Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Zaproszenie - kącik rodbuildera


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 15 June 2006 - 20:53

Cześć,
W zasadzie tytuł powinien brzmieć: zaproszenie do kącika rodbuildera i luremakera - przepraszam za użycie obcojęzycznych zwrotów ale dobrze oddają one fakt, że w polskim internecie trudno jest znaleźć miejsce, w którym skupili by się rodzimi konstruktorzy wędzisk, budowniczowie przynęt czy po prostu zdolni majsterkowicze.
Takie miejsce, dla takich ludzi, chcę stworzyć tu i teraz. Udostępniam ten dział jerkbait.pl dla drobnych firm wędkarskich i producentów oraz zwykłych wędkarzy: montujących kije, strugających jerki, woblery, klepiących i odlewających blaszki.
Zamieszczajcie zdjęcia swoich dokonań, chwalcie się tym, co macie do zaoferowania, wzbogacjacie ofertę krajowego rynku wędkarskiego o wyroby, które nie są wytworem masowej produkcji, ale Waszej pasji i doświadczenia, o rzeczy tworzone przez wędkarzy dla wędkarzy. Pokażcie wędkarskiej braci, że istniejecie, że polska produkcja wędkarska to nie tylko wyroby 3 czy 4 producentów!
Mam również nadzieję, iż miejsce to stanie się dla Was forum wymiany doświadczeń teoretycznych i praktycznych, nie tylko dla znanych i uznanych, ale również początkujących oraz osób po prostu zainteresowanych tematyką - zachęcam zatem do zadawania pytań i stawiania problemów, razem być może łatwiej znajdziemy odpowiedzi. Miłego korzystania.

Pozdrawiam serdecznie
Remek

EDIT: W związku z dużym wzrostem zainteresowania tematyką wszelakiego rękodzieła utworzyliśmy nowy dział czyli Lurebuilding, który jest poświęcony budowie przynęt sztucznych oraz dział poświęcony konserwacjom i tuningowi sprzętu wędkarskiego oraz ogólnie wędkarskiemu majsterkowaniu.

Osoby zainteresowane serdecznie zapraszam do nowych zakładek, zachęcając jednocześnie bywalców Kącika rodbuildera, który odtąd jest poświęcony wyłącznie tematyce konstrukcji wędzisk, do kontunuowania aktywnego uczestniczenia w tym dziale :D



#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,596 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 16 June 2006 - 06:45

Dziękuję Remku :D

Oczywiscie pod tą odezwą podpisuję się obiema rękami. Wydaje mi się że nadchodzą coraz lepsze czasu dla sprzętu wędkarskiego robionego na indywidualne zamówienie. Klienci są coraz bardziej wymagający a poza tym łatwiej sprzedać produkt adresowany do konkretnej osoby niż do wszystkich... czyli do nikogo. Statystyczny wędkarz nie istnieje, każdy z nas ma jakieś swoje preferencje, niuansiki. Ileż to razy można usłuszyszeć zdanie: Dobry kij, ale ... albo Jedyne co bym tu zmienił... - takie sytuacje nie mają racji bytu przy produktach robionych pod konkretnego wędkarza.

W kraju mamy wiele osób montująch wędki dla siebie, dla przyjaciół, dla klientów, wielu utalentowanych wędkarzy strugających woblerki czy robiacych blaszki. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wykupienie domenty internetowej żeby pochwalić się swoimi osiągnięciami. Fajnie, że teraz mogą to zrobić na jerkbait.pl

Pozdrawiam

#3 OFFLINE   kesur

kesur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 posts
  • LokalizacjaRadom

Posted 06 March 2007 - 15:19

Witaj Remku!
Witam też Wszystkich! :mellow:
Korzystając z zaproszenia postaram sie podsyłać zdjęcia zbrojonych wędzisk. Jak będę miał coś ciekawego do powiedzenia to zabiorę głos.
Bardzo cieszę się że powstało takie forum.
Co prawda czasu coraz mniej na rozwijanie swoich zamiłowań ale mam nadzieję w najbliższym czasie coś podługać w swoim sprzęcie.
No i czekają dwa blanki do zazbrojenia oraz jeden zarezerwowany. Kilka innych kijków także leży w kącie i czeka na przeróbki. :lol:
Na początek zdjęcie nowej rękojeści dobrego starego BlackStaraPro pstrągowego, którego regeneruję:
icon_redface.gif
bsp01.jpg
pozdrawiam

Edited by kesur, 13 October 2014 - 23:34.


#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 06 March 2007 - 16:22

Witaj Remku!
Witam też Wszystkich! :mellow:
Korzystając z zaproszenia postaram sie podsyłać zdjęcia zbrojonych wędzisk. Jak będę miał coś ciekawego do powiedzenia to zabiorę głos.



Cześć,
Witam serdecznie i zapraszam do działań na forum. Myślę, że będzie bardzo fajnie!

Pozdrawiam
Remek


#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,596 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 06 March 2007 - 18:57

Witaj @kesur,

bardzo miło że zdecydowałeś się ujawnić, i to od razu w dobrym stylu tj. ze zdjeciem kijka :mellow:

Zachecam zebys w Kąciku rodbuildera założył wątek w którym przedstawisz nam swoje kijki :D liczę również na Twój aktywny udział w rozmowach na tematy zwiazane z konstrukcja i zbrojeniem wedek, i pomoc w promocji pieknej idei rodbuildingu :D

Pozdrawiam

#6 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,395 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 08 March 2007 - 13:13

@Kesur,

ja także witam cię na naszym forum. Miłej zabawy życzę. :D



#7 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 10 September 2007 - 16:50

Witamy wszystkich.
Korzystając z zaproszenia chcieliśmy sie przedstawiać.
Wraz z moim przyjacielem Tomkiem od kilkunastu lat budujemy wędki i cenimy polskich wędkarskich rzemieślników.Kilka tygodni temu w Poznaniu otworzyliśmy Pracownie Art-Rod Mańczak i Mytko. Do tej pory działaliśmy w wąskim gronie przyjaciół i znajomych rozwijając nasza pasję czysto hobbistycznie.Teraz zawodowo zajmujemy się rodbudingiem, a także odlewaniem różnych główek jigowych, montażem błystek...
Mając dość wszechobecnej masowej produkcji zaprosiliśmy do współpracy z nami Mistrzów polskiego rzemiosła wędkarskiego, cenimy ich talent oraz wiedzę, którą zdobyli przez wiele lat wędkarskich wędrówek.Ich genialne wabiki oferujemy w naszej pracowni.
Wielkie dzięki za stworzenie kącika dla ludzi których całe życie kręci się wokół wędkarstwa, a przy okazji mają talent i chęć do tworzenia czegoś co sprawia innym dużo radości :D
Chętnie służymy naszą radą i doświadczeniem.
Pozdrawiamy.

Attached Files



#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,596 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 10 September 2007 - 17:04

O jak miło, i ja witam :D i zapraszam do wymiany doświadczeń. I nie tylko - na forum jest aktywnych kilku rodbuilderów a wiadomo że czasem potrafi zabraknąć czegoś w pracowni, więc można się poratować u Kolegi :D
Wiem że duzym powodzeniem ciesza się również zdjęcia wędek, własnych patentów na zbrojenie, rękojeści itp.
Bardzo się ciesze iż jerkbait przyciąga ludzi zakręconych na punkcie custom :mellow:

pozdrawiam
Friko

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 11 September 2007 - 08:12

Witam serdecznie,
Jest nam bardzo miło, że na pokładzie mamy kolejnych miłośników rodbuildingu. Zapraszam do wymiany doświadczeń, publikowania zdjęć swoich dzieł. Jednocześnie proszę o więcej informacji. Chętnie usłyszałbym w jakich wędkach się specjalizujecie , na jakich komponentach, blankach je budujecie.

Pozdrawiam
Remek


#10 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 11 September 2007 - 16:34

Witamy.
Dziękujemy za bardzo miłe przywitanie.
Od momentu powstania naszej pracowni jako jedyni w kraju dysponujemy dużym wyborem blanków jednej z najlepszej wytwórni w USA - Lamiglasem, w swojej ofercie posiadamy również paręnaście naszych ulubionych modeli Pacific Bay.. Obok Lamiglasa, druga z marek którą szczególnie kochamy jest Talon. Na stanie zawsze posiadamy kilkanaście wybranych modeli.Zasadniczo dysponujemy większością oferty Fishing Center zarówno blanków jak i komponetów.
Większość wędek zbroimy w przelotki Fuji i Forecast, a także pojedyncze modele na REC i PACBAY(dotyczy to zwłaszcza muchówek).Rękojeści budujemy głównie na uchwytach Fuji wszelkich typów osadzając je na grafitowych tulejach PacBay. Korek albo sklejamy z plastrów super fine i profilujemy na żądany kształt, albo korzystamy z gotowych paneli FC lub PACBAY. Kombinujemy też z piankami (zwłaszcza trolling i morze)oraz z grafitowymi rurkami..
Używana przez nas chemia to Flex Coat (lakiery i kleje), nici Gudebrod, Pacific Bay, Anglers Workshop.
Pasjonują nas wszystkie typy wędek, nie mamy ciążenia w jakąkolwiek stronę, w naszej historii przewinęło się wiele ciekawych projektów, każdy z nich traktujemy absolutnie indywidualnie.
Chętnie będziemy zabierać głos w dyskusjach.

Attached Files

  • Attached File  (2).jpg   49.3KB   3211 downloads


#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,596 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 11 September 2007 - 16:50

Lamiglas, Talon - te blanki mają tutaj swoich fanów mam pytanie: czy lamiglasy dostepne sa w pracowni w stalej ekspozycji? Czy macie jakas liste blankow ktore prowadzicie?

Pozdrawiam

#12 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 11 September 2007 - 17:27

hej.
W pracowni na tą chwilę posiadamy około 50 modeli Lamiglasa, niestety w stałej ekspozycji (czyli gotowa wędka naszego projektu) nie stoi jeszcze dosłownie nic, tymczasem realizujemy cały czas zamówienia indywidualne.Jest to związane z nadrabianiem zaległości które powstały podczas organizowania pracowni.Od przyszłego tygodnia pojedyncze projekty zaczną lądować w stojaku:)
Co do listy konkretnych blanków wkrótce będzie można sie z nią zapoznać na nasze stronie www.art-rod.com
Na pewno jeszcze w tym miesiącu:) pojawią się tam szczegółowe opisy, cennik i mamy nadzieję kilka innych ciekawych tematów.
Pozdrawiamy

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,596 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 11 September 2007 - 20:11

W sumie bardziej chodzilo mi o blanki niz gotowe wedki. Na stojak oczywiscie kilka w celach pogladowych wypada zrobic, ale pracownia to przeciez custom, czyli wedki na wg indywidualnego projektu a nie na stojak.

50 modeli lamiglasa do pomacania to bardzo duzo moim zdaniem, super, mam nadzieje ze to bedzie stala ekspozycja. Chyba czas kombinowac nad pretekstem zeby sie wyrwac do Poznania :lol:


#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 12 September 2007 - 07:25

Cześć,
Czyli rozumiem, że na oględziny, przy okazji wizytacji Poznania można wskoczyć? Na jakiej ulicy macie pracownię?

Pozdrawiam
Remek


#15 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 12 September 2007 - 09:31

Oczywiście zapraszamy!!
Pracownia mieści się w Poznaniu przy ulicy PIĄTKOWSKIEJ 84 (nowy budynek Atanera przy akademikach)dzielnica Winogrady/Winiary.Dojazd
od dworca głównego PKP autobusem lub PESTKĄ 5 min.
W razie kontaktu dzwoń do pracowni(0-61)848-55-30
Pozdrawiamy.

#16 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4,473 posts
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Posted 20 November 2007 - 15:00

Witam.
Mam pytanie do Firmy Art-Rod, mam Anosa na blanku Talona, który
niestety złamał się w okolicy połączenia, moim zdaniem da się to
naprawić spigotem, czy robicie takie rzeczy. Mogę przesłać foto
jakby co.
Pozdro Jachu

#17 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 20 November 2007 - 15:13

witam.
Oczywiście wykonujemy naprawy ...
Podeślij foty na adres:
michal@art-rod.com


#18 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4,473 posts
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Posted 20 November 2007 - 15:22

Fajnie.
Dzięki za szybką odpowiedź, fotki prześlę w tym tygodniu. Z naprawą aż tak bardzo mi się nie spieszy, ale warto wiedzieć co i jak. Jeszcze raz dziękuję.
Pozdro Jachu

#19 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 20 November 2007 - 16:29

A z ciekawości...:D co się stało ? i w jakim Talonie?

#20 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4,473 posts
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Posted 20 November 2007 - 16:44

No cóż kiedyś jak łowiliśmy Klubem na Gowidlinie mój sympatyczny
kolega Walduś dobił swoją łódką do mojej tak skutecznie, że się
przewróciłem na wędki, niby nic nie pękło, ale na następnej wy-
prawie na Rosnowo, gdzie używałem Anosa podczas próby uwalniania
przynęty z zaczepu strzelił jak zapałka. Jeśli chodzi o szczegó-
ły blanku czy wędziska to w tej chwili nie potrafię odpowiedzieć
jutro sprawdzę i podam szczególy. Dzięki za zainteresowanie.
Pozdro Jachu