Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Wobleroza" - abc żółtodzioba...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1658 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   Wędkamojehobby

Wędkamojehobby

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 428 postów
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 kwiecień 2013 - 08:18

Niestabilność moze byc spowodowana wieloma rzeczami ,mimo to jak wobka kreci to na pewno w któraś stronę,przy-pacz sie dokładnie w która i odegnij oczko w przeciwna lub zamocuj kółko łącznikowe z przodu to często stabilizuje wobek ,w ostateczności podklej jajo od spodu

 

 

albo nawiń drut ołowiany na kotwiczkę :)



#442 OFFLINE   Wędkamojehobby

Wędkamojehobby

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 428 postów
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 kwiecień 2013 - 09:16

A ja też mam pytanie:

 

Może ktoś próbował kiedyś odbarwić ew. wybielić farbowane piórko? 



#443 OFFLINE   chrzanek

chrzanek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaCzarna Białostocka

Napisano 03 kwiecień 2013 - 16:21

Nie wiem jak z piórkiem,ale sierść traktowałem jak robią to panie z włosami-perhydrolem,czyli wysokoprocentowym roztworem wody utlenionej.Może spróbować jakimś wybielaczem,tylko nie wiem jak potem z zapachem chloru,czy zniknie po umyciu-nie próbowałem z Ace,tak mi przyszło do głowy.Natomiast perhydrol działał na sierść,to może i piórko odbarwi,powinien działać,no i zapachu nie ma trwałego.A długością kąpieli wyregulujesz stopień odbarwienia-jak będzie dostatecznie rozjaśnione,to przepłucz zwykłą wodą.Tylko nie wiem,czy piórko nie zrobi się kruche,bo sierść nieco osłabia,ale bez tragedii.

#444 OFFLINE   Wędkamojehobby

Wędkamojehobby

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 428 postów
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 kwiecień 2013 - 16:24

ACE, CIF w płynie, 3 rodzaje rozpuszczalników i zwykła woda utleniona nie działa. Dobra dzięki popróbuje - jakby ktoś miał 100% pewny sposób to śmiało pisać :)


Użytkownik Wędkamojehobby edytował ten post 03 kwiecień 2013 - 16:24


#445 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 03 kwiecień 2013 - 17:03

A ja też mam pytanie:

 

Może ktoś próbował kiedyś odbarwić ew. wybielić farbowane piórko? 

A w jakim celu?

Nie łatwiej poszukać białego? :huh:

Ile i jakiej wielkości poszukujesz?



#446 OFFLINE   Wędkamojehobby

Wędkamojehobby

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 428 postów
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 kwiecień 2013 - 18:27

Januszu mam ich sporo w czarne, białe, brązowe, czerwone  itp itd ale wszystkie są jednokolorowe. Myślę że 3-5 cm w zupełności wystarczy a jeśli pytasz o ilość to myślę że kilka na początek by wystarczyło :)

A w celu Ty już wiesz jakim bo sam je wykorzystywałeś do tego :)


Użytkownik Wędkamojehobby edytował ten post 03 kwiecień 2013 - 18:27


#447 OFFLINE   spulding

spulding

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Moliński

Napisano 03 kwiecień 2013 - 20:42

Panowie twótcy mam pytanie:

W jaki sposób testujecie na jaka głebokosc dany wobek nurkuje. Kilka razy widziałem w opisach do wobka hand made ze wobek nurkuje od 0.2 do 0.5m albo od 1 do 3 m w jaki sposób to jest stwierdzane.?



#448 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 03 kwiecień 2013 - 21:02

Musisz znać głębokość testowego łowiska. Jeśli np wynosi 50 cm, a wobler stuka o dno, sprawdzasz na odcinku z głębokością 70 cm. I tak, aż do momentu, gdy przestaniesz dochodzić do dna. Taki testowy odcinek zwykle jest w kilku miejscach, tzn odcinek o głębokości 50 cm od 70 cm może dzielić kilka lub kilkaset metrów  - znajomość wody jest tu bezcenna.

W czasie cieplejszej pory roku możesz pływać łodzią (najlepiej na elektryku) i trolując wobkami sprawdzasz precyzyjnie głębokość zaczepu - masz wiarygodną informację.

A po pewnym czasie, to tak jak z rybami. Raz przeciągniesz woblera i z dużą dokładnością możesz stwierdzić, na jaką głębokość zanurkuje. A jednym spojrzeniem oszacujesz wielkość ryby po oczach. 

Zwykle im oczy dalej od ogona, tym ryba dłuższa ;)



#449 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 03 kwiecień 2013 - 22:04

Problem pojawi się, gdy poziom wody w znanym łowisku podskoczy ;) Nigdy nie zastanawiałem się nad tym jak mierzyć głębokość schodzenia, ale tak na szybko mój geodezyjny umysł opracował pewną konstrukcję geometryczną ;) Na żyłce co 0,5 metra robisz jaskrawymi markerami znaczki- powiedzmy żółte, zielone i czerwone, żeby się nie pomylić ile ich się zatopiło. Wypuszczasz woblerka w miejscu z równym uciągiem nurtu i pozwalasz, żeby się zanurzył. Liczysz ile znaczków poszło pod wodę i jeśli się da to tyle samo odliczasz nad wodą i calóweczką mierzysz wysokość od lustra wody do konkretnego znaczka. I masz głębokość. Jeśli woblerek mocno nurkuje odliczasz ile tam się da znaczków nad wodą, mierzysz wysokość i liczysz z proporcji. Proste i mniej podatne na zaczepy. A jak chcesz super dokładnych pomiarów to nie ma sprawy- dogadamy się. Wystawiam faktury VAT ;) :D

#450 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 kwiecień 2013 - 23:02

Albo basen(czytać pływalnia )     ,,,,, :)


  • damianwnuk lubi to

#451 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 03 kwiecień 2013 - 23:18

To mi jednak bardziej odpowiada wersja podana przez Janusza :D :D :D .

Z własnego doświadczenia wiem ze niemożna dosłownie brać głębokości zejścia podanej przez twórce/producenta , jest to tylko wskazówka która powinna dać nam obraz tego jak możemy wykorzystać daną przynętę .



#452 OFFLINE   spulding

spulding

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Moliński

Napisano 04 kwiecień 2013 - 01:51

Zbigniew teztak mi sie wydaje.



#453 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 04 kwiecień 2013 - 07:21


To mi jednak bardziej odpowiada wersja podana przez Janusza :D :D :D .


Kiedyś miałem zlecenie na pomiar masztu radiowego- ponad 300- metrowego. Pakuję się do wyjazdu, gdy nagle jedna z wysoce wykwalifikowanych osób w zespole mówi. "Słuchaj, ja nie mam lęku wysokości, więc mogę wejść, tylko problem jest z taśmami do pomiaru. Mamy tylko dwie 50-metrowe". Zamarłem na chwilę dziękując losowi, że nie przyszło zlecenie na pomiar Mount Everest :)
  • Dagon i wedkarzyk1 lubią to

#454 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1820 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 04 kwiecień 2013 - 21:19

określenie zakresu pracy to temat nieco skomplikowany
za wzór załatwiam sobie woblery rapala, zdobyłem książeczkę z wykresami pracy woblerów i
podane sa tam paramety w jakich były prowadzone testy (od tego zawsze trzeba zaczynać)
tz. grubość linki
prędkość trollingowa
niestety prędkości zwijania podczas spinningu nie podali :-)
z wykresu łatwo odczytać na jakiej głębokości prowadzi sie danego woblera
i po jakiej odległości po rzucie ściągana przynęta osiągnie deklarowaną głębokość

niestety pozostali producenci podają te parametry w sposób bardzo okrojony lub wcale tego nie robią na dobra sprawę jest to bardzo kosztowne i wymaga sporo czasu

to co podają producenci (a tym bardziej "twórcy") trzeba brać z przymrożeniem oka
i zachowując pewną tolerancje gdyż na to jak głęboko będzie pracowała dana przynęta jest sporo czynników
- grubość linki, prędkość prowadzenia, pod fale czy z fala, odległość wypuszczenia podczas metody trollingowej to tylko niektóre z nich

#455 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 04 kwiecień 2013 - 21:55

(...)
to co podają producenci (a tym bardziej "twórcy") trzeba brać z przymrożeniem oka
i zachowując pewną tolerancje gdyż na to jak głęboko będzie pracowała dana przynęta jest sporo czynników
- grubość linki, prędkość prowadzenia, pod fale czy z fala, odległość wypuszczenia podczas metody trollingowej to tylko niektóre z nich

@Wojti, masz rację.

Mam woblera, który trolując z szybkością 3,5 - 4 km/h żyłka 0,16 wypuszczona na około 30 metrów stuka o dno na 1,8 - 1,9 metra. Ale przy łowieniu "z ręki", z tą samą żyłką nurkuje najwyżej do metra. W rzece do około 1,2 metra. Gdy ktoś mnie pyta, na jaką głębokość zanurkuje, odpowiadam spokojnie - do metra. Bo jeśli będzie miał żyłkę 0,18 lub grubszą (częste), to głębiej nie trolując nie zejdzie, a lekko podnosząc kij do góry będzie miał woblera do głębokości jakiś 60 cm.

I teraz jak, mam robić cały wykład, przedstawiając spektrum możliwości, czy ograniczyć się do typowych zastosowań, dając rzeczywisty obraz przynęty?

Tak jak zauważyłeś, tolerancja zapewnień twórcy jest konieczna, a z drugiej strony zbyt szczegółowy opis zaciemnia rzeczywiste przeznaczenie woblera.



#456 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 06 kwiecień 2013 - 19:34

Witajcie czy ktoś może doradzić mi co robię nie tak , po odlaniu woblera z piany odczekaniu około 50-60 min temperatura pomieszczenia około 22 c

wobler ( pianka) jest krucha 

z góry dziękuje za podpowiedzi



#457 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 06 kwiecień 2013 - 19:37

Niech zgadnę.

Piana z progmaru ? :D



#458 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 06 kwiecień 2013 - 19:40

nie pianka IZOPOL 30/60



#459 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 06 kwiecień 2013 - 19:43

Albo jest za wilgotno, albo złe proporcje ;)



#460 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 06 kwiecień 2013 - 19:45

proporcja 1:1 jak w zaleceniach 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych