Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PRIMANKI -PK-


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
893 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 08 maj 2012 - 21:36

Faktycznie teraz widzę różnicę hi hi hi

http://images35.fotosik.pl/1370/007767669589651emed.jpg
Na razie łowienie na obroty wstrzymane ze względu na pogodę ale CDN. Pozdrawiam serdecznie

#122 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 09 maj 2012 - 20:08

Gratuluję B) Zdjęcia ryb złowionych na moje przynęty napewno mobilizują mnie do dalszej pracy i poszukiwania tych najlepszych rozwiązań.

#123 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 16 maj 2012 - 21:05

Trochę się nie wyświetlałem ale potrzebowałem czasu żeby dokończyć niedokończone. Powoli też zaczynam pracować nad swoją stroną www.primanki.pl żeby wszystko co robię było trochę bardziej poukładane. Ale po kolei. Najpierw dwa zamówione poppery na szczupaka 7cm 7g :

Załączone pliki



#124 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 17 maj 2012 - 21:00

Zapowiedziane wyżej popperki w nowym malowaniu:



Z popperami w tym kierunku będę starał się działać B)

Załączone pliki

  • Załączony plik  pop2.jpg   118,37 KB   1173 Ilość pobrań
  • Załączony plik  pop1.jpg   119,9 KB   1177 Ilość pobrań


#125 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 18 maj 2012 - 06:50

Ekstra te popperki :D ile ważą?dł. 5cm?

#126 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 18 maj 2012 - 07:42

Dzięki wielkie B) Trochę już ludzi pomazałem, z 9 lat będzie jak tym się zajmuję zawodowo.

Już po świętach ale w głowie miałem takie pisanki, więc myśl musiała przerodzić się w czyn, bo bym nie wytrzymał :mellow: :




Te blaszki to jest miazga.Wszystko z resztą mi się podoba i co ważniejsze jak bym zobaczył to od razu wiem że to Twoje dzieło.Świetny warsztat i swój styl,no i rozmach.


#127 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 18 maj 2012 - 14:03

Dzięki Tomy. Takie słowa od czołowego lurebuildera zobowiązują do jeszcze większych starań :D Osiak wiesz już o co kaman :D 5cm okoniówki wszystkie 4g z małym naddatkiem. Latatją daleko ze względu na rozmieszczenie obciążenia. Zawsze ustawią się w locie dupką do przodu bez kołowania i innnych akrobacji. Wczoraj połowiłem na popperki z zeszłej partii, ale okoniki bez rewelacji do 30cm więc i fotek ni ma. Za to wrażenia przy braniach na wobki powierzchniowe bezcenne B)

#128 OFFLINE   benjam87

benjam87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • Lokalizacjacentralna Wisła

Napisano 18 maj 2012 - 14:13

[quote]
Dzięki wielkie B) Trochę już ludzi pomazałem, z 9 lat będzie jak tym się zajmuję zawodowo.

Już po świętach ale w głowie miałem takie pisanki, więc myśl musiała przerodzić się w czyn, bo bym nie wytrzymał :mellow: :




[/quote]
Te blaszki to jest miazga.Wszystko z resztą mi się podoba i co ważniejsze jak bym zobaczył to od razu wiem że to Twoje dzieło.Świetny warsztat i swój styl,no i rozmach.

[/quote]

potwierdzam, przynęty mają swój styl i zdobienie jest podpisem! Tak trzymaj :mellow:

#129 OFFLINE   damian22777

damian22777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 18 maj 2012 - 18:35

świetna robota :D

#130 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 21 maj 2012 - 20:26

;) W takim razie dodam fotkę ostatniej serii zanim mi do końca rozbiorą ;) :lol:



Załączone pliki



#131 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 21 maj 2012 - 20:58

A i dzisiaj z suszarki spadły pstrągowe wobki

pstrągalki:





Załączone pliki



#132 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 22 maj 2012 - 19:40

Dzisiaj popełniłem takie oto tail spinnery. Konstrukcja sprawdzona na szczupakach i okoniach tylko z inną muszką. Łowiłem kiedyś na ten patent nawet z ciekawymi efektami. Przypomniałem sobie o tym typie tail spinnera przedwczoraj jak wyrwałem się na godz na okonie. Były daleko od brzegu a gryzły tylko wolno opadające przynęty. Rozwiązaniem okazał się spinnerbait bo mogłem dodać z 3g cięższą główkę a opad i tak spowalniał mi listek. Podobnie jest w przypadku tej przynety.

Muszki wiązane na hakach offsetowych lis+marabut+flash. Dwa większe z szerokim kolankiem pod szczupaka i jeden z węższym hakiem pod okonia. Mam nadzieję że jutro uda mi się z nimi wyrwać nad wodę B)



Załączone pliki



#133 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 22 maj 2012 - 20:38

Dzisiaj popełniłem takie oto tail spinnery. Konstrukcja sprawdzona na szczupakach i okoniach tylko z inną muszką. Łowiłem kiedyś na ten patent nawet z ciekawymi efektami. Przypomniałem sobie o tym typie tail spinnera przedwczoraj jak wyrwałem się na godz na okonie. Były daleko od brzegu a gryzły tylko wolno opadające przynęty. Rozwiązaniem okazał się spinnerbait bo mogłem dodać z 3g cięższą główkę a opad i tak spowalniał mi listek. Podobnie jest w przypadku tej przynety.

Muszki wiązane na hakach offsetowych lis+marabut+flash. Dwa większe z szerokim kolankiem pod szczupaka i jeden z węższym hakiem pod okonia. Mam nadzieję że jutro uda mi się z nimi wyrwać nad wodę B)





Jak wrócisz to się pochwal wynikami :D

#134 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 maj 2012 - 20:40

Był ten pstrągalek na allegro, straaaasznie mi się podobał :D

No i spinery! Naprawdę szacun B)

#135 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 22 maj 2012 - 21:02

Wiadomo wszystko mi się podoba w tym wątku ale faworytem jest ciernik,malowanie wręcz 3wymiarowe i niesamowicie staranne.

#136 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 22 maj 2012 - 22:48

Taa cierniczki piękne ale okonki jeszcze lepsze :lol: .

#137 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 23 maj 2012 - 14:28

Te Muchi to moze byc killer szczupaczkowy.

#138 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 23 maj 2012 - 16:30

Byłem dzisiaj na ok dwugodzinnym rekonesansie B) Słońce grzało niemiłosiernie, ale nadzieję dawał wiatr który ładnie marszczył wodę. Było kilka okoni i szczupaczków B) Ogólnie mimo że nie uświadczyłem dużych ryb jestem bardzo zadowolony. Tail spinnera okonie atakowały bardzo agresywnie. Nawet gdy pudłowały w opadającego poprawiały nawet dwa trzy razy aż do skutku.



Możliwości prowadzenia cała masa bo listek nie gaśnie praktycznie nigdy i pięknie spowalnia opad. Lis pulsuje jak należy więc muszki napewno nie będę zmieniał, zmienię jedynie mocowanie krętlika na haku. W tych krętlik zamocowany jest na stałe, ale żeby zminimalizować ryzyko wypinania sie ryb (dziś się to nie przytrafiło, ale profilaktycznie) zrobię tak że po zacięciu przesunie się w stronę uszka odsłaniając całe kolanko haka.

Tomy co do cierników to nie powiem trochę się nadłubałem przy malowaniu. Zdjęcia wyszły trochę kulawo bo pod tym ciemnym pancerzem maja łuskę której nie widać i nie widać dokładnie odcieni zieleni. Co bym chciał w nich zmienić to oko. Ciernik ma duże wyłupiaste i w tym wypadku chyba najlepiej wyglądałoby dobrze osadzone oko 3d. Ale to następnym razem.

Załączone pliki



#139 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 28 maj 2012 - 09:46

Wczoraj trochę poklepałem i wyszły takie wahadełka. Trzy rodzaje po pięć sztuk. Mosiądz 3g miedź 3,3g i 4g. Lekkie, stosunkowo słabo wykrępowane. Praca zwinna ale umiarkowana.

Załączone pliki


  • ezehiel lubi to

#140 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 02 czerwiec 2012 - 06:08

Paweł jaka długość tych blaszek?