Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

"Wobleroza" - abc 偶贸艂todzioba...


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
1658 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   W臋dkamojehobby

W臋dkamojehobby

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 428 post贸w
  • Imi臋:Piotrek

Napisano 03 kwiecie艅 2013 - 08:18

Niestabilno艣膰 moze byc spowodowana wieloma rzeczami ,mimo to jak wobka kreci to na pewno w kt贸ra艣 stron臋,przy-pacz sie dok艂adnie w kt贸ra i odegnij oczko w przeciwna lub zamocuj k贸艂ko 艂膮cznikowe z przodu to cz臋sto stabilizuje wobek ,w ostateczno艣ci podklej jajo od spodu

 

 

albo nawi艅 drut o艂owiany na kotwiczk臋 :)



#442 OFFLINE   W臋dkamojehobby

W臋dkamojehobby

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 428 post贸w
  • Imi臋:Piotrek

Napisano 03 kwiecie艅 2013 - 09:16

A ja te偶 mam pytanie:

 

Mo偶e kto艣 pr贸bowa艂 kiedy艣 odbarwi膰 ew. wybieli膰 farbowane pi贸rko? 



#443 OFFLINE   chrzanek

chrzanek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 post贸w
  • LokalizacjaCzarna Bia艂ostocka

Napisano 03 kwiecie艅 2013 - 16:21

Nie wiem jak z pi贸rkiem,ale sier艣膰 traktowa艂em jak robi膮 to panie z w艂osami-perhydrolem,czyli wysokoprocentowym roztworem wody utlenionej.Mo偶e spr贸bowa膰 jakim艣 wybielaczem,tylko nie wiem jak potem z zapachem chloru,czy zniknie po umyciu-nie pr贸bowa艂em z Ace,tak mi przysz艂o do g艂owy.Natomiast perhydrol dzia艂a艂 na sier艣膰,to mo偶e i pi贸rko odbarwi,powinien dzia艂a膰,no i zapachu nie ma trwa艂ego.A d艂ugo艣ci膮 k膮pieli wyregulujesz stopie艅 odbarwienia-jak b臋dzie dostatecznie rozja艣nione,to przep艂ucz zwyk艂膮 wod膮.Tylko nie wiem,czy pi贸rko nie zrobi si臋 kruche,bo sier艣膰 nieco os艂abia,ale bez tragedii.

#444 OFFLINE   W臋dkamojehobby

W臋dkamojehobby

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 428 post贸w
  • Imi臋:Piotrek

Napisano 03 kwiecie艅 2013 - 16:24

ACE, CIF w p艂ynie, 3 rodzaje rozpuszczalnik贸w i zwyk艂a woda utleniona nie dzia艂a. Dobra dzi臋ki popr贸buje - jakby kto艣 mia艂 100% pewny spos贸b to 艣mia艂o pisa膰 :)


U偶ytkownik W臋dkamojehobby edytowa艂 ten post 03 kwiecie艅 2013 - 16:24


#445 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak co艣 ci臋 przerasta - doro艣nij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 post贸w
  • LokalizacjaBielsko
  • Imi臋:Janusz

Napisano 03 kwiecie艅 2013 - 17:03

A ja te偶 mam pytanie:

 

Mo偶e kto艣 pr贸bowa艂 kiedy艣 odbarwi膰 ew. wybieli膰 farbowane pi贸rko? 

A w jakim celu?

Nie 艂atwiej poszuka膰 bia艂ego? :huh:

Ile i jakiej wielko艣ci poszukujesz?



#446 OFFLINE   W臋dkamojehobby

W臋dkamojehobby

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 428 post贸w
  • Imi臋:Piotrek

Napisano 03 kwiecie艅 2013 - 18:27

Januszu mam ich sporo w czarne, bia艂e, br膮zowe, czerwone  itp itd ale wszystkie s膮 jednokolorowe. My艣l臋 偶e 3-5 cm w zupe艂no艣ci wystarczy a je艣li pytasz o ilo艣膰 to my艣l臋 偶e kilka na pocz膮tek by wystarczy艂o :)

A w celu Ty ju偶 wiesz jakim bo sam je wykorzystywa艂e艣 do tego :)


U偶ytkownik W臋dkamojehobby edytowa艂 ten post 03 kwiecie艅 2013 - 18:27


#447 OFFLINE   spulding

spulding

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 post贸w
  • LokalizacjaG艂og贸w
  • Imi臋:J贸zef
  • Nazwisko:Moli艅ski

Napisano 03 kwiecie艅 2013 - 20:42

Panowie tw贸tcy mam pytanie:

W jaki spos贸b testujecie na jaka g艂ebokosc dany wobek nurkuje. Kilka razy widzia艂em w opisach do wobka hand made ze wobek nurkuje od 0.2 do 0.5m albo od 1 do 3 m w jaki spos贸b to jest stwierdzane.?



#448 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak co艣 ci臋 przerasta - doro艣nij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 post贸w
  • LokalizacjaBielsko
  • Imi臋:Janusz

Napisano 03 kwiecie艅 2013 - 21:02

Musisz zna膰 g艂臋boko艣膰 testowego 艂owiska. Je艣li np wynosi 50 cm, a wobler stuka o dno, sprawdzasz na odcinku z g艂臋boko艣ci膮 70 cm. I tak, a偶 do momentu, gdy przestaniesz dochodzi膰 do dna. Taki testowy odcinek zwykle jest w kilku miejscach, tzn odcinek o g艂臋boko艣ci 50 cm od 70 cm mo偶e dzieli膰 kilka lub kilkaset metr贸w  - znajomo艣膰 wody jest tu bezcenna.

W czasie cieplejszej pory roku mo偶esz p艂ywa膰 艂odzi膮 (najlepiej na elektryku) i troluj膮c wobkami sprawdzasz precyzyjnie g艂臋boko艣膰 zaczepu - masz wiarygodn膮 informacj臋.

A po pewnym czasie, to tak jak z rybami. Raz przeci膮gniesz woblera i z du偶膮 dok艂adno艣ci膮 mo偶esz stwierdzi膰, na jak膮 g艂臋boko艣膰 zanurkuje. A jednym spojrzeniem oszacujesz wielko艣膰 ryby po oczach. 

Zwykle im oczy dalej od ogona, tym ryba d艂u偶sza ;)



#449 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 post贸w
  • Lokalizacja艁臋偶yca

Napisano 03 kwiecie艅 2013 - 22:04

Problem pojawi si臋, gdy poziom wody w znanym 艂owisku podskoczy ;) Nigdy nie zastanawia艂em si臋 nad tym jak mierzy膰 g艂臋boko艣膰 schodzenia, ale tak na szybko m贸j geodezyjny umys艂 opracowa艂 pewn膮 konstrukcj臋 geometryczn膮 ;) Na 偶y艂ce co 0,5 metra robisz jaskrawymi markerami znaczki- powiedzmy 偶贸艂te, zielone i czerwone, 偶eby si臋 nie pomyli膰 ile ich si臋 zatopi艂o. Wypuszczasz woblerka w miejscu z r贸wnym uci膮giem nurtu i pozwalasz, 偶eby si臋 zanurzy艂. Liczysz ile znaczk贸w posz艂o pod wod臋 i je艣li si臋 da to tyle samo odliczasz nad wod膮 i cal贸weczk膮 mierzysz wysoko艣膰 od lustra wody do konkretnego znaczka. I masz g艂臋boko艣膰. Je艣li woblerek mocno nurkuje odliczasz ile tam si臋 da znaczk贸w nad wod膮, mierzysz wysoko艣膰 i liczysz z proporcji. Proste i mniej podatne na zaczepy. A jak chcesz super dok艂adnych pomiar贸w to nie ma sprawy- dogadamy si臋. Wystawiam faktury VAT ;) :D

#450 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 post贸w
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 kwiecie艅 2013 - 23:02

Albo basen(czyta膰 p艂ywalnia )     ,,,,, :)


  • damianwnuk lubi to

#451 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw/O艂awa
  • Imi臋:Zbigniew

Napisano 03 kwiecie艅 2013 - 23:18

To mi jednak bardziej odpowiada wersja podana przez Janusza :D :D :D .

Z w艂asnego do艣wiadczenia wiem ze niemo偶na dos艂ownie bra膰 g艂臋boko艣ci zej艣cia podanej przez tw贸rce/producenta , jest to tylko wskaz贸wka kt贸ra powinna da膰 nam obraz tego jak mo偶emy wykorzysta膰 dan膮 przyn臋t臋 .



#452 OFFLINE   spulding

spulding

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 post贸w
  • LokalizacjaG艂og贸w
  • Imi臋:J贸zef
  • Nazwisko:Moli艅ski

Napisano 04 kwiecie艅 2013 - 01:51

Zbigniew teztak mi sie wydaje.



#453 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 post贸w
  • Lokalizacja艁臋偶yca

Napisano 04 kwiecie艅 2013 - 07:21


To mi jednak bardziej odpowiada wersja podana przez Janusza :D :D :D .


Kiedy艣 mia艂em zlecenie na pomiar masztu radiowego- ponad 300- metrowego. Pakuj臋 si臋 do wyjazdu, gdy nagle jedna z wysoce wykwalifikowanych os贸b w zespole m贸wi. "S艂uchaj, ja nie mam l臋ku wysoko艣ci, wi臋c mog臋 wej艣膰, tylko problem jest z ta艣mami do pomiaru. Mamy tylko dwie 50-metrowe". Zamar艂em na chwil臋 dzi臋kuj膮c losowi, 偶e nie przysz艂o zlecenie na pomiar Mount Everest :)
  • Dagon i wedkarzyk1 lubi膮 to

#454 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1820 post贸w
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imi臋:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 04 kwiecie艅 2013 - 21:19

okre艣lenie zakresu pracy to temat nieco skomplikowany
za wz贸r za艂atwiam sobie woblery rapala, zdoby艂em ksi膮偶eczk臋 z wykresami pracy wobler贸w i
podane sa tam paramety w jakich by艂y prowadzone testy (od tego zawsze trzeba zaczyna膰)
tz. grubo艣膰 linki
pr臋dko艣膰 trollingowa
niestety pr臋dko艣ci zwijania podczas spinningu nie podali :-)
z wykresu 艂atwo odczyta膰 na jakiej g艂臋boko艣ci prowadzi sie danego woblera
i po jakiej odleg艂o艣ci po rzucie 艣ci膮gana przyn臋ta osi膮gnie deklarowan膮 g艂臋boko艣膰

niestety pozostali producenci podaj膮 te parametry w spos贸b bardzo okrojony lub wcale tego nie robi膮 na dobra spraw臋 jest to bardzo kosztowne i wymaga sporo czasu

to co podaj膮 producenci (a tym bardziej "tw贸rcy") trzeba bra膰 z przymro偶eniem oka
i zachowuj膮c pewn膮 tolerancje gdy偶 na to jak g艂臋boko b臋dzie pracowa艂a dana przyn臋ta jest sporo czynnik贸w
- grubo艣膰 linki, pr臋dko艣膰 prowadzenia, pod fale czy z fala, odleg艂o艣膰 wypuszczenia podczas metody trollingowej to tylko niekt贸re z nich

#455 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak co艣 ci臋 przerasta - doro艣nij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 post贸w
  • LokalizacjaBielsko
  • Imi臋:Janusz

Napisano 04 kwiecie艅 2013 - 21:55

(...)
to co podaj膮 producenci (a tym bardziej "tw贸rcy") trzeba bra膰 z przymro偶eniem oka
i zachowuj膮c pewn膮 tolerancje gdy偶 na to jak g艂臋boko b臋dzie pracowa艂a dana przyn臋ta jest sporo czynnik贸w
- grubo艣膰 linki, pr臋dko艣膰 prowadzenia, pod fale czy z fala, odleg艂o艣膰 wypuszczenia podczas metody trollingowej to tylko niekt贸re z nich

@Wojti, masz racj臋.

Mam woblera, kt贸ry troluj膮c z szybko艣ci膮 3,5 - 4 km/h 偶y艂ka 0,16 wypuszczona na oko艂o 30 metr贸w stuka o dno na 1,8 - 1,9 metra. Ale przy 艂owieniu "z r臋ki", z t膮 sam膮 偶y艂k膮 nurkuje najwy偶ej do metra. W rzece do oko艂o 1,2 metra. Gdy kto艣 mnie pyta, na jak膮 g艂臋boko艣膰 zanurkuje, odpowiadam spokojnie - do metra. Bo je艣li b臋dzie mia艂 偶y艂k臋 0,18 lub grubsz膮 (cz臋ste), to g艂臋biej nie troluj膮c nie zejdzie, a lekko podnosz膮c kij do g贸ry b臋dzie mia艂 woblera do g艂臋boko艣ci jaki艣 60 cm.

I teraz jak, mam robi膰 ca艂y wyk艂ad, przedstawiaj膮c spektrum mo偶liwo艣ci, czy ograniczy膰 si臋 do typowych zastosowa艅, daj膮c rzeczywisty obraz przyn臋ty?

Tak jak zauwa偶y艂e艣, tolerancja zapewnie艅 tw贸rcy jest konieczna, a z drugiej strony zbyt szczeg贸艂owy opis zaciemnia rzeczywiste przeznaczenie woblera.



#456 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 816 post贸w
  • LokalizacjaSmo艂dzino
  • Imi臋:Przemek

Napisano 06 kwiecie艅 2013 - 19:34

Witajcie czy kto艣 mo偶e doradzi膰 mi co robi臋 nie tak , po odlaniu woblera z piany odczekaniu oko艂o 50-60 min temperatura pomieszczenia oko艂o 22 c

wobler ( pianka) jest krucha 

z g贸ry dzi臋kuje za podpowiedzi



#457 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 post贸w
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imi臋:Kuba

Napisano 06 kwiecie艅 2013 - 19:37

Niech zgadn臋.

Piana z progmaru ? :D



#458 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 816 post贸w
  • LokalizacjaSmo艂dzino
  • Imi臋:Przemek

Napisano 06 kwiecie艅 2013 - 19:40

nie pianka IZOPOL 30/60



#459 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 post贸w
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imi臋:Kuba

Napisano 06 kwiecie艅 2013 - 19:43

Albo jest za wilgotno, albo z艂e proporcje ;)



#460 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 816 post贸w
  • LokalizacjaSmo艂dzino
  • Imi臋:Przemek

Napisano 06 kwiecie艅 2013 - 19:45

proporcja 1:1 jak w zaleceniach 






U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 3

0 u偶ytkownik贸w, 3 go艣ci, 0 anonimowych