podoba a w praktyce również działa więc w sumie wychodzi na to że co kto lubi


Załączone pliki

  • Załączony plik  zombek.JPG   37,22 KB   1686 Ilość pobrań


#52 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 07 kwiecień 2011 - 19:30

Friko takie schodki się zdarzają jak się opcja lasso wycina w jakimś programie np tło

#53 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 kwiecień 2011 - 19:54

Nie Hasiorze .. Ząbek jest próbą z nicią położoną na wstawce w korek .
No bardzo Kamila przepraszam , za ten chaotyczny offtopowy bajzel na jego włościach ..



#54 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 kwiecień 2011 - 01:34

Materiałowe przekomarzanki swoją drogą, tu czy gdzie indziej, ale powiedz Kamil, czy miałeś okazję te witeczki pomoczyć? Np. szklany białas i Twoja spirala jak się mają?
Pogoda i pora roku w sam raz na testowanie tych muchowych spinów, castów :D

Pozdrawiam
Grzesiek

#55 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 08 kwiecień 2011 - 15:38

Pomoczyć nie, tylko trawnik. Ja w tym roku zdecydowałem w ogóle nie opłacać karty, więc będę jeździł rzadziej, ale konkretniej. Jak na razie byłem tylko kilka dni w Anglii na rybach, ale tam to lajt mnie nie interesował. W ten weekend może uda mi się na prywatne bajoro wyskoczyć i pomachać za okoniem.

#56 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 kwiecień 2011 - 00:19

No to połamania przy najbliższej okazji. Rzadziej, ale konkretniej to nie dla mnie - jeżdżę, kiedy tylko mogę!
Ciekawy jestem co tam się ukręciło u Ciebie - jak połowisz, skrobnij proszę kilka zdań.

Pozdrawiam
Grzesiek

#57 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 kwiecień 2011 - 10:04

Kolega Kamil przezbroił mi fenwicka 4-częściowego Robota pierwyj sort!!Przezbrojony w alconite LV + sic na szczycie.Urósł na forum zdolny rodbuiler :D Kamil dziękuję bardzo!!!

Załączone pliki



#58 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 kwiecień 2011 - 10:11

A tu widać fachowo położone omotki, idealnie położony lakier żadnych zlewek, zabezpieczone kielichy na łączeniu.Blank był obdzierany z lakieru, bo przerabiał cały spacing i teraz praca kija, ugięcie pod obciążeniem jest taka jak powinna być.
Kamil słowa uznania za robotę :D .

Załączone pliki



#59 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 09 kwiecień 2011 - 13:00

Był dość mocno przeszlifowany, ale nie zdzierałem całego lakieru aż do węgla. Różnicę pewnie widzisz, był lekko matowy, a teraz jest na glanc :D
Miło mi, że jesteś zadowolony :D

#60 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 kwiecień 2011 - 13:32

Kamil jakby zmienił rękojeśc i napis to mógły pójść za markowy kij jak nic.Teraz dopiero przyzwoicie wygląda po faceliftingu :D Jak kobieta po plastycznej :lol: .





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych