Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Wobleroza" - abc żółtodzioba...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1648 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 08 styczeń 2014 - 21:38

Zapomniałem o linku:D

http://allegro.pl/ko...3784522170.html



#582 OFFLINE   Tomala

Tomala

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 09 styczeń 2014 - 06:58

Witam,

 

wiem, że są tematy przeznaczone aerografii na jerkbait, ale wstawiam swoje pytanie tutaj bo jest to najpopularniejszy temat odnośnie tworzenia wobków. Pytanie jest następujące co sądzicie na temat tego zestawu do aerografii (zaznaczam że jest to zestaw na początek).

 

Pozdrawiam!

Hey całkiem niedawno kolega kupił coś podobnego tylko ,że bez butli sam kompresor , jego zaletą jest to ,że pracuje bardzo cichutko , ale ma też wadę szybko się grzeje i wymaga przerw w malowaniu woblerów . Butla mieszcząca tylko 3 litry powietrza praktycznie co chwile będzie się ładować  . Patrząc na cenę to spokojnie dostał byś już sprężarkę sam mam mieszczącą 25 litrów powietrza i za nic w świecie bym nie wymienił więc jak masz warsztat i wiesz ,że nie będzie przeszkadzać reszcie domowników bierz sprężarkę .



#583 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 09 styczeń 2014 - 11:30

Znalazłem dzisiaj fajny filmik dotyczacy rozmieszczenia obciazenia i jego wplyw na prace, moze komus sie przyda ;] http://www.youtube.c...h?v=Y-AB9YZGaAI



#584 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 09 styczeń 2014 - 13:33

Witam, wszystkich serdecznie. Mam zamiar zabrać się za zrobienie woblerów. 

Posiadam pytanie, jakich tkanin używacie do oklejania, gdzie można kupić? :)



#585 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 09 styczeń 2014 - 23:32

Hey całkiem niedawno kolega kupił coś podobnego tylko ,że bez butli sam kompresor , jego zaletą jest to ,że pracuje bardzo cichutko , ale ma też wadę szybko się grzeje i wymaga przerw w malowaniu woblerów . Butla mieszcząca tylko 3 litry powietrza praktycznie co chwile będzie się ładować  . Patrząc na cenę to spokojnie dostał byś już sprężarkę sam mam mieszczącą 25 litrów powietrza i za nic w świecie bym nie wymienił więc jak masz warsztat i wiesz ,że nie będzie przeszkadzać reszcie domowników bierz sprężarkę .

Właśnie problem w tym, że nie mam warsztatu.... nie mam zamiaru malować 50 czy 100 sztuk za jednym posiedzeniem. Tylko po kilka sztuk więc chyba to takiego użytku będzie ok??



#586 OFFLINE   Piotr.B

Piotr.B

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 10 styczeń 2014 - 06:56

Witam,

wiem, że są tematy przeznaczone aerografii na jerkbait, ale wstawiam swoje pytanie tutaj bo jest to najpopularniejszy temat odnośnie tworzenia wobków. Pytanie jest następujące co sądzicie na temat tego zestawu do aerografii (zaznaczam że jest to zestaw na początek).

Pozdrawiam!

TG-180 Dla początkujących jest myślę w porządku - sam taki posiadam i nie narzekam ;)
Jesli chodzi o kompresor to polecam zbudować sobie lodówkowca. Zrobiłem nie dawno i powiem Ci że jestem mile zaskoczony - http://jerkbait.pl/t...esor-lodówkowy/

Użytkownik Pawelek55 edytował ten post 10 styczeń 2014 - 06:59


#587 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 16 styczeń 2014 - 11:21

Witam, dopiero raczkuje w temacie budowy przynęt, mam już jeden projekt ale po zamontowaniu oczek i steru mam pewne wątpliwości co do słuszności mych poczynań :)

 

Oto to cudo:

ry4j.jpg

 

 

Długość 2,5cm, drewno... nieznane:) z palety jednorazowej...

 

Mam wątpliwości co do oczek, nie wiem jak bardzo będzie je można końcu ustawić, póki co nie są jeszcze wklejone, ale teraz wydaje mi się że tylne jest za wysoko a i chyba oba są za wielkie... Drut to 0,9mm.

 

Chcę aby woblerek miał lusterkującą prace z delikatną ogonową (taki mały wariat), czy w związku z tym ster jest chociaż zbliżony do tego jak powinien być ustawiony:)? moja koncepcja na obciążenie to kulki ołowiane na długości ok 1-1,5cm mniej więcej na środku choć bliżej ogonka, czy takie rozmieszczenie pozwoli mi uzyskać oczekiwaną pracę? Chcę aby był w miarę ciężki ale pływający, schodzący na max 1m głębokości.

 

 

Oglądając filmik zamieszczony przez Trojan X () chyba najbardziej podoba mi się praca tego z umieszczonym obciążeniem na środku, bo ten na samej górze to istny wariat:)

 

A jak się zachowuje wobler z obciążeniem równomiernym z przodu i tyłu lub na całej długości?


Użytkownik Pasta edytował ten post 16 styczeń 2014 - 12:17


#588 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 16 styczeń 2014 - 20:34

Po prostu sprawdź ;)


  • Adam L. lubi to

#589 OFFLINE   Maciul

Maciul

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Michał

Napisano 02 luty 2014 - 16:02

Witam mam do Was pytanko. W przypadku montowania oczek(skręcanych z drutu), najpierw wkręcacie oczka czy najpierw nawiercacie korpus i wklejacie obciążenie, szpachlujecie i dopiero na końcu oczka?


Użytkownik djwieczorynka edytował ten post 02 luty 2014 - 16:03


#590 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 luty 2014 - 16:15

Pewnie na mnie zaraz anatemę nałożą, ale ja nawiercałem i wkręcałem przed ostatnia warstwa lakieru (miałem wcześniej tylko jeden otwór na drut "technologiczny").



#591 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 02 luty 2014 - 16:36

Witam mam do Was pytanko. W przypadku montowania oczek(skręcanych z drutu), najpierw wkręcacie oczka czy najpierw nawiercacie korpus i wklejacie obciążenie, szpachlujecie i dopiero na końcu oczka?

Ja najpierw wkręcam oczka,potem obciążenie i dopiero szpachluje.



#592 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 02 luty 2014 - 18:24

Pewnie na mnie zaraz anatemę nałożą, ale ja nawiercałem i wkręcałem przed ostatnia warstwa lakieru (miałem wcześniej tylko jeden otwór na drut "technologiczny").

 

Robiłem tak samo ;) i wychodziło najlepiej :D .



#593 OFFLINE   vitalis24

vitalis24

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 03 luty 2014 - 11:24

mam pytanie odnośnie fajki czy powinna iść jeszcze niżej względem korpusu, aby praca była bardziej agresywna czy ster bardziej łopatkowaty zastosować??

Załączone pliki



#594 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 10 luty 2014 - 16:47

Szybkie pytanie ;)

Psikałem właśnie brzuszki na biało motipem w boleniówkach (na 2 warstwy domaluxu) i delikatna mgiełka białego pojawiła się na bokach woba. Tragedii nie ma, ale mnie to denerwuje trochę. Na chemii się nie znam, więc mam pytanie. Czym to zmyć po bokach, by boczki były czyściutkie i aby lakier mi się czasem nie zmatowił?



#595 OFFLINE   szyspinek17

szyspinek17

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Kabaciński

Napisano 10 luty 2014 - 16:51

Spiritusem :)



#596 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 10 luty 2014 - 17:07

Witam,

 

mam pytanie...jak czyścicie oczka w wobkach już po lakierowaniu???

 

Z góry dzięki za pomoc.



#597 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 10 luty 2014 - 20:09

Ja czyszczę nożykiem,którym strugam korpusy,ale z chęcią się dowiem o jakimś szybszym i efektywniejszym sposobie.



#598 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 luty 2014 - 21:52

Ja czyszczę nożykiem,którym strugam korpusy,ale z chęcią się dowiem o jakimś szybszym i efektywniejszym sposobie.

W ogóle nie czyścić. Tzn. nie paprać.



#599 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 10 luty 2014 - 21:54

Ja czyszczę nożykiem,którym strugam korpusy,ale z chęcią się dowiem o jakimś szybszym i efektywniejszym sposobie.

Też czyszczę nożykiem ale może ktoś czyści jakos chemicznie??? Wcześniej zabezpieczałem oczka termokurczkami do przewodów elektrycznych ale szukam innych rozwiązań...



#600 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 luty 2014 - 14:31

Dopóki nie miałem miniszlifierki też oczyszczałem nożykiem, teraz podczas malowania "przy okazji" daję pigment (bo tym psikam aero) na drut, chodzi o to żeby "podkład" pod domaluxa słabo trzymał się drutu i później takim stożkowym frezikiem (niektórzy robią to wiertełkiem i podobno też daje radę) przebijam się najpierw przez środek oczka zalepionego lakierem a później delikatnie lecę dookoła oczka, bardzo ładnie odchodzi ten skrzep lakierowy. Jeszcze wcześniej, na samym początku przygody z dłubaniną robiłem w ten sposób, że po nałożeniu lakieru odczekiwałem jakiś czas aż nadmiar lakieru ścieknie i drucikiem zdejmowałem lakier ze środka oczka, po każdej warstwie ta sama robota niestety była ale oczka nie były zalepione, na drucie zawsze coś zostało ale to nożykiem bardzo szybko schodziło, w tej chwili trochę szkoda mi czasu na takie rozwiązanie pomimo, że efekty były dobre.

Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych