Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Cykady i Koguty PiotrekF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   PatrykPatryk

PatrykPatryk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 23 luty 2015 - 23:05

Piękne koguuty Piotrze :)

#82 OFFLINE   PiotrekF

PiotrekF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów

Napisano 08 maj 2015 - 08:13

Nowa cykada gotowa .... a może stara bo łeb ten sam tylko kształt inny  :) Przygotowana z premedytacją na szczupaki dwie kotwy, już pokazała co potrafi bo dwa zameldowane z brzegu, co prawda nawet nie wymiarowe ale najważniejsze że wkurza rybki. Z czasem pewnie coś konkretnego się uwiesi i uda się wyciągnąć. :) Zaskoczeniem dla mnie był Sobotni wyjazd nad Odrę okolice Brzegu Dolnego .... pojechałem pierwszy raz na ponton........ niestety trochę jeszcze nie przygotowany, bo dopiero kompletuję sprzęt na łódź. Obławiałem cykadką kombinując różne to techniki prowadzenia, obserwując jak się zachowuje pod wodą.... po jakimś czasie przywalił naprawdę piękny boleń... :)  :)  :) Niestety ryba po wyciągnięciu dużej ilości plecionki  i kilku widowiskowych wyskokach spięła się....

 

Praca bardzooo agresywna, jeszcze takiej nie udało mi się uzyskać w żadnej cykadzie. Pomimo 20-paru gram mogę obławiać płycizny. Zapinając na ostatnie oczko przynęta idzie z 20 cm pod wodą czasem nawet potrafi się wynurzyć na odległości ok 30m od wędkującego. Chciałem to zmieniać, dopóki nie zauważyłem jak szczupak po takim chluśnięciu wali w cykadę, wyglądało to jak atak bolenia, co prawda nie trafił ale dało to do myślenia....że fajnie to imituje pluskającą się płotkę na płytkiej wodzie co zwraca na siebie uwagę :)

 

 Bolek także podsunął mi parę pomysłów... nawiercę otwory b.blisko łba cykady przez co zmieni się środek ciężkości, dodatkowo delikatnie obciążę tylną kotwicę, dzięki temu uzyskam baardzo drobną migotliwą pracę i mega lotność przynęty. Może uda się stworzyć cykadę pod Bolenia :)

 

24nps37.jpg

Pozdrawiam  


Użytkownik PiotrekF edytował ten post 08 maj 2015 - 08:13

  • wobler130 lubi to

#83 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 08 maj 2015 - 21:11

A może węższa ??? Lubie tu zaglądać bo sam coś czuję do cykad :)

#84 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisano 08 maj 2015 - 22:43

Super się prezentują ;) sam w tym roku mam zamiar trochę porzucać cykadami, kto wie, może uda się pomęczyć jakieś okonki :ph34r:



#85 OFFLINE   PiotrekF

PiotrekF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów

Napisano 09 maj 2015 - 07:15

Z tą węższą to dobry pomysł dodatkowo myślę, że przeciągnę płetwę (ołów) mocniej w stronę ogona zdrobni to pracę    :)



#86 OFFLINE   wobler130

wobler130

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Adam

Napisano 09 maj 2015 - 21:18

Takie trochę w amerykańskim stylu. Fajne, zauważyłem ze oczka sa wywiercone tak ze , 2 otwory , przerwa i 3 pozostałe, tak  sie nawierciło czy to ma jakiś cel?



#87 OFFLINE   PiotrekF

PiotrekF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów

Napisano 10 maj 2015 - 11:57

Jak na razie to próby nowego kształtu :)  nawierciłem dużo  i w różnych odległościach żeby przetestować pracę przynęty i jej skuteczność na poszczególnych otworach   :) Na początku zrobiłem te 3 ale ale na 2 ostatnich oczkach cykada pracuje aż za agresywnie dlatego dowierciłem bliżej łba żeby trochę zgasić pracę  :)


  • wobler130 lubi to

#88 OFFLINE   PiotrekF

PiotrekF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów

Napisano 01 czerwiec 2015 - 21:10

Ostatnio każdą wolną chwilę poświęcałem na przygotowaniu zapasu kogutów. Od 4 czerwca uderzam na Turawę i przyda się każda ilość. Dziś pierwszy czerwca, więc musiałem być nad wodą. Pogoda dopisała, koguty się spisały a i ryby brały i to ładne. Przyznam się, że takiego początku sezonu sandaczowego się nie spodziewałem :D Branie atomowe ..... krówka  miała 91 cm i co najważniejsze dalej rośnie :D 

 

fekirl.jpg

 

b6d5qp.jpg

 

2m4ygbt.jpg

 

i1d30m.jpg


  • MIGOTKA, woblery z Bielska, Ramsay i 1 inna osoba lubią to

#89 OFFLINE   PiotrekF

PiotrekF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów

Napisano 24 czerwiec 2015 - 11:46

Mój ulubiony wzór i rozmiar na okonia troszkę ponad 3 cm i 5 g wagi  :)

 

osen9c.jpg


  • szymanek69 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych