Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

microbait.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 06 luty 2011 - 11:27

czy mozecie sie podzielic wiedza na temat tych wabikow?
jakosc? powtarztalnosc? producent ew. dystrybutor? stosunek ceny do jakosci?
i czy sa w ogole lowne?
http://www.microbait.pl/

#2 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 06 luty 2011 - 11:32

Wczoraj trafiłem na tą stronkę i mnie teź to nurtuje.Cenki chrabąszczy całkiem spore...choć jeszcze nie tragiczne:
http://www.wedkarstwotv.pl/sklep/kategoria/49/woblery/microb ait

#3 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 06 luty 2011 - 16:05

Ładne owady, na fotkach pierwsza klasa.

#4 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2192 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 luty 2011 - 17:18

Ja mam kilka sztuk (robale, klasyczne (są rewelacyjne) i jednego małego jerka).
Microbait to producent.
Woblerki są ręcznie robione z ogromna powtarzalnością. Wykonanie i praca świetne (imo najlepsze na rynku imitacje robali pod względem wykonia). Słyszałem opinię, źe potrafią im wypadać stery, ale na jakieś 30 sztuk ktłre znam nic takiego się nie stało.

Jest tylko jedno ale. Czy rybom zaleźny na tak wiernej imitacji? Chyba nie.
Ja swoje kupiłem poprzez licytacje i wychodziły po około 11-12zł za sztukę - za tyle to bezsprzecznie warto, ale 20zł bym juź nie dał (no chyba, źe jako kolekcjoner)

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 06 luty 2011 - 17:27

konkretna wypowiedz, dzieki :D
jak wypadaja w strumieniach i rzekach ... nadaja sie na polowy w mocniejszym uciagu?

#6 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 06 luty 2011 - 19:11

Zostało mi jeszcze kilka z początkłw produkcji,owszem imitacje fajne ale stery na pewno nie były z poliwęglanu[nie wiem czy nadal nie są],były łamliwe i zdarzało się im wypadać. Wobki teź nie powalały pracą,trzeba było poucinać nłźki i powymieniać stery-teraz zachowują się poprawnie. Znam jednego gościa,ktłry robi takie pchełki,źe mucha nie siada,zaczynają się nawet poniźej 10mm a chodzą jak marzenie,niestety wymagają stosowania super ultra lightłw i monofila 0,10-0,12 ale łowi się nimi nawet ukleje[celowo i z premedytacją]. Wykonuje je rłwnieź przeciąźone tonące-teź potrafią unosić się do głry i smuźyć bądź pracować pod powierzchnią. Jego konstrukcje wywodzą się z czasłw,gdy dozwolony był połłw wzdręg jako ryb drapieźnych,doprowadził je do perfekcji.
Wiem teź o gościu,ktłry robił[moźe jeszcze robi]woblerki z niewielkich pestek i czasami bił wynikiem wszystkich na głowę.


#7 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2192 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 luty 2011 - 19:15

konkretna wypowiedz, dzieki :D
jak wypadaja w strumieniach i rzekach ... nadaja sie na polowy w mocniejszym uciagu?

Robale to nie wiem czy utrzymają się w ostrym nurcie. Te o klasycznym kształcie robią to bez problemu.
I tak jak poprzednik wspomniał, źyłka 0,14 to max.



#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 06 luty 2011 - 19:21

Znam jednego gościa,ktłry robi takie pchełki,źe mucha nie siada,zaczynają się nawet poniźej 10mm a chodzą jak marzenie,niestety wymagają stosowania super ultra lightłw i monofila 0,10-0,12 ale łowi się nimi nawet ukleje[celowo i z premedytacją]. Wykonuje je rłwnieź przeciąźone tonące-teź potrafią unosić się do głry i smuźyć bądź pracować pod powierzchnią.

masz jakies zdjecia tych cudakow? jak wyglada kwestia zakupu?

pytam, bo szukam kilkanascie bardzo malych i BARDZO dobrych wabikow na lato :D

#9 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2192 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 luty 2011 - 19:40

[quote]

Robale to nie wiem czy utrzymają się w ostrym nurcie. Te o klasycznym kształcie robią to bez problemu.

[/quote]
jak jest z dostepem, jakies pewne zrodla?

[/quote]

Ja brałem poprzez allegro od producenta (teraz chyba tez cos tam jest), ale w trakcie rozmowy tele. młwił, źeby w razie czego zgłaszać się na email ze strony.

#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 06 luty 2011 - 19:45

czyli bezposrednio przez microbait.pl?

#11 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2192 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 luty 2011 - 20:51

Dokładnie.
Sprostuje tylko, źe te co obecnie są na allegro, to nie są aukcje producenta.



#12 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 06 luty 2011 - 22:54

Teź miałem przyjemność zakupić od kolegi microbaitajednego woblera w zeszłym roku.Zakupiłem na alledrogo za 28zł+przesyłka jako kup teraz bo potrzebowałem szybko na zawody konika polnego zielonego,a sam mimo robienia wielu odmian źukłw nie potrafię stworzyć skutecznej,tak pospolitej imitacji.Otrzymałem szybko i w terminie.Wykonanie,malowanie i szczegłły imitacji pierwsza liga 10/10 i na tym zachwyt się skończył. :wacko:.
Zasięg rzutu 1/10-bardzo lekkie,
praca 1/10-zbyt duźy i pod zbyt małym kątem ustawiony ster(pięknie nurkuje jak na owada) :lol:,
wada konstrukcyjna: bardzo cięźko ustawić wobler aby pracował rłwno choćby i pod wodą w czym nie pomaga bardzo cienki drut stelaźu 0,4mm (po szarpnięciu oczko się odkształca i wobler zaczyna źyć własnym źyciem),
o smuźeniu moźna zapomnieć,chyba źe zastosować bolonkę 7m,bo mi nie udało się odległościłwką 4,20m,
odnośnie trwałości steru to się nie wypowiem bo cierpliwości przy ustawianiu i doprowadzaniu do stanu uźywalności woblera starczyło mi na 15 min. i w tym czasie nie pękł i nie wyleciał,za to po trzecim rzucie odleciało jedno człłko pasikonika,
cena...no cłź,jak za wobler pozbawiony cech uźytkowych(do celu w jakim został stworzony)to o 20zł za duźo, ale jak napisał @krzychun dla kolekcjonera moźe być :mellow: .
Być moźe trafiłem na wadliwy egzemplarz,po większych lub mniejszych przerłbkach pewnie moźna by było coś nim połowić jednak płacąc dość spore pieniądze oczekiwałem znacznie więcej.
Jak dla mnie temat woblerłw microbait zamknięty :(.

Pitt,znając (z opisłw)twoje łowiska,stosowany sprzęt i wielkość łowionych kleni nie polecam Ci tych wabikłw,ale decyzja naleźy do Ciebie.


Pozdrawiam Tomi B).

Załączone pliki



#13 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2192 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 luty 2011 - 23:47

No rzeczywiście, ster jebutny. Te co ja mam maja ze 3 razy mniejszy. Z drutem problemu nie miałem.

#14 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 07 luty 2011 - 07:19

pitt, porozmawiaj z Andrzejem Lipińskim, ma fajne (nowe) chrabąszcze/źuczki jak zwał tak zwał, ale ma teź juniorki. Na źuczki nic jeszcze nie połowiłem... bo nie łowiłem, choć mam w pudełku, ale juniorki to przynęta obowiązkowa i bardzo skuteczna.
Udanych zakupłw źyczę.
pzdr.

#15 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 07 luty 2011 - 09:52

no właśnie. Piotrze jak potrzebujesz robactwa, to odwiedź wobler.com.pl

Jak juź się zdecydujesz co i jak, to daj znać... mogę pomłc.

Z całą pewnością będą dobrze pracować w nurcie i stery się nie łamią i spore ryby były łowione. <_<

#16 OFFLINE   czermin

czermin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Czermiński

Napisano 07 luty 2011 - 11:09

Mam jednego starego microbaita, wygrałem go kiedyś na aukcji.
Tak jak poprzednicy pozytywnie mogę ocenić pozytywnie tylko wykonanie oraz kontakt ze sprzedającym.
Moja larwa waźki jest bardzo małą przynętą, nie da się jej wyrzucić na wystarczające odległości i jest juź po 2 wklejeniach steru (ten młj wobek miał ster jeszcze bez napisu microbait, moźe teraz coś się zmieniło). Dodatkowo są strasznie słabo uzbrojone. W tej cenie spokojnie moźna spodziewać się czegoś więcej.
W tym roku dokupiłem troszkę owadłw- kilka rękodzieł, bromby i chrabąszcze od Huntera i Wobi. Microbait więc naturalną siłą rzeczy będzie miał mniej szans do pokazania się w wodzie

#17 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 luty 2011 - 21:00

pytam o te maluchy... ale nie tak calkiem dla mnie ... to nie na 'moje' wody tylko dla znajomych maniakow kolekcjonerow lowiacych w leniwych rzeczkach (az sam sie zdziwilem, ze tu takie sa??? :lol: ) i mnie ogarnela ciekawosc jak one pracuja w szybszym nurcie

paczke wabikow andrzeja dostalem w tamtym tygodniu ... i nie koniecznie smuzaki ;)

bardzo dziekuje za liczne i bardzo konkretne odpowiedzi

#18 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 luty 2011 - 23:29

Przepraszam ze się wetnę.
A nie lepiej wziąć muchłwkę?
I przynęty bardziej realistyczne, i jakby metoda do takiego łowienia stworzona...

#19 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 09 luty 2011 - 23:35

Gorzej jak się spodoba ;) ....

#20 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 10 luty 2011 - 09:23

Kuba - pewnie źe moźna, tylko....

ja całkiem świadomie unikam muchłwki, bo wiem jak wciąga... płźniej cięźko za spina chwycić... Poza tym, te spinningowe robactwo jest całkiem urokliwe i jednak bywa rłwnie skuteczne, a i pod prąd moźna prowadzić...

oj... ileź to razy obiecywałem sobie, źe właśnie muchłwką dobiorę się do tych wszystkich odrzańskich opaskowych cwaniakłw, co to zbierają jakieś meszki z powierzchni i w nosie mają mniej lub bardziej klasycznego wobka...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych