Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Melanzyk - jerki i swimbaity


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3151 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 31 maj 2014 - 21:47

Maciek mam czym ,bo mam kij na głowatkę ,ale wolałbym tego uniknąć :lol:

Jak byś zrobił takiego z 10 -12 cm to byłby super .

Nie żeby nie było szczupłych tam gdzie łowię, co byłyby wstanie łyknąć tego malucha :P :lol: :lol: ale ręka mi uschnie od machania tym lotniskowcem :o :lol:

Jak byś dał radę zrobić takiego malucha to by było fajowo ,nawet na póżną jesień .



#482 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 31 maj 2014 - 22:11

Kuźwa 10cm i 3 segmenty? I to jeszcze na szczupłe czyli ma wytrzymać 15kg walczącej ryby :D Hmmm szaleniec :D

Łuski też ma mieć? :D

 

EDIT: literówka


Użytkownik Melanzyk edytował ten post 31 maj 2014 - 22:18

  • joker lubi to

#483 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 31 maj 2014 - 23:18

Dobra Krystek. 10cm okonia Ci nie zrobię, ale wpadłem na pomysł. Mogę reaktywować projekt "ukleja" ale musisz mi załatwić kawałek drewna bo ja nie mam (dlatego projekt umarł). Załatw mi i wyślij kawałek buku o wymiarach powiedzmy 4cm x 12cm x 12mm (ewentualnie ze 3 takie w razie jakby coś poszło nie tak) a w zamian dostaniesz 2 szt dwuczęściowych swimbaitów z łuską. Pierwszy element wymaga drobnych prac wykończeniowych a wygląda tak:

Załączony plik  P1050367.JPG   122,91 KB   11 Ilość pobrań

 

Ta czesc ma jakieś 8cm wiec całość bedzie miała pewnie około 15. Cienka przyneta bedzie wiec dasz radę tym porzucac.

Wiem, że na jak to zobaczysz to bedziesz się ślinił na samą myśl o posiadaniu uklei :ph34r: może być z oliwką i alu jak lubisz :P

 

Będziesz także mógł wymyślić nazwę dla tej przynety :ph34r: coś ala Krystekbajt czy coś :P



#484 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 01 czerwiec 2014 - 08:53

Ogarnę te drewienko i dam znać -konkretnie ma być- buk- tak?

Jeżeli ta ukleja by miała max 12 cm ,to bola bym spróbował nią złowić ,ale jak dłuższa to szczupłego raczej .

Choć wiele razy widywałem żerujące bole na kleniach jaziach i wielkich uklejach więc ...

W sumie to nie musi być ukleja ,może być płoteczka ,wychudzona taka :P :lol: :lol:

Malowanie jak najbardziej naturalne ,żadnych cudaków i tyle .

Pozdro Melek .

Ps. okonek może mieć 12 cm :P .Ruskie też robili duże bo łatwiej :P :lol: :lol: :lol:



#485 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 01 czerwiec 2014 - 09:35

Hehe przy okoniu jako ze to był pierwszy taki projekt spędziłem pewnie z 70-80h :D Krystek ja po prostu lubię duże przynety bo mam duże szczupale w zasięgu ręki. Fajnie zeby to był buk, albo jakieś inne twarde drewno. Jak zalatwisz kilka takich małych skrawków to może pomyślimy o jakimś 12cm. Kilka nocek w robocie i gotowe :-)

Kiedyś jak przylece do PL nawiedze Cię złapać pierwszego w życiu bolka!!

#486 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 01 czerwiec 2014 - 09:54

Ja nie mam nic przeciwko dużym wabikom ,sam lubię .

Wszystko pod warunkiem że nie ważą więcej ode mnie :P :D :lol:

Dobra Melek ,ja mam też takie zbiorniki nie dostępne dla większości zjadaczy i to 2 km od domu ,tylko traktuję łowienie tam jako odskocznię-zabawę od Wisły.

Nie ma tam takiej ilości szczupłych jak tam gdzie Ty łowisz bo powierzchnia ograniczona ,ale są  spore ;) :D .

Napisz na priv jakich rozmiarów to wszystko ma być i ile żeby zapas był .

 

Miejmy nadzieję że się w końcu Wisełka wyczyści ,to będzie można połowić normalnie ,a nie w szambie .

Przyjedziesz to Cię zabiorę na bolka .



#487 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 01 czerwiec 2014 - 15:19

Fajnie zeby to był buk, albo jakieś inne twarde drewno. 

 

Twarde drewno to jest grab, ale nie buk ;)

Maciej, nie masz w Iri marketów budowlanych ze stopniami na schody? Jeden taki stopień z buku powiedzmy 100x25x4 to góra 60zł w Polsce.



#488 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 01 czerwiec 2014 - 16:14

I jak ja mam go pokroic na mniejsze? W zębach? :D

#489 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 02 czerwiec 2014 - 19:29

Plan na dzisiejszą noc! Drugie podejście do piranii. Tamtej nie mogłem zmusić do pracy takiej jaką chciałem. Jakieś dwadzieścia kilka korpusów w kosz! Może jak będzie chwila pobawię się z nią i zrobię z niej sterowca do trolla, zobaczymy.

Wczoraj postanowiłem popróbować nowy wzór łusek i powiem, że idzie to bardzo sprawnie :)

 

Załączony plik  IMAG1264.jpg   50,74 KB   28 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam Melek

 



#490 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 02 czerwiec 2014 - 21:42

I jak ja mam go pokroic na mniejsze? W zębach? :D

 

Przecież taśmówkę miałeś kupić?



#491 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 02 czerwiec 2014 - 23:50

W pionie mam je ciąć zeby uzyskać 12mm deskę? Moja tasmowka to lipa jakaś jest. Ona ma probem z prostym cieciem 2cm deski...
  • Artech lubi to

#492 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 03 czerwiec 2014 - 10:22

Po 4h łuskania łusek aż mnie nadgarstki bolały ale zakończyło się to tak.

Później po krótkej przerwie udało mi się obrysować i zacząć druga stronę. Wyliczyłem, że zrobienie takiego bajta na gotowo zajmuje mi teraz około 12h. Jak to mówią praktyka czyni mistrza. Kiedyś byłoby to minimum 2 razy dłużej.

 

Wiele osób się mnie pyta jak robię łuski i jak się ich nauczyłem. Po prostu wziąłem kawałek drewienka i zaczałem dłubać. Wszystko jest na moich zdjęciach. Na początku nie wychodziło to ładnie, ale z czasem było już tylko lepiej.

 

Załączony plik  P1050369 (1024x768).jpg   62,59 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  P1050370 (1024x768).jpg   51,46 KB   9 Ilość pobrań

 

Jeszcze oczy, skrzela, płetwy, druga strona łusek i gotowe! :D Czyli jakies 6h :ph34r: :ph34r:

Już coraz bardziej zaczynają mi się podobać moje przynęty.

 

 

A jakie projekty urodziły się wczoraj w mojej głowie!! :blink: aż się napaliłem troszkę :rolleyes:


  • joker, Krystekwolf i spinnerman lubią to

#493 OFFLINE   Kanon123

Kanon123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 11:04

Pirania mega wyszła, twój wątek jest na tyle wyjątkowy, że gdy tylko pojawi się na nim twój post nie mogę się doczekać żeby zobaczyć co znów wymyśliłeś :D Jestem pod wrażeniem :)


  • joker i Melanzyk lubią to

#494 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 04 czerwiec 2014 - 20:15

Dzieki Kanon za miłe słowa.

Dziś rano po śniadaniu miałem około 45min wolnego czasu zanim odwiozlem żonę do pracy. Postanowiłem szybko rozłożyć sprzęt do malowania zeby psiknac 2 trouty na jutrzejsze testy. Z racji ze czas był bardzo limitowany obie przynety otrzymały ten sam look czyli coś ala potokowiec. Przyznam szczerze ze podobają mi sie bardziej niż mój pierwszy trout :)

Później gdy młody urządził sobie drzemke dorobilem kropy i przygotowałem wszystko pod epoxowanie. Niestety nie było mi dane pokryć ich w spokoju zywicą bo młody nie był na tyle uprzejmy i postanowił sie obudzić. Z racji ze zywica była juz rozmieszana dwoilem sie i troilem zeby to jakoś ogarnąć z lekko marudzącym dzieckiem :P

Jutro wieczorem/w nocy wrzuce fotki bo przynety kręcą sie w smazalni.
Pogoda na jutro jest straaasznie nie szczupakowa (zero wiatru i słońce) ale mam nadzieję ze coś sie uda złapać.

Pozdrawiam Melek
  • sebson lubi to

#495 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 05 czerwiec 2014 - 23:25

Witam.
Wybralem sie dzisiaj na testy troutów. Pogoda nie sprzyjala lowieniu szczupaków i liczylem sie z tym ze jest duza szansa na powrot o kiju. Testowalem 3 wersje obciazeniowe. Wersja nr 1 - fajna praca w spinie i brak pracy w trollu. Wersja nr 2 fajna praca w spinie i fajna w trollu, Jak sie okazalo wersja nr 3 byla najlepiej trafiona. Genialna praca w spinie i genialna w trollu!! To jest to czego szukalem. Mocna lusterkowanie w opadzie a przy podszarpywaniu mocne odjazdy w lewo-prawo. Dodatkowo podczas samego szarpniecia oprócz odjazdu przyneta robi takie migotanie w prawo-lewo (nie wiem czy to dobrze opisalem, ha!)

 

Załączony plik  P1050374.JPG   57,33 KB   7 Ilość pobrańZałączony plik  P1050372.JPG   44,81 KB   6 Ilość pobrańZałączony plik  P1050379.JPG   72,06 KB   7 Ilość pobrań

Jezeli chodzi o ryby dzien moge nazwac dniem spadów. Zauwazylem ze przy podobnej pogodzie, tj prawie zerowa fala i lampa ryby czesto spadaja lub ciezko je zaciac (jezeli juz biora). Mialem ok 12+ bran i do tego kilka odprowadzen. Czesc bran w spinie a reszta w trollu. Tylko 4 ryby wyjete a to najwieksza z nich. Kilka fajnych ryb spadlo podczas holu, jedna z nich 90+ spadla przy samym pontonie :(
 

Załączony plik  P1050386.JPG   64,09 KB   6 Ilość pobrańZałączony plik  P1050387.JPG   56,94 KB   6 Ilość pobrańZałączony plik  P1050389.JPG   69,53 KB   7 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam Melek



#496 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 06:29

Moim zdaniem są to woblery na najwyższym poziomie.Malowanie i wykon profi.


Użytkownik Tomy edytował ten post 06 czerwiec 2014 - 06:29

  • joker i Melanzyk lubią to

#497 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 06 czerwiec 2014 - 17:40

Dzięki Tomy. Miło usłyszeć takie słowa od lurebuildera nr.1 na j.pl :ph34r:



#498 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 06 czerwiec 2014 - 18:37

Klasowa kurtuazja 2 asów ^_^



#499 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3252 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 20:57

Ten tęczuś w środku jest the best! ;) klasa sama w sobie :)



#500 OFFLINE   Kanon123

Kanon123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 21:41

Woblery powalają na kolana przy każdym spojrzeniu na nie , melanzyk wyluzuj troche z tymi pieknościami bo asz ślinka cieknie heh :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych