Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ostateczny wybor


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 15 czerwiec 2006 - 09:54

jak w tytule wybralem zestaw :
Mystery Slider Cast 1,95m 20-60g + Abu C3 4601
Chcialbym poznac wasza opinie na ten zestaw .
Glownie chodzi mi zeby miotac sliderami7,10, a na konczac na
Fatso 10


#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 15 czerwiec 2006 - 10:02

@WIZARD

No to wybrałes bardzo fajny zestaw na początek. Mystery slider jerk to przyjemny kij o głębszym ugięciu, pomoże ci uratować większą ilośc słabo zaczepionych ryb. C3 4601 to świetny młynek do sliderów 7 i 10. Sam miotam nim wyżej wspomniane przynety już kolejny sezon i jestem bardzo zadowolony. Dobry ( i nie drogi) zestaw na polskie szczupaki
jerzy :D

#3 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 15 czerwiec 2006 - 10:15

To w takim razie i ja zadam dodatkowe pytanie:
Powiedzmy, że sprawię sobie Team Dragon 1.98 cw: 30-70. Zastanawiam się tylko czy wybrać C3 (4601) czy C4 (tu chyba jest tylko większa rozmiarówka od 5601).
Pozdrawiam

#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 15 czerwiec 2006 - 10:55

Sławku,

Pewnie pełniejszych informacji udzielą ci bardziej doświadczeni jerkowcy. Wszystko zależy jak ciężkimi klocami chcesz rzucać. Ja łowię sliderami 7S, 10S i fatso 10S, często posyłam z kija jerkowego cięzka wahadłówkę , taka powyżej 30 g albo duże gumy. Do wspomnianych przynet 4601 nadaje sie znakomicie. Wiekszy model bedzie cięższy no i seria C4 ma wyższe przełorzenie. Z mojej praktyki (polskiej) wynika, że przełożenie 5:3 w modelu C3 wystarcza. Wybrałbym multik mniejszy i lżejszy. O 4601 nie moge powiedzieć nic złego.
jerzy ;)

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 czerwiec 2006 - 11:26

ja bym na waszym miejscu wzial jakiegos low profila a nie C3 czy tez C4, wogole round do przynet ponizej 90 gram jest zupelnie niepotrzebny, nie wspomne o ergonomii low profila

#6 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 15 czerwiec 2006 - 11:33

Pitt
masz rację, ale low profile sa znacznie droższe niż C3 albo C4, a kupowanie plastikowego badziewia za kilka stów jest bez sensu.


#7 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 15 czerwiec 2006 - 11:43

Sławek@ podstawowa różnica pomiędzy C3, a C4 polega na tym, że ten drugi jest szerszy. O tym prawie wszyscy zapominają.Tym samym ma szerszą czyli bardziej pojemną szpulkę. C3 mieści około 160m żyłki 0,30mm. To w zupełności wystarczy. Natomiast Team Dragon jerk pod casting do 70 gram jest kijem jakby stworzonym do slidera 10 lub podobnych wabików. Posiada niesamowitą dynamikę wyrzutu. Wynika to z unikatowej budowy blanku, występującej tylko w tej serii. Miałem przyjemność testować ten kij całą jesień ubiegłego roku i mogę spokojnie go polecić.

polecam

#8 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 15 czerwiec 2006 - 13:00

ja bym na waszym miejscu wzial jakiegos low profila a nie C3 czy tez C4, wogole round do przynet ponizej 90 gram jest zupelnie niepotrzebny, nie wspomne o ergonomii low profila


Tu można polemizować. Dobry conquest nie jest zły.


#9 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 15 czerwiec 2006 - 15:10

Ja się przychylam do wypowiedzi pitta. Low profil jest znacznie wygodniejszy niż round. Ja nawet fatso14 miotam z low profila (ale to już chyba lekkie zboczenie jest ;) :lol: )

#10 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 15 czerwiec 2006 - 16:05

Tak jak wspominał Jerzy, niskoprofilowce są troszeczkę za drogie a C3 jest juz wypróbowanym, niezadrogim kręciołkiem (zwłaszcza, że będę ją miał ze Stanów).
Niskoprofilowca pewnie kiedyś sobie sprawię, ale jak na razie mój wybór wydaje mi się całkiem rozsądny.
Pozdrawiam i dziękuję za opinie :mellow:

#11 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 15 czerwiec 2006 - 16:07

Phala

Który z multików niskoprofilowych, z wyjatkiem Tica sculptor, możesz kupic za mniej więcej równowartośc nowego ABU C3 albo C4. Nasuwa mi sie w zasadzie jeden. Daiwa Procaster, ale on jest trudno dostępny w Polsce. Zresztą z tego co się dowiedziałem, magnetyk w sculptorze jest trudniejszy do opanowania niż odśrodkowy hamulecw ABU. dlatego większość jerkowców wybiera ABU.
jerzy


#12 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 15 czerwiec 2006 - 16:13

@Wizard, co do kijka Mystery Slider to posiadam go od jakiegoś czasu. Obecnie jeździ ze mną jako kij zapasowy. Łowiłem nim przez ok. tydzień. Wrażenia jak najbardziej poprawne. Wyholowałem na niego kilka szczupaków (do 80cm) i żaden nie spadł. Jest to moim zdaniem dobry kij za małe pieniądze . Spokojnie lata z niego nawet tonący jack. Mój ojciec kilka razy machnął F14 zanim przywołałem go do pożądku, i mimo tego kij nadal ma tyle części składowych ile miał na początku :D

#13 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 15 czerwiec 2006 - 16:16

@Jeży, Nie wiem jaki multi można kupić za te pieniądze który się nie rozleci. Nie znam się na sprzęcie i to się raczej nie zmieni. Nie twierdzę że C3 lub C4 to zły wybór. Daleko mi do tego. Po prostu stwierdziłem, że wygodniej łowi mi się niskoprofilowcem. To wszystko co chciałem powiedzieć :mellow:

#14 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 15 czerwiec 2006 - 16:37

Powiedzmy w takim razie, że mam zakupić dowolny multik z Cabelasa (w cenie podanej na stronce do 90-100$). Może to być zarówno niski jak i okrągły (taki skrót). Wygodniej mi się będzie łowić jak sie domyślam niskim. Jak będzie jednak z jego trwałością? Raczej nie będę używał wabików cięższych niż 60 gram. Co radzicie?
Pozdrawiam

#15 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 15 czerwiec 2006 - 16:55

Sławku, jesli masz 100 $ to zastanów się nad wspominanym prze ze mnie Daiwa Procaster, albo poszukaj shimano Curado 201F ( ten zielony). Z tym drugim powinno byc lepiej w Polsce. Żaden nie rozleci sie nawet jak bedziesz miotał 100g klocki. Jesli masz więcej kasy to z opisów i relacjii świetnie będzie sie w średnim jerkowaniu sprawdzał Shimano Metanium XT, albo Team Daiwa Fuego. :D

@Phala
jerzy piszemy przez RZ :lol:

#16 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 15 czerwiec 2006 - 17:54

o kurcze! ale zonk Embarassed bardzo Cię przepraszam
wymierzam sobie karę: jerzy, jerzy, jerzy, jerzy, jerzy, jerzy, jerzy, jerzy, jerzy, jerzy, jerzy, jerzy, jerzy, jerzy. :mellow:

#17 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 15 czerwiec 2006 - 18:02

phala,

luzik, ja też nie jestem bezbłędny, popatrz na inne moje posty :huh: :huh:, ale jak zobaczyłem jeży to mnie rozbawiło, wyobraziłem sobie takiego okrąglego gościa z dużą ilością kolców na gdzbiecie :mellow: :mellow: :mellow:
pozd Jerzy

#18 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 15 czerwiec 2006 - 18:05

a wyobraź sobie jak mnie rozbawiło jak mi na to zwróciłes uwagę :lol:

#19 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 15 czerwiec 2006 - 19:46

Czyli jednak niskoprofilowiec??? :huh:

#20 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 15 czerwiec 2006 - 20:02

Jeśli masz takie mozliwości, myśle tu o robieniu zakupów w amerykańskim sklepie wysyłkowym, to zdecydowanie tak. Rozejrzyj się za jakimś przyzwoitym low profile,
jerzy