Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Wobleroza" - abc żółtodzioba...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1648 odpowiedzi w tym temacie

#1441 OFFLINE   pano112

pano112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska

Napisano 18 grudzień 2020 - 07:41

Potrzebuję porady. Rozpocząłem zabawę w dłubanie woblerów i coś tam wychodzi, ale. Robię nacięcie na ster na samym początku bo jest to dla mnie najłatwiejsze i pojawia się problem jego zaklejania przy lakierowaniu. Przejrzałem forum i widziałem patent wkładania kawałka balsy w miejsce nacięcia i obrobione do kształtu korpusu. Nie próbowałem tego sposobu, ponieważ nie wiem czy uda mi się je wydłubać po lakierowaniu bez większego uszkodzenia nacięcia na. Jest jakieś inne rozwiązanie. Wiem, że najlepiej by było wykonać nacięcie na końcu ale do tego jeszcze długa droga.



#1442 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 18 grudzień 2020 - 08:52

Jak nie robisz dużych ilości woblerów, to można po wyjęciu z lakieru można czyścić nacięcie.

Wieszasz woblera za przednie oczko i od razu po wyjęciu z lakieru, wkładasz w nacięcie odpowiedniej średnicy drucik, wykałaczkę, co tam chcesz. Nadmiar lakieru wypływa. Trzeba to tylko zrobić bardzo szybko, nim lakier zacznie gęstnieć, nie ma wtedy zacieków.

Potem tylko czasami trzeba poprawić nacięcie. Przy odrobinie wprawy mamy po lakierowaniu eleganckie nacięcie, i dodatkowo zabezpieczone przed wodą,


  • G_rzegorz i eRKa lubią to

#1443 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 18 grudzień 2020 - 09:27

Jak nie robisz dużych ilości woblerów, to można po wyjęciu z lakieru można czyścić nacięcie.

Wieszasz woblera za przednie oczko i od razu po wyjęciu z lakieru, wkładasz w nacięcie odpowiedniej średnicy drucik, wykałaczkę, co tam chcesz. Nadmiar lakieru wypływa. Trzeba to tylko zrobić bardzo szybko, nim lakier zacznie gęstnieć, nie ma wtedy zacieków.

Potem tylko czasami trzeba poprawić nacięcie. Przy odrobinie wprawy mamy po lakierowaniu eleganckie nacięcie, i dodatkowo zabezpieczone przed wodą,

 

Stosowałem dokładnie ten sam patent i bardzo dobrze się sprawdzał :D



#1444 OFFLINE   pano112

pano112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska

Napisano 18 grudzień 2020 - 09:34

Jak nie robisz dużych ilości woblerów, to można po wyjęciu z lakieru można czyścić nacięcie.

Wieszasz woblera za przednie oczko i od razu po wyjęciu z lakieru, wkładasz w nacięcie odpowiedniej średnicy drucik, wykałaczkę, co tam chcesz. Nadmiar lakieru wypływa. Trzeba to tylko zrobić bardzo szybko, nim lakier zacznie gęstnieć, nie ma wtedy zacieków.

Potem tylko czasami trzeba poprawić nacięcie. Przy odrobinie wprawy mamy po lakierowaniu eleganckie nacięcie, i dodatkowo zabezpieczone przed wodą,

Dzięki będę musiał wypróbować. Przy następnej partii zrobię porównanie Twojego patentu z wkładką z balsy.



#1445 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 18 grudzień 2020 - 10:14

Ta balsa, to moim zdaniem, dodawanie sobie roboty. Po nasiąknięciu lakierem stwardnieje.

Może jest jakaś szybsza, łatwiejsza metoda. Nie zastanawiałem się nad tym - przy ilościach woblerów jakie robię, ten sposób sprawdza mi się bardzo dobrze.



#1446 OFFLINE   pano112

pano112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska

Napisano 18 grudzień 2020 - 10:29

Może masz rację, teraz sprawdzałem wobki jak wyschły i kurde hartzlack zakleił nacięcie też przy ustawieniu w dół główki woblera. Ilości to tylko na własny użytek. Tak po prototypach ruszyłem z pierwszą serią 20 wobków i wiem, że następne będą o połowę mniejsze.



#1447 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 18 grudzień 2020 - 11:30

Może masz rację, teraz sprawdzałem wobki jak wyschły i kurde hartzlack zakleił nacięcie też przy ustawieniu w dół główki woblera. Ilości to tylko na własny użytek. Tak po prototypach ruszyłem z pierwszą serią 20 wobków i wiem, że następne będą o połowę mniejsze.

 

Przy tym patencie Leszka pamiętaj, że musisz suszyć woblery w pozycji "głową do góry" :)


  • pano112 lubi to

#1448 OFFLINE   pano112

pano112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska

Napisano 18 grudzień 2020 - 11:52

Przy tym patencie Leszka pamiętaj, że musisz suszyć woblery w pozycji "głową do góry" :)

Wyczytałem, że należy zmieniać pozycje suszenia woblera aby równomiernie rozłożyć lakier. W takim razie olać bo temat nie warty przy 5 warstwach bo tyle planuję?



#1449 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 18 grudzień 2020 - 12:27

Wyczytałem, że należy zmieniać pozycje suszenia woblera aby równomiernie rozłożyć lakier. W takim razie olać bo temat nie warty przy 5 warstwach bo tyle planuję?

Nie wiem, czy przy świeżym, rzadkim lakierze, zauważysz jakąś różnicę w grubości tej powłoki :)


  • G_rzegorz, eRKa i pano112 lubią to

#1450 OFFLINE   pano112

pano112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska

Napisano 18 grudzień 2020 - 12:29

No kłócić się nie będę bo brak mi doświadczenia. Dzięki.



#1451 ONLINE   Waldi p

Waldi p

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Napisano 18 grudzień 2020 - 14:48

Ja przed lakierowaniem  w nacięcie na ster wkładam kawałek plastiku. Po wyschnięciu delikatnie nacinam nożykiem do tapet lakier wkoło plastiku, po wyjęciu mam czyste miejsce na ster.



#1452 OFFLINE   KrystianG

KrystianG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaBreda (NL) Rawa Maz (PL)
  • Imię:Krystian

Napisano 22 grudzień 2020 - 14:10

Używał ktoś lakieru akrylowego vidaron bezbarwny jedwabisty połysk? Nada się do lakierowania woblerow?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

#1453 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6212 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 22 grudzień 2020 - 14:53

Jako podkład oddzielający. Zapomnij o akrylu na wierzch.
  • eRKa lubi to

#1454 OFFLINE   KrystianG

KrystianG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaBreda (NL) Rawa Maz (PL)
  • Imię:Krystian

Napisano 22 grudzień 2020 - 15:07

A co na wierzch?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

#1455 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 grudzień 2020 - 16:32

Poliuretan lub żywica...

#1456 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 24 grudzień 2020 - 14:15

Panowie jaki drut 1,2 lub grubszy polecili byscie pod woby sdr na suma. Zrobilem sobie w czasie pademi w zeszlym roku dwa wobki. Jednego po pierwszym braniu zdemolowal sumek 1,7. Tej zimy pewnie tez zrobie sobie oszalamiajace 2-3 sztuki ale chcialbym uniknac zeszlorocznych bledow.
Jakim klejem wklejacie stelaze? Bo uzylem poxipolu (nie mam juz distalu). I chyba przydalo by sie cos mocniejszego.
  • tom3k_lubin lubi to

#1457 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 02 styczeń 2021 - 17:58

Panowie jaki drut 1,2 lub grubszy polecili byscie pod woby sdr na suma. Zrobilem sobie w czasie pademi w zeszlym roku dwa wobki. Jednego po pierwszym braniu zdemolowal sumek 1,7. Tej zimy pewnie tez zrobie sobie oszalamiajace 2-3 sztuki ale chcialbym uniknac zeszlorocznych bledow.
Jakim klejem wklejacie stelaze? Bo uzylem poxipolu (nie mam juz distalu). I chyba przydalo by sie cos mocniejszego.

Nikt, nic? Probowalem szukac po forum ale tematy drutow to glownie 0,8-1,0 :/

#1458 OFFLINE   ugly-hml

ugly-hml

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Kłosowski

Napisano 02 styczeń 2021 - 18:43

Co do wklejania sterów to spróbuj 

Technicqll konstrukcyjny 

#1459 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 02 styczeń 2021 - 19:24

Ale co się dzieje ze stelażem? Wobki z czego? Balsa? Drewno? Twarde/miękkie? Inny materiał? Skoro stelaż czyli całość (jednolity) wklejany w korpus.

#1460 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 03 styczeń 2021 - 09:32

Wobek byl/bedzie z lipy. Podczas brania i lub holu wypadl ster plus pogielo drut (wobek sdr) oraz lekko wyrwalo drut z wobka przy tylnej kotwiczce




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych