Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Wobleroza" - abc żółtodzioba...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1648 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 19 luty 2012 - 21:41

A co do samej szybkości wstawiani stelażu jako że miało to by być szybsze niż wkręty to bym polemizował :unsure: ja tam swoją skręcaczka dosłownie w minutę robię kilka wkrętów,potem do dziury i zalać :mellow:

#122 OFFLINE   przemoL

przemoL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 marzec 2012 - 21:56

Czym wycinacie stery żeby dobrze wyglądały?

Ja wycinam nożyczkami z poliwęglanu 1mm, ale idzie to trochę z oporami i wychodzą takie kanciaki lekkie, najgorzej jest na łuku.
  • BjornOFF lubi to

#123 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Jacek

Napisano 15 marzec 2012 - 22:12

Ja robię podobnie do Ciebie, z tym, że nierówności wygładzam papierem ściernym. Zgrubnie gradacja 120-200 a dokładnie mam 500. Im dokładniej wytniesz tym mniej pracy i lepiej wyjdzie symetria.

#124 OFFLINE   Pold3k

Pold3k

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn

Napisano 15 marzec 2012 - 22:52

Czym wycinacie stery żeby dobrze wyglądały?


Ja nie bawię się w wycinanie sterów, a jak muszę to nożyczki i papier ścierny.
Zazwyczaj kupuje gotowe na allegro bądź jak ostatnio od kolegi konktenbit. Naprawdę polecam ;]

#125 OFFLINE   Radek

Radek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaLUBLIN

Napisano 15 marzec 2012 - 22:59

Mimo że ja robie zaokrąglone to nie wydaje mi się żeby to miało wpływ na pracę przynęty, niektórzy robią kanciaste ( sam tez mam kilka) i wobki hulają że hey . Moje zdanie w tym temacie, to raczej kwestia estetyki a jeśli ktos już chce nożyczkami to później trzeba pilniczniem lub papierem zaoblić kształt

#126 OFFLINE   przemoL

przemoL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 marzec 2012 - 19:56

kurcze a myślałem, że jest jakiś lepszy sposób na wycina nie, bo teraz to po wycięciu kilku sterów paluchy mnie bolą

#127 OFFLINE   witus 1978

witus 1978

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • Lokalizacjaelblag

Napisano 17 marzec 2012 - 20:23

Dobrze sprawdzaja sie dobrej jakosci nozyce do blachy ,nawet przy grobym poliweglanie.

#128 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Jacek

Napisano 17 marzec 2012 - 21:35

Dobrze sprawdzaja sie dobrej jakosci nozyce do blachy ,nawet przy grobym poliweglanie.

Dzięki, na dniach będę ciął 2 mm poliwęglan.


#129 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 marzec 2012 - 07:02

Witam,
czy oklejenie wklejonego już steru taśmą lakierniczą (tą papierową) zabezpieczy poliwęglan przed pokryciem go lakierem przy zanurzaniu w nim (lakierze) woblerka?

#130 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Jacek

Napisano 26 marzec 2012 - 07:47

Witam,
czy oklejenie wklejonego już steru taśmą lakierniczą (tą papierową) zabezpieczy poliwęglan przed pokryciem go lakierem przy zanurzaniu w nim (lakierze) woblerka?

Tak, jednak pamiętaj, że dobrze jak miejsce klejenia steru włynie nieco lakieru. Uszczelnisz nacięcie przez które może nasiąkać wobler.

#131 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 marzec 2012 - 07:53

[quote]
Witam,
czy oklejenie wklejonego już steru taśmą lakierniczą (tą papierową) zabezpieczy poliwęglan przed pokryciem go lakierem przy zanurzaniu w nim (lakierze) woblerka?
[/quote]
Tak, jednak pamiętaj, że dobrze jak miejsce klejenia steru włynie nieco lakieru. Uszczelnisz nacięcie przez które może nasiąkać wobler.
[/quote]
To fajnie, dzięki.
Tak też kombinowałem, żeby około 1mm pozostawić odkrytego przy linii wklejenia.

#132 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 26 marzec 2012 - 11:53

Chciałem zapytać, czy taki lakier ( http://allegro.pl/boll-lakier-akrylowy-twardy-bezbarwny-spra y-wawa-i2226293447.html ) nadaje się do krycia woblerów?

#133 OFFLINE   Extensa

Extensa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaTuchów

Napisano 26 marzec 2012 - 13:22

@guciolucky mam podobny ale też akrylowy i on w ogóle nie twardnieje, używam go do krycia farby złotej i srebrnej żeby nie zareagowały z domaluxem. Lepiej dołóż te 15zł i kup sobie Hartzlack'a lub Domaluxa poliuretanowego

#134 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Jacek

Napisano 26 marzec 2012 - 14:26

Chciałem zapytać, czy taki lakier ( http://allegro.pl/boll-lakier-akrylowy-twardy-bezbarwny-spra y-wawa-i2226293447.html ) nadaje się do krycia woblerów?

Mi w tym linku jeden z gifów program antywirusowy zgłasza jako zainfekowany :D. Jakiś multimania.... mam nadzieję, że to tylko nod sobie coś ubzdurał.

#135 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 26 marzec 2012 - 15:23

Coś tam wyżej wspominaliście o wycinaniu sterów.
Już kilka razy w różnych miejscach wspominałem o swoim patencie, chciałem wkleić link do innego forum, ale tam fotki się zjeb...y, wiec tu napiszę to jeszcze raz i znów powstawie fotki
Poliwęglan kładziemy na podkładce, przykładamy wykrojnik o odpowiedniej średnicy (z narzędziowego do wycinania uszczelek) i pach młotkiem icon_mrgreen.gif wykrawamy tak ile potrzeba... dalej bierzemy szczypce i obcinamy boki (według potrzeby)... następnie papierem ściernym +-100 wyrównujemy zgrubnie i wygładzamy papierem 800. W prosty i szybki sposób mamy większa ilość podobnych sterów.
Ja takie coś stosuję przy mniejszych sterach z poliwęglanu 0,75mm , 1mm ; przy większych i dłuższych będzie coraz trudniej...

http://img217.imageshack.us/img217/8119/dscf7221mq.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img829.imageshack.us/img829/8539/dscf7224l.jpg

Uploaded with ImageShack.us

W taki sposób powstały stery do poniższych robali.
Tych mniejszych nawet nie przycinałem...

http://img221.imageshack.us/img221/4051/dscf7232d.jpg

Uploaded with ImageShack.us


#136 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 26 marzec 2012 - 18:24

Nie chodziło mi tyle o oszczędności co o komfort użycia :D ale teraz wiem, że się nie nadaje. Nie wiedziałem też, że złota farba reaguje z domaluxem.

Jeszcze pytanko czy domalux można bezpiecznie przelać do plastikowego pojemnika? np. takiego na próbki moczu do badań? Potrzebuję tego bardzo mało i nie chcę ciągle otwierać tej paskudnej puszki.

#137 OFFLINE   Extensa

Extensa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaTuchów

Napisano 26 marzec 2012 - 18:44

Tzn nie wiem jak inne złote czy srebrne farby ale mi zareagowała. Takie pudełko nie będzie chyba na tyle strzelne żeby nie dostało się tam powietrze.
Ja przelałem do 4 słoików bo robię większymi partiami i pod wieczko takiego słoika daję wycięty kawałek foli z worka na śmieci i lakier już 3 miesiące wygląda jak nowy :D



#138 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 26 marzec 2012 - 20:04

Mi domalux nie reaguje (reaguje, szybciej utwardza :mellow: ) ze złotą, tylko moje farbki to drukarskie wodorozcieńczalne...

Co do przechowywania, to kombinowałem na różne sposoby, najlepszy jaki znam to przechowywanie w głównej puszce, bez zbędnego otwierania. Po otwarciu, napełniam 2 słoiczki od koncentratu pomidorowego (suchutkie słoiczki...), po czym zamykam puszkę i w razie W nakrywam folią i ciasno zawijam taśmą izolacyjną.
Słoiczek wystarcza na wiele otwierań (20-30), aż lakier się nie skończy , ale stopniowo robi się gęściejszy, gęsty nawet lepszy.
Po każdym użyciu, nawet jeśli za godzinę daję następną warstwę, zakręcam z czuciem, choć dekielek nawet może być przekręcony, dokładnie owijam taśmą izolacyjną, czasem zawijam tak co godzinę :mellow:
Kiedy poziom lakieru w słoiczku opada, dorzucam coś do środka, ostatnio kładłem bezpieczniki topikowe (jestem elektrykiem), ułatwia to maczanie... ale przede wszystkim dzięki podniesieniu poziomu po zakręceniu zmniejsza się ilość powietrza (wilgoci).
Oryginalną puszkę otwieram bardzo rzadko...

#139 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 marzec 2012 - 08:11

A ta reakcja złotej farby dotyczy spreju MOTIP?

#140 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 28 marzec 2012 - 14:31

Nie żadne motipy nie reagują z domaluxem




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych