Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Melanzyk - jerki i swimbaity


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3151 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 luty 2014 - 13:02

Ja nie ogarniam tych kijów opisanych w lb :/ ok 115-120g bedzie mial mój okon. Z pstragiem nie mam pojęcia ale pewnie z 90-100g. Kumpel ma kij Team Dragona do 60g. Ktoś go opisywał po pijku albo na dobrym spidzie bo nie balbym sie nim rzucać wabikami po 200g+. Stąd ten pomysł ze jig&jerk może dac radę.

Big Jig opisany jest jak dobrze pamiętam do 2 1/2 oz ;) ale daje rade swobodnie 150g :)



#262 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 05 luty 2014 - 22:26

Marcino spróbujmy w końcu razem pojeździć a zobaczymy czy jej nie zacznie przeszkadzać :P. Gdyby moja żona miała mnie w domu tyle co Twoja Ciebie mógłbym strugać dniami i nocami ;).

Pamiętaj, że obiecałeś od wiosny wyprawy społeczność Jerbait biorę na świadka :D.,

Melanzyk - piękne ryby i woblery ;)

Gratuluję !!!

Spędzam dużo czasu Marcinie z rodziną bo jest dla mnie najwarzniejsza :D a czasu spędzonego z córką żadne ryby mi nie zastąpią. Staram się zorganizować czas na ryby, rodzinę i inne rzeczy które mnie rajcują ijest jak dla mnie gitara :) .

Ze wspólnych wiosennych wypraw już się cieszę i pojeździmy na pewno, mam kilka pomysłów na wyprawy. No chyba że najpierw w tyrce mnie wykończą bo zapierdziel na maksa ;) .

 

Michale jakby co ten drut mogę Ci niedługo....... ;)



#263 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 06 luty 2014 - 05:08

Big Jig opisany jest jak dobrze pamiętam do 2 1/2 oz ;) ale daje rade swobodnie 150g :)

 

Za wiele info o tym kiju znalezc nie moge. No i nie bardzo go moge znalezc w sklepach internetowych.

Chyba z tego co sie orientuje to kijek pod multika? Chce cos pod zwykly kreciol.

mifek masz moze jakies namiary? I ile to ustrojstwo kosztuje?



#264 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2547 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 luty 2014 - 08:01

Tak, to jest cast:

Widziałem na Twoich filmach, że targasz szczupaki BeastMasterem. Może zainteresuj się tym, co Mifek wcześniej wymieniał, czyli Dragonem X-Force. Kiedyś napisałem kilka niepochlebnych zdań na ich temat, natomiast będąc ostatnio w sklepie pobawiłem się kilkoma modelami i po głębszej analizie muszę swoją opinię skorygować. Muszę przyznać jednak, że na sucho sprawiają bardzo dobre wrażenie, smukłe i sprężyste, dobrze uzbrojone (Fuji KR). Gdyby kosztowały o 300PLN mniej to pewnie bym sobie któregoś z ciekawości kupił :)


Użytkownik Pumba edytował ten post 06 luty 2014 - 08:01


#265 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 06 luty 2014 - 08:56

Tak targam szczupaki beast masterem. Według mnie kijek ideał i nie do zajechania. Lowile nim czasem 4-play'ami 25cm. Nie pamiętam ile maja gramów.... Kijek jest 20-50g 8) na ten kijek i plecionke 6kg wyjalem 16kg szczupaka :)
Nie orientuje sie ktoś w jakie przelotki jest uzbrojony beast master i czy mogę gdzieś kupić taka przelotke szczytowa bo juz jakiś czas lowie bez porcelanki...


Prawdopodobnie weźmie tego Dragona X-forcea, tylko teraz czy brać 40-140 czy 60-200 :)

#266 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 luty 2014 - 09:09

oj maciuś maciuć... Szukać Ci się nie chce :P

 

http://jerkbait.pl/t...bki-morski-jig/

 

http://stcroixrods.c...tournament-bass

 

oznaczenie kija: TBC73XHF

oczywiście nic nei stoi na przeszkodzie by zakupić sam blank i zrobić go "pod siebie"...

 

http://www.zbik.pl/w...tournament-bass

 

TBC73XHF 1 2,19 Fast XH 8,5-15 28,4-70 148 3 Big Jig

1.267,00 zł

 

 

cena blanku za wielką wodą ok 270$



#267 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 luty 2014 - 09:12

co do przelotek w beast masterze to nikt Cię przecież nie zmusza byś zakładał DOKLADNIE TO CO BYLO :P

Zawsze możesz kupić coś "lepciejszego" byle by tylko ring i tulejka się zgadzały :)



#268 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 06 luty 2014 - 10:12

Szukałem kurde na goolgle :P tylko wiesz na kom nie tak łatwo. A na jerkbaicie to ja tylko w lurebuilding zaglądam. Za dużo tu wszystkiego i nie ogarniam po prostu.

1,3 tysia za kijek to troszkę za dużo jak dla mnie... Chyba tego Dragona za polowe tego wezmę. Co do robienia kija pod siebie nie znam sie na tym kompletnie. Widziałem jakiś blank który by mi pasował w jakiejś tam pracowni za 7stowek. Nie mam pojęcia na ile zamknela by sie taka budowa skoro patyk sam 700. Na przelotkach też sie nie znam i dlatego juz 2 sezon bez porcelanki lowie :P Chciałem wsadzić to samo żeby było jak oryginał...

#269 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2547 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 luty 2014 - 10:58

Szukałem kurde na goolgle :P tylko wiesz na kom nie tak łatwo. A na jerkbaicie to ja tylko w lurebuilding zaglądam. Za dużo tu wszystkiego i nie ogarniam po prostu.

1,3 tysia za kijek to troszkę za dużo jak dla mnie... Chyba tego Dragona za polowe tego wezmę. Co do robienia kija pod siebie nie znam sie na tym kompletnie. Widziałem jakiś blank który by mi pasował w jakiejś tam pracowni za 7stowek. Nie mam pojęcia na ile zamknela by sie taka budowa skoro patyk sam 700. Na przelotkach też sie nie znam i dlatego juz 2 sezon bez porcelanki lowie :P Chciałem wsadzić to samo żeby było jak oryginał...

Po co? Wsadź SiCa i będzie bez porównania lepiej niż w oryginale. Ja w swoim BeastMasterze wymieniłem wszystkie przelotki bo oryginalne ważyły kilogram. Zupełnie inna (lepsza) wędka wyszła. BTW, nie szkoda Ci plecionki łowiąc z przelotką bez wkładu i w dodatku łowiąc często duże ryby? Jak dla mnie byłoby to zbyt duże ryzyko utraty ryby z przynętą i kawałkiem linki...


Użytkownik Pumba edytował ten post 06 luty 2014 - 10:59


#270 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 luty 2014 - 11:15

 

 BTW, nie szkoda Ci plecionki łowiąc z przelotką bez wkładu i w dodatku łowiąc często duże ryby? Jak dla mnie byłoby to zbyt duże ryzyko utraty ryby z przynętą i kawałkiem linki...

 

 

 

pumba a kto bogatemu zabroni :P



#271 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 06 luty 2014 - 15:55

Nie zauważyłem aby cokolwiek złego działo się z moją plecionką. Nie wymieniłem tego, bo Irl jak już milion razy wcześniej pisałem to wiocha i nic tu nie można kupić. Jak poszedłem do sklepu i powiedziałem, że chce przelotkę, koleś wziął jakieś szczytówki od feedera i mówi, że zaraz może mieć dla mnie jedną.... a samej jakoś nie chciało mi się zamawiać z PL. Poza tym nie wiem jaką :P

 

Ostatniej nocy skubnąłem troszkę łusek. Niestety za dużo czasu im nie mogłem poświęcić bo musiałem trochę popracować.

Jedna strona już gotowa, teraz jeszcze łuski na drugiej stronie no i później czyszczenie każdej z osobna i gotowe :P

Załączony plik  P1050010 (2).jpg   66,92 KB   17 Ilość pobrań


  • joker, @slider@ i bertold12 lubią to

#272 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2547 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 luty 2014 - 16:56

To ja Ci wyślę odpowiedniego SiC'a... za jednego okonka :D Machniom? :D



#273 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 08 luty 2014 - 01:47

Dobre Pumba, dobre! B)

 

Za jakieś 5-6 tygodni czeka mnie przeprowadzka, no i w końcu będę miał pomieszczenie na swój mały warsztat. Chcę zainwestować trochę kasy w sprzęt.

Piłę taśmową już raczej mam wybraną więc kolejna rzecz jaką będę potrzebował jest wiertarka. Pytałem już wcześniej o statyw do wiertarki bo posiadam wiertarko-wkrętarkę DeWalta i zostały mi polecone wyroby Celmy. Poszperałem po allegro no i jedynym w miare konkretnym statywem była właśnie Celma. Kosz takiego stojaka to ok 310zł. Sprawdzając ceny wiertarek stołowych zobaczyłem, że można je kupić w podobnej kasie. Np za 410zł można kupić coś takiego - http://allegro.pl/ei...3921650818.html
Czy miał ktoś jakiąś styczność z tymi produktami? Dodam jeszcze, że interesuje mnie wiercenie otworów pod obciążenie o średnicy 8, 10 i 12mm, więc raczej jakieś mini wiertarki typu proxxon nie wchodzą w grę. Do tego zestawu, czy to będzie sam stojak + mój DeWalt czy jakaś wiertarka stołowa chce dokupić jakieś dobre imadło krzyżowe. Jakieś rady? :unsure:



#274 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 08 luty 2014 - 08:23

Ja posiadam podobną wiertarkę stołową i jestem z niej zadowolony . U góry pod tą czarną osłoną są przekładnie pasowe i można sobie regulować obroty . Ja na swojej nie tylko wiercę ale i poleruję blachy i toczę poppery . To jest naprawdę przydatne ustroistwo .


  • joker lubi to

#275 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 08 luty 2014 - 16:51

Dzięki Pawle za info. Chyba się na nią skuszę.

Używa ktoś jakieś imadła krzyżowe jak tak to na jakie firmy patrzeć?

Zakupienie takiego imadła pozwoli na precyzyjne wiercenie otworów pod obciążenie. Wiercimy jeden otwór, kilka przekręceń korbką i kolejny otwór w jednej lini bez zbędnego kombinowania.



#276 OFFLINE   bertold12

bertold12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 08 luty 2014 - 17:10

}}} wiertaka stolowa +++imadło krzyzowe daje nam już prawie frezarkę cwana bestia))))



#277 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 08 luty 2014 - 17:56

Cicho :)
  • leszczynski.bp lubi to

#278 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 08 luty 2014 - 23:16

Dzisiaj odlałem sobie 3 okonki. A co! Historia niestety nie zakończyła się pomyślnie, heh.

Chcąc je wyważyć zainstalowałem w łazience duży pojemnik na wodę, zacząłem nalewać i zawołała mnie żona. Troszkę mnie zagadała i wyważanie okoni zakończyło się zalaniem łazienki....

Łazienka w sumie to pikuś bo są kafelki, ale woda zaczęła wpływać do przedpokoju i mam mokrą wykładzinę, heh. Takim sposobem wyważanie wydłużyło się o około 1,5h na sprzątanie tego bajzlu...

 

Załączony plik  P1050013 (2).jpg   49,71 KB   20 Ilość pobrań

 

Jutro podjadę na szybko przetestować pracę. Myślę, że powinno być już to czego od nich oczekuję. Z ostatniego testu kilka dni temu można powiedzieć, że byłem zadowolony, ale nie na 100%, no tak na 80-85% no ale mi to nie wystarcza :D

 



#279 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 09 luty 2014 - 00:08

Fachowa robota.



#280 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 09 luty 2014 - 00:27

Tomy okonie czy łazienka? :D haha


  • rybson lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych