Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Wobleroza" - abc żółtodzioba...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1658 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   RobertoPL

RobertoPL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 17 marzec 2016 - 21:05

A do takiej operacji wystarczy na początek samo imadło? Tzn. czy to dobrze rozumiem, biorę imadło, woblera, szczęki w imadle oklejam gumą np. po starej dętce, ustawiam woblera w takiej pozycji abym mógł brzeszczotem  przesuwać po górnej warstwie szczęk imadła?



#842 OFFLINE   kamill

kamill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 17 marzec 2016 - 21:13

Ja mam na stałe wklejony na końcach imadłach filc. Tak jest wygodniej, szybciej i prościej. Co do nacinania, to tak jak napisałeś to mniej więcej wygląda.

Proponuję Ci też spróbować taki sposób. Przymykasz jedno oko i bardzo wolno, nie za ostrym brzeszczotem powoli wykonujesz nacięcie. Co chwilkę możesz sobie spojrzeć, czy robisz to prosto.


Użytkownik kamill edytował ten post 17 marzec 2016 - 21:15


#843 OFFLINE   brown

brown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • Lokalizacjadziki wschód / dziki zachód

Napisano 19 marzec 2016 - 08:35

A ja ze swojej strony proponuję robić nacięcie na ster jeszcze przed wystruganiem, na kwadratowym klocku po odrysowaniu konturu woblera. W dalszej części obróbki to nie przeszkadza a zmniejsza ryzyko, że jak się napracujesz a na koniec krzywo się wytnie to cała praca na marne.

pzdr



#844 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 19 marzec 2016 - 08:52

Ale jak się krzywo wytnie to nie ma tragedii, można podregulować samym sterem, później oczkiem i zawsze jakoś się tego wobka ustawi

#845 OFFLINE   grayo

grayo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • Lokalizacjaz nad Pisy

Napisano 19 marzec 2016 - 12:14

Witam. Mam mały problem z woblerkiem, otóż w trakcie pracy tył wobka jest sporo wyżej niż przód,na fotce poniżej pokazałem mniej więcej jak to wygląda, możliwe że ster jest za długi, jak testowałem z krótszym było trochę lepiej, ale wolałbym aby został dłuższy , czy można jakoś wybrnąć z tego problemu? Co do pracy jest ok

Załączony plik  WP_20160319_11_57_36_Pro.jpg   40,33 KB   11 Ilość pobrań



#846 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 19 marzec 2016 - 12:20

Czemu uważasz to za problem?

#847 OFFLINE   grayo

grayo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • Lokalizacjaz nad Pisy

Napisano 19 marzec 2016 - 12:47

Wydaje mi się że wobek powinien pracować w poziomej linii



#848 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 19 marzec 2016 - 17:56

Witam. Mam mały problem z woblerkiem, otóż w trakcie pracy tył wobka jest sporo wyżej niż przód,na fotce poniżej pokazałem mniej więcej jak to wygląda, możliwe że ster jest za długi, jak testowałem z krótszym było trochę lepiej, ale wolałbym aby został dłuższy , czy można jakoś wybrnąć z tego problemu? Co do pracy jest ok

 

mi by to nie przeszkadzało  ;)  :P



#849 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 19 marzec 2016 - 19:35

Wydaje mi się że wobek powinien pracować w poziomej linii


Zakładam że dając większy ster chciałeś aby wobler wchodził głębiej lub szybciej osiągał daną głębokość. Aby uzyskać taki efekt wobler musi zanurkować szybciej, czyli zanurkować pod większym kątem, czyli ustawić się w sposób jaki pokazałeś.
Wydaje się że dla osiągnięcia założeń jakie przedstawiłem (o ile w Twoim przypadku są identyczne) takie ustawienie woblera w trakcie pracy jest prawidłowe a wręcz pożądane. Oprócz tego ma to jeszcze jedna zalete, jeżeli wobek zejdzie do dna to najpierw uderzy o nie sterem a kotwiczki będą od niego odsunięte i nie będzie tak bardzo łapał zaczepów.

#850 OFFLINE   Waldi p

Waldi p

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Napisano 19 marzec 2016 - 19:40

Takie ustawienie woblera wynika z wielkości steru i nie przeszkadza w pracy. Plusem jest iż mniej będziesz łapał zaczepów.


  • MichałM lubi to

#851 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 19 marzec 2016 - 19:43

Waldi, dzięki za krótkie podsumowanie ;)

#852 OFFLINE   grayo

grayo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • Lokalizacjaz nad Pisy

Napisano 19 marzec 2016 - 22:37

No właśnie długi ster ma służyć jako taki ala anty zaczep, wobek będzie nim stukał po kamieniach mając na celu zminimalizowanie zakleszczania się  i zachaczenia kotwic, ale jeszcze apropo poziomej pracy wobka z ciekawości pokombinuje z kątem steru



#853 OFFLINE   Waldi p

Waldi p

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Napisano 19 marzec 2016 - 22:55

Sam robię woblery na własne potrzeby i też mam podobne dylematy ale metodą prób i błędów dochodzi się do skutecznych rozwiązań które mnie zadowalają.



#854 OFFLINE   silurus2m

silurus2m

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjakraśnik
  • Imię:rafal

Napisano 20 marzec 2016 - 08:10

@grayo

z kątem steru nie ma co kombinować, wiadomo, że gdy w tym samym woblerze zmienisz kąt steru na bardziej prostopadły do osi to wobler będzie szedł bardziej w linii poziomej czyli tak jak chcesz ale nie zejdzie już tak głęboko jak z poprzednim ustawieniem



#855 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 20 marzec 2016 - 20:14

Cześć. Postanowiłem za namową kolegi zabrać się za samodzielne wykonie kilku wobków, tak żeby było co obławiać w nowym sezonie. Pomysł był prosty, parę sztuk boleniowych i coś na jazia. Wciągające zajęcie trzeba przyznać :) Spośród różnych, mniej lub bardziej trafionych egzemplarzy chciałem pokazać Wam szybki i prosty sposób na coś takiego. Trochę z potrzeby chwili i braku materiałów (poliwęglan), a trochę ze skrzywienia na łowienie cykadkami i wobkami z jajem wykombinowałem sobie takie połączenie. I działa - w sensie pracy póki co ;) 4661374_DSC_0426.jpg

4661393_DSC_0445.jpg

4661405_DSC_0446.jpg


  • Artech, Maciek Rożniata i romeo7 lubią to

#856 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 21 marzec 2016 - 06:43

Moim zdaniem pomysł na cykadę genialny  :good:



#857 OFFLINE   silurus2m

silurus2m

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjakraśnik
  • Imię:rafal

Napisano 21 marzec 2016 - 12:11

Należałoby się przyjżec pracy i sprawdziczy bedzie się podobac rybom, jeśli skuteczne to bedzie na poziomie cykady to traktowac to można raczej jako ciekawostkę. No chyba że będzie miała to "coś" w sobie wtedy będzie można pokusic się o dołożenie roboty o dodatkowy element drewniany. Z wyglądu podejrzewam że poprzez grubszy korpus nie będzie miało to takiego startu jak cykada.

Może kolega Rlodz wstawi jakiś filmik z pracy?



#858 OFFLINE   RobertoPL

RobertoPL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 13:05

Od której płaszczyzny jest lepiej zacząć obrabiać listewki ze szkicem woblera: poziomej(czyli widok z boku, obrabiamy górę i spód woblera) czy pionowej(czyli obrabiamy najpierw boki woblera)?



#859 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 21 marzec 2016 - 13:48

To już indywidualna sprawa "dłubacza". Ja od zawsze zaczynałem od góry i dołu a później dopiero przekrój poziomy.



#860 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 21 marzec 2016 - 23:49

Wrzucam link do filmiku z pracą cykadowoblera ;) sorry za jakość i łazienkową scenerię, ale pierwszy raz coś nagrywałem i wyszło trochę lipnie. Momentami da się coś jednak zobaczyć. Może nie widać tego dobrze, ale startuje dość szybko.

 

https://www.youtube....h?v=Y3Z1SoRriH8


  • Maciek Rożniata i Kamil G lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych