Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Melanzyk - jerki i swimbaity


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3151 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 03 listopad 2013 - 11:06

Te odlewy są z piany czy żywicy jakiejś ? Myślałem ,że w pianie nie da się odzwierciedlić detali takich jak łuski itp.
  • dante lubi to

#122 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 03 listopad 2013 - 12:17

Te odlewy są z piany czy żywicy jakiejś ? Myślałem ,że w pianie nie da się odzwierciedlić detali takich jak łuski itp.

Piana bardzo dobrze odzwierciedla takie detale, jest wstanie nawet odzwierciedlić słoje drewna :)

Z tego co widze ten piekielnie piękny okoń to z FL :)

Melanżyk jestem pełen podziwu Twojej roboty, naprawde super wykonanie :)


Użytkownik kubaS 1 edytował ten post 03 listopad 2013 - 12:39

  • dante lubi to

#123 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 listopad 2013 - 13:35

Odlewy bombowe, bo i wzór był mistrzowski. 

Widzę dużą głowę ze sporą płetwą piersiową na kolejnej konstrukcji. Na wiosnę pokazywałem takie coś na rysunkach koledze @franc, a on mi na to łeee  :(  A ja nadal uważam, że większa niż proporcjonalna głowa jest świetnym pomysłem i twój projekt bardzo mi się podoba. Trzymam kciuki za udany finał. :)



#124 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 03 listopad 2013 - 17:18

Odlewy bombowe, bo i wzór był mistrzowski. 

Widzę dużą głowę ze sporą płetwą piersiową na kolejnej konstrukcji. Na wiosnę pokazywałem takie coś na rysunkach koledze @franc, a on mi na to łeee  :(  A ja nadal uważam, że większa niż proporcjonalna głowa jest świetnym pomysłem i twój projekt bardzo mi się podoba. Trzymam kciuki za udany finał. :)

 

No niestety nie będzie łatwo a tymi odlewami jak mi się wydawało. Nie wiem co robię źle ale ten FL jest jakiś dziwny.

Jak już Tomy kiedyś wspominał nie jest to łatwy materiał. Odlałem 2 korpusy i pierwszy element okonia miał raz 58g a później 49g. Przy jednym z odlewów wszystko poszło ok, w drugim po zalaniu formy po chwili zaczęło wypychać żywicę na zewnątrz stąd te różnice... Ma to pewne związek z wymieszaniem, czy konieczne tu jest mieszanie maszynowe?

 

Zastanawiam się nad odlewaniem pierwszego elementu z FL a pozostałych z jakiejś tonącej żywicy. Potestuje i zobacze jaki będzie wynik.

 

Joker jerek ze zdjęcia to trochę zmieniona "pirania" ze strony 5. Po przeniesieniu projektu z kartki na drewno i po wycięciu okazało się, że jest bardzo podobny do slidera 12 więc trochę pozmieniałem zeby nie było pierdzielenia ze kopiuje salmo. Po odrysowaniu twarzy na drewnie nie podobało mi się za bardzo i w efekcie końcowym pirania nie jest piranią tylko tym czymś :D Kiedyś wyczytałem, że szczupak przed atakiem koncentruje się na oku :) więc w tym jerku będzie oko aż 15mm. Na początek mam gotowe oczy, ale po zakupie lepszego aero (chodzi mi to ostatnio po głowie) będę robił swoje własne.

 

A tutaj na szybko wyważony jeden z okoni ;) Jak dla mnie akcja jest zadowalająca, popracuję jeszcze nad tym jak opanuję ten FL.

Proponuję oglądać w HD.

 

 

Pozdrawiam Melek



#125 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 03 listopad 2013 - 17:59

To że odlew wyszedł super to widać ale jak wrzuciłeś filmik z pracą przynęty to jestem w szoku .

Pięknie wygląda i pracuje ,trzeba by teraz go fajnie odpicować ale z głową żeby tej całej roboty włożonej w tworzenie nie popsuć.



#126 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 listopad 2013 - 20:56

Płynie ten okoń jak żywy :)


  • Melanzyk lubi to

#127 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 03 listopad 2013 - 21:10

Piekna praca! Jestem pelen podziwu.

Zdr

#128 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 05 listopad 2013 - 10:09

Malowanie okonia czeka na paczkę z Polski z odtłuszczaczem, podkładami lakierami itp oraz na paczukszę z Envirotexem więc zająłem się jerkiem. Na projekcie miał 15cm, ale jakoś teraz wyszło że ma 14... :(

Pobawiłem się z detalami troszkę i już zaczyna jakoś wyglądać. Będzie dwie wersje, z łuskami i bez gdyż mam kilka pomysłów na malowanie tego jerka, a łuski by wszystko popsuły, tak więc najpierw forma na wersję bez łusek a później dłubanko i kolejna forma!

 

Załączony plik  IMAG0516.jpg   32,3 KB   34 Ilość pobrańZałączony plik  IMAG0517.jpg   47,07 KB   34 Ilość pobrań

 

Z racji, że moją ulubioną, najukochańszą, największą i jedyną miłością jest szczupak to kolejny projekt to będzie właśnie zębacz!
Tutaj szkic nad którym pracuję... Niestety jak zawsze zresztą nie potrafię narysować ogona :( mazałem już go z 5 razy i dalej mi się nie podobało... Głowie szczupaka poświęce sporo czasu i postaram się żeby była na maxa realistyczna!

 

...ale się wkręciłem w to dłubanie, hehe

 

Załączony plik  IMAG0514.jpg   15,87 KB   34 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam Melek


  • joker i Dienekes lubią to

#129 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 05 listopad 2013 - 10:25

@ Melanzyk: Również czytałem, że szczupak "atakuje" oko, jednak po zaobserwowaniu kilkudziesięciu brań na wabie bez oka, bezpieczniej przyjąć, iż atakuje po prostu głowę (pewnie 95% wszystkich ataków to ataki od spodu "pyska ofiary", widoczne zwłaszcza przy większych wabiach).

 

Nie myślałeś o wykonaniu płetwy ogonowej z innego materiału, niż drewno? Wiesz, segment z nasadą płetwy z drewna, a dalej sylikon (wymienny, bo zjedzą go szybko ;) ) albo "miotełka" z włosia naturalnego lub syntetycznego?



#130 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 05 listopad 2013 - 10:36

A coś jest nie tak z drewnianym? :) Jakbym zrobił z włosia zaraz by było, że kopiuje Lucky Lures. Teraz co nie chcesz stworzyć to trzeba uważać bo zaraz będzie pierdzielenie :P myślę, że drewniany jest całkiem spoko jak się go ładnie pomaluje i taki własnie będzie. Tylko najpierw muszę go naszkicować <_<



#131 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 05 listopad 2013 - 10:40

Wszystko w porządku. Jednak skoro pisałeś, że ogon jest problematyczny (nie raz zdaje się), to... ;) Przy włosiu łatwiej o korektę.

 

Wiesz, po Lucky Lures większość konstrukcji tego typu może, choć nie musi, być kojarzona właśnie z tymi cackami. Nie dajmy się jednak zwariować. W końcu źródło inspiracji jest jedno, pierwotne i jest nim esox.



#132 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 06 listopad 2013 - 00:24

Dobra chłopaki potrzebuje pomocy. Po pierwsze poszukuje wiertla do drewna o średnicy 15mm do mojego jerka. Chodzi mi o takie wiertlo z dziubkem a tej wielkości wiertlo jest ciężko znaleźć. Wszędzie mają te płaskie wierla ale one nie dadzą rady. Za duży mają ten trojkatny cosik z przodu i jakbym mial wywiercic tym oczy z dwóch stron to bym mial dziurę na wylot....


Kolejna sprawa. Od jakiegoś czasu noszę sie z zamiarem kupienia dobrego aerografu. Poza tym dwoma aero malowalo by sie znacznie wygodniej niż jednym. Chodzą mi po głowie dwa modele. Tutaj linki do ów aerografow:

http://m.ebay.com/it...av=SEARCH&sbk=1

http://m.ebay.com/it...av=SEARCH&sbk=1

Nie wiem czy linki zadziałają bo dadawane są z komórki. Myślę nad aero IWATA Madea oraz Harder & Steenback Infinity SOLO. Może ktoś mial z tym do czynienia i by coś polecił?

Pozdrawiam Melek

Użytkownik Melanzyk edytował ten post 06 listopad 2013 - 00:25


#133 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 06 listopad 2013 - 09:49

Ten h&s to już najwyższa półka. Z tych 2 w/w brałbym infinity, o iwatach rożnie na forach airbrushowych piszą (drogie części zamienne).  Godne polecenia są też Talony Paasche.



#134 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 06 listopad 2013 - 12:53

Wiertło już zamówione. Jezeli chodzi o aero to jeszcze dzisiaj zamówie Infinity :)

 

Właśnie wróciłem ze spotkania ze znajomym, który poprosił mnie o przemalowanie woblera.
Poniżej ten wobler z Tomy'egi ZZRapem 9 (chyba) dla porównania :P

 

Załączony plik  IMAG0524.jpg   82,97 KB   46 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam


  • Gofer2005 lubi to

#135 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 06 listopad 2013 - 13:06

Wiertło już zamówione. Jezeli chodzi o aero to jeszcze dzisiaj zamówie Infinity :)

 

Właśnie wróciłem ze spotkania ze znajomym, który poprosił mnie o przemalowanie woblera.
Poniżej ten wobler z Tomy'egi ZZRapem 9 (chyba) dla porównania :P

 

attachicon.gifIMAG0524.jpg

 

Pozdrawiam

 

Normalnie masakra :) , ile waży ten "paproszek" chyba ma z pół metr tak patrza na wobka Tomyego



#136 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 06 listopad 2013 - 13:22

Już myślałem ,że to łódka. Powiększam fote, patrzę a to wobler tomiego... na tle łódki :)


  • Melanzyk i mayk13 lubią to

#137 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 listopad 2013 - 14:42

(...)

Właśnie wróciłem ze spotkania ze znajomym, który poprosił mnie o przemalowanie woblera.
Poniżej ten wobler z Tomy'egi ZZRapem 9 (chyba) dla porównania :P

(...)

Zaiste, czego to ludzie z głodu nie wymyślą. Żeby zrobić woblera z narty, pierwsze widzę :blink:

;)  :D


  • dawidaol i Krystekwolf lubią to

#138 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 06 listopad 2013 - 21:25

Ten wobler jest dłuższy od moich jezior, w których łowię ;D



#139 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 07 listopad 2013 - 11:33

Aero zamowione z Niemiec :) Mam takie pytanie zeby dzialac 2 aero lepiej zakupić szybkozłączkę? czy drugi przewód i jakieś rozgałęzienie?

 

Ostatniej nocy skończyłem jerka, zmieniłem mu troszkę kształ bo mi się nie podobał i już jest na gotowo. Potrzeba mu jeszcze tylko dziure na oczy i można robić formę, ale to dopiero jak dostane wiertło 15mm z PL.

 

Załączony plik  IMAG0527.jpg   51,99 KB   33 Ilość pobrań

 

Posiedziałem trochę nad szkicem szczupaka. Naszkicowałem 2 wersje - 29cm i 24cm. Niby tylko 5cm różnicy a to kolosalna różnica jeżeli chodzi o wielkość.... Będę robił wersję 24cm, mimo tego, że kilku kumpli upiera się na 29 ;) Szczupak docelowo będzie wyglądał bardzo podobnie, zastanawiam się jedynie nad ilością i umiejscowieniem połączeń.

 

Czy posiada ktoś jakieś dobre fotki głowy szczupaka? Chodzi mi o fotkę od góry i dołu?

 

Załączony plik  IMAG0526.jpg   22,56 KB   31 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam Melek



#140 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 07 listopad 2013 - 12:07

Daj maila na priv to ci przesle zdjecia na ktorych bazowalem jak dlubalem moje szczupaczki.

Pogubiłeś trochę proporcję przy szczupaku. Mała rada - wybierz sobie zdjęcie szczupaka, wydrukuj w jakiej potrzebujesz wielkości i odrysuj na desce.


Użytkownik bigrafi edytował ten post 07 listopad 2013 - 13:22

  • Melanzyk lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych