Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Jedna wędka, druga wedka, las...

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1715 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2014 - 19:04

Że niby taki zastaw? Dobra , może być :)



#262 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 02 marzec 2014 - 19:07

Jak sobie zażyczysz tak bedzie :) ale lepiej napisz Pawle jak widzisz te wagi gotowych wędek, które były robione bez presji na wagę 


Użytkownik yglo edytował ten post 02 marzec 2014 - 19:08


#263 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2014 - 19:21

Te Taloniki? Bardzo przyzwoicie moim zdaniem. 135 gr dla 8'6"  i 138 gr dla 10'0" to bardzo dobre wartości wydają się, zwłaszcza że kijki normalne nie-słabowite

 

Nie powiedziałbym że ważą tak mało patrząc na rękojeści - vss'y, rurki, wygibasy - a tu taki wynik :)

 

 

przy okazji zapytam - ta rurka woven - to fabrycznie Talon tak dał w dolniku czy to dekoracyjnie było wklejane?

 

i drugie pytanie - te napis Talon to naklejka czy ręcznie tak walnąłeś ?



#264 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 02 marzec 2014 - 19:36

Pirewsze pytanie; rurka woven kupiona w CMW i docinana na kolejne projekty.

Pytanie drugie: TALON to naklejka, jakbym tak pisał na blankach to bym pracował u Talona.

 

O wage pytam bo waga blanku razy dwa.... a wędka lzejsza od wyniku tego mnożenia, MF2 na minimach a MLXF2 na fuji alkonitach szt 10+ szczyt



#265 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2014 - 19:51

No proszę, bez tytanów też się da :) 

 

myslałem prawdę mówiąc ze odwrotnie, MF2 w alco a MLXF  w minimach ;)



#266 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 02 marzec 2014 - 19:54

:blink: eeech a na pocztku MLXF2 miał tytany i młotowaty był i cięzszy niz alkonitach...  róznie sie budowanie układa



#267 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 02 marzec 2014 - 23:44

I to jest to, Talon na miarę XXI wieku!

Mój pierwszy 10MLXF2 miał rękojeść do połowy przedramienia i DPS 20 zakręcany od góry, poszedł więc w świat.

Okazał się jednak niezastąpiony w pewnych sytuacjach, pozostało zatem odpowiedzieć na zasadnicze pytanie:


Użytkownik chub norris edytował ten post 02 marzec 2014 - 23:47


#268 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 16 marzec 2014 - 08:34

Cześć Koledzy,

To jedna z chwil które najbardziej lubię,  chwila podzielenia się efektem pracy, a dokładniej efektem przebudowy.

Dostałem  do przerobienia wędkę St.Croix WSW90L2,  czyli 9ft,

1/8-3/8 oz.,  4-8lb w szczycie 2.2mm w dolniku 11,5mm czyli na tej długości piękny ołóweczek, kluseczka, a’la mucha o ciepłym, pełnym i kołowym ugięciu. Zachowała się komuś w bardzo dobrym stanie i taka trafiła do mojego Kolegi, który patrząc na wejściową 30LV aluox i kolejne LV aż do nr. 8 na szczycie i taka szczytową zakończoną...  uznał że to niemożliwość jest w dzisiejszych czasach... do tego serdel korka na fore i równie grubo zakorkowany dolnik... Pomysł był natychmiastowy, lekko, minimalnie, wiec Minimy Ti chrom Pac, fuji SKSS 16 i troszkę pianki...  duplon od Niemców.  I  nie pierwszy to już raz nim pomyślałem żeby zrobić zdjęcia stanu wyjściowego...  stałem z nożykiem nad przelotkami... i z nożem nad korkiem zaspawanym bardzo mocną żywicą, która niemal wżarła się w blank.

Z innych ciekawostek to fabrycznie pod DPSem17 była nawinięta ściśle i twardo makulatura jaką się kończy papier toaletowy,  stopki LV-ek polakierowane jakimś lakierem o twardości szkła i bardzo chudziutko.  Blank obrałem wiec do żywego grafitu, przetarłem bezbarwnym lakierem poliuretanowym. Przelotki ustawiłem w nowych miejscach... od 25LV do 5L i zakończyłem fuji sic FST 5.5  Ilość  9szt + szczyt tak, aby odebrać z blanku to głebokie, niekończące się ugięcie...  i moc przekraczającą w moim odczuciu znamionowe 8lb...

I oto efekty:

 

Załączony plik  P3150027.JPG   117,29 KB   15 Ilość pobrań  Załączony plik  P3150036.JPG   109,68 KB   15 Ilość pobrań

 

Załączony plik  P3150018.JPG   68,69 KB   16 Ilość pobrań  Załączony plik  P3150029.JPG   104,97 KB   16 Ilość pobrań

 

Załączony plik  P3150028.JPG   96,8 KB   15 Ilość pobrań  Załączony plik  P3150021.JPG   65,56 KB   15 Ilość pobrań   

 

Załączony plik  P3150012.JPG   64,22 KB   15 Ilość pobrań  Załączony plik  P3150024.JPG   101,44 KB   15 Ilość pobrań 

 

Załączony plik  P3150034.JPG   98,53 KB   15 Ilość pobrań  Załączony plik  P3150040.JPG   90,89 KB   16 Ilość pobrań 

 

Załączony plik  P3150038.JPG   95,66 KB   15 Ilość pobrań  Załączony plik  P3150011.JPG   39,85 KB   14 Ilość pobrań


Użytkownik yglo edytował ten post 16 marzec 2014 - 08:58

  • Friko i @slider@ lubią to

#269 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2014 - 08:44

Pięknie :) gdyby nie ten niewygodny uchwyt SK chetnie bym wypróbował, po prostu wskrzesiłeś tego Wild Rivera Zbyszku !

 

 

A ja wczoraj dzień spędziłem w Świątyni czyli w Art Rodzie w Poznaniu. Powinni zmienić nazwę sklepu na Mekka albo coś w tym stylu bo pod jednym dachem masz:

 

North Forki

Lamiglasy

Talony ( w tym nowe Delty )

St. Croix

 

+ wiekszość tego co importowane z Azji

 

... a do tego największy wybór przynęt spinningowych jaki widziałem ( poczywnając od japońskich Keitechów a kończąc na ręcznie robionych obrotówkach i woblerach). Swojej pielgrzymce poświęcę dłuższy wpis w innym wątku jako że mam sporo zdjęć :) w każdym razie nie żałuję 3h spędzonych na trasie Warszawa-Poznań, warto było !



#270 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 08:45

Pikna :)

Niezbędne minimum jednak coś w sobie ma :) Pomijam oczywiście ,techniczne aspekty,które jak zwykle na najwayższym poziomie :)



#271 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 16 marzec 2014 - 08:47

Ale Kolega, właściciel tego WR uwielbia na lekkich wędka SKSSa16  zawieszonego w powietrzu :)



#272 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2014 - 09:13

Spuszczam na to zasłonę miłosierdzia, każdy ma prawo błądzić ;)

 

 

a tak poważnie - to oczywiście wyłącznie kwestia gustu i osobistych preferencji - jak akurat lubię jak moja dłoń na czymś "spoczywa" a nie wisi w powietrzu nad jakąś dziurą - dlatego mi dzielone SK nie leżą. 

 

Napisz lepiej jak bardzo kijek się zmienił to tym face-liftingu który mu zaserwowałes?

 

ps. naklejka firmowa została z oryginalnej fabrycznej wędki czy kładłeś na nowo ?



#273 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 16 marzec 2014 - 09:23

Naklejka została firmowa, wydłużyłem rekojesc bo ubyło wagi z dolnika, wędka po przerobieniu nie buja sie jak huśtawka, tylko po wymachu staje w miejscu, nie przybiera lekkiego łuku pod cieżarem przelotek LV8 na szczycie, rzuca 3g za płot i dalej, i nie wazyłęm jej Pawle przed i po...uprzedzaąac pytanie :) Zniwelowałem ustawieniem przelotek lekkie przesztywnienie za złączem w kier szczytu...  Reszta to już opowieść z nad wody...


Użytkownik yglo edytował ten post 16 marzec 2014 - 09:24


#274 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 16 marzec 2014 - 11:24

Fajny jest minimalizm, ale mi gołe SKSS również nie leżą, długo się przymierzałem i goły, niezaleznie od sposobu trzymania, ne jest wygodny dla mnie.



#275 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 16 marzec 2014 - 14:59

Przeróbka zdecydowanie w moim guście. Uchwyt i kolorki moje ulubione. Martwią mnie tylko wpisy o 'niewygodności' SKSS.. mi leży w ręce dobrze ale jeszcze tym nie miałem okazji połowić a 2 kijki ukręcone czekają na sezon ;)



#276 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 16 marzec 2014 - 15:07

I dlatego tak duzo jest uchwytów, aby kazdy dobrał sobie ten który mu lezy. Np ja wole ECSa od ACSa, ale przeciez nie bede twierdził ze ACS jest niewygodny, mojemu Przyjacielowi zrobiłem takiego PACyfika i jest zachwycony uchwytem...a dla mnie był niewygodny... 

Załączone pliki


  • Friko lubi to

#277 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 16 marzec 2014 - 15:07

Bartek,bo jeden lubi ogórki,a drugi ogrodnika córki :) . Ilu użytkowników tyle opinii.



#278 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2014 - 15:17

Też wole ECS'a od ACS'a ;)

 

@shavt  - jak Tobie leży dobrze w ręce, to czym się martisz ;) to Tobie ma pasować i powiedzmy sobie szczerze że ten fakt "pasowania Tobie" nie zależy chyba od tego co ktoś powie czy napisze tylko od tego jak Tobie leży w łapie, nie ?



#279 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 16 marzec 2014 - 17:42

Nie no jasna sprawa, tylko że kilkugodzinne łowienie może zweryfikować moje pierwsze dobre wrażenie na niekorzyść SKSS ;) trochę ślepa wiara w rozwiązania fuji.



#280 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 19 marzec 2014 - 10:56

Uwielbiam takie wiesci.... zadowolenie z wedki ktora skladalem, piekna ryba i szczesliwy wedkarz.
W akcji On i Lamiglas IM700 IP844 :)

Załączony plik  walka2.jpg   58,1 KB   9 Ilość pobrań Załączony plik  61_masa.jpg   103,15 KB   9 Ilość pobrań
  • patu, Maciek_7 i mrWhite7 lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb