Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SZCZUPAKI 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
904 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 04 listopad 2011 - 16:37

Mi doradza czy Vagnerowi, który notabene jest ichtiologiem i raczej wie jak się z rybami postępuje. Poza tym podczas pozyskiwania ikry ryby są dużo bardziej wyginane i jakość im to nie szkodzi.

#562 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 04 listopad 2011 - 16:44

Mi doradza czy Vagnerowi, który notabene jest ichtiologiem i raczej wie jak się z rybami postępuje. Poza tym podczas pozyskiwania ikry ryby są dużo bardziej wyginane i jakość im to nie szkodzi.


Vagner to nie wiem czy jest najlepszy przykład. Dużo dziwnych historii o nim słychać ...

#563 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 04 listopad 2011 - 17:11

Ja plotek, w dodatku niesprawdzonych nie powtarzam. Mówić o ludziach można dużo, a zazdrość rodzi niestworzone historie....

#564 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 04 listopad 2011 - 17:15

A może chodziło o moje zdjęcie???

#565 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 04 listopad 2011 - 17:16

Nie, o filmik gdzie Vagner łowi szczupaki z pod lodu.

#566 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 04 listopad 2011 - 17:21

dla mnie nie istnieje temat -lowienie szczupakow z pod lodu- to jest generalnie zywiec . Oczywiscie sa ludzie ktorzy kochaja lod i te lowienie ...moge to zrozumiec :D

#567 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 04 listopad 2011 - 17:27

Jerry, ja się jak najbardziej zgadzam, dlatego napisałem, ze nie koniecznie na żywca. Chodziło mi tylko o wielkość ryb. Takie bym sobie połowił. I generalnie tylko o to :D A wywołała się jakaś niepotrzebna dyskusja, zresztą już nawet nie wiem która z kolei o tym samym.

#568 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 04 listopad 2011 - 17:35

Jerry, ja się jak najbardziej zgadzam, dlatego napisałem, ze nie koniecznie na żywca. Chodziło mi tylko o wielkość ryb. Takie bym sobie połowił. I generalnie tylko o to :D A wywołała się jakaś niepotrzebna dyskusja, zresztą już nawet nie wiem która z kolei o tym samym.


Czy ja wiem czy niepotrzebna. Dyskusja to dyskusja. Kłótni tu nie było, a dzięki takim dyskusjom ludzie uczą się właściwie postępowac z rybami.
Właśnie dzięki takim polemikom sam dużo się dowiedziałem i ryby, które wypuszczam są w zdecydowanie lepszej kondycji niż było to kilka lat wstecz. Pewnie jeszcze sporo muszę się nauczyć.

#569 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 listopad 2011 - 20:26

Chodzi mi o ryby na filmie i nikomu nie wtykam szpili. Takich ryb, podczas pobierania oocytów nie podnosi się w ten sposób, nawet dlatego, że dojrzałe komórki wyleciały by z nich na ziemię jak groch z rozdartego wora. Tak dużymi rybami i w takim stanie manipuluje się za pomocą specjalnych noszy. Nie trzeba mieć dużej wyobraźni by domyślić się jak mocno obciążony jest podczas takiego podnoszenia kręgosłup takiej nabranej samicy. Ryby żyją zawieszone (m.in. dzięki pęcherzowi pławnemu) w medium gdzie nie ulegają sile ciążenia jak organizmy lądowe więc ich szkielet nie jest przystosowany do dźwigania masy ciała poza wodą. Należy też zwrócić uwagę, że ryby się szamoczą i upadają na lód ich masa powoduje, że nabierają przyspieszenia powodującego pękanie gonad a tym samym powstawania stanu zapalnego w obrębie jamy ciała. Nie zazdroszczę temu Panu złowionych okazów, nawet nie patrzę na to z pozycji wędkarza ale właśnie ichtiologa i tylko żal mi tych pięknych ryb. Wystarczyło je odpiąć w przeręblu i wszystko było by pięknie a film podwodny by wystarczył za pamiątkę, wywalanie ich na lód i podnoszenie jest zwyczajnie niesmaczne, pamiętajmy, że te ryby są wypełnione ikrą, która składa się z tysięcy komórek otoczonych delikatnymi błonami, te wielkie samice mogą mieć nawet pół miliona ziaren ikry. Nie jestem fanatykiem i nadgorliwym obrońcą każdej złowionej ryby ale to co widać na filmie nie wygląda najlepiej ot i wszystko.

Ciekawy jestem jaka była by reakcja na scenę gdzie ktoś w podobny sposób podniósł by ciężarną kobietę? i jak by wyglądał jej kręgosłup po takiej zabawie? Wiem, że ryba to ryba ale jeśli ktoś chce ją zjeść to niech da jej w łeb i tyle. Nie raz widziałem duże, żywe, opuchnięte ryby z zakażeniem wewnętrznym i przyznam, że widok jest okropny.

#570 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 04 listopad 2011 - 20:56

To po co w ogóle łapać? Może lepiej się zastanowić nad zmianą hobby, wtedy na pewno nie będzie się zadawało bólu rybie i nie przysparzało jej niepotrzebnego stresu...

#571 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 04 listopad 2011 - 21:35

To po co w ogóle łapać? Może lepiej się zastanowić nad zmianą hobby, wtedy na pewno nie będzie się zadawało bólu rybie i nie przysparzało jej niepotrzebnego stresu...


A może w ogóle znieść okresy ochronne i łowić ryby podczas tarła?
Pytanie - gdzie jest granica?

#572 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 listopad 2011 - 21:36

Rozmawiamy o konkretnym przypadku. Jeśli moja interpretacja filmu jest uważana za bezsensowną i bzdurną paplaninę proszę wykasować moje posty i uważać, żąglowanie wielkimi-pełnymi ikrzycami za miłe wędkarskie wrażenia. Z mojej strony to już wszystko na ten temat.

#573 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 04 listopad 2011 - 21:48

[quote]
To po co w ogóle łapać? Może lepiej się zastanowić nad zmianą hobby, wtedy na pewno nie będzie się zadawało bólu rybie i nie przysparzało jej niepotrzebnego stresu...
[/quote]

A może w ogóle znieść okresy ochronne i łowić ryby podczas tarła?
Pytanie - gdzie jest granica?
[/quote]
Tak, masz rację! Problem to przepisy - na niektórych okolicznych jeziorach zakazuje się spiningu od 1 stycznia do 31 maja. Na innych obowiązują tylko okresy ochronne ryb. Prawda jest taka, że niektórzy pojadą na jezioro, np na okonie a inni będą kłusowali na spina szczupaki. Drugi problem to łowienie podlodowe w w.w. okresie. Szanse na złapanie kogoś z nieprzepisowym szczupakiem/sandaczem jest praktycznie 0. Dodatkowo niszczona jest populacja okoni...

#574 OFFLINE   Marcinos25_ac

Marcinos25_ac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:łapka

Napisano 04 listopad 2011 - 22:08

Witam serdecznie ja się w ogóle dziwię że np.okoń,kleń czy jaź nie mają okresu ochronnego czy są te gatunki gorsze od innych? film jak film po co wyciągać takie ryby przez dziurę w lodzie ten ostatni ledwo się w nią mieści Pozdrawiam

#575 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 listopad 2011 - 22:20

Rozmawiamy o konkretnym przypadku. Jeśli moja interpretacja filmu jest uważana za bezsensowną i bzdurną paplaninę proszę wykasować moje posty i uważać, żąglowanie wielkimi-pełnymi ikrzycami za miłe wędkarskie wrażenia. Z mojej strony to już wszystko na ten temat.


Oglądałem ten film rok, czy dwa lata temu. Wrażenia miałem podobne.


#576 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 04 listopad 2011 - 23:38

Dla przyrody to co duże to po prostu tylko wybryk natury , a nie przydatny i potrzebny egzemplarz w ekosystemie . Przyroda bardziej stawia na to co małe i średnie , czyli to co akurat odławiamy .


W takich miejscach panowie trzeba szukać problemu, i się udzielać, a nie dyskutować tu o kontrowersjach dotyczących wyciągania ikrzaków


#577 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 05 listopad 2011 - 14:51

Usuwam post, gdyż nie ma on związku z wątkiem.
Serdecznie pozdrawiam!
Krzysiek

#578 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 listopad 2011 - 16:04

Prośba o lekkie wystudzenie dyskusji i brak wycieczek osobistych.
Wymiana pogladów - tak, podszczypywanie się - nie najlepszy pomysł.


#579 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 05 listopad 2011 - 17:27

Dziś troszkę połowiłem, nawet trafiła się jedna... nowe PB :D

http://img254.imageshack.us/img254/4874/p1090700.jpg

Uploaded with ImageShack.us

#580 OFFLINE   Felipez

Felipez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Filip

Napisano 05 listopad 2011 - 17:31

Gratulacje ! Piękny szczubeł !




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych